صفحه 98 از 100 نخستنخست ... 48888990919293949596979899100 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 971 تا 980 , از مجموع 995

موضوع: آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

٢ روایت از فروش سربازی مشمولان خارج از کشور

ایسنا: جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، اظهارات معاون وزیر امور خارجه درباره امکان خرید سربازی برای مشمولان مقیم خارج از کشور را تکذیب کرد. سردار موسی کمالی، در واکنش به اظهارات قشقاوی، معاون وزیر امور خارجه در سفر به نیویورک مبنی بر اینکه «مشمولانی ایرانی متولد سال‌های ٥٥ تا ٦٨ که خارج از کشور زندگی می‌کنند، امکان خرید سربازی را دارند»، گفت: «چنین مطلبی صحت ندارد و ما هیچ برنامه‌ای برای خرید سربازی چه در داخل و چه در خارج از کشور برای مشمولان اعم از غایب و غیرغایب نداریم». پس از این سخنان باز هم قشقاوی، معاون وزیر خارجه کشورمان گفت آنچه درباره نحوه خرید خدمت سربازی مشمولان غایب بیش از هشت سال در خارج از کشور گفته‌ است، دقیقا منطبق بر تبصره «ط» ماده‌واحده قانون بودجه سال ٩٤ است. حسن قشقاوی که هم‌اکنون در نیویورک برای همراهی رئیس مجلس شورای اسلامی به سر می‌برد، با اشاره به تکذیب اظهاراتش از سوی جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، افزود: «آنچه در مورد نحوه خرید خدمت مشمولان غایب بیش از هشت سال گفتم، منطبق بر تبصره «ط» ماده‌واحده قانون بودجه سال ٩٤ و در پی هماهنگی کامل به عمل آمده با سازمان وظیفه عمومی ناجا بوده است». او با ابراز تعجب از برخی عبارات نقل‌شده از سوی جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، خاطرنشان کرد: «نمی‌دانم کدام بخش از اظهاراتم خلاف قانون فوق‌الذکر، کذب یا بیانگر تبعیض در رنگ خون ایرانیان داخل و خارج از کشور بوده است». معاون وزیر خارجه کشورمان افزود: «تمامی نکاتی که این‌جانب درباره خرید خدمت سربازی روز گذشته در جمع ایرانیان خارج از کشور و در حضور رئیس مجلس در نیویورک داشتم، پیش از این از سوی این‌جانب در تاریخ ٢٦/٥/٩٤ طی اطلاعیه‌ای به‌ کلیه نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور ابلاغ شده و هم‌اکنون به‌طور روزانه در حال اجراست». به نظرتون کدوم درسته ؟

پس از دهه ها بویی آمد.... چنین...

امکانات سربازان و بودجه 96

در آستانه تصویب بودجه سال 96 لازم است تا اجراى موارد ديگرى از قانون وظيفه عمومى، در خصوص امكانات رفاهى و معيشت سربازان، مورد توجه قرار گيرد.

ماده 49 مکرر:
    نیروهای مسلح و سازمان های وابسته که کارکنان وظیفه در اختیار دارند مکلفند با توجه به اعتبارات مصوب، امکانات زیست، پوشاک، خوراک و بهداشت و درمان متناسب را در محل خدمت فراهم نمایند.

تبصره 1:
    ������دولت موظف است اعتبارات مورد نیاز برای زیست، پوشاک، خوراک، بهداشت و درمان سربازان وظیفه را به شرح ذیل در اختیار نیروهای مسلح و سایر دستگاه های به کارگیرنده سربازان وظیفه قرار دهد:
    1⃣ خوراک کارکنان وظیفه به میزان دو برابر خوراک کارکنان دولت
    2⃣پوشاک و زیست سربازان وظیفه به میزان سه برابر ضریب ریالی
    3⃣ هزینه بهداشت و درمان برابر سرانه مصوب دولتی

تبصره 2:
    وسیله ایاب و ذهاب و پذیرایی در هنگام اعزام مشمولان به مراکز آموزشی و اعزام به مرخصی استحقاقی که چهار نوبت در سال است باید تامین شود.

������ هم اکنون موارد فوق به دلیل عدم تامین اعتبار کافی در بودجه، با کیفیت پایین به دست سربازان وظیفه میرسد.

از نمایندگان مجلس خواهشمندیم، در بررسی بودجه سال 96 به این موارد دقت فرمایید.

@khedmatesarbazi

Junior Member

بنظرتون معافیت سربازی برای دارندگان دیپلم تا سال 96 اجرایی میشه؟

سلام . آیا کسی اطلاع داره که شرط 3 سال اقامت برای ورود به ایران تا کی اجرا میشه؟ من خوندم نوشته بود تا 96 . من سال 96 تازه میخوام برم به نظرتون طرح تمدید میشه؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط harryadkins نمایش پست ها
    سلام . آیا کسی اطلاع داره که شرط 3 سال اقامت برای ورود به ایران تا کی اجرا میشه؟ من خوندم نوشته بود تا 96 . من سال 96 تازه میخوام برم به نظرتون طرح تمدید میشه؟
    فعلا تا پایان ۹۵ هست و باید تا آخر سال صبر کرد و دید تمدید میشه یا نه

با سلام، من در حال حاضر در مقطع پیش دانشگاهی تحصیل میکنم و قصد دارم قبل ازمشمول شدن از کشور خارج بشم و پیش دانشگاهیم رو در یک مدرسه ایرانی بعنوان دانش آموز اینترنشنال در کانادا بگذرونم و بعد از اون برای دانشگاه در همون کانادا اقدام کنم. سوالم اینه که آیا پس از گرفتن پذیرش از دانشگاه میتونم به ایران برگردم؟ اولین زمانی که میتونم به ایران برگردم و بتونم دوباره بیام کانادا کی هست؟

Smile بخشش اضافه خدمت سربازان حین خدمت

به گزارش معاونت اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا ،سردار " بهرام نوروزی " در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: با موافقت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و به مناسبت عید سعید فطر، اضافه خدمت سنواتی و انضباطی تمامی کارکنان وظیفه حین خدمت و همچنین مشمولان غایبی که تا بیست و دوم بهمن ماه سال 96 برای اعزام به خدمت خود را معرفی وبه خدمت سربازی اعزام شوند، به طور کامل بخشیده خواهد شد.
    وی افزود : ملاک بخشش اضافه خدمت، ثبت درخواست اعزام به خدمت تا تاريخ بيست و دوم بهمن ماه سال 96 مي باشد و در صورت ثبت درخواست مي بايست در تاريخ مشخص شده به خدمت اعزام شوند.
    رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان این مطلب که این بخشش شامل اضافه خدمت سنواتی و انضباطی سربازان حین خدمت می شود، افزود: بخشش اضافه خدمت صرفا مربوط به اضافه خدمت سنواتي و انضباطی است و تبعات غيبت همچنان باقي است، لذا اين دسته از سربازان بواسطه بخشش اضافه خدمت خود مجاز به بهره مندي از معافيت هايي که يکي از شرايط آن نداشتن غيبت است از قبيل ؛معافيت تحصيلي، کفالت ، استخدام و.... نمي باشند.
    این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: مشمولانی که بیش از 8 سال غیبت دارند، می توانند با پرداخت جریمه ریالی از خدمت دوره ضرورت معاف شوند و یا با بهره مندی از فرصت در نظر گرفته شده، تا 22 بهمن ماه سال جاری درخواست اعزام به خدمت خود را از طریق دفاتر(پلیس+10) ثبت کنند تا از بخشش اضافه خدمت بهره مند شوند.

Junior Member

با سلام من سابقه خدمت 10 ماه دارم-یگان آموزشی: نیرو زمینی ارتش، یگان خدمتی: ستاد کل نیروهای مسلح
    میخواستم بدونم پروژه کسری فقط باید از زیرمجموعه ارتش باشه یا اینکه میتونم از بقیه ارگان ها مثل سپاه بگیرم.( با توجه به اینکه در ستادکل نیروهای مسلح خدمت کردم)

با تشکر

Junior Member

سلام دوستان
    نميدونم كسي ميتونه جواب اين سوام رو بده
    من سال ٩٣ آخرين واحدم رو در دانشگاه آزاد پاس كردم و نمرش هم ثبت شده
    ولي دنبال كاراي فارغ التحصيلي نرفتم
    ميخوام بيخيال مدركم بشم تا بتونم براي خريد خدمت از مقطع قبلي اقدام كنم
    الان نامه انصراف از اين مقطع رو ميخوام از دانشگاه كه بهم نميدن و ميگن شما از نظر ما فارغ التحصيلين آيا راهي هست كه من بتونم انصراف بدم

Junior Member

سلاملطفا در مورد طرح جدید مجلس که دیگه معافیت تحصیلی به مشمولین دیپلم برای تححصیل در خارج نمیدن راهنمایی کنید ... باید چیکار کنیم؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)