صفحه 29 از 30 نخستنخست ... 192021222324252627282930 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 292

موضوع: هزینه زندگی | هزینه تحصیل در ترکیه | خرید در ترکیه و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه زندگی | هزینه تحصیل در ترکیه | خرید در ترکیه و مسائل مرتبط

دوستان كسي هست در تركيه كه بتونه بسته ارسال كنه به ايران؟
    من از امريكا به دليل تغيير قانون نميتونم به سادگي ارسال كنم
    اگر كسي ميتونه به من پيغام بده كه بسته رو به آدرسشون پست كنم در تركيه و بعدش بيزحمت اون رو به ايران پست كنن
    بيست دلار هم علاوه بر هزينهي پست براي كسي كه زحمت اين كار رو بكشه paypal ميكنم.

Junior Member

سلام به همه دوستان.
    دوستان اگر اطلاعاتی راجع به بازار کار برای مهندسین عمران و معماری در ترکیه دارین ممنون میشم بهم بدین
    با تشکر

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinna نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.
    دوستان اگر اطلاعاتی راجع به بازار کار برای مهندسین عمران و معماری در ترکیه دارین ممنون میشم بهم بدین
    با تشکر
    سلام
    برا اینکه بتونید ویزای کاری بگیرید باید ابتدا مدرکتون رو باید معادل ساری کنید چون لیسانس شما مورد قبول نیست.
    عمران و معماری نسبتا خوب هست بازاز کارشون

Junior Member

دوستان به نظرتون واسه زندگی کدوم شهر ترکیه خوبه؟هم جذاب باشه هم بشه با 1500 الی 2000 لیر زندگی کرد 2 نفریم.
    استانبول - آنتالیا - آنکارا
    هم بشه کار کرد هم زندگی دیگه البته موقتی برای 2 الی 3 سال چون بعدش میخوام برم کانادا.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط starblue7750 نمایش پست ها
    سلام
    برا اینکه بتونید ویزای کاری بگیرید باید ابتدا مدرکتون رو باید معادل ساری کنید چون لیسانس شما مورد قبول نیست.
    عمران و معماری نسبتا خوب هست بازاز کارشون
    ممنون از پاسختون
    من همسرم فوق لیسانس عمران هست و خودمم لیسانس معماری.همسرن زبان انگلیسیش خوبه منم زبان ستانبولیم مسلطم تقریبا
    .ما کجا تو کدوم سایت بگردیم؟و اینکه معادل سازیش دردسر داره؟و سوال اخر اینکه ما اول باید کار پیدا کنیم و بعد درخواست بدیم یا فرقی نمیکنه؟

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinna نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    من همسرم فوق لیسانس عمران هست و خودمم لیسانس معماری.همسرن زبان انگلیسیش خوبه منم زبان ستانبولیم مسلطم تقریبا
    .ما کجا تو کدوم سایت بگردیم؟و اینکه معادل سازیش دردسر داره؟و سوال اخر اینکه ما اول باید کار پیدا کنیم و بعد درخواست بدیم یا فرقی نمیکنه؟
    ببینید شرایط یکم سخته:
    برای معادل ساری باید یک شرکنی باشه ک بخواد شما رو استخدام کنه. اون موقع یک نامه از اونجا میگیرید و با ترجمه و اصل تمامی مدارک دانشگاهیتون میرید انکارا (وزرات اموزش و پرورش)
    بعدش بهتون خبر میدن ک اوکی شده یا نه (ولی تقریبا 99% اختمال داره ک ارزتون امتحان بگیرند ک جدیدا سالی دو بار می گیرند. هزینش هم 500 لیر هست انگار)
    واسه پیدا کردن کار هم سایت: KARİYER.NET
    (در کل کار پیدا کردن در رشته خودتون خیلی سخته)

من نیاز دارم یه گوشی بخرم به نظرتون میتونم از ترکیه بخرم ؟ شرکت سامسونگ تخفیف خاصی میده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط NELDA نمایش پست ها
    من نیاز دارم یه گوشی بخرم به نظرتون میتونم از ترکیه بخرم ؟ شرکت سامسونگ تخفیف خاصی میده؟
    در واقع دلیلی نداره شرکت سامسونگ تخفیف خاصی بده ونمیده، گوشی های به اصطلاح پرچمدار حداقل 1 تومن از بازار (با گارانتی) ایران گرونتر هستن. البته باید بعد وارد شدن به ترکیه گوشی ریجستر بشه.

ظاهرا قانون اخیرا دچار تغییراتی شده، هزینه ریجستر 150 لیر شده. در ضمن کسانی که اجازه اقامت قانونی دارن میتونن ریجستر کنن افرادی که اقامت ندارن ظاهرا فقط به مدت 6 ماه برای همان شماره میونند ریجستر کنند.

یا اینکه باید از داخل ترکیه گوشی بخرن یا اینکه کارهایی که غیر قانونی هست را روی گوشی انجام بدن.
    ویرایش توسط LHVIA : November 11th, 2017 در ساعت 01:35 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط LHVIA نمایش پست ها
    در واقع دلیلی نداره شرکت سامسونگ تخفیف خاصی بده ونمیده، گوشی های به اصطلاح پرچمدار حداقل 1 تومن از بازار (با گارانتی) ایران گرونتر هستن. البته باید بعد وارد شدن به ترکیه گوشی ریجستر بشه.

ظاهرا قانون اخیرا دچار تغییراتی شده، هزینه ریجستر 150 لیر شده. در ضمن کسانی که اجازه اقامت قانونی دارن میتونن ریجستر کنن افرادی که اقامت ندارن ظاهرا فقط به مدت 6 ماه برای همان شماره میونند ریجستر کنند.

یا اینکه باید از داخل ترکیه گوشی بخرن یا اینکه کارهایی که غیر قانونی هست را روی گوشی انجام بدن.
    ممنون دوست عزیز .
    اگر فقط گوشی رو بخریم وبرگردیم. ترکیه زندگی نکنیم. فک کنم اینجوری 150 لیر نیاز نشه چون اونجا زندگی نمیکنیم که.
    با این حساب باز زیاد درمیاد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط NELDA نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز .
    اگر فقط گوشی رو بخریم وبرگردیم. ترکیه زندگی نکنیم. فک کنم اینجوری 150 لیر نیاز نشه چون اونجا زندگی نمیکنیم که.
    با این حساب باز زیاد درمیاد؟
    سلام مجدد

فکر کنم نتونستم منظورم را برسونم.

ببینید مثلا گوشی نوت 8 با گارانتی در بازار ایران 3990 تومن هست ولی در بازار ترکیه حدود 5150 تومن.

شما اگه از بازار ایران بگیرید و بخواین برای مدت بیشتر از 120 روز در ترکیه استفاده کنید باید ریجستر کنید. هزینه ریجستر هم 150 لیر هست. هر دو سال به ازای هر پاسپورت میشه 1 گوشی ریجستر کرد و تبعه های ترک و یا افراد خارجی دارای اقامت میتونند ریجستر کنند.

تبعه های خارجی که دارای اقامت نیستند میتونند با 150 لیر برای 6 ماه برای یک شماره تلفن خاص ریجستر کنند.

با توجه به طرح ریجستری در ایران اگه IMEI گوشی عوض بشه اونوقت در ایران مشکل ساز میشه.

هیچ کس در حالت عادی از ترکیه گوشی و یا لوازم الکترونیکی دیگه نمیگیره بیاره ایران چون صرف نمیکنه ولی خیلی از ترکها و ایرانی ها از ایران میگیرن میبرن ترکیه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)