صفحه 11 از 100 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 995

موضوع: آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

پیش فرض پاسخ : آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

ُلام به همه دوستان عزیز
    من اول شرایط خودم رو میگم بعد سوالم رو میپرسم
    من متولد 21 فروردین 1371 هستم و اینکه انسل خرداد ماه دیپلمم رو میگیرم(سال سوم نظری) و اینکه میتونم مدارک لازم(ریز نمرات و ...) رو از مدرسه تایید شده بگیرم
    دوم اینکه من میخوام تا قبل از دی ماه امسال(1388) از کشور خارج شم
    خوب حالا دو تا سوال دارم
    1- اول اینکه باید وثیقه بزارم؟(اگر آره چقدر؟)

2- اگر بتونم پاسپورتم رو بگیرم بازم مشکلی برام پیش میاد(از نظر نظام وظیفه)؟(موقع گرفتن ویزا یا خروج)

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط aminnobakht
    ُلام به همه دوستان عزیز
    من اول شرایط خودم رو میگم بعد سوالم رو میپرسم
    من متولد 21 فروردین 1371 هستم و اینکه انسل خرداد ماه دیپلمم رو میگیرم(سال سوم نظری) و اینکه میتونم مدارک لازم(ریز نمرات و ...) رو از مدرسه تایید شده بگیرم
    دوم اینکه من میخوام تا قبل از دی ماه امسال(1388) از کشور خارج شم
    خوب حالا دو تا سوال دارم
    1- اول اینکه باید وثیقه بزارم؟(اگر آره چقدر؟)

2- اگر بتونم پاسپورتم رو بگیرم بازم مشکلی برام پیش میاد(از نظر نظام وظیفه)؟(موقع گرفتن ویزا یا خروج)
    شما برای خروج تا فروردین سال بعد که 18 سالتون کامل می شه ندارید و پاسپورت هم می تونین بگیرید، وثیقه هم نمی خواد و مشمول این طرح نیستید...
    شما برای خروج تا فروردین سال بعد مشکلی نداری...
    شما مشکلی نخواهی داشت...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

بازم سلام
    ممنون از پاسخ قبلیتون و شرمنده که خلاف قوانین رفتار کردم یه سوال دیگه هم داشتم که هرچند میدونم جاش اینجا نیست اما میگم چون سوال قبلیم رو کاملش میکنه
    همونطوری که شما گفتین من تا فروردین سال 89 مشکلی برای خروج ندارم
    پس میتونم به راحتی از کشور خارج شم فقط میمونه مسئله برگشتن به ایران برای دید و بازدید و برگشت به کشور مورد نظر در مورد اون چی باید چه کار کنم؟ از یه نفر شنیدم که اگر 2 سال به ایران برنگردم میتونمن سربازی با قیمت 5 میلیون بخرم اگر راسته که هیچ لی اگر چیزی غیر از اینه ممنون میشم توضیح بدید

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط aminnobakht
    بازم سلام
    ممنون از پاسخ قبلیتون و شرمنده که خلاف قوانین رفتار کردم یه سوال دیگه هم داشتم که هرچند میدونم جاش اینجا نیست اما میگم چون سوال قبلیم رو کاملش میکنه
    همونطوری که شما گفتین من تا فروردین سال 89 مشکلی برای خروج ندارم
    پس میتونم به راحتی از کشور خارج شم فقط میمونه مسئله برگشتن به ایران برای دید و بازدید و برگشت به کشور مورد نظر در مورد اون چی باید چه کار کنم؟ از یه نفر شنیدم که اگر 2 سال به ایران برنگردم میتونمن سربازی با قیمت 5 میلیون بخرم اگر راسته که هیچ لی اگر چیزی غیر از اینه ممنون میشم توضیح بدید
    سوال شما جاش اینجا نیست اما من جواب می دم تا احیانا" اگه بقیه هم سوالی مشابه داشتن به مشکل برنخورن...
    قانونی هست که اگه شما از 17 سالگی از ایران خارج شی، برای دیدوبازدید مشکلی نخواهی داشت و می تونی رفت و آمد کنی (فکر کنم نباید بیشتر از 3 ماه ایران بمونی)...
    این لینک کامل توضیح داده...
    http://www.iranindia.com/Page_Public_Service.html
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehradtavakoli
    سلام،

من از کسی شنیدم که گفته خبری رو از رادیو شنیده که طبق اون کسانی که حتی تا 2 سال غیبت دارند و از دانشگاه معتبر پذیرش داشته باشد میتواند معافیت تحصیلی بگیرند و پاسپورت بگیرند. آیا کسی این خبر را شنیده و یا دنبالش بوده؟

من خودم فقط 7 روز غیبت دارم، فکر میکنید میشه تو نظام وظیفه کاریش کرد؟

با تشکر
    2 سال غیبت!!! بگو 1 ساعت. اگه غیبتی داشته باشید به هیچ عنوان معافیتی نخواهید داشت. کی همچین حرفی زده؟؟؟
    برادران سخت کوشمون در نظام وظیفه نمی گن شما فقط 7 روز یا دو سال غیبت دارید می گن شما غیبت کردید و حتی اجازه دستگیری غایبن رو دارن...

اینم لینکش:
    http://www.police.ir/portal/Home/Sho...3-417d880e7eee
    بخش سوم _ نحوه شناسائي و دستگيري مشمولين غائب
    ماده199- سپاه پاسداران ،كميته انقلاب اسلامي ،ژاندارمري و شهرباني وجمهوري اسلامي ايران موظفند مشمولان غائب خدمت وظيفه عمومي را شناسايي و دستگير نموده و به حوزه وظيفه عمومي محل دستگيري تحويل نمايند.
    ماده200- سازمانهاي مندرج در ماده 199 اين آئين نامه موظفند ضمن رسيدگي به انجام درخواست مراجعين در صورتي كه در سن مشموليت باشند(متولدين 1338وبعد از آن كه وارد سن 19 سالگي مي شوند )مدارك مربوط به وضع مشموليت آنان را خواستار و چنانچه فردي فاقد مدارك ياد شده باشد او را دستگير و به نزديكترين حوزه وظيفه عمومي معرفي و تحويل نمايند
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

مدير مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح:
    خدمت سربازي فارغ‌التحصيلان دانشگاهي 1 تا 4 ماه كاهش يافت
    خبرگزاري فارس: مدير مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح گفت: مدت خدمت مشمولان ليسانس يك ماه، فوق ليسانس 2 ماه، دكترا 3 ماه و فوق دكترا 4 ماه كاهش يافت.

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، سردار موسي كمالي امروز در جمع خبرنگاران مصوبات جديد مقام معظم رهبري و فرماندهي كل قوا در خصوص خدمت نظام وظيفه را اعلام كرد.
    سردار كمالي گفت: باتوجه به استقبال گسترده جوانان كشور جهت انجام به موقع خدمت سربازي و تأمين مشمولي مورد نياز كشور بنا به پيشنهاد ستاد كل نيروهاي مسلح و موافقت فرماندهي معظم كل قوا تسهيلات جديدي در نظر گرفته شده است.
    وي افزود: براي مدت خدمت محققان فوق ليسانس و بالاتر به ازاي تحقيق يا اختراعي كه در زمينه مسائل نيروهاي مسلح ارائه كنند دو ماه تا يك سال كسر شد.
    سردار كمالي گفت: مدت خدمت مشمولان ليسانس يك ماه فوق ليسانس 2 ماه دكترا 3 ماه و فوق دكترا 4 ماه كسر شد.
    رئيس اداره مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح افزود: بسيجياني كه از سن 16 سال تمام عضو بسيج نيروي مقاومت سپاه پاسداران باشد و به طور منظم با آن نيرو همكاري كند هر سال خدمت آنان متناسب با ميزان فعاليت معادل 45 روز تا 3 ماه جزء‌ خدمت وظيفه محسوب و حداكثر نه ماه از خدمت دوره ضرورت آنان كسر مي‌شود.
    وي اظهار داشت: باتوجه به اينكه يكي از فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر از خدمت دوره ضرورت معاف هستند خدمت سربازي يكي از فرزندان جانبازان كمتر از 25 درصد به تناسب ميزان جانبازي كسر ولي در هر حال آموزش نظامي را طي خواهند كرد.
    سردار كمالي افزود: باتوجه به اينكه يكي از فرزندان رزمندگان داراي 30 ماه سابقه جبهه از انجام خدمت به دوره ضرورت معاف هستند خدمت يكي از فرزندان رزمندگاني كه كمتر از 30 ماه سابقه جبهه دارند به تناسب مدت‌زمان مورد نظر از خدمتشان كسر ولي آموزش نظامي را طي خواهد شد.
    وي اظهار داشت: يكي از فرزندان خانواده‌هايي كه سه فرزند آنان خدمت دوره ضرورت را انجام داده از انجام خدمت دوره ضرورت معاف است.
    سردار كمالي گفت: مشموليني كه داراي فرزند معلول هستند از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي‌شوند.
    وي اظهار داشت: يكي از فرزندان خانواده‌هايي كه يك فرزند آنها در حين خدمت فوت كرده از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي‌شود.
    مديرمشمولان ستادكل نيروهاي مسلح تأكيد كرد: مهلت اجراي اين مصوبه از تاريخ 1 خرداد 88 تا 30 اسفند سال 89 است و اين مصوبات براي تمام كساني كه در حال انجام خدمت سربازي هستند و يا طي اين مدت انجام خواهد شد شامل مي‌شود.
    سردار كمالي گفت: افرادي كه به دليل مأموريت سازماني به جبهه رفته‌اند مشمول اين مصوبات هستند.
    سردار كمالي درباره خدمت سه فرزند يك خانواده و معافيت فرزند چهارم اظهار داشت: ملاك براي معافيت فرزند چهارم شناسنامه پدر است اگر فردي دو همسر داشته باشد فرزند چهارم باتوجه به اينكه شناسنامه پدر ملاك است معاف مي‌شود.
    مدير مسئولان ستاد كل نيروهاي كشور تأكيد كرد: تمامي يگانها موظفند از تاريخ اجراي قانون افراد واجدالشرايط را ترخيص كند.
    وي گفت: جزييات مربوط به محققين و مخترعين با توجه به تشكيل گروه ويژه‌اي در ستاد كل نيروهاي مسلح متعاقبا اعلام خواهد شد.
    سردار كمالي اظهار داشت: در حال حاضر 60 هزار سرباز با در اختيار داشتن امريه در 120 وزارتخانه، سازمان و بنياد در حال انجام خدمت سربازي هستند.
    وي گفت: در صدديم سهميه دستگاه هاي دولتي براي امريه سربازي را افزايش دهيم.
    وي گفت: ايثارگراني كه يكي از فرزندانشان غيبت داشته باشند مصوبات شامل حالش خواهد شد.

بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

ApplyAbroad Veteran
    sardarafra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M/Electrical Engineering

سلام
    دوستان این رای رو ناقص آوردین اینجا.ادامه ش اینه:
    "نظر به تعريف افراد مشمول انجام خدمت وظيفه عمومي به شرح ماده ‌2 قانون خدمت وظيفه عمومي مصوب ‌1363 و اين‌که افراد داراي کارت پايان خدمت نظام وظيفه يا کارت معافيت دائم از خدمت در زمره مشمولان خدمت نظام وظيفه عمومي قرار ندارند، بند (ج) ماده ‌3 آيين‌نامه نحوه ادامه تحصيل دانشجويان در خارج از کشور مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي که منحصرا دارا بودن کارت پايان خدمت نظام و يا کارت معافيت دائم را از جمله شرايط عمومي داوطلبان ادامه تحصيل دانشجويان در خارج از کشور قلمداد کرده و دايره شمول قانون را در مورد مشمولان خدمت نظام وظيفه عمومي محدود و مضيق ساخته است، خلاف قانون و خارج از حدود اختيارات آن وزارتخانه در وضع مقررات دولتي تشخيص داده شده و مستندا به قسمت دوم اصل ‌170 قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران و ماده يک و بند يک ماده ‌19 و ماده ‌42 قانون ديوان عدالت اداري ابطال مي‌شود."
    تو با اين پاكدامني هاي حقير، خود را هلاك خواهي كرد. شرارت را بياموز. خود نوينت را بر خاكستر خود پيشين بنا كن! (نيچه)

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

سلام
    مرسی بابت مظالب خوبی که اینجا می زارید تا همه استفاده کنند.
    با توجه به مصوبه جدید الان خدمت سربازی برای دارندگان مدرک فوق لیسانس 16 ماه شده؟ چون قبلا که 18 ماه شده بود اگه این دو ماه هم کم شه می شه 16 ماه!
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

Junior Member

دقیقا،فقط این مصوبات شامل افرادی که غیبت از خدمت یا فراری هستند نمی‌شود.
    اخبار کامل را می توانید از آدرس زیر دریافت کنید:
    http://teribon.com/1388/02/15/sarbaz/

فرزند چهارم از خدمت معاف می شود
    مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح گفت:"خانواده ای که چهار فرزند ذکور داشته باشد، فرزند چهارم می تواند از خدمت مقدس سربازی معاف شود".

به گزارش شبکه خبر، سرتیپ دوم پاسدار "موسی کمالی" گفت: استفاده از این قانون، در شرایطی امکان پذیر است که سه فرزند نخست خانواده خدمت مقدس سربازی را انجام داده و کارت پایان خدمت نظام وظیفه را دریافت کرده باشند.
    وی افزود: اگر سه فرزند نخست خانواده کارت پایان خدمت ضرورت نداشته باشند، فرزند چهارم نمی تواند از این قانون بهره مند شود.

مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ملاک نیروهای مسلح برای معافیت فرزند چهارم خانواده، شناسنامه پدر است و اگر فردی دو همسر داشته باشد و در شناسنامه مرد نام فرزندان هر دو همسر قید شده باشد، باز فرزند چهارم از انجام خدمت مقدس سربازی معاف خواهد بود.

http://tabnak.ir/fa/pages/?cid=47539
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)