صفحه 4 از 100 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 995

موضوع: آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

پیش فرض پاسخ : آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

سلام بچه ها
    هورا هورا
    خبرشو الان توي شبكه خبر شنيدم
    پس تاييد شد
    خوش به حال همه

ApplyAbroad Champion

isatis2006 جان دستت درد نکنه واقعا خوشحالمان کردی دو ماه هم از سربازی راحت شدن واقعا می ارزه ;D

فقط خدا کنه اجراش کنند. به امید خبرهای خوش دیگر ...... ;D

ApplyAbroad Champion

سربازی 2 ماه کم شد ساعت خبر: 11:13 - تاريخ خبر: 23/07/1387

مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح گفت: خدمت دوره ضرورت سربازی دو ماه کاهش یافت.

واحد مرکزی خبر ، سردار سرتیپ موسی کمالی در نشست خبری با خبرنگاران افزود: باتوجه به تعداد مشمولان وظیفه و استقبال جوانان برای انجام به موقع دوره ضرورت و نیاز نیروهای مسلح، در مدت خدمت دوره ضرورت بازنگری شد.

وی گفت: خدمت ضرورت در مناطق عادی با دو ماه کاهش از 20 ماه به 18 ماه، در مناطق محروم با یک ماه کاهش از 18 به 17 ماه و در مناطق عملیاتی نیز با یک ماه کاهش از17 ماه به 16 ماه تقلیل یافت.

مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح افزود: مدت اعتبار این مصوبه سه سال است و از تاریخ 30 آبان 87 قابلیت اجرایی دارد.

سرتیپ کمالی گفت: از تاریخ 30 آبان 87 مدت سربازی یک ماه و در تاریخ 30 آذر 87 نیز یک ماه دیگر کاهش می یابد.

مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: این مصوبه شامل تمامی سربازان وظیفه ای که خدمت مقدس سربازی آنان، تا 30 آبان به پایان می رسد می شود.

معافیت دو فرزند جانبازان 50 درصد

وی در ادامه از مصوبات جدید دربارة خدمت نظام وظیفه فرزندان ایثارگران و جانبازان خبر داد و گفت: درصد جانبازی برای معافیت یک فرزند از30 درصد به 25 درصد کاهش یافته است و اگر درصد جانبازی تا 50 درصد باشد دو فرزند آنان معاف می شوند.

مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به این که بر اساس مصوبه ای جدید، سابقه جبهه برای معافیت یک فرزند از 40 ماه به 30 ماه کاهش یافته است، اضافه کرد: کسانی که 60 ماه سابقه جبهه داشته باشند نیز دو فرزندشان معاف می شوند و اگر جمع جانبازی و سابقه جبهة آنان به 30 ماه برسد یک فرزندشان معاف می شود.

کمالی افزود: سابقه جبهة زن و مرد نیز باهم جمع و بر اساس ضوابط اعمال می شود.

مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح دربارة مشمولان معاف از خدمت نیز گفت: برای این افراد نیز مقرر شد به مدت 3 سال بدون طی دوره آموزش نظامی کارت معافیت دریافت کنند اما از آنان تعهد گرفته می شود که چنانچه در این مدت آمادگی های لازم برای آموزش آنان در نیروهای مسلح فراهم شود برای آموزش فراخوانی شوند و در غیر این صورت پس از پایان سه سال کارت معافیت آنان به دائم زمان صلح تبدیل خواهد شد.

کمالی مخاطبان این مصوبه را متعهدان آموزش و پرورش، برخی ایثارگران و امدادجویان دانست زیرا 60 هزار نفر از متعهدان آموزش و پرورش خدمت انجام داده اند و با این مصوبه می توانند کارت معافیت بگیرند.

وی دربارة مصوبات جدید دربارة سربازان فراری نیز گفت: تعقیب جزایی سربازانی که تا پایان سال 86 مرتکب غیبت منتهی به فرار شده اند، متوقف و به آنان فرصت داده می شود که به محل خود مراجعه کنند و بقیة خدمت خود را بر اساس ضوابط جدید انجام دهند.

مدیرمشمولان ستاد کل نیروهای مسلح تأکید کرد: خبرهای مربوط به خدمت نظام وظیفه صرفاً از طریق این ستاد و سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی اعلام می شود.

کمالی در ادامه گفت: کسانی که تا پایان سال 82 از کشور خارج شده اند می توانند ، با پرداخت 5 میلیون تومان کارت معافیت از خدمت دوره سربازی دریافت می کنند یا سالی دو بار به مدت حداکثر سه ماه به کشور تردد کنند.

وی افزود: دانشجویان ایرانی خارج کشور اگر تا پایان شهریور سال 85 از کشور خارج شده اند با تائید وزارت امور خارجه می توانند سالانه دو بار به کشور تردد کنند.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

كاملا" تاييد شده:
    http://tabnak.ir/pages/?cid=21373

اما همش ام خبر خوش نيست قانون معافي!
    يعني چي بعد از سه سال كارت رو ميدن؟!
    شما مي تونين تفسيرش كنين؟!
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra
    سلام
    یه خبر خوش!
    روزنامه نسل فردا امروز 15 مهر این مطلب رو تیتر زده بود که:
    بچه هایی که تاریخ اعزامشون بعد از آبان ماه هست دوره خدمتشون 2 ماه کاهش می یابد و کلا باید 18 ماه خدمت کنند.
    منبع: روزنامه نسل فردا
    http://www.naslefarda.net/cms4/news/...id=-1651141909

اگه خوش حال شدید خیلی التماس دعا داریم...
    امروز اکثر روزنامه ها و سایت های خبری این خبر خوش رو تایید کردند و خدا رو شکر این کاهش خدمت شامل بچه هایی که قبلا اعزام شده بودند هم میشه
    پس حالا که خوشحال شدید دعا یادتون نره
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

ظرفیت سربازخونه ها پره داره خفه می شه فکر نکنید که دلشون به حال شما سوخته مهربون شدن نه بابا از این خبرها نیست احتمال زیاد یه چند ماه دیگه دوباره برای فروش اقدام می کنن فقط حال می کنم این طوری بشه ببینم این دفعه چه کلاه شرعی ای در میارن بعد به چه بهونه ای ورش می دارن. اگه واقعا می خواستن کم کنن و کار با دلیل و منطقی بود و براساس تحقیقات بود که سه ساله تصویب نمی شد برای همیشه تصویب می شد. در ضمن دعا رو قبل از حاجت می کنن بعد از برآورده شدن شکر می کنن نه دعا.
    HOPE, GIVES YOU WINGS

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

195 کشور جهان از لحاظ وضعیت نظام وظیفه به 7 گروه تقسیم می شوند:

1- كشورهايي كه سربازي اجباري را حذف کرده اند.(۱۰۶کشور، ۵۳%)

2- کشورهایی که سربازی اجباری یک سال و یا کمتر دارند. (25كشور، 1۳%)

3- کشورهایی که صرفا در امور مدنی یا به صورت نظامی غیر مسلح سربازي دارند.(7 كشور، 4%)

4- کشورهای که سربازی انتخابی دارند.(11 كشور، 6%)

5- کشورهایی که مدت سربازی را به 18 ماه کاهش داده‌اند. (9 كشور، 5%)

6- اسامی کشورهایی که از ترکیب نیروهای داوطلب و اجباری استفاده می کنند. (1۱ کشور،۶% )

7- کشورهایی که سربازی اجباری بیش از 18ماه، غیر انتخابی و همراه با به کار گیری در امور عملیاتی نظامی دارند. (۲۶كشور، ۱۳%)

با کاهش دوره خدمت به 18 ماه ایران از گروه 7 به گروه 5 صعود کرد!

لیست دقیق کشورها رو میتونید توی لینک زیر ببینید:
    http://www.tabnak.ir/pages/?cid=12078
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

سلام

با این خبر مسئله من یکم پیچیده تر شد من در حال پیگیری پروسه گذرندان سربازی به صورت طرح خدمت در دانشگاه آزاد هستم که 3 ساله است ولی حالا که سربازی دو ماه کم شده منو تو فکر برده که
    1- برم محل خدمت قبلیم (من قبل از قبولی در مقطع ارشد 3 ماه تو نیروی انتظامی خدمت کردم) و 14 ماه(( 17 ماه (چون محل خدمت قبلیم منطقه محرومه) منهای 3 ماه)) خدمت کنم، یا
    2- همون برم دانشگاه آزاد سه سال تدریس کنم؟
    اگه جای من بودید چه کار می کردید؟؟؟

Junior Member

مدیر مشمولان ستاد كل نیروهای مسلح، از كاهش وثیقه خروج از كشور دانشجویان مشمول سربازی از 15 به پنج میلیون تومان خبر داد.
    http://alef.ir/content/view/33466/

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)