صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 40

موضوع: اگه ویزای امریکا OK شد به دانشگاه در کشور دیگه و استادش چی بگیم؟

Junior Member

پیش فرض اگه ویزای امریکا OK شد به دانشگاه در کشور دیگه و استادش چی بگیم؟

طبق گفته اغلب علما یه دانشگاه کانادا و یه دانشگاه آمریکا ACCEPT کردم.
    حالا اگه ویزای امریکا OK شد به دانشگاه کانادا و استاد کانادا چی بگم؟

توجه داشه باشید اگه بگیم من امریکا رو ترجیح میدم و خلاصه راستشو بگیم میتونن و ممکنه پوستمونو بکنن و از هر دو کشور محروممون کنن؟

حالا بپیچونیم یا بگیم ویزا نگرفتیم یا راست بگیم؟

منتظر جمله بندی های توپ شما هستیم....

Barcelona
    Guest

پیش فرض پاسخ : اگه ویزای امریکا OK شد به دانشگاه کانادا و استاد کانادا چی بگیم؟

بگو سربازي دارم. من كه گفتم هنوز دفاع نكردم. ديگه نه استاده نه grad office ديگه جوابمو ندادن. البته من راست گفتما ولي اونا بد برداشت كردن

سلام . . . در این جور موارد راست راست راست اش رو بگین. سه بار کلمه "راست گفتن" رو تکرار کردم چون بسیار مهم هست. ببنین وقتی که کارتون به این مرحله می رسه که از دو جا با هم همزمان پذیرش گرفتید حتما باید اون مورد یا دانشگاهی که در درجه اولویت اول نیست در جریان بذارید. البته بهتر بود که قبل از امضا کردن نامه offer از طرف دانشکده که صادر میشه و میاد دم خونه و بعد از اون پذیرش اصلی از Grad. office، تصمیمتون رو می گرفتین و اطلاع می دادید ولی خب حالا هم زیاد دیر نیست . . . لطفا و خواهشا این رفتارهای پیچوندن، توی آب نمک خوابوندن، دروغ گفتن و امثالهم رو برای این وریا انجام ندین. هم خودت رو خراب می کنی و هم طرف مقابل نسبت به کل ایرانی ها تصور بد پیدا می کنه و همین می شه که بعد از شما ممکن اون استاد قید پذیرش و حتی جواب دادن به یه ایمیل ساده از دانشجویی ایرانی رو به کل بزنه . .

Senior Member

كلا اين كار جالبي نيست ولي خيليا انجام ميدن. در هر صورت اصلا دروغ نگين. به هر حال من ديدم كساني كه مثل شما بودن و بعد از گرفتن ويزاي آمريكا به استاد كانادا گفتن كه از آمريكا پذيرش دارن و مي خوان اون برن اونجا و استاد كانادا هم ناراحت شده كلي. به خصوص كه يه استاد ايراني كه خيلي در پي اين بود كه دانشجوهاي ايراني رو بگيره، بعد از اينكه دو بار اين بلا سرش اومده كلي سرخورده شده و پشت دستشو داغ كرده كه ديگه به ايرانيا پذيرش نده.

تو به خاطر اینکه از نتیجه ویزا مطمئن نبودی این کارو کردی، به نظر من اونا هم این مشکلات ویزا و ریسکشو رو میدونن دقیقا". من با هر چی استاد که طرف شدم یکی از اولین سوالاشون این بود که وضع ویزا الان چطوره (هم امریکا و هم کانادا) واسه همینم به نظرم راه خوب اینه که، هر چند از دروغ گفتن حالم به هم می خوره مخصوصا وقتی طرف مقابل رو راسته، بگی ویزا ندادن و کلی غر هم بزنی به سفارت و اخرشم بگی خواستم در جریانتون بذارم که کارت لنگ نمونه.

اینکه راستش رو بگی..... من اگه جای استاد بودم دیگه هیچ وقت ایمیل ایرانیا رو هم باز نمی کردم چون به معنی واقعی کلمه این کار یعنی: عمو چند ماه سر کارت گذاشته بودم اساسی. هر چند که راستشو گفتی
    everything happens for a reason

Senior Member

من نمي دونم سيستم ويزاي كانادا چه جوره، ولي دانشگاه هاي آمريكا با پيگيري I20 شما وضعيت ويزاتون رو مي تونن بفهمن. در هر صورت به نظر من اين هم روش درستي نيست.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

این که بیرون گود بشینیم بگیم کار درست و اخلاقی نیست منطقی نیست. خیلی از کسایی که بالا نظر دادن خودشونم این کارو کردن به هر حال درست یا غلط چاره ای وجود نداره و وقتی وضع ویزای آمریکا و کلیرنس هیچ معلوم نیست باید همچین کاری رو انجام داد. من بعضیا رو میشناسم که اگه به موقع کلیر نشن و به ترمشون نرسن فاندشون رو از دست میدن. با این وضعیت تنها کار ممکن نگه داشتن کانادا هست. من خودم تا 6 ماه پیش میگفتم این کار از لحاظ اخلاقی درست نیست ولی حالا که خودم گرفتار این وضع شدم میفهمم که تا گرفتار نشی نمیتونی این موضوع رو درک کنی. حالا شما هی بگید اخلاقی نیست شاید منم جای شما بودم همینو میگفتم.
    به نظر من حرف itskasra درست هست و اگه راستشو بگی خیلی اثر بدی میتونه بذاره. من شنیدم تو کانادا رو مشکلات خانوادگی خیلی حساس هستن و اگه بگی به دلیل مشکلات خانوادگی نمیتونم بیام خیلی راحت و بدون چک و چونه قبول میکنن ولی اگه بگی دارم میرم یه جای دیگه اسمت تو اون دانشگاه تو لیست سیاه قرار میگیره و مشکلات زیادی ایجاد میکنه. شما اگه نمیخوای بری قانونا نباید offer رو قبول میکردی و امضا میکردی و حالا که نمیخوای بری باید یه دلیل دیگه بیاری. کانادا و آمریکا هم به هم ارتباط ندارن و نمیتونن این موضوع رو بفهمن. اگه تو آمریکا میفهمن به خاطر این هست که سیستمشون یکپارچه هست.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Senior Member

منم كه الان بيرون گود نشستم اگه در اين شرايط نبودم شايد اين كارو مي كردم. چون واقعا چاره اي نيست و اگه اين كارو نكني زحمات يك ساله ات به باد مي ره. ولي به هر حال در غير اخلاقي بودنش كه شكي نيست. هر دليلي هم بياريد باز ديدگاه منفي ميشه نسبت به شما و كشورتون. منتها دروغ هاي شاخ داري مثل اينكه ويزا ندادن رو نبايد گفت. ميشه هم تحقيق كنيد ببينيد واقعا اطلاعات ويزاي كانادا مثل آمريكا در دسترس هست يا نه.

فکر نمی کنم طرف انقد بیکار باشه که بیفته دنبال اینکه من راست می گم یا نه فوقشم بفهمه، چی گیرش میاد. خیلی بخواد عکس العمل نشون بده میگرده دنبال یه دانشجوی دیگه.

البته مورد من برعکسه، من کانادا رو ترجیح میدم و اگه تا هفته دیگه کلیر نشم، دیگه لازمم نیست دروغ بگم
    everything happens for a reason

Barcelona
    Guest

به نظرمن وحيد خيلي خوب گفت. يه چيزي هم بگم در مورد اخلاق. يه جوري ميگيد غير اخلاقيه مثل اينكه داريم در مورد انتخاب همسر صحبت مي كنيم. آقا اخلاق رو ول كن يه چيزي بگو كه اولا به نفع خودت باشه دوما اگه خواستي وجهه ي نفر بعديت خراب نشه كه بعيده نشه. راستي اگه بگي ويرا ندادن ممكنه استعلام كنه.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)