صفحه 33 از 42 نخستنخست ... 2324252627282930313233343536373839404142 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 414

موضوع: انواع اقامت در ترکیه | انواع ویزا در ترکیه و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انواع اقامت در ترکیه | انواع ویزا در ترکیه و مسائل مرتبط

سلام دوستان

این سوال رو بقیه هم پرسیدن ولی کسی جواب نداده ...
    کسی میدونه واسه تمدید ویزای سه ماهه به شیش ماهه توریستی باید چیکار کرد ؟ من واسه ویزای uk اقدام کردم ٰ1 ماه و نیمه اینجام و نمیتونم برگردم ایران فعلا . برای اطمینان میخوام ویزامو تمدید کنم که اگر 3 ماه رد شه موقع خروج از ترکیه به مشکل نخورم ..

لطفا هرکی میدونه راهنمایی کنه من واقعا گیر کردم چیکارکنم . درمورد اقدام از طریق زبان چطور؟ این راه هم میشه ؟

Junior Member

چرا کسی نیست اینجا ؟
    بچه ها کسی میدونه که اگر تو مدت 90 روزی که ت. ترکیه هستیم بریم قبرس شمالی ( مهر ورود و خروج هم تو پاسپورت بخوره ) ٰ آیا از این نود روز کم میشه؟ حسابه اصلا؟ تاثیری داره که بزارن بیشتر بمونیم ؟

Junior Member

سلام. دوستان کسی اطلاعاتی در مورد ویزای توریستی 1 ساله داره؟ چطوری باید اقدام کنیم و چقدر زمان میبره؟

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط elnewnew نمایش پست ها
    سلام. دوستان کسی اطلاعاتی در مورد ویزای توریستی 1 ساله داره؟ چطوری باید اقدام کنیم و چقدر زمان میبره؟
    سلام
    1- داشتن بیمه سلامت برای یکسال
    2- داشتن اجاره نامه
    3-داشتن 12 هزار لیر ترکیه یا معادل ان ب دلار و یا یورو
    باید بعد از اینکه وارد ترکیه شدید اقدام کنید

Banned
    رشته و دانشگاه
    هر جا اومد رفتم.

کسی تا حالا تونسته با دختر تبعه ترکیه ازدواج بکنه؟ میخواستم علاوه بر اینکه نحوه شهروند شدن رو بدونم همچنین تجربه اش رو در اختیار بذاره.

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ZAMINSAF نمایش پست ها
    کسی تا حالا تونسته با دختر تبعه ترکیه ازدواج بکنه؟ میخواستم علاوه بر اینکه نحوه شهروند شدن رو بدونم همچنین تجربه اش رو در اختیار بذاره.
    تا جایی ک اطلاع دارم
    باید حداقل سه سال از تاریخ ازدواجتون گدشته باشه تا بشه برای شهروندی اقدام کرد و پروسه اون هم 6و7 ماه طول میکشه

سلام.
    من در ترکیه اقامت موقت دانشجویی دارم.
    یک شرکت تمایل داره منو قانونی استخدام کنه ولی شنیدم امکان تغییر اقامت دانشجویی به کار وجو د نداره.
    کسی میدونه با توجه به قوانین جدید راهش چیه؟

وقت بخیر. کسی که ۳۷ سالشه و پذیرش برای مقطع ارشد از ترکیه داره(همراه با فاند) چقدر امکان داره بخاطر سن بالا بهش ویزا ندن؟ چون شنیدم برای مقاطع کارشناسی و ارشد بیشتر سخت گیری میکنن. ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_rafie نمایش پست ها
    سلام به همگی ،،،،
    من ميخوام برم ترکيه و اونقدر بمونم که جواب پذيرشم بياد و برای ويزا اقدام کنم و از اين حرف ها ... سوالم اينه که اگه الان برم ترکيه ، چند ماه ميتونم اونجا بمونم؟ و برای اين آقامت چه کار هايی بايد انجام بدم؟ يعنی چه هماهنگی هايی لازم داره؟
    در مورد قوانین اقامت و کار
    از چه طریق می توان اقامت کشور ترکیه را کسب کرد؟
    راههای بسیاری جهت دریافت اقامت در ترکیه وجود دارد ولی در اینجا متداولترین و راحتترین راهها عنوان شده است

- ازدواج: از طریق ازدواج با یک شهروند ترکیه می توان اقامت این کشور را دریافت کرد.
    - استخدام: با توجه به تخصص و حرفه مورد نیاز، شرکت های ثبت شده در ترکیه می توانند برای فرد مورد نظر خود از وزارت کار این کشور درخواست اجازه کار کرده و در صورت مثبت بودن نتیجه این درخواست و دریافت اجازه کار به آن فرد اقامت یک ساله داده می شود.
    - خرید ملک: بنا بر قانون شماره 6458 که در تاریخ 11.04.2013 در روزنامه رسمی جمهوری ترکیه منتشر شده است اتباع خارجی با خرید ملک می توانند اقامت یک ساله این کشور را گرفته و تا 5 سال این اقامت را تمدید کرده و پس از 5 سال می توانند برای اقامت دائم مراجعه نمایند.
    شما می توانید با اجاره یک خانه در کشور ترکیه هم تقاضای اقامت یکساله نمایید
    - اقامت توریستی: با عقد قرارداد اجاره نامه در ترکیه و تایید این قرارداد در یکی از دفاتر اداره ثبت اسناد این کشور می توان اقامت یکساله توریستی دریافت کرد
    -تحصیل: یکی دیگر از راه هایی که اشخاص می تواند در ترکیه اقامت یک ساله دریافت کند تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور می باشد.
    - ثبت شرکت: ثبت شرکت به تنهایی حق دریافت اقامت را به اشخاص نمی دهد اما پس از دریافت اجازه کار از طریق ثبت شرکت می توان اقامت یک ساله رادریافت کرد.
    ویرایش توسط starblue7750 : May 14th, 2016 در ساعت 10:18 PM دلیل: وجود لینک

اقامت در ترکیه از طریق ازدواج

یک راه اقامت دائم در ترکیه ازدواج می باشد. هنگامی که شما با یک شهروند ترک زبان ازدواج می کنید می توانید پس از گذراندن 3 سال از 5 سال اقامت دائم را درخواست کنید.
    اگر از طریق ازدواج با فردی که دارای پاسپورت و ملیت ترکیه ای است برای اقامت ترکیه اقدام می کنید چند نکته را باید رعایت نمایید:
    - ازدواج واقعی باشد حتی المقدور مدارکی جهت اثبات سوری نبودن ازدواج بایستی ارائه شود.
    - فردی که با او ازدواج می کنید در ترکیه به صورت پناهنده نباشد.,
    - ممکن است پروسه کسب اقامت ترکیه از طریق ازدواج ( ویزای پیوستن به همسر) حدود 3 تا 5 سال زمان ببرد. در این مدت نمی توانید در ترکیه اقامت داشته باشید و تنها می توانید از طریق توریستی به ترکیه سفر کنید. ضمنا مدت اقامت شما به روش توریستی به هیچ عنوان نبایستی بیش از 89 روز باشد.

مدارک لازم جهت ازدواج در ترکیه ۱-شناسنامه و پاسپورت ۲-عکس ۴ قطعه ۳- برگه مبنی بر مجردبودن شخص از کنسولگری کشورآن شخص ( زنانی که طلاق گرفته اند بایداز زمان طلاق ۳۰۰ روز گذشته باشد)
    دختران و پسران جهت ازدواج بدون رضایت پدر و مادر باید ۱۸ سال را تمام کرده باشند.
    دختران و پسران جهت ازدواج با رضایت پدر و مادر سن ۱۷ برای پسر و سن ۱۵ برای دختر کافی می باشد.

(ویرایش شد)
    ویرایش توسط starblue7750 : May 14th, 2016 در ساعت 10:20 PM دلیل: وجود لینک

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)