صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 40

موضوع: اگه ویزای امریکا OK شد به دانشگاه در کشور دیگه و استادش چی بگیم؟

saeede83
    Guest

پیش فرض پاسخ : اگه ویزای امریکا OK شد به دانشگاه کانادا و استاد کانادا چی بگیم؟

من نمی دونم از کجا فهمیده، شاید خود دختره بهش گفته، می تونسته هم از اساتید recommender پرسیده باشه، یا حتی بعضی دانشگاه لیست اسامی دانشجویان graduate شون رو توی وب سایتشون می ذارن.
    به هر حال هدف من این نبود که بگم این اتفاق حتما می افته اتفاقا خیلی هم نادره اما بهتره خیلی مواظب باشیم چون اگه دروغی برملا بشه هیچ جوری نمی شه توجیهش کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط countdown
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    دوستان من خودم هم این مشکل رو دارم اما به این داستان واقعی هم توجه کنید و بی گدار به آب نزنید:
    سال پیش یکی از بچه های شریف هر دو ویزای کانادا و آمریکا رو گرفته بود (دانشگاه آمریکاش بدون فاند بود اما استاده بهش گفته بود ممکنه بتونم بهت فاند بدم) این دوستمون هم رفت کانادا، اما چند روز بعد از رسیدنش به کانادا استاد آمریکایی فاندش جور شده بود و ایشون بدون اینکه در دانشگاه کانادایی ریجیستر کنه یکراست رفت آمریکا و استاد محترم کانادایی هم فورا به دانشگاه آمریکایی ایمیلی می زنه و جریان سرکار رفتنش رو می گه، ایشون هم از آمریکا بلافاصله اخراج می شن و هنوز در کف تشریف دارن.
    از کجا اون دانشگاه امریکایی رو اون استاد فهمیده؟؟
    مگه نمیگین که سیستم کانادا و آمریکا به هم مربوط نیست؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط countdown
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    دوستان من خودم هم این مشکل رو دارم اما به این داستان واقعی هم توجه کنید و بی گدار به آب نزنید:
    سال پیش یکی از بچه های شریف هر دو ویزای کانادا و آمریکا رو گرفته بود (دانشگاه آمریکاش بدون فاند بود اما استاده بهش گفته بود ممکنه بتونم بهت فاند بدم) این دوستمون هم رفت کانادا، اما چند روز بعد از رسیدنش به کانادا استاد آمریکایی فاندش جور شده بود و ایشون بدون اینکه در دانشگاه کانادایی ریجیستر کنه یکراست رفت آمریکا و استاد محترم کانادایی هم فورا به دانشگاه آمریکایی ایمیلی می زنه و جریان سرکار رفتنش رو می گه، ایشون هم از آمریکا بلافاصله اخراج می شن و هنوز در کف تشریف دارن.
    از کجا اون دانشگاه امریکایی رو اون استاد فهمیده؟؟
    شايد طرف براي خودش home page دانشگاه جديد درست كرده. راستي بچه هايي كه دو آفر رو accept مي كنن. از طريق search اسم شما تو اينترنت ميشه فهميد كه كجا درس مي خونيد. نمي دونم اين ممكنه مشكل ساز بشه يا نه.

ببخشید.من در شرایط مشابه نیستم. اما اگر ویزای آمریکام اومده بود به حکم ادب هم که شده به استاد کانادایی یا ... می گفتم:
    پروفسور عزیز:
    باتوجه به این که من از یک دانشگاه با سطح علمی و رتبه ی با لا تر در(کشور)(با شریط بهتر).... هم پذیرش گرفتم و ویزام هم صادر شده می خوام ازتون بپرسم.
    Now, I am clearly in a dilemma. Would you mind telling me your ideas on this issue?
    Would you guide me?
    Would you let me know your idea?
    این طوری هم راستش رو گفتی. هم به بابا حالی کردی می خوای چی کار کنی. هم مودبانه پیشنهادش رو رد کردی. اونم یه آدم درس خونده و با فرهنگه. عاشق چشم و ابروی شما نیست که بگه نه تو حتما باید بیای اینجا. اگه خودش هم از یه جای بهتر offer داشته باشه می ره. وجه کنید. این تجربه ی من بوده. در صورت رعایت ادب و صداقت (البته با یک کمی درایت) همه ی کارهاتون به طور باور نکرد نی خوب پیش می ره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hadisohrabi
    ببخشید.من در شرایط مشابه نیستم. اما اگر ویزای آمریکام اومده بود به حکم ادب هم که شده به استاد کانادایی یا ... می گفتم:
    پروفسور عزیز:
    باتوجه به این که من از یک دانشگاه با سطح علمی و رتبه ی با لا تر در(کشور)(با شریط بهتر).... هم پذیرش گرفتم و ویزام هم صادر شده می خوام ازتون بپرسم.
    Now, I am clearly in a dilemma. Would you mind telling me your ideas on this issue?
    Would you guide me?
    Would you let me know your idea?
    این طوری هم راستش رو گفتی. هم به بابا حالی کردی می خوای چی کار کنی. هم مودبانه پیشنهادش رو رد کردی. اونم یه آدم درس خونده و با فرهنگه. عاشق چشم و ابروی شما نیست که بگه نه تو حتما باید بیای اینجا. اگه خودش هم از یه جای بهتر offer داشته باشه می ره. وجه کنید. این تجربه ی من بوده. در صورت رعایت ادب و صداقت (البته با یک کمی درایت) همه ی کارهاتون به طور باور نکرد نی خوب پیش می ره.
    این بهترین و عاقلانه ترین راه حله. شعار هم نیست و بالعکس کاملا عملیه. هر کی هم که چه اپلای کرده و چه میخواد بکنه، سابقه دار در فروم یا یه عضو تازه وارد، اگر عاقل باشه همین کا رو میکنه.
    در مقایسه با سایر حرکتها و ترفندهای دروغ پردازی و عواقب بعضا هولناکش چی بهتر از این که به طرف بگی خودش قضاوت کنه که اگه جای شما بود چی کار میکرد؟. تازه این میتونه شرایط رو بهترو بکنه چرا که اگر واقعا استاد شما رو بخواد شاید فاندتون رو افزایش بده. این قضیه دیده شده.

منم الان مثل خیلی از دوستان منتظر clearance از امریکا هستم و از کانادا هم offer دارم.
    ولی چون از اول که میخواستم apply کنم کاملا صادقانه برخورد کردم، الان مشکلم کمتره. به بقیه دوستان هم پیشنهاد میکنم صداقت رو در اولویت قرار بدن ولی به قول حافظ "رندی" رو هم چاشنی کار کنن.

من اون موقع که با استاد کاناداییم مکاتبه میکردم براش توضیح دادم که من از چند تا دانشگاه امریکا پذیرش گرفتم و یا در حال گرفتن هستم، چون آدم که نمیدونه کجا بهش پذیرش میدن، در نتیجه مجبوره برای چند تا دانشگاه apply کنه. در مورد من به جز یکیشون بقیه دانشگاه ها جواب مثبت دادن.... با این وجود من علاقه دارم که در کانادا (UBC) ادامه تحصیل بدم و اگه شرایط پیشنهادی شما به لحاظ مالی با اونها قابل رقابت باشه من مطمئنا میام کانادا.
    (نکته: هیچ تعارقی در مورد استفاده از عبارات مرتبط با پول و مسایل مالی نداشته باشید. اونا خوب این مسئله رو درک میکنن.)

بعد از مدتی offer پیشنهادی ایشون اومد، ولی از نظر مالی خیلی خوب نبود. منم صادقانه بهش گفتم که حداقل و حداکثر fund من در امریکا چقدر هستش. ایشون هم قبول کرد که دنبال support قویتر بگرده و تا آخر این هفته بهم خبر بده.
    همین الانم اگه پیشنهاد خوبی بده US رو کنسل میکنم و میرم کانادا، در غیر این صورت از ایشون عذرخواهی میکنم و میرم امریکا.

در مورد امریکا هم همین داستان داشتم. یعنی وقتی پذیرش ها اومد برای استادام email زدم و گفتم که از جاهای دیگه offer دارم و باید دقیق بررسی کنم، که این کار برای من که چتد تا خوبی داشت. از جمله اینکه طرف حساب کار دستش اومد که من خیلی به اون و لطقی که میکنه نیاز ندارم. ( بعضیهاشون در جواب به شدت اظهار علاقه میکردن که من اونها رو انتخاب کنم، بعضیهاشونم جواب خاصی ندادن و یا ازم خواستن که اگه اونارو انتخاب نکردم زودتر بهشون خبر بدم که یه نفر دیگه رو جایگزین کنن...)

خلاصه به نظر من اگه از اول هم براشون توضیح ندادین، حتما این کار رو بکنین ولی با یه مک زرنگی، طوریکه فکر نکنن سر کار بودن و یا اینکه اعتبار ایرانی ها خراب شه. اونا خوب این مسائل رو درک میکنن. ولی دروغ نگید.

جمله معترضه: البته ایرانی ها اینقدر خوب در امریکا و کانادی کار کردن که اینجوری ها اعتبار کلیشون خراب نمیشه. مثلا امسال 11 دانشجوی شاگرد اول stanford ایرانی بودن. ولی case با case متفاوته. با رعایت ادب، احترام و صداقت قضیه رو توضیح بدین.

موفق باشید

خیلی حرف قشنگی زدی تو این موقعیت دلیلش هم فقط و فقط همونیه که vahid1982 گفت، کنار گود نشستید. دلیل اینکه ما می گیم یه بهانه ای باید جور کرد اولش اینه که برای سال بعدی ها بد نشه،چون تو ذهن کل اون دانشکده این جا میفته ایرانیا دودرن کما اینکه الانم یه سری شون اینجوری شدن، دوم هم اینکه برای خودمون. بر فرض که تو این ایمیل قشنگ و عاقلانه رو زدی.
    احتمالا فکر می کنین طرف میگه : باشه عزیزم هر جور راحتی و good luck ، به ما سر بزن وقت کردی.
    دوست من نباید این کار رو می کردیم ولی مجبور بودیم و کردیم. طرف هم رو ما حساب کرده. بابا بحث پیشنهاد رد کردن نیست، پیشنهاد رو 4 ماه پیش قبول کردیم. بحث شیرین پیچوندن به معنی واقعی کلمس. اگر یارو یه کم نرمال باشه اصلا جوابتو نمیده ( پست Ayia Napa) و اگرم یه کم نرمالتر باشه بعد از یک جواب عاقلانه مشتی، میزنه دنبالت تا یه جا گیرت بیاره، زمین هم که گرده بالاخره به هم میرسین. (پست saeede83) در هر صورت برای سالهای بعدی هم ترجیح میده یه دانشجوی هرچند ضعیفتر ولی ملتزم (committed) تر برداره تا نه یک دانشجوی مودب عاقل ایرانی دودر.

to pakdelite:0
    این مورد که شما می گی میشه پیدا کردن یه آفر بهتر و قبول کردن اون، ولی این مورد که اینجا ما داریم بحث می کنیم اینه: قبول کردن دو تا آفر همزمان که یکیش زاپاسه ;D
    everything happens for a reason

اينكه به استاد بگين من از يه دانشگاه ديگه پذيرش دارم، نظر شما چيه، كه ممكنه بيشتر اون رو ناراحت كنه. بنده خدا دلش ميشكنه
    البته منظورم اون آخر هستشا. وگرنه از اول بگين كه خوبه.

اصلا ببينين حضرت حافظ چه ميفرمايد
    صبحدم مرغ چمن با گل نوخاسته گفت ناز كم كن كه در اين باغ بسي چون تو شكفت
    گل بخنديد كه از راست نرنجيم ولي هيچ عاشق سخن سخت به معشوق نگفت
    Do not mistake coincidence for fate

saeede83
    Guest

من یک مشکلی دارم. پذیرش از یک دانشگاه آمریکا و یکی کانادا رو قبول کردم اما اصلا به هیچ وجه با هم قابل قیاس نیستن. برای ویزای کانادا هم اقدام نکردم، حالا اگه به این ترم نرسم، باید هر دوشونو دیفر کنم؟ اونوقت اگه کلیر شدم بعد از دیفر کردن خیلی ضایع نیست که بگم نمی آم؟

Junior Member

پس من یه پیشنهاد دارم، حالا که شما قول 100 درصد به استاد دادین که میاین ولی الان نمیخواین برین (که البته دلیل نرفتنتون هم موجهه) بهش بگید ترمتونو دیفر کنه تا وقت کنید که بیماری (البته دور از جون) مثلا عصبی (مثل صرع) رو اندکی التیام بدید تا اونجا سبب دردسر سازی برای خودش و یا عقب افتادن پروژه هایی که قراره انجام بدین نشه. اینجوری شاید خود استاد بیخیالتون بشه. شاید این روش در ظاهر احمقانه و خنده دار به نظر برسه ولی احتمالا جواب میده. اسم یه بیماریی رو ببرید که تو مدیکال چک نمیشه. یه کاری کنید که اون خودش نخواد شمارو. یا مثلا میتونید بگید ترمتونو دیفر کنه تا وقت کنید که اختلافات بسیار شدید پیش اومده بین شما و همسرتون (همسر فرضی) سر همین قضیه رفتن شما به خارج رو حل کنید، به استاده بگید که نمیتونید قولی که بهش دادید رو بشکنید به همین خاطر شده همسرتون رو ترک کنید میرید پیشش. اینجوری مطمئنا استاده میگه نمیخواد بیاید. تازه برای دانشجوییای سال بعد هم خوب میشه چراکه استاد میگه این ایرانیا چقدر متعهدن! البته تقصیر نداره بنده خدا نمیدونه که ...
    بگید که شرایط مالی اینکه بخواید همسرتونو با خودتون به اونجا ببرید هم ابدا ندارید.
    اگر این روشا به نظرتون جالب نیست خصوصی بگید ضایمون نکنید تو جمع.
    یا علی.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)