صفحه 4 از 18 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 173

موضوع: پرواز به هلند | تهیه بلیط | کنسل بلیط | زمان های پرواز و مسائل مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering-TU Delft, The Netherlands

پیش فرض پاسخ : برای گرفتن بلیط دچار مشکل شدم

نقل قول نوشته اصلی توسط mh.nassabi
    و اما مشکل من:
    من اول MVV داشتم و از اونجایی که دانشگاه آیندهون فرموده بود که در سفارت برای C + D ویزا اپلای کنم، ما هم ویزای خودمون رو از دانشجویی به شنگن تغییر دادیم. حالا سوال اینه که: آیا بنده هم باید بلیط رفت و برگشت در فرودگاه امام خمینی نشون بدم یا اگه بلیط یکطرفه بگیرم کافیه؟

شنیده ها حاکی از آن است که کسانی که ویزای 3 ماهه شنگن دارن توی فرودگاه امام بهشون گیر میدن!

پ.ن. ضمنا اگه کسی از بچه های آیندهون بلیط گرفته یا می خواد بگیره یه خبری هم به ما بده که همسفر بشیم (البته در صورت امکان)
    سلام - نه شما بلیط یه طرفه بگیرین کافیه
    اینم دلیلش:

Different types of visa
    In principle, there are two main types of visa: the short stay visa and the MVV

• A short stay visa is a travel visa, valid for a maximum of three months. It can be valid for entering
    the Netherlands once or several times, depending on which you apply for. With a short stay visa,
    you can also travel freely through all the countries that have signed the Schengen agreement. (This
    is why it is sometimes called ‘the Schengen visa’.)

• An MVV is an entry visa, valid for a stay of more than three months. After you pick up your
    MVV, you have six months to make your trip to the Netherlands. An MVV can be used to enter
    the Netherlands only once; it is a “single entry” visa. After you arrive in the Netherlands, you will
    have to apply for a residence permit. This is the follow-up procedure for the MVV. An MVV is
    valid only for a stay in the Netherlands, not for a stay in the other Schengen countries. (One transit
    through the Schengen area is allowed, though.)

• A combined visa has features of both. It is basically an MVV, but it offers the travelling
    possibilities of the short stay visa as well. This means you can travel freely through any of the
    Schengen countries during the first three months, and you can enter the Netherlands more than
    once

How to get a combined visa
    In contrast to the MVV and the short stay visa, the combined visa is not something that you apply for
    beforehand. You apply first for an MVV and then, when you go the embassy to pick it up, you can ask
    for a combined visa. The procedure is as follows. You will be notified that you can go to the embassy
    to pick up your MVV. Tell the embassy official you speak to that instead of a simple MVV you would
    like to have a combined visa. Formally this is called “D+C visa”. (It is best to use this expression at
    the embassy). The combined visa can be issued on the spot.

یه خورده طولانی شد ولی فکر کنم موضوع کاملا روشن شد نه؟

Junior Member

سلام بابک جان راستش اونطوری که من شنیدم و یادم میاد کسی که ویزای اولیه داره تا 6 ماه فرصت داره که بره هلند و وقتی رسید یه مدتی که فکر کنم 3 ماه هست فرصت داره که اقامت بگیره

نقل قول نوشته اصلی توسط مخ فی
    بلیط های رفت و برگشتی هست که برگشتش رو برای 2 سال بعد رزرو بتونیم بکنیم؟
    نه بیلیتها معمولا ۳،۶، ماه و یک ساله هست،

Junior Member

نه سجاد جان من از تهران با ایران ایر میرم نمی دونم برا شما از مشهد کدوم خوبه. از آرزو بپرس چون اونم از مشهد می ره مثل اینکه. نه نگرانی نداره چون چه گیری می تونن بدن مسافر ترانزیتی دیگه، در مورد زمانم نمی دونم باید از آژانس مسافرتیا بپرسی اونا بهتر می دونن

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط armin812
    نه سجاد جان من از تهران با ایران ایر میرم نمی دونم برا شما از مشهد کدوم خوبه. از آرزو بپرس چون اونم از مشهد می ره مثل اینکه. نه نگرانی نداره چون چه گیری می تونن بدن مسافر ترانزیتی دیگه، در مورد زمانم نمی دونم باید از آژانس مسافرتیا بپرسی اونا بهتر می دونن
    راستش من واسه 20 جولای بلیط ( ترکیش ) خریدم بهر حال ممنونم آرمین جان
    دیروزم از سفارت زنگ زدن گفتن یه هفته قبل پرواز بیا پیک آپ کن یه چند تا سوال از دوستان دارم :

خانمی که از سفارت زنگ زدن گفتن بلیط و بیمه و پاسپورت کافیه واسه پیک آپ آیا مدرک دیگه ای هم لازمه که ایشون از قلم انداخته باشن ؟

و یه سوال دیگه :
    فرضا من ویزا رو 13 جولای پیک آپ کنم میتونم زود تر از موعد پرواز بپرم ؟ آخه یکی از دوستان ما رو واسه 16 جولای عروسی دعوت کرده گفت اگه میتونی زود تر بیا - به عبارت دیگه از نظر سفارت مشکلی داره؟

و سوال آخر : توی این بلیطی که گرفتم بار مجاز در پرواز مشهد - استانبول 30 کیلو و پرواز استانبول - آمستردام 20 کیلو زده
    از آژانس پرسیدم دقیقا گفت : اینا ناقلایی کردن منم گفتم این چه حرفیه؟ از دوستان کسی اطلاعی داره؟ممکن اشتباه چاپی باشه یا نه واقعا حداکثر مجاز در پرواز دوم 20 کیلو هست ؟ بسیار سپاسگذارم

مدارک همین ها هست. فقط یک سری کپی هم بگیر که همراه خودت ببری لازم می شه مثل اینکه.

تاریخ ورود به هلند یا شینگن باید با بلیط ورودت هماهنگ باشه. زودتر فکر نکنم بشه رفت. مگر اینکه همون سفارت که میری بشه کاری کرد. ( اگر تاریخ دقیق بلیط را نگفتی که یک هفته قبل 13 برو؟!)

بلیط هم زنگ بزن دفتر تهران (داره؟) یا ترکیه بپرس. مطمین ترین راه! آژانس ها بعضی وقت ها قانون اختراع می کنند برای خودشون.

Junior Member vs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadhuss

و یه سوال دیگه :
    فرضا من ویزا رو 13 جولای پیک آپ کنم میتونم زود تر از موعد پرواز بپرم ؟ آخه یکی از دوستان ما رو واسه 16 جولای عروسی دعوت کرده گفت اگه میتونی زود تر بیا - به عبارت دیگه از نظر سفارت مشکلی داره؟

من فکر میکنم بتونید...تاریخ شروع ویزا رو معمولا چند روز قبل از تاریخ سفری که توی فرم زدین میزنن و همون موقع که درخواست دادید مشخص شده (از من پرسید که کی بزنم). به هر حال وقتی ویزا رو پیک آپ میکنید مشخص هست که از کی ویزاتون شروع شده و از همون موقع میتونید بپرید!

نقل قول نوشته اصلی توسط vs

من فکر میکنم بتونید...تاریخ شروع ویزا رو معمولا چند روز قبل از تاریخ سفری که توی فرم زدین میزنن و همون موقع که درخواست دادید مشخص شده (از من پرسید که کی بزنم). به هر حال وقتی ویزا رو پیک آپ میکنید مشخص هست که از کی ویزاتون شروع شده و از همون موقع میتونید بپرید!
    سلام،

شما ویزا را pick up کردید یا یک هفته قبل از پروازتون گفتند برید؟

اطلاع دارید برای بیمه ای که گفتند برای روز pick up ببریم (البته همراه با شینگن) باید حتما مسافرتی 90 روزه باشه یا همون بیمه دانشگاه قابل قبول هست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط richardharis
    سلام،

شما ویزا را pick up کردید یا یک هفته قبل از پروازتون گفتند برید؟

اطلاع دارید برای بیمه ای که گفتند برای روز pick up ببریم (البته همراه با شینگن) باید حتما مسافرتی 90 روزه باشه یا همون بیمه دانشگاه قابل قبول هست؟

سلام ریچارد,

من ویزا رو pick up کردم (C+D ) همون بیمه ای که دانشگاه واسمون همراه ایمیل پیوست کرده کافیه

به سجاد:
    ببخشید دانشگاه از شما بابت این بیمه پولی گرفت؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)