صفحه 37 از 42 نخستنخست ... 27282930313233343536373839404142 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 414

موضوع: انواع اقامت در ترکیه | انواع ویزا در ترکیه و مسائل مرتبط

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

پیش فرض پاسخ : انواع اقامت در ترکیه | انواع ویزا در ترکیه و مسائل

نقل قول نوشته اصلی توسط menshabi نمایش پست ها
    دوستان واسه 6000 دلاری که باید تو حساب باشه متاسفانه بانک های استانبول واسه ایرانی هایی که هنوز اقامت نگرفتن حساب باز نمی‌کند!! من تقریبا همه بانک هارو رفتم ولی به جز آک بانک بقیه همه میگن ایران تحریم! آک بانک هم دلیلای مسخره میاره واسه باز نکردن حساب مثل نداشتن فرم انگلیسی!!! حالا چیکار کنم اگه از دوویز قبض بگیرم قبول نمی کنن؟؟
    بعد من سه ماهم تا اخر اپریل تمونه ولی اداره اقامت بهم واسه یک ماه و نیم دیگه وقت مصاحبه داده مشکل پیدا نمی کنم اینجوری؟؟
    برید vergi dairesi شماره مالیات بگیرید اگر اچاره خونه دارید بعد برید بانک زراعت

Junior Member

دوستان سلام
    اگر کسی هست که میتونه جواب من. بده خواهشا کمکم کنید
    من در نرکیه در شهر بلو کار پیدا کردم نزدیک یک ماه پیش اومدم اینجا رییسم کارمو دید و پسندید و گفت هر چی برای اجازه کارت لازمه من برات میگیرم از اون موقع تا الان شاید صد نفر صد مدل مختلف نحوه ویزا گرفتنو به من گفتن که همش اشتباه بوده و جالب اینه که سه بار رفتم گوچ دایرسی و هر سه بار سه چیز مختلف به من گفتن واقعا کلافه شدم اگر کسی این کارو کرده و دقیقا مطمین هستش لطفا راهنماییم کنه تا جایی که خودم فهمیدم وفتی کارفرما برام سیگورتا بگیره هم اجازه کار هم اقامت اوکی میشه اما با ویزای توریستی نمیشه و باید در سایت goc.gov.tr وقت بگیرم و برم اقامت بگیرم خواستم این کارو کنم نه زمانی که میخواستم میدونستم چقدره که اقامت بخوام نه تو گزینه های دلیل موندن چیزی در مورد کار بود واقغا گیج شدم لطفا یکی کمک کنه در ضمن از ویزای توریستیم یک ماه باقی مونده مرسی

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز. مشکل من از این قراره که؛
    من میخام برای کار ترکیه برم. 3ماه که بدون ویزا میشه موند که من از این 3ماه 1ماهشو ترکیه بودم ماه پیش با شرکت مشاوری صحبت کردم میگفتن حتما اول واس ویزای توریستی اقدام کن ک خیالت راحت بشه از بابت اونجا موندن بعد برو دنبال کار اونجا، ولی خوب این یه مشکلی داره ک من اگ ویزای توریستی مثلا 1ساله بگیرم تا 1سال خوب اجازه کار ندارم با این ویزا و گیریم من کار پیدا کردم اونوخت تکلیف چیه؟!
    حالا چنتا مساله تو ذهنمه
    1.این مهلت 3ماهه اونجا بودن واقعا 90 روز در 365 روزه و ایا همون طور ک دوستان گفتن با رفت و امد چن روزه قابل حل نیس؟
    2.با داشتن ویزای توریستی چطور میشه کار کرد و خودشون(کارفرما) مثلا راههایی برای دور زدن قانون دارن؟
    3.در کل راه حل اینکه اونجا موند و دنبال کار گشت چجوری امکان پذیره؟؟
    ببخشید خیلی طولانی شد

نقل قول نوشته اصلی توسط halehh67 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز. مشکل من از این قراره که؛
    من میخام برای کار ترکیه برم. 3ماه که بدون ویزا میشه موند که من از این 3ماه 1ماهشو ترکیه بودم ماه پیش با شرکت مشاوری صحبت کردم میگفتن حتما اول واس ویزای توریستی اقدام کن ک خیالت راحت بشه از بابت اونجا موندن بعد برو دنبال کار اونجا، ولی خوب این یه مشکلی داره ک من اگ ویزای توریستی مثلا 1ساله بگیرم تا 1سال خوب اجازه کار ندارم با این ویزا و گیریم من کار پیدا کردم اونوخت تکلیف چیه؟!
    حالا چنتا مساله تو ذهنمه
    1.این مهلت 3ماهه اونجا بودن واقعا 90 روز در 365 روزه و ایا همون طور ک دوستان گفتن با رفت و امد چن روزه قابل حل نیس؟
    2.با داشتن ویزای توریستی چطور میشه کار کرد و خودشون(کارفرما) مثلا راههایی برای دور زدن قانون دارن؟
    3.در کل راه حل اینکه اونجا موند و دنبال کار گشت چجوری امکان پذیره؟؟
    ببخشید خیلی طولانی شد

سوالات دیگه را دوستانی که اطلاع دارن جواب میدن، ولی در مورد مهلت ویزا شما حق دارید در یک ورود 90 روز بدون ویزا در ترکیه اقامت داشته باشید و در طول یکسال هم حداکثر 6 ماه حق اقامت دارین که بر خلاف گذشته با ورود و خروج حل نمیشه و در صورتی که بیشتر از این مدت اقامت بکنید شامل جریمه و تبعات بعدی احتمالی میشید.

Junior Member

ممنونم دوست عزیز،، واقعا آیا اطلاعات در مورد همه کشورها اینطوری پراکنده است نمیدونم،،، حتی رفتم کنسولگری اونا هم میگن برو از اداره مهاجرت بپرس!!

ممنونم دوست عزیز،، واقعا آیا اطلاعات در مورد همه کشورها اینطوری پراکنده است نمیدونم،،، حتی رفتم کنسولگری اونا هم میگن برو از اداره مهاجرت بپرس!!
    تجربه ای که من شخصا تا الان از بروکراسی اداری در ترکیه داشتم این هست که علی الخصوص در زمینه پاسخ دهی به سوالات و... اطلاعات کمی دارن و باید سماجت پیگیری داشته باشید تا به اصل قضیه پی ببرید.

البته سوالی که پرسیدید اگه ویزای توریستی بگیرم نمی تونم کار کنم به دو شکل هست، یکی به صورت غیر قانونی کار کنید، که خوب از بعضی حق و حقوق ها و... محروم هستید و یا اینکه اگر کارفرمایی را پیدا کنید که براتون بخواد درخواست ویزای کار بکنه در اون صورت میتونید در حین ویزای توریستی درخواست داده بشه و نوع ویزا تغییر کنه. (که البته موافقت و یا مخالف با اعطای ویزای توریستی بر عهده وزارت کار هست)

و یا سوال سومتون که راه حل اینکه دنبال کار گشت هم بیشتر یه بحث شخصی هست و نسبت به شهر مورد نظرتون و نسبت به سطح زبان، تحصیلات، توانایی، زرنگ بودن، شانس و.... فرق میکنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط LHVIA نمایش پست ها
    تجربه ای که من شخصا تا الان از بروکراسی اداری در ترکیه داشتم این هست که علی الخصوص در زمینه پاسخ دهی به سوالات و... اطلاعات کمی دارن و باید سماجت پیگیری داشته باشید تا به اصل قضیه پی ببرید.

البته سوالی که پرسیدید اگه ویزای توریستی بگیرم نمی تونم کار کنم به دو شکل هست، یکی به صورت غیر قانونی کار کنید، که خوب از بعضی حق و حقوق ها و... محروم هستید و یا اینکه اگر کارفرمایی را پیدا کنید که براتون بخواد درخواست ویزای کار بکنه در اون صورت میتونید در حین ویزای توریستی درخواست داده بشه و نوع ویزا تغییر کنه. (که البته موافقت و یا مخالف با اعطای ویزای توریستی بر عهده وزارت کار هست)

و یا سوال سومتون که راه حل اینکه دنبال کار گشت هم بیشتر یه بحث شخصی هست و نسبت به شهر مورد نظرتون و نسبت به سطح زبان، تحصیلات، توانایی، زرنگ بودن، شانس و.... فرق میکنه.
    واقعا مرسی دوست عزیز راستش من اصلا نمیخام دور و بر کار بدون اجازه کار(غیر قانونی) برم. چون واقعیتش من شانسم تعریف آنچنانی نداره و اینکه تبعات بعدیش هم مضطربم میکنه. اکثرا افرادی که باهاشون صحبت کردم پیدا کردن کار تو ترکیه رو کار سختی میدونن و حتی بعضیا گفتن احتمالش صفر درصده!!!!! ولی من اینقدرا هم ناامید نیستم،حداقل تمام تلاشمو میکنم چون واقعا هستن کسایی که تونستن کار پیدا کنن و اینم میدونم همیشه قدم اول سخترین قدمه
    ممکنه در مورد پروسه تغییر نوع اقامت و اجازه وزارت کار هم اگه میشه بگید که چجوریه؟؟

1- الان در تکیه چه کارهایی برای اینکه استخدام بشیم بهتره ؟ من میخوام بدونم چه کارهایی بیشترین استخدام را داره تا اینکه برم فنی حرفه ایی یا هر جای دیگه ای که شد و اون کارها را یاد بگیرم و بعد برای پیدا کردن کار اقدام کنم

2- اگر بخواهیم سرمایه گداری کنیم چطور ؟ با 200 هزار لاری در چه کاری میشه سرمایه گذاری کرد ؟

واقعا مرسی دوست عزیز راستش من اصلا نمیخام دور و بر کار بدون اجازه کار(غیر قانونی) برم. چون واقعیتش من شانسم تعریف آنچنانی نداره و اینکه تبعات بعدیش هم مضطربم میکنه. اکثرا افرادی که باهاشون صحبت کردم پیدا کردن کار تو ترکیه رو کار سختی میدونن و حتی بعضیا گفتن احتمالش صفر درصده!!!!! ولی من اینقدرا هم ناامید نیستم،حداقل تمام تلاشمو میکنم چون واقعا هستن کسایی که تونستن کار پیدا کنن و اینم میدونم همیشه قدم اول سخترین قدمه
    ممکنه در مورد پروسه تغییر نوع اقامت و اجازه وزارت کار هم اگه میشه بگید که چجوریه؟؟
    بله پیدا کردن کار سخته ولی ممکنه، البته گفتم تا جایی که من دیدم عوامل زیادی مثل شانس، سطح، محل و رشته تحصیلی، سوابق کاری، سطح زبان ترکی، انگلیسی و... فارغ التحصیل خود ترکیه بودن یا نه و... دخیل هستند.

من تو اولین پست هم خدمتتون عرض کردم، تجربه مستفیم تو زمینه ویزای کار ندارم و فقط مشاهداتم از دوستان و اطرافیان را گفتم، ولی در کل شما نگران پروسه نباید باشید چون پروسه به نوعی طی میشه و برای همه یکی هست، شما در درجه اول باید کارفرمایی پیدا کنید که بخواد براتون درخواست ویزای کار بکنه و بعد اون هم وزارت کار بسته به قوانین خودش به شما تصمیم میگیره تا اجازه کار داده بشه و یا نه. البته ظاهرا خود کارفرما و نوع درخواست ارسالی و... میتونه تاثیر زیادی در تصمیم وزارت داشته باشه.

پیش فرض پاسخ : انواع اقامت در ترکیه | انواع ویزا در ترکیه و مسائل مرتبط

چه کار فنی در ترکیه بیشتر خواهان داره ؟؟؟ منظورم کارهایی است که بشه در فنی حرفه ایی در ایران یاد گرفت و در ترکیه بشود اجرا کرد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)