صفحه 3 از 42 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 414

موضوع: انواع اقامت در ترکیه | انواع ویزا در ترکیه و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انواع اقامت و ویزا در ترکیه و مسائل مرتبط

سلام
    من برادرم 97 روز(7 روز اضافه) تركيه بوده الان ويزاي آمريكاشو گرفته واسه خروج از تركيه و رفتن به امريكا جز جريمه شدن مشكلي واسش پيش نمياد؟ديپورتش نميكنن به ايران خداي نكرده؟

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad_601 نمایش پست ها
    ممنون که اطلاعات جدیدی رو دادین اما برای من سوالی پیش اومد و اونم اینکه کسی که میره ترکبه واسه درس و 4 سال طول میکشه درسش حالا تو این زمان ازدواج کنه نمیتونه به درسش ادامه بده و اینکه در صورت ازدواج با تبعه ترک در حین تحصیل اقامت نمیدن؟
    ممنون میشم اگه اطلاعی دارین کمک کنین
    با تشکر
    درود

دوست عزیز تا اونجا که اطلاعات بنده اجازه می ده شما زمانی که دانشجو هستین از اقامت دانشجویی برخوردارین و اون قانون شامل اشخاصی هست که از اقامت دانشجویی و با اقامت دیگر سوا از توریسیتی برخوردار نیستن . و اینکه در حین تحصیل اقامت در صورت ازدواج بدن باید 3 الی 5 سال از روش بگذره که فکر کنم تا اون موقع زمان تحصیل هم به سر رسیده باشه اما در کل فکر نکنم مشکلی وجود داشته باشه دوست من .
    باز ه می تونین از سفارت بپرسین .

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

نقل قول نوشته اصلی توسط chipich نمایش پست ها
    سلام
    من برادرم 97 روز(7 روز اضافه) تركيه بوده الان ويزاي آمريكاشو گرفته واسه خروج از تركيه و رفتن به امريكا جز جريمه شدن مشكلي واسش پيش نمياد؟ديپورتش نميكنن به ايران خداي نكرده؟
    درود

تا اونجا که من می دونم برای یکی از دوستان هم پیش اومده بود اما 100 روز بود ایشون مجددا به ایران برگشتن اما طبق قوانین جدید اگر 3 ماه در ترکیه باشین باید 3 ماه خارج از اون باشین که در اون زمان این قانون نبود که دوست من تونست مجددا بره ترکیه اما الان رو نمی دونم بهتره برن و بپرسن تا مطمئن بشن که قضیه از چه قراره دوست من

محمدرضا

Junior Member

آیا واقعیت داره که میشه با ثبت یک کسب و کار شخصی هم اقامت گرفت؟

چون پایینترین سطح مالیاتی رو داره و می تونی از خونه خوت هم به عوان محل کسب و کار استفاده کنی
    از زرتـشت سئوال کردند:زندگی خود را بر چند اصل استوار کردی؟
    فرمودند: 1. دانستم کار مرا دیگری انجام نمی دهد، پس تلاش کردم. | 2. دانستم که خدا مرا می بیند، پس حیا کردم. 3. دانستم رزق مرا دیگری نمی خورد، پس آرام شدم. | 4. دانستم پایان کارم مرگ است، پس مهیا شدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط bespar نمایش پست ها
    آیا واقعیت داره که میشه با ثبت یک کسب و کار شخصی هم اقامت گرفت؟

چون پایینترین سطح مالیاتی رو داره و می تونی از خونه خوت هم به عوان محل کسب و کار استفاده کنی
    درود

ضمن خوشامدگویی جند پست بالاتر رو مطالعه بفرمایید شرایطشو نوشتم ،نه از منزل نمیشه به عنوان محل کار استفاده کرد باید محلی رو اجاره کنین دوست من

محمدرضا

Junior Member

سلام
    در مورد تمديد اقامت توريستي در تركيه اطلاعاتي پيدا كردم كه اميدوارم واسه دوستان مفيد باشه!
    همونطور كه ميدونين ايرانيا ميتونن 90 روز بدون ويزا تو تركيه باشن براي تمديد اقامت توريستي بمدت 3 الي 6 ماه علاوه بر 90 روز اوليه ميتونين به سايت
    http://yabancilar.iem.gov.tr مراجعه كنين وبه قسمت yabancilar E-Randevu (در بالاي صفحه سمت چپ) بريد اونجا كامل راهنمايي كرده بايد چه كرد در ضمن ايرانياي زيادي اونجا هستن كه با تيغ زدن مردم تو اين پروسه كاسبي راه انداختن فريبشونو نخورين! اگه سوالي داشتين در خدمتم

Junior Member

بله ... هفته پیش اونجا بودم ... همین قانون رو پرسیدم . اوکی بود
    فرمودند: 1. دانستم کار مرا دیگری انجام نمی دهد، پس تلاش کردم. | 2. دانستم که خدا مرا می بیند، پس حیا کردم. 3. دانستم رزق مرا دیگری نمی خورد، پس آرام شدم. | 4. دانستم پایان کارم مرگ است، پس مهیا شدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط bespar نمایش پست ها
    بله ... هفته پیش اونجا بودم ... همین قانون رو پرسیدم . اوکی بود
    نقل قول نوشته اصلی توسط chipich نمایش پست ها
    سلام
    در مورد تمديد اقامت توريستي در تركيه اطلاعاتي پيدا كردم كه اميدوارم واسه دوستان مفيد باشه!
    همونطور كه ميدونين ايرانيا ميتونن 90 روز بدون ويزا تو تركيه باشن براي تمديد اقامت توريستي بمدت 3 الي 6 ماه علاوه بر 90 روز اوليه ميتونين به سايت
    http://yabancilar.iem.gov.tr مراجعه كنين وبه قسمت yabancilar E-Randevu (در بالاي صفحه سمت چپ) بريد اونجا كامل راهنمايي كرده بايد چه كرد در ضمن ايرانياي زيادي اونجا هستن كه با تيغ زدن مردم تو اين پروسه كاسبي راه انداختن فريبشونو نخورين! اگه سوالي داشتين در خدمتم
    درود

دوستان عزیز بی نهایت سپاسگزارم از شما که اطلاعاتتون رو برای آیندگان Share می کنین .اگر احیانا از شرایط فعلی تبدیل اقامت دانشجویی به دایم اطلاعاتی دارین در اینجا در صورت تمایل بیان کنبن آسا تغییری کرده یا نه مثل سابق هست ؟

بی نهاست سپاسگزارم

محمدرضا

Junior Member

والله پیش یک شهروند ترک رفتیم می گفت میتونید از ثبت کسب و کار شخصی استفاده کنید و اقامت بگیرید

پیش فرض پاسخ : اقامت دائم ترکیه

نقل قول نوشته اصلی توسط FanTasTic نمایش پست ها
    درود
    دوستان با توجه به اطلاعات ناچیز بنده مورد سوم به هیچ وجه توصیه نمی شود نه به خاطر عدم شرایط ایده آل بلکه پروسه ی Immigration از نوع س / ی / ا / س / ی در ترکیه به شدت در شرایط فعلی روابط ایران و ترکیه تا به حدی محتمل نیست چون طرف حساب شما کشوری مهاجر پذیر نیست اونم از این نوع حالا گذشته از باقی دلایل .
    در مورد ازدواج هم مشخصه بسته به نظر و شرایط شخصی هست . و اما در مورد تاسیس شرکت !!! عرضم به حضورتون تا اونجا که بنده اطلاع دارم و قانون کار عوض نشده باشه افراد تبعه آذربایجان و آذری زبان های خودمون پس از 2 یا 3 سال ( متغیر هست ) از تاسیس شرکت با شرایط زیر امکان اقدام له اقامت فراهم می شود :
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1 . تاسیس شرکت و پرداخت مالیات و ...
    2 . عدم فعالیت شخص به مدت یک سال پس از تاسیس شرکت
    3 . بکارگیری حداقل پنج کارمند با پرداخت کلیه شرایط و امکانات اعم از حق بیمه و ... ( پایه حقوق ( Asgari ujrat ) در ترکیه به نرخ 2 سال قبل 1000 YTL می باشد )
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    * لازم به ذکر هست عزیزان غیر آذری زبان هم با همین شرایط تنها پس از 5 سال از تاسیس شرکت امکان اقدام به اقامت برایشان فراهم می شود .
    محمدرضا
    یجایی من سوال کردم ، گفتن حتمن لازم به استخدام 5 تا کارمند ترک نیست ، فقط بیمه براشون رد بشه کافی هست ، و به من نرخ 350 ،تله(لیر جدید)، ماهیانه برای هر نفر رو گفتن !!
    همچین چیزی هست ؟ بدون استخدام مگه میشه بیمه رد کرد !!؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)