صفحه 13 از 100 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 995

موضوع: آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

ApplyAbroad Veteran
    sardarafra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M/Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

سلام
    گرچه یه مقداری شاید دیر باشه پرسیدن این سوال اما شرمنده واقعا جوابش حیاتیه واسم. البته دیدن سوال یکی از بچه ها در این فروم باعث شد شک کنم.
    همونطور که می دونید دیوان عدالت اداری رای صادر کرده که خیلی ها می گن معنای حقوقیش اینه که به شرط نداشتن غیبت، اگر پذیرش قطعی از دانشگاههای خاره داشته باشیم می شه رفت با سپردن وثیقه. اونجوری که من شنیدم این قانون شامل کسانی هم می شه که مثلا ارشد رو فارغ شدن اما باز واسه ارشد پذیرش گرفتن. آیا این مساله صحت داره یا خیر؟ ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.
    تو با اين پاكدامني هاي حقير، خود را هلاك خواهي كرد. شرارت را بياموز. خود نوينت را بر خاكستر خود پيشين بنا كن! (نيچه)

سردار كمالي در گفتگو با فارس:
    مجلس هيچگونه افزايش خدمتي براي مشمولان سربازي در نظر نگرفته است
    خبرگزاري فارس: مدير مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح گفت: مجلس مبناي خدمت دوره ضرورت را كاهش داده است و برابر مصوبات موجود هيچ گونه افزايشي براي خدمت سربازان صورت نخواهد گرفت و آنهايي كه مشمول افزايش هستند از اين بابت نگراني نداشته باشند.

سردار موسي كمالي مدير مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح در گفتگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس با اشاره به مصوبه اخير مجلس در مورد مشمولان خدمت سربازي، با بيان اينكه مدت خدمت دوره ضرورت در قانون فعلي و مصوبه اخير مجلس 24 ماه است، اظهار داشت: مجلس مبناي دوره ضرورت خدمت را دو تا 10 ماه كاهش داده كه اين كسري در گذشته برابر مصوبه فرماندهي معظم كل قوا صورت گرفته است. كمالي افزود: براساس مصوبه فرمانده معظم كل قوا، مدت خدمت سربازان 18 ماه، در مناطق محروم 17 ماه و در مناطق عملياتي 16 ماه است كه براي مشمولين داراي مدرك ليسانس يك ماه، مشمولين داراي مدرك فوق‌ليسانس دو ماه، مشمولين داراي مدرك دكتري 3 ماه و مشمولين داراي مدرك فوق‌تخصص 4 ماه از هر يك از مناطق كسر مي‌شود.
    وي با بيان اينكه مهلت اين مصوبه تا سال 1390 است، گفت: تا آن سال همين مصوبه فرمانده معظم كل قوا اجرا خواهد شد لذا به مشمولين و سربازان عزيز يادآوري مي‌كنم كه مجلس شوراي اسلامي مبناي خدمت دوره ضرورت را كاهش داده است ولي برابر مصوبات موجود هيچ گونه افزايشي براي خدمت سربازان صورت نخواهد گرفت و آنهايي كه مشمول افزايش هستند از اين بابت نگراني نداشته باشند.
    مدير مشمولين ستاد كل نيروهاي مسلح درخصوص زمان اجرايي شدن اين مصوبه نيز خاطر نشان كرد: اين زمان‌بندي بستگي به تصويب مجلس و تأييد شوراي نگهبان دارد چرا كه مجلس از هفته آينده به مدت سه هفته تعطيل است و به نظر مي‌رسد بررسي اين موضوع نيز سه تا چهار هفته در مجلس زمان لازم داشته باشد.

http://www1.farsnews.com/newstext.php?nn=8804090831
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

بر اساس مصوبه مجلس:
    دوره خدمت مشمولين تحصيل كرده كاهش يافت
    خبرگزاري فارس: نمايندگان مجلس طي مصوبه‌اي دوره خدمت ضروري را براي مشمولان تحصيل‌ كرده قانون سربازي كاهش دادند.

به گزارش خبرنگار امور مجلس خبرگزاري فارس، نمايندگان در جلسه علني امروز سه‌شنبه مجلس در ادامه بررسي جزئيات طرح اصلاح قانون سربازي مصوب كردند كه مدت خدمت دوره ضرورت 24 ماه است و در صورتي كه مشمولان مازاد و يا كمتر از تعداد مورد نياز باشند، ستاد كل با كسب اجازه از فرماندهي كل قوا آن را به كمتر يا بيشتر از مدت دوره ضرورت تغيير مي‌دهد.
    مجلس همچنين مقرر كرد كه دوره خدمت ضرورت براي مشمولان داراي مدرك دكتراي تخصصي و معادل آن 10 ماه، براي مشمولان داراي مدرك كارشناسي ارشد يا معادل آن 8 ماه، براي مشمولان داراي مدرك كارشناسي يا معادل آن 6 ماه ، براي مشمولان داراي مدرك فوق ديپلم يا معادل آن 4 ماه و براي مشمولان داراي مدرك ديپلم يا معادل آن 2 ماه كسر شود.

http://www1.farsnews.com/newstext.php?nn=8804090283
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

ApplyAbroad Hero

""" خیلی ها اشتباه خبر رو متوجه شدند اونجایی که رنگی کردم دوباره بخونند "

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
    سرويس: اجتماعي - جوانان

مدير كل مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح با اشاره به مصوبه امروز مجلس درباره دوره سربازي گفت: طول خدمت سربازي تا سال 1390 تغييري نخواهد كرد.

سردار موسي كمالي در گفت‌وگو با خبرنگار «جوانان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره مصوبه اخير مجلس شوراي اسلامي درباره مدت خدمت سربازي، گفت: بر اساس طرح مجلس شوراي اسلامي كه از سوي كميسيون آموزش و براي بها دادن بيشتر به ميزان تحصيلات مشمولان سربازي به تصويب رسيده است، مدت مبناي خدمت سربازي 24 ماه تعيين شده است.

وي افزود: بر اساس اين مصوبه، مشمولان داراي ديپلم از دو ماه،‌ فوق‌ديپلم چهار ماه، ليسانس شش ماه، فوق ليسانس هشت ماه و دكترا 10 ماه معافيت در خدمت سربازي بهره‌مند خواهند شد.

سردار كمالي تصريح كرد: با تصويب و اجراي اين طرح عملا مبناي مدت سربازي نزديك به 95 درصد از مشمولان افزايش خواهد يافت و در كمتر از پنج درصد، مدت سربازي مشمولان تغييري نخواهد نكرد.

وي در ادامه اظهار كرد: تا سال 1390 اين مصوبه اجرا نخواهد شد و تا آن زمان مصوبه فعلي كه از سوي مقام معظم رهبري و فرماندهي كل قوا ابلاغ شده، اجرا مي‌شود و سربازان در حال خدمت، نگران افزايش طول خدمت سربازي نباشند.

مدير كل مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح در پايان خاطرنشان كرد: مبناي دوره فعلي خدمت سربازي براي كليه مشمولان در مناطق عملياتي 16 ماه، مناطق محروم و بد آب و هوا 17 ماه و ساير مناطق 18 ماه است و علاوه بر اين از مدت خدمت كليه مشمولان ليسانس يك ماه، فوق‌ليسانس دو ماه، دكترا سه ماه و فوق دكتراي تخصصي چهار ماه كسر مي‌شود.

" این یعنی از 1390 اجزا میشه!!! و در حقیقت زیاد کردنند نه کم!!)"

می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

مدت سربازي 24 مكاه هست كه براي كساني كه در دو پست قبل با رنگ سبز مشخص شده كاهش يافته.در كل اتفاق خاصي نيافتاده

جزئيات مدت خدمت سربازي مشخص شد
    براساس اين مصوبه دوره خدمت ضرورت براي مشمولين داراي ديپلم 2 ماه، فوق ديپلم 4 ماه، كارشناسي 6 ماه و كارشناسي ارشد 8 ماه و دكترا 10 ماه از مدت بيست و چهار ماه كم مي‌شود.
    با تصويب نمايندگان مجلس مدت خدمت سربازي مشمولين زير ديپلم 24 ماه، ديپلم 22 ماه، فوق ديپلم 20 ماه، كارشناسي 18 ماه، كارشناسي ارشد 16 ماه و دكترا 14 ماه تعيين شد.

به گزارش خبرنگار پارلماني ايلنا، در جلسه علني امروز به ادامه بررسي جزئيات طرح اصلاح موادي از قانون خدمت وظيفه عمومي پرداختند.
    طبق ماده 4 اين طرح كه در جلسه گذشته مجلس به بحث گذاشته شده بود، در جلسه امروز با تغييراتي تصويب شد، مدت خدمت دوره ضرورت بيست و چهار ماه است و در صورتي كه مشمولين مازاد و يا كمتر از تعداد مورد نياز باشند ستاد كل با كسب اجازه از فرماندهي كل، آن را به كمتر يا بيشتر از مدت دوره ضرورت تغيير مي‌دهد.

براساس اين مصوبه دوره خدمت ضرورت براي مشمولين داراي ديپلم 2 ماه، فوق ديپلم 4 ماه، كارشناسي 6 ماه و كارشناسي ارشد 8 ماه و دكترا 10 ماه از مدت بيست و چهار ماه كم مي‌شود.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD candidate

دوستان طبق قانونی که همه می دونیم ، بعد از فارق التحصیلی از مقطع کارشناسی ، شش ماه فرصت هست که خودمون رو به نظام وظیفه معرفی کنیم برای گرفتن دفترچه
    من تازگی زیاد شندیم که این مدت به یک سال تمدید شده
    آیا کسی خبر موثق داره راجع به این شنیده ؟ از کجا می تونم صحت و سقم قضیه رو جویا بشم ؟

Member alibme-1362 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BME

نقل قول نوشته اصلی توسط Shaahin.Ash
    دوستان طبق قانونی که همه می دونیم ، بعد از فارق التحصیلی از مقطع کارشناسی ، شش ماه فرصت هست که خودمون رو به نظام وظیفه معرفی کنیم برای گرفتن دفترچه
    آیا کسی خبر موثق داره راجع به این شنیده ؟ از کجا می تونم صحت و سقم قضیه رو جویا بشم ؟
    این لینک رو یه نگاهی بندازید، شاید جواب سوال شما باشه:

http://police.ir/Portal/Home/ShowPag...b-b34f4aba9b17
    آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند . . .

if you have admission from a university which is abroad you need to take it to VEzarat Olum and start the process within 6 moths from your gradution...after starting the process you need to enroll in the new program in which you have been admitted within one year..

As far as I know the rules were like this until last summer.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD candidate

مرسی از امیر و علی عزیز
    علی جان مطلبی که لینک دادی مبنی بر این بود که همون شش ماه سرجاشه ولی اگر پذیرش بگیری می تونی معاف بشی
    امیر من شش ماهم از مهر شروع میشه و جواب های اپلای بعد از عید میاد کم کم
    بیشتر نگران این قضیه بودم . اگر یک سال شده باشه خیلی عالی میشه برای من

مرسی از امیر و علی عزیز
    علی جان مطلبی که لینک دادی مبنی بر این بود که همون شش ماه سرجاشه ولی اگر پذیرش بگیری می تونی معاف بشی
    امیر من شش ماهم از مهر شروع میشه و جواب های اپلای بعد از عید میاد کم کم
    بیشتر نگران این قضیه بودم . اگر یک سال شده باشه خیلی عالی میشه برای من
    so you have to start the process before Mehr(as I said you need an admission letter from a university to start the process so it means you need to be admitted to a university before Mehr)l

Anyway, Im not aware of recent changes...double check with others

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)