صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25

موضوع: کنکور کارشناسی ارشد قبول شدم ...ثبت نام کنم؟ کمک فوری

پیش فرض کنکور کارشناسی ارشد قبول شدم ...ثبت نام کنم؟ کمک فوری

سلام.

من تا آخر شهریور فارغ التحصیل میشم.(کارشناسی)
    کنکور کارشناسی ارشد قبول شدم....نمیدونم برم دانشگاه یا نه......از یه طرف مشکل سریازی دارم که میترسم نتونم پذیرش بگیرم از یه طرف هم نمیدونم این شدنیه که حین تحصیل فوق لیسانس اگه پذیرش بگیرم میتونم برم؟..

ممنون از کمکتون؟
    Life is your creation

Member
    رشته و دانشگاه
    Malaysia

پیش فرض پاسخ : کنکور کارشناسی ارشد قبول شدم ...ثبت نام کنم؟ کمک فوری

پروسه اپلای و پذیرش واقعا طولاتیه

فعلا همون ارشد ایران رو ادامه بدید و از سال آینده به قکر آپلای برای دکترا خارج از کشور

موفق باشید

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

حين تحصيل فوق ليسانس شما مي تونين اگه براي دكتري پذيرش گرفتين برين ...

اما براي اينكه احتمالش كمه كه با اين وضعيت وقت هاي امتحان تافل و GRE بتونين اپلاي خوبي داشته باشين و به deadline ها برسين پيشنهاد مي كنم كه ارشد اينجا رو برين و بعد هم براي دكتري اقدام كنين ..
    اينطوري هم رزومتون قوي تر مي شه هم اينكه براي گرفتن فاند توي دكتري بيشتر شانس دارين تا مستر ! ... ..
    اگه تا الان نمره تافل رو حداقل داري يا اينكه رزومه ات خوبه و مقاله داري به نظر من مي توني بازم اپلاي كني ولي ريسك نرسيدن و خوب اپلاي نكردن و مشكل سربازي يه ذره جدي تره !

Junior Member

سلام استاد،
    تبريك ميگم قبوليتو، ايشالله موفق باشي
    شما اگر تا الان زبانت جوره(برا انگليسي زبونا) و مينيمهاي دانشگاهها رو داريو،‌ با مشورت ديگران حدث ميزني كه پذيرش بگيري، به چند تا نكته توجه كن:
    1- اولا بعضي دانشگاههاي داخل يك مقداري ديرتر مداركت رو ميفرستن نظام وظيفه، ازشون بپرس، خيلياشون لااقل تا شما نامه فراغت از دانشگاه ليسانس رو نبري(ازشون بپرس)، به نظام وظيفه نميفرستن ميشه يه 1-2 ماه تا 4-5 ماه ، پس تا اونوقت وقت داري حتي مدارك جديدتو ببري وزارت علوم (از اونجايي كه پذيرش داري)
    2-اگر تا الان پذيرش نداري شايد مورد 1 منتفي باشه

3- اگه تا الان اقدام نكردين خيلي از دانشگاهها اپلايشون از دي امساله واسه پذيرش سال ديگه پاييز شروع ميشه

4-شما علي القاعده 6 ماه (فرجه)وقت داري تا مداركتو ببري وزارت علوم(اگه پذيرش بگيري)، يه چندماهي هم تا اعزامت بازم وقت داري (2-4 ماه) كلا ميشه 8-10 ماه، اگه حس ميكني انقدر تا الان كارت رو براي پذيرش و اقدام پيش بردي روي اين گزينه هم ميتوني فكر كني هر چند واقعا ريسكش بالاست، اما خوب اگه بتووني ولو يه جاي پايينتر از دانشگاههاي اونور پذيرش بگيريو(البته شانس آدم واسه فاند گرفتن تو ارشد يه مقدار كمتر از دكتراست) ارشدم اونجا خوب كار كني شانست براي پذيرش از يك دانشگاه تاپ خيلي بالاتر خواهد بود. ضمن اينكه چون امسال ارشدم قبول شدي ، ممكن سال ديگه اصلا نتوني ارشد داخل شركت كني(بپرس).

5- اگرم ميتوني پروژه ات رو تمديد كني ازم براي گزينه 4 بد نيست

خلاصه كه بيشتر از همه چي به ذهن خودتو تواناييات بستگي داره، و اينكه چقدر تا الان و بعد از اين بخواي وقت بذاري برا اينكار

اما بالاخره هر كاري ميكني حتما از چندتا آدم حسابي سوال كن كه يهو گير نكني

اميدوارم كه بهترين تصميم رو بگيري

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medical Engineering (Medical Imaging) at KTH- Royal Institute of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط Anima
    سلام.

کنکور کارشناسی ارشد قبول شدم....نمیدونم برم دانشگاه یا نه......از یه طرف مشکل سریازی دارم که میترسم نتونم پذیرش بگیرم از یه طرف هم نمیدونم این شدنیه که حین تحصیل فوق لیسانس اگه پذیرش بگیرم میتونم برم؟..

ممنون از کمکتون؟
    ببین تنها چیزی که من فکر میکنم مهم اینه که بر طبقه قوانین نظام وظیفه یک گزینه داره که میگه نباید شخص دانشجوی انصرافی باشه که به نظر من معنیش اینه که اگه تو بری ارشد همینجا ثبت نام کنی‌ و برای همین مقطع ارشد پذیرش بگیری اجازهٔ خروج نخواهی داشت! پس حواست باشه که اگه ثبت نام کردی باید به فکر دکترا باشی‌ برای اپلای اما این خیلی‌ خوبه که قبول شدی و اگه شرایط خوبه همینا ادامه بده.
    موفق باشی‌

نقل قول نوشته اصلی توسط Anima
    سلام.

ممنون از کمکتون؟
    سلام.
    یکی از دوستای من همین کارو کرد، رفت امیرکبیر فوق ثبت نام کرد و مرخصی گرفت برای یه ترم. بعد برای ژانویه رفت سنگاپور. پس مشکلی نیست، البته تا وقتی که دانشگاه نامه معافیت تحصیلی شما رو به نظام وظیفه نفرسته، ظاهرا تا اسفند هر سال وقت دارن و همه هم دقیقه 90 می فرستند. آموزش امیرکبیر آدمای رله ای هستن که می تونی ازشون بپرسی کی می فرستن، دوستم دقیقا این موضوع و دلیلشو براشون توضیح داده بود و اونا هم کمکش کردن. من شرایط مشابهی داشتم ولی توی صنعتی اصفهان موندم! و همین حرف رو به مسئول اداره آموزش زدم، ایشون هم گفت من نامه شما رو زودتر از همه می فرستم! 7 مهر! البته نفرستاد ولی خوب همه حسابای منو بهم ریخت.
    اما موندن و فوق گرفتن تو ایران برات می تونه مفید باشه، دانشگاههای خوب مملکتمون سطح آموزشی بالایی دارن به خصوص توی درسای تئوری و ریاضیات. من درس آنالیز تانسوری رو که توی صنعتی اصفهان گذروندم می دونم که یکی از بهترینهای دنیا ارائش می داد (دکتر محزون) و حقیقتا هم عالی بود. پس اگه خوب درس بخونی و دانشگاه خوبی هم هستی ضرر نمی کنی اگه بمونی و بعد برا دکتری بری

سلام رفیق منم دقیقا شرایط تو رو دارم یعنی امسال کارشناسی ارشد قبول شدمو نمی دونم چکار کنم البته من تقریبا مطمئنم که می خوام ارشدو همین جا بخونم ولی از یه جهت نگرانم که پذرش تو دوره دکترا به مراتب سخت تر از پذیرش ارشد هستش برای اینکه انتظار دانشگاه از آدم بالا می ره ولی خب ما تو یک سال مگه چقدر می تونیم مقاله و کارهای دیگه انجام بدیم برای این میگم یکسال که اگر حداکثر برای فال 2011 یا اسپرینگ 2012 نتونیم اپلای کنیم مشکل نظام وظیفه گریبانگیر میشه به خاطر همون قانون یکسال

من یه سوال دارم، من انتخاب رشته کردم و احتمالا شبانه امیرکبیر قبول می شم...از یه طرف هم می خوام برم آمریکا و ادمیشن دارم. حالا اگه امیرکبیر شبانه قبول بشم و نخوام برم، و بخوام برم آمریکا مشکلی پیش نمیاد برای معافیت تحصیلی؟ می شه انصراف داد؟ کسی اطلاع داره؟ دقیقش رو از کی می شه پرسید؟

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

شما با معافیت تحصیلی که نمیتونیداز کشور خارج بشید!

ادمیشنتون برای چه ترمیه؟ برای پاییز که نمیتونه باشه چون الان دیگه داره ترم شروع میشه ... اگه بهار ادمیشن دارید باید I-20 رو ببرید وزارت علوم پرونده تشکیل بدید و 3 بار اجازه خروج بگیرید ... ولی اگه دانشجو باشید نمیتونید برای آمریکا پرونده تشکیل بدید ... و باید برای ویزا از طریق امتحان یا کنفرانس خارج بشید ... و بعد که ویزا دستتون اومد و خیالتون راحت شد از دانشگاه انصراف بدید و در وزارت تشیل پرونده بدید و خارج بشید ...
    اگه نرید امیرکبیر هیچ مشکلی پیش نمیاد جز اینکه اگه ویزا نگرفتید باید برید سربازی

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

من ادمیشنم برای پاییزه ولی از اونجایی که نمی رسم (چون با این که درسم تموم شده ولی هنوز اون نامه معرفی به نظام وظیفه و فراغت از تحصیل رو ندادن بهم چون کارای امضا گرفتن و تسویه حساب رو نکردم و دانشگاهم هم یه سه چهار هفته تعطیل می شه) قاعدتا دیفر می کنم برای بهار.
    الان شما می گی پس اگه من امیرکبیر قبول بشم و نرم برای گرفتن معافیت دوباره برای ارشد که برم خارج مشکلی پیش نمیاد؟
    و شما می گید می شه من برم اسمم رو بنویسم امیرکبیر، به هر طریقی ویزام رو بگیرم و هر وقت کارم درست شد انصراف بدم و برم خارج؟ من شنیده بودم نباید انصراف داده باشه آدم و یه بار بهش معافیت می دن...

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)