صفحه 39 از 42 نخستنخست ... 2930313233343536373839404142 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 390 , از مجموع 414

موضوع: انواع اقامت در ترکیه | انواع ویزا در ترکیه و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انواع اقامت در ترکیه | انواع ویزا در ترکیه و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط amirrf13 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    من خیلی گشتم تو انجمن و با کسای مختلفی صحبت کردم. هرکس یچیزی میگه. ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن راهنماییم کنن.
    من از یک دانشگاهی در ترکیه که مورد تایید وزارت علوم نیست برای ترم بهمن امسال، پذیرش دارم. ولی نمیتونم از این طریق معافیت تحصیلی بگیرم. به دلیل اینکه تاریخ اعزام سربازیم تو ماه اردیبهشت هست، تا فروردین میتونم یکبار به طور تفریحی از کشور خارج شم. میخواستم بدونم اگه من به صورت تفریحی برم ترکیه و اونجا کارای اقامت دانشجوییم رو انجام بدم، جایی به مشکل برمیخورم؟ بعضیا میگن یه پذیرش از یه دانشگاه مورد تایید ببرم و معافیت تحصیلیم رو اینجوری بگیرم و بعد برم ترکیه ثبت نام کنم. ولی در حال حاضر پذیرشی برای ترم بهمن ندارم.
    بهترین راهکار چیه؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین.
    سلام عزیزم، بهترین کار اینه که برگه اعزامت رو ببری میدون سپاه تهران اداره نظام وظیفه اونجا بگی مشکل رو برات عقب میندازن. اصلاً هم نگران نباش. موفق باشی

با سلام
    دوستان من شغلم املاک هست . دیپلم کامپیوتر هستم . میشه 1 کم راه نمایی کنید چجوری میشه . اقدام کرد برای اقامت ؟ ممنون میشم

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

سلام دوستان.
    من می خوام کارشناسی ارشد رو از ترکیه اپلای بگیرم. خودم تک فرزندم و فقط یه دونه مادر دارم. مامانم ترکی استانبولی و انگلیسیش خوبه، پرستاره، و میتونه به راحتی کار کنه اونجا.
    می خواستم ببینم تحت چه شرایطی و چگونه میتونم مادرمو با خودم ببرم اونجا؟ به من میتونه همراه بیاد؟ اونجا میتونه کار کنه؟ اصلا بهش ویزا میدن؟ شرایطی داره؟ اگر اطلاع دارین خیلی ممنون میشم....

سلام،
    من می خواستم این ترم به عنوان دانشجوی شرطی (special student) برای دانشگاهی اقدام کنم.می خواستم بدونم در این صورت من چه جور ویزایی میتونم داشته باشم و چجوری میتونم خوابگاه بگیرم . تا یه ترم اینجوری تو ترکیه باشم تا ترم بعد که حداقل نمرات دانشگاه رو کسب کردم و به عنوان دانشجوی رسمی بشم.

سلام
    ایا امکان داره خودم بتونم دوره ی زبان قبل از دانشگاه ثبت نام و خوابگاه بگیرم بدون اینکه با موسسه ای در ایران‌قرارداد ببندم؟ اگر میشه امکانش هست لطفا راهنماییم کنین؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Environmental engineering-ITU

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyappn3584 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من می خوام کارشناسی ارشد رو از ترکیه اپلای بگیرم. خودم تک فرزندم و فقط یه دونه مادر دارم. مامانم ترکی استانبولی و انگلیسیش خوبه، پرستاره، و میتونه به راحتی کار کنه اونجا.
    می خواستم ببینم تحت چه شرایطی و چگونه میتونم مادرمو با خودم ببرم اونجا؟ به من میتونه همراه بیاد؟ اونجا میتونه کار کنه؟ اصلا بهش ویزا میدن؟ شرایطی داره؟ اگر اطلاع دارین خیلی ممنون میشم....
    با سلام
    برای خود شما که دانشجویی اقدام میکنید که اقامت از طریق تحصیل میدن و برای ارشد در ابتدا دو ساله میدن و اگه طول بکشه درستون باید هر سال تمدید کنید. متاسفانه ویزای همراه رو سال 2014 جمع کردن و برای مادرتون فقط اقامت توریستی میتونین بگیرین که اونم یک ساله هست و هر سال باید تمدید کنید مگر اینکه مادرتون بتونن یه کار با بیمه پیدا کنن اونجا که در این صورت اقامت از طریق کار میگیرن و اون بسته به صلاحدید کارفرما برای فاصله های زمانی مختلف داده میشه. مثلا 6 ماهه، یک ساله
    شاد باشید.
    اشکهایی که برای شکست میریزی، همان عرق هایی است که برای پیروزی نریختی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدت زمان اقامت موقت در ترکيه

با سلام. من برای ثبت شرکت در ترکیه اقدام کردم وکیل ترکم بهم گفته که پاسپورت را به ترکی ترجمه کن. گفته ببر کنسولگری انجام بده؟ میخواستم بدونم دقیقا کجا باید برم و اینکه ایا دارالترجمه هم این کار را انجام میده. ظاهرا ترجمه باید مورد قبول ادارات دولتی ترکیه باشه. ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

نقل قول نوشته اصلی توسط shivakhoei نمایش پست ها
    با سلام
    برای خود شما که دانشجویی اقدام میکنید که اقامت از طریق تحصیل میدن و برای ارشد در ابتدا دو ساله میدن و اگه طول بکشه درستون باید هر سال تمدید کنید. متاسفانه ویزای همراه رو سال 2014 جمع کردن و برای مادرتون فقط اقامت توریستی میتونین بگیرین که اونم یک ساله هست و هر سال باید تمدید کنید مگر اینکه مادرتون بتونن یه کار با بیمه پیدا کنن اونجا که در این صورت اقامت از طریق کار میگیرن و اون بسته به صلاحدید کارفرما برای فاصله های زمانی مختلف داده میشه. مثلا 6 ماهه، یک ساله
    شاد باشید.
    ممنون از پاسختون. ویزای توریستی ترکیه شرایطش رو میدونین؟ یا هزینه اش؟ من تو فروم چیزی ندیدم...

Junior Member SaMuEL90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    information techlonogy

سلام دوستان عزیز

من از سال 2015 تا 2016 در ترکیه بودم به مدت هشت ماه .. جریمه رو به دلیل اخاذی شدن از من نداشتن پول نتونستم پرداخت کنم. موقع خروج 5 سال ممنوع الورودی زدن ..
    الان میخوام وارد ترکیه بشم .چه اقداماتی انجام بدم ..ممنون میشم کامل توضیح بدید .
    سپاس فراوان
    Never GIve Up

Junior Member SaMuEL90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    information techlonogy

نقل قول نوشته اصلی توسط SaMuEL90 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

من از سال 2015 تا 2016 در ترکیه بودم به مدت هشت ماه .. جریمه رو به دلیل اخاذی شدن از من نداشتن پول نتونستم پرداخت کنم. موقع خروج 5 سال ممنوع الورودی زدن ..
    الان میخوام وارد ترکیه بشم .چه اقداماتی انجام بدم ..ممنون میشم کامل توضیح بدید .
    سپاس فراوان
    ضمنا برگه راندو هم داشتم ..ولی نرفتم زمان مصاحبه ...

کسی نیست پاسخ بده ؟؟؟
    Never GIve Up

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)