صفحه 7 از 30 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 292

موضوع: هزینه زندگی | هزینه تحصیل در ترکیه | خرید در ترکیه و مسائل مرتبط

Member
    رشته و دانشگاه
    Bogazici فوق لیسانس کنترل

پیش فرض پاسخ : هزینه زندگی و تحصیل در ترکیه , خرید در ترکیه

نقل قول نوشته اصلی توسط pep نمایش پست ها
    سلام دوستان
    به نظر شما کدام دانشگاه ترکیه برای ارشد عمران بهتره.البته هم سطح علمی خوبی داشته باشه هم برای من هزینه دانشگاه مد نظره که تا سالی 2 هزار دلار می تونم ساپورت کنم.من هزینه یه سری از دانشگاه ها رو دیدم 14 تا 10 هزار تا بود !اصلا با این هزینه می شه جایی پیدا کرد
    سلام دوست عزیز بهتر بود سوالت رو اینجا مطرح میکردی ... در مورد سوالت همه دانشگاه های دولتی شهریه ای که میگیرن زیر 2000$ هست، احتمالا دانشگاه های خصوصی رو چک کردی ... دانشگاه های خوب هم در مورد رشته عمران که به زبان انگلیسی هم تدریس میکنن Metu, Bogazici هست، ITU هم دانشگاه خوبیه فقط ممکنه مجبور بشی بعضی از درسها رو ترکی پاس کنی ...

Junior Member

[/QUOTE]سلام دوست عزیز بهتر بود سوالت رو اینجا مطرح میکردی ... در مورد سوالت همه دانشگاه های دولتی شهریه ای که میگیرن زیر 2000$ هست، احتمالا دانشگاه های خصوصی رو چک کردی ... دانشگاه های خوب هم در مورد رشته عمران که به زبان انگلیسی هم تدریس میکنن Metu, Bogazici هست، ITU هم دانشگاه خوبیه فقط ممکنه مجبور بشی بعضی از درسها رو ترکی پاس کنی ...[/QUOTE]

باتشکر از پاسخت araa جان
    اتفاقا من شهریه Metu, Bogazici رو منظورم بود که برای من زیاده.می شه چند تا دانشگاه دولتی رو بگی ؟اصلا ممکن هست ما از دانشگاههای دولتی پذیرش بگیریم ؟
    در ضمن من تصمیم دارم امسال روی نوشتن مقاله تمرکز کنم ایا برای دانشگاه ها ی ترکیه اینجور کارهای تحقیقاتی اهمیت داره

-----با تشکر---------

Member
    رشته و دانشگاه

سلام دوست عزیز بهتر بود سوالت رو اینجا مطرح میکردی ... در مورد سوالت همه دانشگاه های دولتی شهریه ای که میگیرن زیر 2000$ هست، احتمالا دانشگاه های خصوصی رو چک کردی ... دانشگاه های خوب هم در مورد رشته عمران که به زبان انگلیسی هم تدریس میکنن Metu, Bogazici هست، ITU هم دانشگاه خوبیه فقط ممکنه مجبور بشی بعضی از درسها رو ترکی پاس کنی ...[/QUOTE]

باتشکر از پاسخت araa جان
    اتفاقا من شهریه Metu, Bogazici رو منظورم بود که برای من زیاده.می شه چند تا دانشگاه دولتی رو بگی ؟اصلا ممکن هست ما از دانشگاههای دولتی پذیرش بگیریم ؟
    در ضمن من تصمیم دارم امسال روی نوشتن مقاله تمرکز کنم ایا برای دانشگاه ها ی ترکیه اینجور کارهای تحقیقاتی اهمیت داره

-----با تشکر---------[/QUOTE]

خوب مگه خودت نگفتی که تا 2000$ رو میتونی ساپورت کنی ؟! شهریه Bogazici ترمی 438$ هست که سالی میشه تقریبا 900$، شهریه METU هم تقریبا دوبرابر Bogazic هست، شهریه ITU هم سالی 1000 لیر هست، همه اینا زیر 2000$ هست که خودت گفتی ... من اینارو خبر داشتم و از شهریه بقیه دانشگاه های دولتی خبر ندارم، لیست بقیه دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم رو میتونی از تو خود همین سایت قسمت ویکی اپلای پیدا کنی ... البته اینم در نظر داشته باش که در بقیه دانشگاه های دولتی تدریس به زبان ترکی خواهد بود

بله که میشه از دانشگاه های دولتی پذیرش گرفت، چرا نشه ؟!

بله مقاله میتونه پوئن مثبتی براتون باشه و حتی تو گرفتن فاند از دانشگاه های خصوصی کمکتون کنه ...

پ.ن1: Bogazici, METU و ITU هر سه تا دانشگاه دولتی هستند.
    پ.ن2: اگه قصد بازگشت به ایران رو ندارید میتونید برای دانشگاه های خصوصی مثل Sabanci و KOC ( که علیرغم سطح بالای علمی مورد تائید وزارت علوم نیستن ) هم اقدام کنید، که این دانشگاه ها به نسبت دانشگاه های دولتی فاند بیشتری به دانشجوهاشون میدن.
    چ.ن3: تنها دانشگاه خصوصی مورد تائید وزارت علوم دانشگاه Bilkent می باشد.

Junior Member

سلام ،من مطالبه دوستان رو خوندم ، والی هنوز یک سوال دارم . من سربازی دارم و تا وقتی که پذیرش برام نیاد نمیتونم از کشور خارج بشم ، میخام بدونم که دانشگاه های ترکیه امتحانه ورودی داران ؟ و اگر داران این امتحان شامله چی هستش ؟؟ و آیا بدونه این امتحان میشه پذیرش گرفت ؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin.m نمایش پست ها
    سلام ،من مطالبه دوستان رو خوندم ، والی هنوز یک سوال دارم . من سربازی دارم و تا وقتی که پذیرش برام نیاد نمیتونم از کشور خارج بشم ، میخام بدونم که دانشگاه های ترکیه امتحانه ورودی داران ؟ و اگر داران این امتحان شامله چی هستش ؟؟ و آیا بدونه این امتحان میشه پذیرش گرفت ؟
    برای مقطع فوق لیسانس عمران بیشتره دانشگاه های ترکیه امتحان ورودی ندارند ... دانشگاه های انگلیسی زبان مثل Bogazic و ITU ( بستگی به درسهای انتخابی ممکنه بعضی از دروس رو ترکی پاس کنید )، مصاحبه دارن که قبول میکنن بصورت اینترنتی هم مصاحبه کنن، ITU هم دیگه مصاحبه نداره برای خارجی ها
    ویرایش توسط nima_AA : July 28th, 2012 در ساعت 08:55 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط ARAA نمایش پست ها
    برای مقطع فوق لیسانس عمران بیشتره دانشگاه های ترکیه امتحان ورودی ندارند ... دانشگاه های انگلیسی زبان مثل Bogazic و ITU ( بستگی به درسهای انتخابی ممکنه بعضی از دروس رو ترکی پاس کنید )، مصاحبه دارن که قبول میکنن بصورت اینترنتی هم مصاحبه کنن، ITU هم دیگه مصاحبه نداره برای خارجی ها
    کی همچین چیزی رو گفته؟
    از دانشگاه به دانشگاه شرایط فرق می کنه. مثلا دانشگاه غازی امسال اتحان کتبی گرفت. حاجت تپه مصاحبه داشت. کارادنیز تکنیک ترابزون نداشت. دانشگاه 9 ایلول و اژه مصاححبه دارند. آتاتورک ارزروم نداره.
    ویرایش توسط nima_AA : July 28th, 2012 در ساعت 08:55 AM

سلام، من از دانشگاه تکنیک استانبول پذیرش گرفتم برای این ترم پاییز (برای دکترا). ایمیل زدم براشون واسه اینکه بدونم خوابگاه شرایطش چجوریه، جواب دادن که واسه دکترا ها خوابگاه وجود نداره و همه خوابگاه ها رو لیسانس ها پر کردن!! و ارشد و دکترا ها باید خونه بگیرن..حتی لینک یه بنگاه معاملات رو هم برام فرستادن!! میخواستم بدونم هزینه کرایه خوبه تا چه حدیه؟ کسی اطلاع داره که بهتره کدوم محله ها خونه رو بگیرم که نزدیک باشه؟ کسی اونجا زندگی می کنه که بتونه کمکم کنه؟ ممنونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofarzabihi نمایش پست ها
    سلام، من از دانشگاه تکنیک استانبول پذیرش گرفتم برای این ترم پاییز (برای دکترا). ایمیل زدم براشون واسه اینکه بدونم خوابگاه شرایطش چجوریه، جواب دادن که واسه دکترا ها خوابگاه وجود نداره و همه خوابگاه ها رو لیسانس ها پر کردن!! و ارشد و دکترا ها باید خونه بگیرن..حتی لینک یه بنگاه معاملات رو هم برام فرستادن!! میخواستم بدونم هزینه کرایه خوبه تا چه حدیه؟ کسی اطلاع داره که بهتره کدوم محله ها خونه رو بگیرم که نزدیک باشه؟ کسی اونجا زندگی می کنه که بتونه کمکم کنه؟ ممنونم.
    شما می تونید خوابگاه خصوصی هم بگیرید.نزدیکی های استانبول تکنیک خوابگاه های مختلف زیاد هست.
    از این سایت می تونید پیگیری کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Communications Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofarzabihi نمایش پست ها
    اصلا خوابگاه های خصوصی رو توصیه نمیکنم . سعی کنید با یک نفر دیگه خونه اجاره کنین . خوابگاه های خصوصی هم گرونن و هم استاندارد نیستن .
    اگر مجبور شدین برای یک ترم هم که شده برین خوابگاه خصوصی ، اصلا سفته(سند) امضا نکنین .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ARAA نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز بهتر بود سوالت رو اینجا مطرح میکردی ... در مورد سوالت همه دانشگاه های دولتی شهریه ای که میگیرن زیر 2000$ هست، احتمالا دانشگاه های خصوصی رو چک کردی ... دانشگاه های خوب هم در مورد رشته عمران که به زبان انگلیسی هم تدریس میکنن Metu, Bogazici هست، ITU هم دانشگاه خوبیه فقط ممکنه مجبور بشی بعضی از درسها رو ترکی پاس کنی ...
    باتشکر از پاسخت araa جان

-----با تشکر---------[/QUOTE]

خوب مگه خودت نگفتی که تا 2000$ رو میتونی ساپورت کنی ؟! شهریه Bogazici ترمی 438$ هست که سالی میشه تقریبا 900$، شهریه METU هم تقریبا دوبرابر Bogazic هست، شهریه ITU هم سالی 1000 لیر هست، همه اینا زیر 2000$ هست که خودت گفتی ... من اینارو خبر داشتم و از شهریه بقیه دانشگاه های دولتی خبر ندارم، لیست بقیه دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم رو میتونی از تو خود همین سایت قسمت ویکی اپلای پیدا کنی ... البته اینم در نظر داشته باش که در بقیه دانشگاه های دولتی تدریس به زبان ترکی خواهد بود

بله که میشه از دانشگاه های دولتی پذیرش گرفت، چرا نشه ؟!

بله مقاله میتونه پوئن مثبتی براتون باشه و حتی تو گرفتن فاند از دانشگاه های خصوصی کمکتون کنه ...

پ.ن1: Bogazici, METU و ITU هر سه تا دانشگاه دولتی هستند.
    پ.ن2: اگه قصد بازگشت به ایران رو ندارید میتونید برای دانشگاه های خصوصی مثل Sabanci و KOC ( که علیرغم سطح بالای علمی مورد تائید وزارت علوم نیستن ) هم اقدام کنید، که این دانشگاه ها به نسبت دانشگاه های دولتی فاند بیشتری به دانشجوهاشون میدن.
    چ.ن3: تنها دانشگاه خصوصی مورد تائید وزارت علوم دانشگاه Bilkent می باشد.[/QUOTE]

قابل توجه دوستان که تمام دانشگاه های ترکیه که مورد تایید YOK یا همون وزارت علوم ترکیه باشن مورد تایید وزارت علوم هستن(برای دوره کارشناسی). برای دوره های بالاتر یه سری دانشگاه های ممتاز هستن که بدون قید و شرط مورد تایید هستن، بقیه دانشگاه ها از جمله دانشگاه های خصوصی که جزو لیست دانشگاه های ممتاز نیستن در صورت داشتن یه مقاله علمی و معدل بالای 17 مورد تایید هستن. خواهش می کنم اگه مطمئن نیستید اطلاعات اشتباه ندید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)