نقل قول نوشته اصلی توسط emjr09
پس من یه پیشنهاد دارم، حالا که شما قول 100 درصد به استاد دادین که میاین ولی الان نمیخواین برین (که البته دلیل نرفتنتون هم موجهه) بهش بگید ترمتونو دیفر کنه تا وقت کنید که بیماری (البته دور از جون) مثلا عصبی (مثل صرع) رو اندکی التیام بدید تا اونجا سبب دردسر سازی برای خودش و یا عقب افتادن پروژه هایی که قراره انجام بدین نشه. اینجوری شاید خود استاد بیخیالتون بشه. شاید این روش در ظاهر احمقانه و خنده دار به نظر برسه ولی احتمالا جواب میده. اسم یه بیماریی رو ببرید که تو مدیکال چک نمیشه. یه کاری کنید که اون خودش نخواد شمارو. یا مثلا میتونید بگید ترمتونو دیفر کنه تا وقت کنید که اختلافات بسیار شدید پیش اومده بین شما و همسرتون (همسر فرضی) سر همین قضیه رفتن شما به خارج رو حل کنید، به استاده بگید که نمیتونید قولی که بهش دادید رو بشکنید به همین خاطر شده همسرتون رو ترک کنید میرید پیشش. اینجوری مطمئنا استاده میگه نمیخواد بیاید. تازه برای دانشجوییای سال بعد هم خوب میشه چراکه استاد میگه این ایرانیا چقدر متعهدن! البته تقصیر نداره بنده خدا نمیدونه که ...
بگید که شرایط مالی اینکه بخواید همسرتونو با خودتون به اونجا ببرید هم ابدا ندارید.
آقا منم یه چک دارم که تا دو روز دیگه باید پاس کنم. پیشنهادی نداری چک ما هم برگشت نخوره.