صفحه 2 از 42 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 414

موضوع: انواع اقامت در ترکیه | انواع ویزا در ترکیه و مسائل مرتبط

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

پیش فرض پاسخ : مدت زمان اقامت موقت در ترکيه

سلام
    من این مورد رو از کنسولگری ارومیه پرسیدم گفتند حداکثر 90 روز می تونید ترکیه بمونید بعدش باید برگردید وگرنه اگه پلیس گرفت از کشور خارجتون می کنند!!
    واسه اقامت هم باید دانشجو باشید یا شرکت بزنید یا یه جایی قرارداد 3 ساله با یه شرکت داشته باشید تا اونجا راحت زندگی کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی گرگان

Exclamation اقامت دائم ترکیه

سلام به همه
    من اطلاعات خاصی در مورد گرفتن اقامت دائم برای ترکیه ندارم.الان خودم دانشجوی پزشکی هستم و بعد تحصیل و این طرح اجباری برام ترکیه تخصص بخونم و اگه امکانش باشه همون جا بمونم.
    چون خودم ترک زبان حساب میشم و و حتی بورسیه که میگفتن منتفی شده میتونم بگیرم همون طور که یه فامیلمون الان داره داره مدارک زبانشو و دوره هاشو می خواد بگیره با سهمیه داره میخونه.
    اما هدف اصلیم برای اقامت دائم هستس.
    کسی اطلاعی نداره خصوصا افرادی که انجا دارن درس می خونن چه طور میشه اقامت گرفت.چون من حتی بورسیه هم نشم با خرج خودم میرم اما اقامت ترکیه واسم مهمه.
    فقط تو یه سایتی دیدم که پزشک های متخصص یه طرح 2 ساله تو مناطق محروم ترکیه بگذزونن بعد اقامت میده.حالا هنوزم این قانون هست یا نیست نمی دونم.
    ممنون میشم کسی اطلاعاتی داره راهنماییم کنه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Engineering Geology - IAU.SRB

پیش فرض پاسخ : اقامت دائم ترکیه

دوستان، کسی در رابطه با اقامت دائم ترکیه چیزی میدونه؟ آیا میشه با گرفتن دکترا در دانشگاه های اونجا، اقامت دائم رو گرفت؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط DDF نمایش پست ها
    دوستان، کسی در رابطه با اقامت دائم ترکیه چیزی میدونه؟ آیا میشه با گرفتن دکترا در دانشگاه های اونجا، اقامت دائم رو گرفت؟
    چن تا راه حا هست واسه اقامت دایم
    1.ازدواج
    2.تاسیس شرکت
    3.پناهندگی سیاسی (اصلا توصیه نمی شود.)
    من خودم می خوام یه شرکت اونجا تاسیس کنم و در حال جمع آوری اطلاعاتم.
    در ضمن رشته من کامپیوتر هست ،کارشناسی نرم افزار،تخصصم : شبکه ، برنامه نویسی وب سایت هست.

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط DDF نمایش پست ها
    چن تا راه حا هست واسه اقامت دایم
    1.ازدواج
    2.تاسیس شرکت
    3.پناهندگی سیاسی (اصلا توصیه نمی شود.)
    من خودم می خوام یه شرکت اونجا تاسیس کنم و در حال جمع آوری اطلاعاتم.
    در ضمن رشته من کامپیوتر هست ،کارشناسی نرم افزار،تخصصم : شبکه ، برنامه نویسی وب سایت هست.
    درود

دوستان با توجه به اطلاعات ناچیز بنده مورد سوم به هیچ وجه توصیه نمی شود نه به خاطر عدم شرایط ایده آل بلکه پروسه ی Immigration از نوع س / ی / ا / س / ی در ترکیه به شدت در شرایط فعلی روابط ایران و ترکیه تا به حدی محتمل نیست چون طرف حساب شما کشوری مهاجر پذیر نیست اونم از این نوع حالا گذشته از باقی دلایل .
    در مورد ازدواج هم مشخصه بسته به نظر و شرایط شخصی هست . و اما در مورد تاسیس شرکت !!! عرضم به حضورتون تا اونجا که بنده اطلاع دارم و قانون کار عوض نشده باشه افراد تبعه آذربایجان و آذری زبان های خودمون پس از 2 یا 3 سال ( متغیر هست ) از تاسیس شرکت با شرایط زیر امکان اقدام له اقامت فراهم می شود :

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1 . تاسیس شرکت و پرداخت مالیات و ...
    2 . عدم فعالیت شخص به مدت یک سال پس از تاسیس شرکت
    3 . بکارگیری حداقل پنج کارمند با پرداخت کلیه شرایط و امکانات اعم از حق بیمه و ... ( پایه حقوق ( Asgari ujrat ) در ترکیه به نرخ 2 سال قبل 1000 YTL می باشد )
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

* لازم به ذکر هست عزیزان غیر آذری زبان هم با همین شرایط تنها پس از 5 سال از تاسیس شرکت امکان اقدام به اقامت برایشان فراهم می شود .

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی گرگان

جدیدا یکی از اشنایان از ترکیه اومده بود و ازش پرسیدم.در مورد ازدواج که بعد 3 سال زندگی با یه زن ترک میشه اقامت دائم گرفت.واسه دانشجویان هم اگه 5 سال مستمر در ترکیه درس بخونن و خیلی کم به ایران بیان مشه گرفت.
    کثلا اگه درس دانشجو 4 سال طول بکشه بعدش بجای اینکه بیاد ایران همون جا استخدام یا یه جا کار کنه خود دولت بهتون اقامت میده.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad_601 نمایش پست ها
    جدیدا یکی از اشنایان از ترکیه اومده بود و ازش پرسیدم.در مورد ازدواج که بعد 3 سال زندگی با یه زن ترک میشه اقامت دائم گرفت.واسه دانشجویان هم اگه 5 سال مستمر در ترکیه درس بخونن و خیلی کم به ایران بیان مشه گرفت.
    کثلا اگه درس دانشجو 4 سال طول بکشه بعدش بجای اینکه بیاد ایران همون جا استخدام یا یه جا کار کنه خود دولت بهتون اقامت میده.
    درود

دوست عزیز ممنون از Share کردن اطلاعاتتون اما در رابطه با مورد دوم خوب مسلمه که اگه 5 سال در ترکیه اقامت داشته باشین و مالیات بدهید در بسیاری از کشور های اروپایی هم همینطور هست درخواست اقامت می تونین بدین اما چون دانشجو مالیاتی پرداخت نمی کند پس نباید از این طریق بشه برای اقامت اقدام کزد اگر استدلال بنده صحیح نیست حتما بفرمایید ؟

بی نهایت سپاسگزارم

محمدرضا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی گرگان

نقل قول نوشته اصلی توسط FanTasTic نمایش پست ها
    درود

دوست عزیز ممنون از Share کردن اطلاعاتتون اما در رابطه با مورد دوم خوب مسلمه که اگه 5 سال در ترکیه اقامت داشته باشین و مالیات بدهید در بسیاری از کشور های اروپایی هم همینطور هست درخواست اقامت می تونین بدین اما چون دانشجو مالیاتی پرداخت نمی کند پس نباید از این طریق بشه برای اقامت اقدام کزد اگر استدلال بنده صحیح نیست حتما بفرمایید ؟

بی نهایت سپاسگزارم

محمدرضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط FanTasTic نمایش پست ها
    درود

بی نهایت سپاسگزارم

محمدرضا
    واقعیتش حرف من یه نقل قول بود از کسی که تو انکارا دکترای زبان ترکی استانبولی میخونه.در مورد دادن مالیات اطلاعی نداشتم وگرنه در این مورد حتما می پرسیدم ))
    ولی من از نطر یه دید دیگه به این قضیه اقامت نگاه می کنم.شما وقتی که درس رو تموم کردین میرین وارد بازار کار میشن.با حقوق و مزایای خاص شرایط خودش اینجا دولت از دانشجوی خارجی هم شهریه می گیره و هم این که بعد فارغ التحصیلی اگر نیاز داشت که حتما داره چون دانشجویی میگیذه که 5 سال تو کشور زندگی کرده یه دانشی هم داره هم شما رو وارد بازار کار می کنه هم باز از شما به عنوان نیروی کار تحصیل کرده استفاده میکنه.به اصطلاح win - win .
    هم پول گرفت هم نیروی کار تحصیل کرده.این استدلال من بود اما وقتی که اطلاعات جدیدی اومد حتما تو فروم میگم.
    یه اشنا دیگم الان داره تو 19 مارس دندان پزشکی می خونه وقتی اومد اطلاع جدیدی اومد مطرح می کنم.
    البته اینم بگم که دوستم گفته بود تو ازمون که به خود دانشگاه ها واگذار شده ملاک پذیرش معدل اخرین مدرک تحصیلی-ازمون هوشی که خودشون میگیرن-زبان انگلیسی-تومر
    در مورد رشته های علوم پزشکی خصوصا پزشکی-دندان پزشکی و پروتز دندان می تونم کمک کنم.
    موفق باشین

Lightbulb پاسخ : انواع اقامت و ویزا در ترکیه و مسائل مرتبط

درود

اقامت در ترکیه به سه دسته کلی تقسیم می شود :

+ اقامت توریستی :

مدت این اقامت 90 روزه یعنی 3 ماه می باشد برای این نوع اقامت نیازی به ویزا نمی باشد ( البته برای ایرانیان) و شما می توانید در کشور ترکیه به مدت 3 ماه بدون نیاز به ویزا یا اجازه اقامت بدون هیچ مشکلی ساکن شوید. توجه داشته باشید با این نوع ویزا اجازه کار یا تحصیل در ترکیه را نخواهید داشت.

+ اقامت دانشجویی :

برای گرفتن این نوع اقامت باید ابتدا آزمون تومر شرکت کرده و مدرک تومر را بگیرید و از یکی از دانشگاه های ترکیه پذیرش داشته باشید .

+ اقامت کاری :

شرط لازم و کافی برای اینکه شما بتوانید اقامت ترکیه را از طریق کاری بدست آورید این است که از یک شرکت ترکیه ای دعوت گردید ضمنا اگر شما از تخصص ویژه ای برخوردار هستید نباید شخصی که پاسپورت ترکیه را دارد با تخصص شما طبق آمار اداره کار در آن زمان بیکار باشد با ملاحظه نکته فوق و وضعیت کار در ترکیه و شرایط خاص ایرانیان می توان این گونه اعلام نمود که در حال حاضر شانس یافت کار در کشور ترکیه برای فرد ایرانی تقریبا برابر صفر درصد است پس تنها راه ممکن دریافت اقامت ترکیه اقامت از طریق ثبت شرکت است.

+ اقامت دائم :

کسانی که برای اقامت دائم ترکیه اقدام می نمایند باید از سلامت روحی و جسمانی برخوردار بوده و سابقه هیچ بیماری خاصی نداشته باشند همچنین باید از توانایی مالی خوبی برای خود و خانواده خود برخوردار باشند.

برای اقامت دائم در ترکیه فعلا 2 راه وجود دارد :

اقامت از طریق ازدواج :

زمانیکه شما با یک شهروند ترک زبان ازدواج می کنید می توانید پس از گذراندن 3 سال از 5 سال درخواست اقامت دائم را نمایید.

در صورتیکه از طریق ازدواج با فردی که دارای پاسپورت و ملیت ترکیه ای است برای اقامت اقدام می کنید چند نکته باید رعایت گردد :

1 . ازدواج سوری نباشد حتی المقدور مدارکی جهت اثبات سوری نبودن ازدواج بایستی ارائه گردد

2 . فردی که با آن ازدواج می کنید در ترکیه به صورت پناهنده نباشد

3 . ممکن است پروسه کسب اقامت از طریق ازدواج ( ویزای پیوستن به همسر ) حدود 3 تا 5 سال زمان ببرد که شما در این مدت نمی توانید در ترکیه اقامت داشته باشید و تنها می توانید از طریق توریستی به ترکیه سفر کنید. ضمنا مدت اقامت شما به روش توریستی به هیچ عنوان نبایستی بیش از 89 روز باشد.

اقامت از طریق سرمایه گذاری :

با ثبت شرکت و فعالیت در ترکیه شما می توانید پس از 5 سال اقامت این کشور را بدست آورید. در نظر داشته باشید فعال بودن شرکت در مدت 3 الی 5 سال برای کسب اقامت الزامی می باشد.

منبع اطلاعات: سایت TURKIYEH

محمدرضا
    ویرایش توسط nima_AA : April 30th, 2012 در ساعت 03:34 PM دلیل: آپدیت متن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی گرگان

پیش فرض پاسخ : انواع اقامت و ویزا در ترکیه و مسائل مرتبط

ممنون که اطلاعات جدیدی رو دادین اما برای من سوالی پیش اومد و اونم اینکه کسی که میره ترکبه واسه درس و 4 سال طول میکشه درسش حالا تو این زمان ازدواج کنه نمیتونه به درسش ادامه بده و اینکه در صورت ازدواج با تبعه ترک در حین تحصیل اقامت نمیدن؟
    ممنون میشم اگه اطلاعی دارین کمک کنین
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)