صفحه 6 از 30 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 292

موضوع: هزینه زندگی | هزینه تحصیل در ترکیه | خرید در ترکیه و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : هزینه زندگی و تحصیل در ترکیه , خرید در ترکیه

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghahraman2012 نمایش پست ها
    سلام دوستان صفحات را خوندم ولی جوابی نگرفتم در این رابطه: ۱. ایا در دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه می شود برای مستر بدون داشتن مدرک ایلتس یا تافل اقدام کرد و یا اینجوری هست که دانشگاه کلاس زبان بزاره برای اون هایی که ضعف دارن؟؟ و هزینه اجاره خونه چند هست چه استانبول و انکارا یا ازمیر ؟؟؟؟ ممنون
    دوست عزیز من در رابطه با دوره مستر اطلاعات دقیقی ندارم.سهند عزیز بیش تر می تونن کمکتون کنن.
    هزینه اجاره خونه تو استانبول از آنکارا و ازمیر بالاتره.فقط اینو می دونم.
    تو آنکارا شنیدم که خیلی ارزونه.
    دانشگاه های ترکیه خوابگاه های خوبی دارن.

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

سلام
    دیروز با یکی از دوستام که تو حاجی تپه ارشد معماری می خونه حرف می زدم که گفت :
    هزینه دانشگاه 600 لیره
    هزینه خوابگاه(دولتی) فکر کنم گفت 150 لیره ( صبحونه + شام می دن )
    هزینه بیمه برا یه ماه 35 لیره
    بقیه هزینه ها هم بستگی به هر شخص می تونه زیاد و کم باشه

Member luky1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری شیراز

دوست عزیز از این دوستتون راجب سطح آموزش در دانشگاهشون میپرسید؟منم میخوام معماری بخونم.و پذیرش از EMU در قبرس دارم ولی دوست دارم ترکیه بخونم.
    معدلم بالای 15 هست مدرک زبان ندارم ولی اگه بشه امتحان ورودی دانشگاه رو بدم.(البته اگه داشته باشه)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ژنتیک مولکولی گیاهی

سلام
    من ورودی 2009 رشته ژنتیک مولکولی گیاهی دانشگاه آتاتورک هستم و تا یکی دو ماه دیگه دفاع می کنم. از درس خوندن و زندگی در ترکیه بسیار راضی ام و در این سه سالی که اینجا هستم تاکنون هیچ مشکل خاصی برام پیش نیومد.
    هزینه های زندگی و دانشگاه بستگی به فرد داره ولی حداقل ها در شهری که من زندگی میکنم (ارزوروم) به این صورت هست:
    شهریه ترمی 505 لیر (البته من 150 لیر میدم چون ورودی 2009 هستم و دیگه تخفیف ترک زبانها رو برداشتن)
    خوابگاه 165 لیر (سه تخته، تلویزیون، یخچال، صبحانه و شام، کمد، میز و صندلی و کتابخونه شخصی کوچیک)
    بیمه درمانی هر ترم 150 لیر
    اتوبوس عمومی 1.35 لیر (برای دانشجوها 1 لیر)
    ناهار در سلف مرکزی هفته ای 10 لیر (فقط 5 روز دوشنبه تا جمعه)
    ویرایش توسط Hosseinzt : July 1st, 2012 در ساعت 02:55 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ادبیات فرانسه دانشگاه فردوسی

پیش فرض پاسخ : هزینه زندگی در ترکیه

محمدرضای عزیز از کمکت خیلی ممنون.بزارید شرایطم رو بهتون بگم.من میخوام واسه لیسانس معماری داخلی برم ترکیه و اون هم دانشگاه استانبول تکنیک.راستش چون دانشگاه های دیگه هزینه زیادی واسم داره.چند تا سوال اساسی دارم.یکی همین شهریه سالانه دانشگاه هست.2 اینکه تو این مقطع به چه زبانی تدریس میشه.3 اینکه این دانشگاه آزمون ورودی میگیره؟4.اینکه باید قبل از ورود مدرک زبانم رو بگیرم؟ من خودم دستم به جایی بند نیس واسه همینه که امیدم به اینه دوستان اینجا بتونن بهم کمک کنن.بازم از لطفتون خیلی ممنون.

Member
    رشته و دانشگاه
    Bogazici فوق لیسانس کنترل

نقل قول نوشته اصلی توسط Mish نمایش پست ها
    دوست عزیز من جواب سوالایی رو که می دونم می دم.بقیه دوستان هم کمک خواهند کرد.
    شهریه دانشگاه های ترکیه در حال حاضر برای تمام دانشجوهای ایرانی چه ترک زبان و چه غیر ترک زبان (ایرانیان) یکسان هستش یعنی اون تخفیفی رو که قبلن به ایرانیان آذری زبان می دادن دیگه نمی دن و طبق گفته دوستان فروم تنها دانشگاه بوغازیچی با دوندگی های زیاد ممکنه این تخفیف رو الان بده ولی بقیه دانشگاه ها دیگه نمی دن.
    دانشگاه های خصوصی ترکیه اون هایی که شما نام بردین به دانشجوهای خارجی هم بورس می دن و بورس های خوبی هم می دهند مثل بیلکنت، سابانجی و ... . البته دانشگاه بوغازیچی دانشگاه دولتی هستش.در کل در مقطع فوق لیسانس بورسیه می تونید بگیرید.
    هر سال هم خود دولت ترکیه بورس هایی رو به دانشجویان خارجی اختصاص می ده که از این سایت قابل پیگیری هستش.
    کار دانشجویی و نمره وربال رو راستش من اطلاعات دقیقی ندارم.
    موفق باشید.
    یه نکته ای اضافه کنم : دانشگاه Bogazici فعلا این تخفیف رو قائل میشه ولی اصلا دوندگی نداره، فقط باید برید به یه موسسه ای که اونجا باهاتون مصاحبه میکنن و بعدش یه برگه بهتون میدن که اونو میدین امور مالی و تموم ...

Member
    رشته و دانشگاه
    Bogazici فوق لیسانس کنترل

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghahraman2012 نمایش پست ها
    سلام دوستان صفحات را خوندم ولی جوابی نگرفتم در این رابطه: ۱. ایا در دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه می شود برای مستر بدون داشتن مدرک ایلتس یا تافل اقدام کرد و یا اینجوری هست که دانشگاه کلاس زبان بزاره برای اون هایی که ضعف دارن؟؟ و هزینه اجاره خونه چند هست چه استانبول و انکارا یا ازمیر ؟؟؟؟ ممنون
    1. بله میتونید اقدام کنید ولی شانس پذیرشتون میاد پایین، چون ظرفیت کلاس های آمادگی زبان نهایتآ 4-5 نفر هست و ممکن اصلا برای به رشته ای کلاس آمادگی زبان نداشته باشند ... اطلاعات در مورد دانشگاه Bogazici هست

2. هزینه اجاره خونه تو استانبول نزدیک دانشگاه Bogazici و 2000 لیر و به بالاست ...

Junior Member sara1kl آواتار ها

. هزینه اقامت در ترکیه هزینه های اقامت بصورت دانشجویی در ترکیه شامل هزینه های مسکن- تغذیه- ایاب و ذهاب درون شهری- تلفن- کتاب و مواد ضروری در صورتیکه دانشجو در خوابگاه های دولتی اسکان یابد بطور متوسط ماهانه بین 300 تا 400 لیره می باشد . اگر که دانشجو در یکی از خوابگاه های ارائه شده توسط دانشگاه و یا خوابگاه های خصوصی و یا بصورت کرایه کردن آپارتمان اسکان یابد هزینه زندگی ماهانه را در حدود 500 لیره تا 700 لیره بایستی در نظر گرفت .

منبع
    ویرایش توسط nima_AA : July 21st, 2012 در ساعت 03:45 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ادبیات فرانسه دانشگاه فردوسی

دوستان عزیز کسی میدونه شهریه حاجت تپه واسه لیسانس چقدره؟خوابگاه هاش چطور؟وضعیت خوبی دارند؟این دانشگاه توی آنکاراست دیگه درسته؟

Junior Member

سلام دوستان
    به نظر شما کدام دانشگاه ترکیه برای ارشد عمران بهتره.البته هم سطح علمی خوبی داشته باشه هم برای من هزینه دانشگاه مد نظره که تا سالی 2 هزار دلار می تونم ساپورت کنم.من هزینه یه سری از دانشگاه ها رو دیدم 14 تا 10 هزار تا بود !اصلا با این هزینه می شه جایی پیدا کرد
    ویرایش توسط nima_AA : July 23rd, 2012 در ساعت 11:57 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)