صفحه 4 از 30 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 292

موضوع: هزینه زندگی | هزینه تحصیل در ترکیه | خرید در ترکیه و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه زندگی در ترکیه

از شما که در ترکیه تحصیل میکنید هر چند وقت توانایی برگشتن به ایرانو دارید یا هر چند وقت بخوای برگردی بهتری مثلا دو یا سه ماه یک بار راحته

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    چطوریه که نفرات برتر کنکور ترکیه وارد اونجا میشن ( سخت پذیرش میده) ولی به ایرانیا راحت پذیرش میده؟
    ملاک گرفتن دانشجوی خارجی نمره ی کوانت GRE هست. این نمره اصلا توانایی یه دانشجو رو نشون نمیده . گرفتن نمره ی بالا توی این قسمت خیلی کار ساده ایه. برای همین دانشجو خارجی راحت پذیرفته میشه. فقط مخصوص ایرانیا نیست. برای همه دانشجوهای خارجی همین شرایطه. همینکه دانشجوی خارجی گرفته بشه کافیه، حالا اگه دانشجو نتونه فارغ اتحصیل شه برای دانشگاه اهمیت نداره. یکی دیگه هم اینه که سیستم نمره دهی فرق زیادی داره. این جا دانشجو معدل 15 از دانشگاه سطح پایین فارغ التحصیل میشه و برای اونجا اپلای میکنه. اونا تفاوت 15 ما با 3 خودشون رو نمیتونن درک کنن. دانشجو رو قوی برآورد میکنن و پذیرش میدن. توی لینک ویکی پدیا که گذشاته بودم این موضوع ذکر شده بود.

Boğaziçi University consistently ranks as the most popular university in Turkey, having the most number of applicants via the YGS-LYS Turkish university entrance examinations. This allows Boğaziçi University to attract many of the highest scoring students

بغازیچی چون توی استانبوله دانشجوی بیشتری جذب میکنه. بخصوص اینکه دانشجوی خارجی از تمام کشورها داره و ترنسفر خوبی داره.
    http://www.oie.gatech.edu/sa/program...s/Bogazici.php

Over one third of the 1,000 highest scoring students in the national university entrance examination choose to enroll in METU

ترکیه هم مثل ما آزمون سراسری داره و خوب مسلمه که توی دانشگاه خوب، وارد شدن از یه آزمونی مثل کنکور، بین اون همه دانشجو کار خیلی سختیه.

Junior Member

میشه واضح تر توضیح بدید و این که خودتون چی کار کردید و چطور احتمالا اونجا درس میخونید و مدرکتون چه بود من پرسیدم گفت معدل بالای ۱۵ در دیپلم پزشکی هست و باید یه امتحان زبان ترکی که اسمشو یادم نیست بدی اونم توی تهران و تبریز فقط برگذار میشه الان من یه دیپلمه با معدل کمتر از ۱۵ هستم چطور میتونم اونجا لیسانس بگذرونم خرج کل دوره و به صورت ماهانه چطور در میاد باید از کجا شروع کنم

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa_88 نمایش پست ها
    کنتور رو برداشتن؟ یعنی چجوری شده الان؟ پارسال که من استانبول بودم کنتور می خریدم..سیستم اس ام اس خیلی خوب بود که مثلا با 10 لیر میشد توی ماه 3000 تا!!! اس ام اس داد ! ولی برای تماس با ایران اصلا نمی ارزید و فقط از تلفن عمومی استفاده میکردم..کارت تلفن هایی که کد داشت 5 لیر بود و میشد تا 20 دقیقه با ایران صحبت کرد
    الان سیستم موبایل مثل ایران شده
    مثلا می ریم یه شارژ 10 لیری می خرید و به ازای هر دقیقه مکالمه ای که می کنید شارژتون کم میشه
    بله کارت تخفبف داره که من با حساب اون هزینه حمل و نقل رو گفتم. اول ترم دانشجوها باید برن کارت تخفیف برای حمل و نقل بگیرن کا 50% کم میشه هزینه بلیط.
    ترکیه دانشگاهاش خوابگاههای خیلی خوبی داره. به نظر من خوابگاه خیلی مناسب تره. بخصوص اینکه از نظر غذا و تمیزی واقعا خوبه و به دانشجو خیلی اهمیت میدن.
    بعضا از اوپراتورها مثل ترکسل تماس داخل شهریشون خیلی ارزونه و تعرفه های رایگان هم داره. ولی برای تماس بین الملل ترکیه یکی از گرون ترین کشورهای دنیاست.
    کاملا درسته
    من از یه شخصی پرسیدم میگفت معدل بالای ۱۵ رشته های تجربی امکان داره و زیر اون هم بدک نبود ولی در مجموع رشته های محدودی بود که زیاد خوشم نیومد چطور بفهمیم چی مناسبه من معدل کمتر از ۱۵ رو در نظر دارم ظمنا آیا از تبریز میشه با اتوبوس رفت جای هواپیما ماهی بیشتر از یکی دو ملیون هم ممکنه خرجت بشه باسه زندگی ساده و هزینه رفتو برگشتت به ایران چطور میشه مثلا رشته هایی مثل سیاست فلسفه و حقوق و چیزایی که مربوط به علوم انسانیه چی هست خوابگاه چطوریه هست میشه گرفت قیمتش احتمالا چنده
    از تبریز به استانبول ماشین هست ( که Vip ها فکر کنم 60-80 تومن بودند.دقیقا یادم نیست)
    اردیبهشت واسه آنکارا 35 تومن دادم ( با چونه )
    برای مقطع دکترا باید از 4 سال 3 سالشو تو ترکیه باشی.یعنی هر وقت خواستی نمیتونی برگردی . برا لیسانس و ارشد خبر ندارم.
    ببینید شما اول یکی دو تا رشته که مد نظرته رو انتخاب کن بعد تو سایت دانشگاهها سرچ کن ببین دارن یا نه.بعد ششرایطشو هم نگاه کن.رشته حقوق یه رشته هست که واسه هر کشور منحصر به فرد هست چون قانون یه کشور با اون یکی ها متفاوته
    میشه واضح تر توضیح بدید و این که خودتون چی کار کردید و چطور احتمالا اونجا درس میخونید و مدرکتون چه بود من پرسیدم گفت معدل بالای ۱۵ در دیپلم پزشکی هست و باید یه امتحان زبان ترکی که اسمشو یادم نیست بدی اونم توی تهران و تبریز فقط برگذار میشه الان من یه دیپلمه با معدل کمتر از ۱۵ هستم چطور میتونم اونجا لیسانس بگذرونم خرج کل دوره و به صورت ماهانه چطور در میاد باید از کجا شروع کنم
    آزمون زبان ترکیه اسمش Tomer هست که تهران + تبریز + ارومیه هر هفته برگزار میشه
    برای ورود به دانشگاه از مقطع دیپلم باید یه امتحانی بدید که اسمش Yos هست.با توجه به نمرتون می تونید دانشگاهها رو انتخاب کنید
    ویرایش توسط starblue7750 : January 17th, 2012 در ساعت 11:53 AM

Junior Member mahsa_88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Istanbul Technical University / chemistry

البته گویا یوس رو برداشتن..هر دانشگاه با یه روش دانشجو میگیره.امسال که یوس برگزار نشد..با شرط معدل دانشجو گرفتن و کسایی که سال قبلش یوس داده بودند و رشته یا دانشگاه مد نظرشون قبول نشده بودند. کلا هر دانشگاهی یه شرط معدل داشت..مثلا استانبول تکنیک بالای 17 بود..

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط starblue7750 نمایش پست ها
    الان سیستم موبایل مثل ایران شده
    مثلا می ریم یه شارژ 10 لیری می خرید و به ازای هر دقیقه مکالمه ای که می کنید شارژتون کم میشه

کاملا درسته

از تبریز به استانبول ماشین هست ( که Vip ها فکر کنم 60-80 تومن بودند.دقیقا یادم نیست)
    اردیبهشت واسه آنکارا 35 تومن دادم ( با چونه )
    برای مقطع دکترا باید از 4 سال 3 سالشو تو ترکیه باشی.یعنی هر وقت خواستی نمیتونی برگردی . برا لیسانس و ارشد خبر ندارم.
    ببینید شما اول یکی دو تا رشته که مد نظرته رو انتخاب کن بعد تو سایت دانشگاهها سرچ کن ببین دارن یا نه.بعد ششرایطشو هم نگاه کن.رشته حقوق یه رشته هست که واسه هر کشور منحصر به فرد هست چون قانون یه کشور با اون یکی ها متفاوته

آزمون زبان ترکیه اسمش Tomer هست که تهران + تبریز + ارومیه هر هفته برگزار میشه
    برای ورود به دانشگاه از مقطع دیپلم باید یه امتحانی بدید که اسمش Yos هست.با توجه به نمرتون می تونید دانشگاهها رو انتخاب کنید
    منم منظورم از کنتور همین بود که شما میگی.پارسال هم همین بود..کنتور 5 لیری 10 لیری و 20 لیری بود

Junior Member shamakhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران -نقشه برداری

می تونم سوال کنم هزینه زندگی با همسر ویک فرزند در مقطع فوق لیسانس ماهی چقدر میشه و احیانا زمینه کارکردن هم در آنجا مهیا است ؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shamakhar نمایش پست ها
    می تونم سوال کنم هزینه زندگی با همسر ویک فرزند در مقطع فوق لیسانس ماهی چقدر میشه و احیانا زمینه کارکردن هم در آنجا مهیا است ؟
    با اینکه هزینه ی خوابگاه تو ترکیه پایینه اما هزینه ی اجاره ی خونه بالاست.همین طور هزینه ی انرژی هم خیلی بالاست(برق و آب و .. ) البته این هزینه ها تو ازمیر کمتر از شهرهایی مثل استانبول هستش..اما باز بستگی به بودجه ی خودتون داره. دانشجو اجازه ی کار در ترکیه نداره به جز لیدر توری. البته خیلی از دانشجوها که زبان انگلیسی و ترکی بلدن کارای دانشجوهای دیگرو انجام میدن یا تو بعضی شرکت های ایرانی بازرگانی مشغول به کار میشن که این احتیاج به زبان قوی ای داره..در کل چیزی نیست که بشه روش خیلی حساب کرد.

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

Living in Turkey is more affordable than many other western countries. As a student city, Eskişehir is even better than many other big cities in Turkey in terms of living expenses. Our University provides accommodation for incoming foreign students but only as a flat mate with Turkish students. Unfortunately there are no university dormitories that we can offer to our exchange students. Sharing a flat with Turkish a student/s costs around 100 to 200 Euros including rent for a furnished apartment, electricity, water, heating and sometimes the Internet

Transportation is also quite reasonable for students. A discount student ticket costs 70 Euro cents for intercity public transportation
    Lunch at student cafeteria on Campus is 3 Euros for 5 days
    Generally, 350 Euros/month is more than enough for a student for all living expenses

Here are some approximate prices for some basic daily needs in Euro:
    Bread (300 gr.) 30 Euro cents
    A cup of coffee in an average café 1-2 Euros
    A liter of fresh water from the market 50 Euro cents
    Beer (50 cl) in the pub 3 Euros
    Hamburger 2 Euros
    Coke in the market 1 Euro
    A kilo of sugar 1,5 Euro
    A kilo of chicken meat 3 Euros
    A dozen eggs 2 Euros
    A kilo of beef 15 Euros
    A liter of vegetable oil 2 Euros
    A liter of petrol 2 Euros
    Cinema ticket for students 5 Euros
    Theatre ticket on campus 1 Euros
    Opera ticket for students 1 Euros
    ویرایش توسط starblue7750 : January 29th, 2012 در ساعت 07:18 PM

ApplyAbroad Senior Veteran

درود

بچه ها الان کسی از هزینه های تقریبی زندگی و تحصیل بطور نسبی خبری داره ؟ چون به مراتب از آخرین آمار بیان شده بیشتر خواهد بود .

بی نهایت سپاسگزارم

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)