صفحه 8 از 30 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 292

موضوع: هزینه زندگی | هزینه تحصیل در ترکیه | خرید در ترکیه و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : هزینه زندگی و تحصیل در ترکیه , خرید در ترکیه

ممنونم. من که زدم دانشگاه استانبول تکنیک، دو تا خوابگاه دخترونه معرفی کرد که تا جایی که چک کردم اصلا نزدیک کمپ نبود.. در مورد خونه چطور؟ من اصلا نمیدونم کجا رو بگردم.. کدوم محله!!؟و اینکه اگه بمونم اواخر سپتامبر برم که موقع ثبت نامه دیر نمیشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofarzabihi نمایش پست ها
    ممنونم. من که زدم دانشگاه استانبول تکنیک، دو تا خوابگاه دخترونه معرفی کرد که تا جایی که چک کردم اصلا نزدیک کمپ نبود.. در مورد خونه چطور؟ من اصلا نمیدونم کجا رو بگردم.. کدوم محله!!؟و اینکه اگه بمونم اواخر سپتامبر برم که موقع ثبت نامه دیر نمیشه؟

بهتر برای سپتامبر نمونید چون ان موقع اگه توی خوابگاه جایی هم مونده باشه قطعا دانشجوهای دیگه میگیرند بهتره کمی زودتر برید. دانشگاه ای تی یو خودش یک ایستگاه مترو داره و توی محله Ayazaga قرار داره ایستگاه اتوبوس هم داره خونه ها توی این محله ها نسبتا کرایه هاش خوبه اگه دوستی داشته باشید میتونید دو تایی کرایه کنید . سعی کنید اگه پانسیون میرید جایی باشه که ایستگاه مترو نزدیکش باشه که با مترو به دانشگاه راحتتر برید. از خود تکسیم تا حاجی عثمان 10 ایستگاه است که دانشگاه هفتمیم ایستگاه است .

Member
    رشته و دانشگاه
    Bogazici فوق لیسانس کنترل

نقل قول نوشته اصلی توسط amirgozali نمایش پست ها
    کی همچین چیزی رو گفته؟
    از دانشگاه به دانشگاه شرایط فرق می کنه. مثلا دانشگاه غازی امسال اتحان کتبی گرفت. حاجت تپه مصاحبه داشت. کارادنیز تکنیک ترابزون نداشت. دانشگاه 9 ایلول و اژه مصاححبه دارند. آتاتورک ارزروم نداره.
    حالا یه کلمه بیشتر قبل دانشگاه جا افتاده، دیگه نیازی به اینهمه شلوغ کردنش نیست، در ضمن من بیشتر منظورم دانشگاه هایی بود که بعدش توضیح دادم ...

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط m4m1n1 نمایش پست ها
    باتشکر از پاسخت araa جان
    اتفاقا من شهریه Metu, Bogazici رو منظورم بود که برای من زیاده.می شه چند تا دانشگاه دولتی رو بگی ؟اصلا ممکن هست ما از دانشگاههای دولتی پذیرش بگیریم ؟
    در ضمن من تصمیم دارم امسال روی نوشتن مقاله تمرکز کنم ایا برای دانشگاه ها ی ترکیه اینجور کارهای تحقیقاتی اهمیت داره

-----با تشکر---------

خوب مگه خودت نگفتی که تا 2000$ رو میتونی ساپورت کنی ؟! شهریه Bogazici ترمی 438$ هست که سالی میشه تقریبا 900$، شهریه METU هم تقریبا دوبرابر Bogazic هست، شهریه ITU هم سالی 1000 لیر هست، همه اینا زیر 2000$ هست که خودت گفتی ... من اینارو خبر داشتم و از شهریه بقیه دانشگاه های دولتی خبر ندارم، لیست بقیه دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم رو میتونی از تو خود همین سایت قسمت ویکی اپلای پیدا کنی ... البته اینم در نظر داشته باش که در بقیه دانشگاه های دولتی تدریس به زبان ترکی خواهد بود

بله که میشه از دانشگاه های دولتی پذیرش گرفت، چرا نشه ؟!

بله مقاله میتونه پوئن مثبتی براتون باشه و حتی تو گرفتن فاند از دانشگاه های خصوصی کمکتون کنه ...

پ.ن1: Bogazici, METU و ITU هر سه تا دانشگاه دولتی هستند.
    پ.ن2: اگه قصد بازگشت به ایران رو ندارید میتونید برای دانشگاه های خصوصی مثل Sabanci و KOC ( که علیرغم سطح بالای علمی مورد تائید وزارت علوم نیستن ) هم اقدام کنید، که این دانشگاه ها به نسبت دانشگاه های دولتی فاند بیشتری به دانشجوهاشون میدن.
    چ.ن3: تنها دانشگاه خصوصی مورد تائید وزارت علوم دانشگاه Bilkent می باشد.[/QUOTE]

قابل توجه دوستان که تمام دانشگاه های ترکیه که مورد تایید YOK یا همون وزارت علوم ترکیه باشن مورد تایید وزارت علوم هستن(برای دوره کارشناسی). برای دوره های بالاتر یه سری دانشگاه های ممتاز هستن که بدون قید و شرط مورد تایید هستن، بقیه دانشگاه ها از جمله دانشگاه های خصوصی که جزو لیست دانشگاه های ممتاز نیستن در صورت داشتن یه مقاله علمی و معدل بالای 17 مورد تایید هستن. خواهش می کنم اگه مطمئن نیستید اطلاعات اشتباه ندید.[/QUOTE]

دوست من، من تا مطمئن نباشم حزفی نمیزنم ... از اینجا هم میتونید ببینید ... در ضمن در مورد اون دانشگاه های گروه ب فقط موقع ارزشیابی مدرکتون تائید میشه اونم اگه شرایطشو داشته باشید، دقت کنید که داشتن معدل 17 تو این دانشگاه ها به مراتب سختتر از ایران هست ... در ضمن تو مدت تحصیل هم ممکنه نتونید از خدماتی مثل ارز دانشجویی یا معافیت تحصیلی استفاده کنید ...

Member
    رشته و دانشگاه

سلام، من از دانشگاه تکنیک استانبول پذیرش گرفتم برای این ترم پاییز (برای دکترا). ایمیل زدم براشون واسه اینکه بدونم خوابگاه شرایطش چجوریه، جواب دادن که واسه دکترا ها خوابگاه وجود نداره و همه خوابگاه ها رو لیسانس ها پر کردن!! و ارشد و دکترا ها باید خونه بگیرن..حتی لینک یه بنگاه معاملات رو هم برام فرستادن!! میخواستم بدونم هزینه کرایه خوبه تا چه حدیه؟ کسی اطلاع داره که بهتره کدوم محله ها خونه رو بگیرم که نزدیک باشه؟ کسی اونجا زندگی می کنه که بتونه کمکم کنه؟ ممنونم.
    سلام

برای گرفتن خوابگاه و خونه من محله های Sisli/MecidiyeKoy ,OsmanBey و Besiktas رو پیشنهاد میکنم، که 2تای اولی از طریق مترو و آخری از طریق اتوبوس راحت میتونید دانشگاه برید و بیایید، البته مثلا محله Uskudar هم جای خوبیه و تقریبا یکمی هم مذهبیتر از جاهای دیگه هست ولی یکم دورتره اول باید با کشتی بیایید Besiktas بعدش با اتوبوس برید دانشگاه ... در مورد قیمت، دوست من پارسال یه خوابگاه خصوصی گرفته بود تو Sisli که توی اتاق 2نفر بودن و همه امکاناتی هم داشت فکر کنم غذا هم میداد، ماهی 700 لیر، و یکی دیگه از دوستام یه خونه 2خوابه مبله گرفته تو همون محله ماهی 1500 لیر( البته اگه اشتباه نکنم ) که رو این مبلغ باید پول آب، برق، گاز، تلفن، اینترنت و ماهیانه نگهبان آپارتمان رو هم بیاید که تقریبا 200-300 لیر هم اینا میشن ... البته برای گرفتن خونه من به شخصه Osmanbey رو دوست دارم و پیشهاد میکنم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ARAA نمایش پست ها
    خوب مگه خودت نگفتی که تا 2000$ رو میتونی ساپورت کنی ؟! شهریه Bogazici ترمی 438$ هست که سالی میشه تقریبا 900$، شهریه METU هم تقریبا دوبرابر Bogazic هست، شهریه ITU هم سالی 1000 لیر هست، همه اینا زیر 2000$ هست که خودت گفتی ... من اینارو خبر داشتم و از شهریه بقیه دانشگاه های دولتی خبر ندارم، لیست بقیه دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم رو میتونی از تو خود همین سایت قسمت ویکی اپلای پیدا کنی ... البته اینم در نظر داشته باش که در بقیه دانشگاه های دولتی تدریس به زبان ترکی خواهد بود

بله که میشه از دانشگاه های دولتی پذیرش گرفت، چرا نشه ؟!

بله مقاله میتونه پوئن مثبتی براتون باشه و حتی تو گرفتن فاند از دانشگاه های خصوصی کمکتون کنه ...

پ.ن1: Bogazici, METU و ITU هر سه تا دانشگاه دولتی هستند.
    پ.ن2: اگه قصد بازگشت به ایران رو ندارید میتونید برای دانشگاه های خصوصی مثل Sabanci و KOC ( که علیرغم سطح بالای علمی مورد تائید وزارت علوم نیستن ) هم اقدام کنید، که این دانشگاه ها به نسبت دانشگاه های دولتی فاند بیشتری به دانشجوهاشون میدن.
    چ.ن3: تنها دانشگاه خصوصی مورد تائید وزارت علوم دانشگاه Bilkent می باشد.
    قابل توجه دوستان که تمام دانشگاه های ترکیه که مورد تایید YOK یا همون وزارت علوم ترکیه باشن مورد تایید وزارت علوم هستن(برای دوره کارشناسی). برای دوره های بالاتر یه سری دانشگاه های ممتاز هستن که بدون قید و شرط مورد تایید هستن، بقیه دانشگاه ها از جمله دانشگاه های خصوصی که جزو لیست دانشگاه های ممتاز نیستن در صورت داشتن یه مقاله علمی و معدل بالای 17 مورد تایید هستن. خواهش می کنم اگه مطمئن نیستید اطلاعات اشتباه ندید.[/QUOTE]

دوست من، من تا مطمئن نباشم حزفی نمیزنم ... از اینجا هم میتونید ببینید ... در ضمن در مورد اون دانشگاه های گروه ب فقط موقع ارزشیابی مدرکتون تائید میشه اونم اگه شرایطشو داشته باشید، دقت کنید که داشتن معدل 17 تو این دانشگاه ها به مراتب سختتر از ایران هست ... در ضمن تو مدت تحصیل هم ممکنه نتونید از خدماتی مثل ارز دانشجویی یا معافیت تحصیلی استفاده کنید ...[/QUOTE]

دوست عزیز ویکیپدیا مرجع خوبی نیس! من خودم الان دو سال هست برا فوق ترکیه هستم و الانم دنبال کارای فارق التحصیلی هستم،تو یکی از دانشگاهای خصوصی که "چند سالی" فقط از تاسیسش می گذره، منتها به خاطر استادی که الان دارم باهاش کار می کنم و فاند فوق العاده ای که می دادن تصمیم گرفتم به جای کانادا بیام اینجا، و الانم بسیار خوشحالم از تصمیمی که گرفتم، من الان برا دکترا دارم میرم آمریکا سربازی هم نرفتم تما وزارت علوم پرونده دارم و همونو دارم تغییر مقطع می دم بدون هیچ مشکلی!!سه بارم(دو ترم گذشته و تابستان امسال) ارز دولتی گرفتم.... موفق باشید

سلام، من از دانشگاه تکنیک استانبول پذیرش گرفتم برای این ترم پاییز (برای دکترا). ایمیل زدم براشون واسه اینکه بدونم خوابگاه شرایطش چجوریه، جواب دادن که واسه دکترا ها خوابگاه وجود نداره و همه خوابگاه ها رو لیسانس ها پر کردن!! و ارشد و دکترا ها باید خونه بگیرن..حتی لینک یه بنگاه معاملات رو هم برام فرستادن!! میخواستم بدونم هزینه کرایه خوبه تا چه حدیه؟ کسی اطلاع داره که بهتره کدوم محله ها خونه رو بگیرم که نزدیک باشه؟ کسی اونجا زندگی می کنه که بتونه کمکم کنه؟ ممنونم.
    احتمالا منظور اونها خوابگاه خود دانشگاه بوده
    شما خوابگاه دولتی که وابسته به دانشگاه نیست رو یه سری بهش بزنید
    http://www.kyk.gov.tr/
    معمولا ثبت نام تو ماه ایلول (سپتامبر) هست مدارک هم یه برگه دانشجویی میبرید به دفتر اونجا و خوابگاه بهتون میدن.
    خود بنده در آنکار تو یکی از خوابگاهای همین سازمان اقامت دارم.
    خوابگا های اینجا هم درجه بندی داره. گرون ترینش 171 لیر هست که هر روز به شما 2 لیر ژتون صبحانه و 4 لیر ژتون شام میدند. یعنی در ماه 180 لیر به شما غذا میدند و 9 لیر هم از پولی که دادید بیشتر به شما برمیگردوند.
    اطاق 2-4 نفره تخت خواب ها دو طبقه نیستند. سوریس بهداشتی داخل اطاق یخچال و تلویزیون داخل اطاق میز تحریر 2 عدد داخل اطاق
    ویرایش توسط amirgozali : July 27th, 2012 در ساعت 11:58 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط ARAA نمایش پست ها
    حالا یه کلمه بیشتر قبل دانشگاه جا افتاده، دیگه نیازی به اینهمه شلوغ کردنش نیست، در ضمن من بیشتر منظورم دانشگاه هایی بود که بعدش توضیح دادم ...
    شلوغ کاری؟ شما اگر می خواهید اطلاعات بدهید خوب اطلاعات درست بدهید. اون پست شما کلا اطلاعات انحرافی بود. کدوم دانشگاه (منظور 17 دانشگاه مورد تائید وزارت علوم) از طریق اینترنت و یا تلفن مصاحبه رو انجام می دن؟
    کل پستی که زده بودید اشتباه بود

Member
    رشته و دانشگاه

شلوغ کاری؟ شما اگر می خواهید اطلاعات بدهید خوب اطلاعات درست بدهید. اون پست شما کلا اطلاعات انحرافی بود. کدوم دانشگاه (منظور 17 دانشگاه مورد تائید وزارت علوم) از طریق اینترنت و یا تلفن مصاحبه رو انجام می دن؟
    کل پستی که زده بودید اشتباه بود
    همون دانشگاه هایی که تو پست اولم اسمشونو برده بودم و تو پست بعدیم هم گفتم که منظورم کدوم دانشگاه ها بود، در ضمن از اون دانشگاه هایی هم که شما اسم بردید فقط یکیش امتحان ورودی داشت ... در ضمن حداقل در مورد Bogazici مطمئنم که اینترنتی هم مصاحبه میکنه البته بغیر از رشته کامپیوتر ...

پ.ن1: ITU از امسال مصاحبه برای دانشجویان خارجی رو حذف کرده ...

احتمالا منظور اونها خوابگاه خود دانشگاه بوده
    شما خوابگاه دولتی که وابسته به دانشگاه نیست رو یه سری بهش بزنید
    http://www.kyk.gov.tr/
    معمولا ثبت نام تو ماه ایلول (سپتامبر) هست مدارک هم یه برگه دانشجویی میبرید به دفتر اونجا و خوابگاه بهتون میدن.
    خود بنده در آنکار تو یکی از خوابگاهای همین سازمان اقامت دارم.
    خوابگا های اینجا هم درجه بندی داره. گرون ترینش 171 لیر هست که هر روز به شما 2 لیر ژتون صبحانه و 4 لیر ژتون شام میدند. یعنی در ماه 180 لیر به شما غذا میدند و 9 لیر هم از پولی که دادید بیشتر به شما برمیگردوند.
    اطاق 2-4 نفره تخت خواب ها دو طبقه نیستند. سوریس بهداشتی داخل اطاق یخچال و تلویزیون داخل اطاق میز تحریر 2 عدد داخل اطاق
    ممنون از راهنماییتون..فقط اونجور که من سر در آوردم ( که ترکیم اصلا خوب نیست!!) این برای دانشجوهای خود ترکیه است..نیست؟ یعنی به ما ایرانی ها هم میدن؟ بعد اینکه اپلیکیشنش آنلاین نیست نه؟ باید دستی خودم مدارک رو ببرم..

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)