صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 31

موضوع: راهنمایی در مورد پذیرش داوری یک کنفرانس

Junior Member

پیش فرض راهنمایی در مورد پذیرش داوری یک کنفرانس

من 6 تا کنفرانس بین المللی و 6 تا داخلی مقاله دارم می خواستم بدونم آیا برای reviewer شدن روند خاصی وجود داره یا باید جایی درخواست داد?

پیش فرض پاسخ : چطور می شه یک reviewer کنفرانس شد؟

reviewer را ادیتور ژورنال یا chairman کنفرانس انتخاب می‌کنه و باید عرض کنم خدمت شما که اگر در scopus مقاله cite شده نداشته باشین شانس چندانی برای reviewer شدن ندارین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan78404
    reviewer را ادیتور ژورنال یا chairman کنفرانس انتخاب می‌کنه و باید عرض کنم خدمت شما که اگر در scopus مقاله cite شده نداشته باشین شانس چندانی برای reviewer شدن ندارین.
    lهمانطور که گفتم من 6 تا مقاله cite شده کامپیوتری توی IEEE دارم و یکی از کنفرانس هایی هم که پارسال توش مقاله داشتم منو به عنوان reviewer انتخاب کرد حالا می خوام بدوم برای کنفرانس های دیگه چطور می شه reviewer شد آیا باید با کمیته برنامه آن کنفرانس تماس بگیرم یا روال دیگه ای داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of IT

کسی می تونه بگه فرق Index شدن با Cite شدن چیه؟
    اگه بخوایم مقالمون توسط دیگران Cite شه چکار باید کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ARZ نمایش پست ها
    lهمانطور که گفتم من 6 تا مقاله cite شده کامپیوتری توی IEEE دارم و یکی از کنفرانس هایی هم که پارسال توش مقاله داشتم منو به عنوان reviewer انتخاب کرد حالا می خوام بدوم برای کنفرانس های دیگه چطور می شه reviewer شد آیا باید با کمیته برنامه آن کنفرانس تماس بگیرم یا روال دیگه ای داره؟
    You can contact the chairman and send him your CV! Then you may be chosen as reviewer!

Member khomar_x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Amirkabir University of Technology

دوستان به نظر من Reviewer بودن فقط به اینکه شما چند تا مقاله ISI یا کنفرانس بین المللی دادید ربط نداره و بیشتر بستگی به Editor های یک مجله، نو بودن موضوع یا موضوعاتی که تا حالا مقاله دادید داره و ریز مبحثی که دارید روی اون کار میکنید داره. مثلاً خود من یه مقاله برای مجله Surface and Coatings Technology ( از مجله هایImpact factor=1.8, Elsevier ) فرستادم که به دلایل بی اهمیتی رجکت شد (همون مقاله 3 ماه بعد در جورنال دیگری چاپ شد!) و 3-2 ماه بعد از طرف همون مجله که مقاله منو رجکت کرده بود یه ایمیل برام اومد که یه مقاله که متعلق به 4 نفر از دانشگاه Western University of Australia بود به اون Attach شده بود و از من خواستن که به عنوان Reviewer اون رو داوری کنم. لازم به ذکره که بنده داوری اون مقاله رو در حالی داشتم انجام میدادم که مقاله خود من از اون مجله رجکت شده بود و هنوز هیچ مقاله ISI چاپ شده نداشتم!
    موفق باشید
    ویرایش توسط khomar_x : November 3rd, 2010 در ساعت 06:18 PM
    فقر گرسنگی نیست. چيزي"نداشتن"است ولي آن چیزپول نيست. فقرگردی است كه بركتابهای فروش نرفته كتابفروشي مينشيند،كتيبه3000ساله ای است كه رويش يادگاري نوشته اند، فقرشب"بي غذا"سر كردن نيست. روز"بي انديشه"سركردن است- دکترشریعتی

Senior Member Harrison آواتار ها

من میشناسم کسایی‌ که ۳تا ISI داشتن و ۳تا دیگم فرستاده بودن که accept شد با درجهٔ ISI و reviewer هم شدن
    اما یه مورد دیگم میشناسم که طرف اولین مقالش هم بوده، که ISI شد،،اما چون فیلیدی که انتخاب کرده بود واقعا کسی‌ روش کار نمیکرد با همون یه مقاله بهش پیشنهاد reviewer داده بودن

سلام

چقدر میتونه توی پذیرش یه دانشجو مهم باشه که به عنوان reviewer یه ژورنال ISI انتخاب بشه ؟
    چقدر در پذیرشش مهمه ؟

ممنون

Senior Member Harrison آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sanazf نمایش پست ها
    سلام

چقدر میتونه توی پذیرش یه دانشجو مهم باشه که به عنوان reviewer یه ژورنال ISI انتخاب بشه ؟
    چقدر در پذیرشش مهمه ؟

ممنون
    ۱۰۰% به طرز خیلی‌ فجیع میتونه مفید باشه،،،
    اگه رزومهٔ بعضی‌ استادای آمریکا رو تو سایتشون خونده باشین،،،مثلا نوشته طرف تو ناسا مشاوره میده! یا پست دکترا داره،،،یا یه مورد دیگه نوشته IEEE reviewer،،،این نشون میده این قضیه چقدر براشون مهم بوده که خود استاد هم بهش اشاره کرده،،،

یه سوال خنده دار آیا reviewer یه ژورنال ISI مجانی اینکارو میکنه یا نه؟

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین