صفحه 1 از 22 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 213

موضوع: نحوه ثبت نام و دریافت ویزای دانشجویی و دفترچه اقامت ترکیه

پیش فرض نحوه ثبت نام و دریافت ویزای دانشجویی و دفترچه اقامت ترکیه

دوستان به دلیل آنکه در این فروم بطور مشخص در مورد ثبت نام و اخذ ویزای دانشجویی و گرفتن دفترچه اقامت آن اطلاعات جمع بندی شده نیست،این موضوع را ایجاد کردم.
    بعد از گرفتن پذیرش باید برای ثبت نام به دانشگاه رفته،مثلا دانشگاه ITU باید در دفتر registration office آن ثبت نام کنید،محل آن از در ورودی به سمت چپ می روید،بعد میرید پایین به سمت دانشکده عمران،پشت آنجا ساختمان registration office است،در همان طبقه اول باید فولدر خود را از خانم چانا بگیرید،البته قبلش باید شهریه خود را در بانک دانشگاه بریزید،ترجیحا اگر یک دوست آذری باتون باشه کارتون راحت میشه چون کارمنداشون درست انگلیسی بلد نیستند،بعد از ثبت نام یک برگه به شما می دهند که مشخص کرده در آنجاثبت نام کردید،این برگه را به ایران بیارید و در سفارت یا کنسول های ترکیه ویزای دانشجویی می گیرید.اعتبار این ویزا یک ساله است،اما از زمان ورودتون به ترکیه 1 ماهه است،یعنی تا 1 ماه فرصت دارید خوتون را به اداره امنیت برای گرفتن دفترچه اقامت معرفی کنید.
    مدارک لازم برای گرفتن ویزای دانشجویی:
    کپی صفحه اول پاسپورت در برگه A4
    برگه که از دانشگاه گرفتید
    فرم تقاضای ویزای دانشجویی(بصورت تایپ شده پر کنید و پشت و رو پرینت بگیرید)
    نمونه فرم را پیوست کردم
    بعد از گرفتن ویزای دانشجویی باید به اداره امنیت رفته،گویا 200 لیر می گیرند و دفترچه اقامت می دهند.
    مدارک لازم برای گرفتن دفترچه اقامت:
    4 تا عکس 6*4
    یک نامه از دانشگاه که این نامه را بعد از برگشت به ترکیه باید از دانشگاه بگیرید
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط sorat : July 19th, 2013 در ساعت 10:49 AM

Senior Member smehdie آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نحوه ثبت نام و گرفتن ویزای دانشجویی ودفترچه اقامت ترکیه

نقل قول نوشته اصلی توسط sorat نمایش پست ها
    دوستان به دلیل آنکه در این فروم بطور مشخص در مورد ثبت نام و اخذ ویزای دانشجویی و گرفتن دفترچه اقامت آن اطلاعات جمع بندی شده نیست،این موضوع را ایجاد کردم.
    بعد از گرفتن پذیرش باید برای ثبت نام به دانشگاه رفته،مثلا دانشگاه ITU باید در دفتر registration office آن ثبت نام کنید،محل آن از در ورودی به سمت چپ می روید،بعد میرید پایین به سمت دانشکده عمران،پشت آنجا ساختمان registration office است،در همان طبقه اول باید فولدر خود را از خانم چانا بگیرید،البته قبلش باید شهریه خود را در بانک دانشگاه بریزید،ترجیحا اگر یک دوست آذری باتون باشه کارتون راحت میشه چون کارمنداشون درست انگلیسی بلد نیستند،بعد از ثبت نام یک برگه به شما می دهند که مشخص کرده در آنجاثبت نام کردید،این برگه را به ایران بیارید و در سفارت یا کنسول های ترکیه ویزای دانشجویی می گیرید.اعتبار این ویزا یک ساله است،اما از زمان ورودتون به ترکیه 1 ماهه است،یعنی تا 1 ماه فرصت دارید خوتون را به اداره امنیت برای گرفتن دفترچه اقامت معرفی کنید.
    مدارک لازم برای گرفتن ویزای دانشجویی:
    برگه که از دانشگاه گرفتید
    فرم تقاضای ویزای دانشجویی(بصورت تایپ شده پر کنید و پشت و رو پرینت بگیرید)
    نمونه فرم را پیوست کردم
    بعد از گرفتن ویزای دانشجویی باید به اداره امنیت رفته،گویا 200 لیر می گیرند و دفترچه اقامت می دهند.
    مدارک لازم برای گرفتن دفترچه اقامت:
    4 تا عکس 6*4
    یک نامه از دانشگاه که این نامه را بعد از برگشت به ترکیه باید از دانشگاه بگیرید
    مرسی بابت باز کردن این تاپیک
    جاش خالی بود
    پس با این حال باید حتما این قبض پرداخت شهریه برای گرفتن ویزای دانشجویی باشه؟اصلا راهی نداره؟

بله،تا شهریه را پرداخت نکنید به شما برگه ثبت نام نمی دهند،چند روز پیش هم که سفارت رفته بودم گفت فیش پرداخت شهریت را بهم نشان بده.در ماه های آینده که اطلاعاتم بیشتر شد،این موضوع را آپدیت می کنم.

Junior Member

دوست عزیز میشه درباره این فرم بیشتر توضیح بدید. تو بند 21 اسمی از ویزای دانشجویی نیومده. همون Long Stay رو باید انتخاب کنیم؟ بند 22 و 23 چطور؟ از بند 27 به بعد هم یه کم گنگ هست. ممنون میشم اگر شما فرم رو قبلاً پر کردید راهنمایی کنید.

Junior Member eureka204 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Middle East Technical University - Industrial Eng

سلام. من از دانشگاه METU آنکارا برای ارشد پذیرش گرفتم. در ابتدای امر بگم که اگه به موردی بر خورد کردم که برای دوستان جذاب باشه، حتما پست میذارم.

ولی چنتا نکته اینجا وجود داره. یکی اینکه تو مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه من، ویزای دانشجویی هم جزوش هست. یعنی تا اونو نبرم ثبت نامم نمی کنن.

نکته دوم هم اینه که من سربازی نرفتم. و معاف هم نیستم. آیا دانشگاه های ترکیه ای فرمی به اسم i20 دارن یا یه چیز شبیهش که بتونم به وزارت علوم نشون بدم؟

البته اینا رو به دانشگاه ایمیل زدم و گفتم. خواستم از دوستانی که با خبر هستن هم بپرسم..

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط eureka204 نمایش پست ها
    سلام. من از دانشگاه METU آنکارا برای ارشد پذیرش گرفتم. در ابتدای امر بگم که اگه به موردی بر خورد کردم که برای دوستان جذاب باشه، حتما پست میذارم.

ولی چنتا نکته اینجا وجود داره. یکی اینکه تو مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه من، ویزای دانشجویی هم جزوش هست. یعنی تا اونو نبرم ثبت نامم نمی کنن.

نکته دوم هم اینه که من سربازی نرفتم. و معاف هم نیستم. آیا دانشگاه های ترکیه ای فرمی به اسم i20 دارن یا یه چیز شبیهش که بتونم به وزارت علوم نشون بدم؟

البته اینا رو به دانشگاه ایمیل زدم و گفتم. خواستم از دوستانی که با خبر هستن هم بپرسم..

ممنون
    I-20 که فک نمیکنم داشته باشند. اون برای آمریکاست. ولی شما همون نامه پذیرشتو ببری وزارت علوم باید قبول کنه.

Member Jellyfish آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط eureka204 نمایش پست ها

ممنون
    واسه وزارت علوم فقط نامه پذیرش لازمه و واسه دانشگاه هم ویزای یک ماهه ای که از سفارت میگیرین. بعد از ثبت نام هم میرین که ویزای بلند مدت از شهرداری آنکارا بگیرین.
    اوزون اینجه بیر یولداییم...

نقل قول نوشته اصلی توسط Jellyfish نمایش پست ها
    واسه وزارت علوم فقط نامه پذیرش لازمه و واسه دانشگاه هم ویزای یک ماهه ای که از سفارت میگیرین. بعد از ثبت نام هم میرین که ویزای بلند مدت از شهرداری آنکارا بگیرین.
    دوست من یه سوالی واسم پیش اومده که جوابشو پیدا نمیکنم
    اگر کسی توریستی بره ترکیه درحالی که پذیرش داره و بعد از اینکه ثبت نام کرد، میتونه همونجا ویزای دانشجویی بگیره یا حتما باید برگرده ایران ویزای دانشجویی بگیره؟
    ممنون

دوستان من امروز رفتم سفارت
    بعد گفتند برو یه ماه دیگه بیا
    الان زوده

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Jellyfish نمایش پست ها
    ببخشید من نفهمیدم پروسش چجوریه یعنی ما با نامه پذیرش میریم سفارت، اونا یه ویزای 1 ماهه میدن (ویزای دانشجویی؟) بعد با اون ویزا میریم ثبت نام و از همونجا ویزای دانشجویی بلندمدت میگیریم؟ اینجوریه؟

صفحه 1 از 22 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)