نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: خرید مدرک فوق برای خروج از کشور لازمه؟ (شرایط خاص)

Junior Member

پیش فرض خرید مدرک فوق برای خروج از کشور لازمه؟ (شرایط خاص)

سلام

من برای دکتری پذیرش دارم وای دانشگاه من از من مدرک فوق رو نخواسته. در ضمن از سربازی معافم. دو تا سوال برام پیش اومده:

1- آیا برای خروج از کشور به مقصد آمریکا لزومی داره که مدرکم رو خریده باشم؟
    2- آیا کسی تجربه ای داره که آیا در این شرایط ممکنه من در آمریکا به مدرک فوقم نیاز پیدا کنم؟

در اصل دنبال اینم که ببینم میتونم مدرکم رو نخرم!

ممنون میشم اگه نظری دارید مطرح کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خرید مدرک فوق برای خروج از کشور لازمه؟ (شرایط خاص)

سلام
    فکر کنم اگر الان هم نخرید بعدا یکی باید به جای شما این کار رو تو ایران براتون انجام بده. خواهر من موقع رفتن نیازی به مدرک فوقش پیدا نکرد ولی بعد سال دوم دکترا دانشگاه مدرک فوقش رو ازش خواست. در ضمن الان هم که داره برای ویزای کار اقدام می کند باز کل مدارک تحصیلی ایرانش (لیسانس و فوق) رو ازش خواستند.

احتمال خیلی زیاد بعدا این مدرکو از شما می خوان
    اگه سربازی معاف هستین، می تونین از طریق وزارت کار مدرکو آزاد کنید (بدون پرداخت هزینه) البته جزییات رو نمی دونم ولی فکر کنم حدود 6 ماه طول می کشه. بقیه دوستان، اگه اطلاعات دقیق تر دارند راهنمایی کند.

نقل قول نوشته اصلی توسط soroosh7911
    احتمال خیلی زیاد بعدا این مدرکو از شما می خوان
    اگه سربازی معاف هستین، می تونین از طریق وزارت کار مدرکو آزاد کنید (بدون پرداخت هزینه) البته جزییات رو نمی دونم ولی فکر کنم حدود 6 ماه طول می کشه. بقیه دوستان، اگه اطلاعات دقیق تر دارند راهنمایی کند.
    تا جایی که من اطلاع دارم اگر در دانشگاهای سراسری تحصیل کردید و سابقه کار با بیمه ندارید باید مدرکتون رو بخرین
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

فکر می کنم یه مدت بعد از پایان تحصیل ، خانم ها و آقایانی که از سربازی معاف هستند (چه رسمی شد!!) می تونن به وزارت کار مراجعه کنن و ادعا کنن که کار پیدا نکردن. ولی جزییات و نمی دونم دقیقاً. (گویا پروسه وقت گیریه)

ممکنه اولش نخواهند اما بعد از مدتی لازم خواهد بود. به فکر این باشید که خانواده تان را به دردسر نیاندازید. کارهایی را که الان خودتان میتوانید راحت انجام دهید به دوش خانواده نگذارید.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

نقل قول نوشته اصلی توسط soroosh7911
    فکر می کنم یه مدت بعد از پایان تحصیل ، خانم ها و آقایانی که از سربازی معاف هستند (چه رسمی شد!!) می تونن به وزارت کار مراجعه کنن و ادعا کنن که کار پیدا نکردن. ولی جزییات و نمی دونم دقیقاً. (گویا پروسه وقت گیریه)
    تا پارسال روندش اینطور بود که شما باید به وزارت کار مراجعه میکردید و بعد از 6 ماه اگر نتونستند برای شما شغلی پیدا کنند امکان گرفتن مدرک وجود داشت
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Junior Member

سلام

آزاد کردن مدرک با استفاده از وزارت کار فقط برای کسانی که تحت نظر وزارت علومند امکان پذیر است این رو توجه داشته باشید. اما کاری ندارد. فقط باید یک روز برید وزارت کار تو حسن آباد-سرهنگ سخایی، یک نامه ازشان بگیرید و به نزدیک ترین محل به محل زندگی تون معرفی تون می کنند بعد با پر کردن فرم و 6 ماه منتظر موندن (به شرطی که 1 سال هم از پایان تحصیلتون گذشته باشه) می توانید مدرکتان رو آزاد کنید و دیگه لازم نیست پولی هم بدید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)