صفحه 11 از 30 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 292

موضوع: هزینه زندگی | هزینه تحصیل در ترکیه | خرید در ترکیه و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : هزینه زندگی در ترکیه | هزینه تحصیل در ترکیه | خرید در ترکیه

نقل قول نوشته اصلی توسط panda نمایش پست ها
    mish عزیز نمیدونی دانشجوهای بین المللی, مثل شهروندای ترک میتونن گوشی اقساطی روی طرح های اون اپراتور بگیرن یا نه؟
    مرسی...
    راستش نمی دونم دوست عزیز.ولی کلن موبایل تو ترکیه از تهران گرون تره اگرم قسطی بخرید گرون تر می شه.

[QUOTE=ARAA;899343]100لیر ؟!؟!؟!؟!؟!؟؟! چه خبره مگه ؟!؟ شما کجا رفتین واسه اینکار ؟! من اولش که خود فرودگاه با پاسپورت ثبت کردم 20 لیر گرفت ازم، بعدش وقتی دیدم با پاسپورت ثبت کردن یه سری محدودیتها داره قبل ار اینکه مهلتش تموم بشه رفتم با برگه دانشجویی دادم ثبت کرد و دیگه هیچ پولی هم نگرفت ... راستش بعید میدونم تو این 1سال این 20لیر شده باشه 100 لیر ...

من به شعبه Avea رفتم و گفتم دانشجو هستم.موبایلم رو گرفت دید بعدش گفتش که باید بری اداره مالیات 100 لیر بدی بیاری تا ثبتش کنیم.هر شعبه Avea که پرسیدم همین رو گفت حتی تو فرودگاه هم گفتم برام انجام ندادن.مثل اینکه قانونشون عوض شده.10 لیر گفت برای توریست هاست 1 ماهست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Bogazici فوق لیسانس کنترل

من به شعبه Avea رفتم و گفتم دانشجو هستم.موبایلم رو گرفت دید بعدش گفتش که باید بری اداره مالیات 100 لیر بدی بیاری تا ثبتش کنیم.هر شعبه Avea که پرسیدم همین رو گفت حتی تو فرودگاه هم گفتم برام انجام ندادن.مثل اینکه قانونشون عوض شده.10 لیر گفت برای توریست هاست 1 ماهست.
    شاید قانون عوض شده باشه، ولی یه شعبه Turkcell هم سربزنید بپرسید ... موقع ثبت کردن هم حتما بپرسید و مطمئن باشید که بعدا گوشیتون با هر سیم کارت دیگه ای توی ترکیه کار خواهد کرد چون قانون ثبت دانشجویی اینجوریه ... اینو حتما بپرسید و مطمئن بشید از این بابت ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ARAA نمایش پست ها
    شاید قانون عوض شده باشه، ولی یه شعبه Turkcell هم سربزنید بپرسید ... موقع ثبت کردن هم حتما بپرسید و مطمئن باشید که بعدا گوشیتون با هر سیم کارت دیگه ای توی ترکیه کار خواهد کرد چون قانون ثبت دانشجویی اینجوریه ... اینو حتما بپرسید و مطمئن بشید از این بابت ...
    بله،‌ گويا اين قانون جديده و از دو ماه پيش ماليات گوشي رو زياد كردن. بايد 100 لير بديم تا گوشيمون ثبت بشه! قديما 20 لير اينا بوده گويا.

Junior Member

سلام
    من تازه مدرک پیش دانشگاهیموگرقتم
    معدلمم حدود 15 هستش
    میخوام اگه بشه واسه مهندسیه نرم افزار برم ترکیه
    میخواستم ببینم هزینه ی زندگیه دانشجویی در حال حاضردرترکیه ماهیانه چقدره؟
    ممنون
    ویرایش توسط FanTasTic : September 22nd, 2012 در ساعت 01:38 AM دلیل: حذف بخش مربوط به تحصیل ( لطفا در تاپیک مرتبط ارسال شود )

سلام دوستان
    من اخيرا از يه موسسه اعزام دانشجو پرسيدم كه هزينه 1 سال اقامت(به غير شهريه) چيزي حدود 6000-7000 دلار ميشه آيا درسته؟به لير چقدر هزينتون ميشه تو شهر هايي مثل آنكارا و استانبول؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rezahosseinpour نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اخيرا از يه موسسه اعزام دانشجو پرسيدم كه هزينه 1 سال اقامت(به غير شهريه) چيزي حدود 6000-7000 دلار ميشه آيا درسته؟به لير چقدر هزينتون ميشه تو شهر هايي مثل آنكارا و استانبول؟
    تو شهر های بزرگ اگر به صورت لارج هم زندگی کنید برای 9 ماه سال تحصیلی چیزی حدود 5000-6000 دلار میشه. به لیر حساب کنید ماهی 1000 لیر خرج کنید کلا تو رفاه کامل خواهید بود.
    شهرهای کوچیک هم به مراتب کمتر هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirgozali نمایش پست ها
    تو شهر های بزرگ اگر به صورت لارج هم زندگی کنید برای 9 ماه سال تحصیلی چیزی حدود 5000-6000 دلار میشه. به لیر حساب کنید ماهی 1000 لیر خرج کنید کلا تو رفاه کامل خواهید بود.
    شهرهای کوچیک هم به مراتب کمتر هست.
    امیر جان من اگه بخوام مثلا تو سامسون یا آدنا زندگی کنم که شهر های کوچیکی هستن تقریبا با زیر 5000 دلار میتونم یه زندگی متوسط داشته باشم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sera26 نمایش پست ها
    امیر جان من اگه بخوام مثلا تو سامسون یا آدنا زندگی کنم که شهر های کوچیکی هستن تقریبا با زیر 5000 دلار میتونم یه زندگی متوسط داشته باشم؟
    شا اگر به قصد تحصل سفر کنید و تو خوابگاه بمونید، با 9 ماه 3000 دلار هم میشه زندگی متوسطی داشت.
    ولی اگر بخواهید در خانه و به تنهایی باشید نمیشه ولی اگر حداقل دو نفر باشید میشه. (این هم به دلیل هزینه کرایه خانه هست)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AlThePal نمایش پست ها
    بله،‌ گويا اين قانون جديده و از دو ماه پيش ماليات گوشي رو زياد كردن. بايد 100 لير بديم تا گوشيمون ثبت بشه! قديما 20 لير اينا بوده گويا.
    بله. منم امروز گوشیمو ثبت کردم و 100 لیر مالیات گرفت. بعد اومدم شعبه turkcell یه 20 لیر دیگه هم اونا خودشون گرفتن تا ثبت کنن. دوستان این 20 لیرو شما هم علاوه بر اون 100 دادین؟ گفتن البته نسبت به نوع گوشی متفاوته!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)