صفحه 51 از 100 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 995

موضوع: آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

پیش فرض پاسخ : آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

سلام خدمت همه دوستان عزیز
    سایت فوق العاده ای هست و مدیران خیلی خوبی داره چون خیلی خیلی منظمه و من خیلی ازش استفاده کردم
    دو تا سوال دارم که چون دومیش مربوط به این تاپیکه اینجا میپرسم:

1. (البته این حتما خیلی ابتداییه ولی به بزرگیه خودتون ببخشید) من الان دانشجوی ارشدم و ترم آخر. میخوام وقتی فارغ التحصیل شدم از فرصت 1 ساله استفاده کنم و برای همین مدت حدود یه سال (یه کم کمتر) برم آمریکا برای فرصت مطالعاتی (در واقع Visiting Scholar که فکر کنم معادلش میشه همین فرصت مطالعاتی). حالا سوالم اینجاست که توی اون مدت 1 ساله به هر دلیلی (که در مورد من همین میشه که گفتم) با سپردن وثیقه میشه خارج شد؟ مشکلی نداره؟

2.در مورد این بحث جدیدی که باز شده در مورد دانشجوی انصرافی میتونه دوباره مقطعی که ازش انصراف داده رو (فقط 1 بار توی دوران تحصیلش) مجددا بخونه. سوالم اینه که پس اگر من از ارشدم دفاع کنم دیگه مشمول این مورد نمیشم؟ درسته؟ و حتما باید انصرافی باشم؟ و اینکه آیا پذیرش دانشگاه های خارجی هم مشمول این بند هست یا نه؟

باز هم از همه دوستان تشکر میکنم

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadsp نمایش پست ها
    سایت فوق العاده ای هست و مدیران خیلی خوبی داره چون خیلی خیلی منظمه و من خیلی ازش استفاده کردم

1. (البته این حتما خیلی ابتداییه ولی به بزرگیه خودتون ببخشید) من الان دانشجوی ارشدم و ترم آخر. میخوام وقتی فارغ التحصیل شدم از فرصت 1 ساله استفاده کنم و برای همین مدت حدود یه سال (یه کم کمتر) برم آمریکا برای فرصت مطالعاتی (در واقع Visiting Scholar که فکر کنم معادلش میشه همین فرصت مطالعاتی). حالا سوالم اینجاست که توی اون مدت 1 ساله به هر دلیلی (که در مورد من همین میشه که گفتم) با سپردن وثیقه میشه خارج شد؟ مشکلی نداره؟

2.در مورد این بحث جدیدی که باز شده در مورد دانشجوی انصرافی میتونه دوباره مقطعی که ازش انصراف داده رو (فقط 1 بار توی دوران تحصیلش) مجددا بخونه. سوالم اینه که پس اگر من از ارشدم دفاع کنم دیگه مشمول این مورد نمیشم؟ درسته؟ و حتما باید انصرافی باشم؟ و اینکه آیا پذیرش دانشگاه های خارجی هم مشمول این بند هست یا نه؟

سلام دوست عزیز با توجه به اشاره شما شما ابتدا باید بدلیل حفظ نظم فروم رو مطالعه بفرمایید
    1:بله میشه
    2:بله بله
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

Senior Member سپهر آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadsp نمایش پست ها

نقل قول نوشته اصلی توسط en milad نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز با توجه به اشاره شما شما ابتدا باید بدلیل حفظ نظم فروم رو مطالعه بفرمایید
    شاید من اشتباه میکنم ولی بعید میدونم بتونید یکسال از کشور خارج شید. معمولا با وثیقه میشه خارج شد ولی برای مدتی کوتاه.

در ضمن توجه داشته باشید که در صورتی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارید، باید فاصله فراغت تحصیل و شروع دوره دکتری یکسال و یا کمتر باشه.
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"

نقل قول نوشته اصلی توسط en milad نمایش پست ها
    ممنونم. پس حتما باید انصراف داد.
    ممنونم بابت تذکر اما متوجه تذکرتون نشدم
    اگه منظورتون اینه که سوالم قبلا جواب داده شده درسته و قبول دارم که سوال اولم در حد زدن پست نبود اما بابت سوال دوم که هم تازه مطرح شده و هم اطمینان پیدا کردن ازش برای من خیلی مهمه پست زدم

نقل قول نوشته اصلی توسط سپهر نمایش پست ها
    شاید من اشتباه میکنم ولی بعید میدونم بتونید یکسال از کشور خارج شید. معمولا با وثیقه میشه خارج شد ولی برای مدتی کوتاه.

در ضمن توجه داشته باشید که در صورتی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارید، باید فاصله فراغت تحصیل و شروع دوره دکتری یکسال و یا کمتر باشه.
    اگر اینطور که شما میگید باشه اصلا خوب نیست برای من
    اگر از دستان کسی در این مورد اطلاع دقیقی داره ممنون میشم اطلاع بدن (اینکه بعد از فارغ التحصیلی میشه تا یک سال با سپردن وثیقه خارج شد یا نه. البته آقا میلاد گفتن که میشه جهت اطمینان عرض میکنم)
    در مورد نکته ای که فرمودید هم ممنون. قابل توجه بود

Junior Member

یه سوال برای برادرم:

طبق بند 17:
    چنانچه حداكثرظرف مدت يكسال اززمان فارغ التحصيل شدن درمقطع ديپلم ياپيش دانشگاهي دردانشگاه پذيرفته شوندمجازبه تحصيل خواهند بود
    ودر صورت سپري شدن بيش از يكسال حق تحصيل نخواهند داشت منظور از پذيرفته شدن دردانشگاه قبولي قطعي يا ثبت نام در دانشگاه مي باشد ،
    بديهي است زمان شركت در آزمون هاي سراسري به منزله پذيرش تلقي نخواهد شد.
    مثال: فارغ التحصيل1/4/91درمقطع متوسطه كه حداكثرتا 1/4/92 قبولي قطعي ياثبت نام در دانشگاه داشته باشند مي توانند ادامه تحصيل بدهند .

اینکه خیلی مسخره است! برادرم که خرداد 90 فارغ التحصیل شده بود، شرکت کردنش تو کنکور کارشناسی 91 بی معنی میشه چونکه نتایج کنکور بعد از تیرماه 91 میاد که فرجه یکساله تموم شده.
    یعنی واقعا برادرم نمیتونه تو کنکور 91 شرکت کنه؟!
    (ولی یه مساله دیگه ای که هست اینه که چون تو قانون قبلی برادرم حق داشت که تو کنکور 91 شرکت کنه، آیا این براش حقی ایجاد نمیکنه؟)

نقل قول نوشته اصلی توسط wish نمایش پست ها
    یه سوال برای برادرم:

طبق بند 17:
    چنانچه حداكثرظرف مدت يكسال اززمان فارغ التحصيل شدن درمقطع ديپلم ياپيش دانشگاهي دردانشگاه پذيرفته شوندمجازبه تحصيل خواهند بود
    ودر صورت سپري شدن بيش از يكسال حق تحصيل نخواهند داشت منظور از پذيرفته شدن دردانشگاه قبولي قطعي يا ثبت نام در دانشگاه مي باشد ،
    بديهي است زمان شركت در آزمون هاي سراسري به منزله پذيرش تلقي نخواهد شد.
    مثال: فارغ التحصيل1/4/91درمقطع متوسطه كه حداكثرتا 1/4/92 قبولي قطعي ياثبت نام در دانشگاه داشته باشند مي توانند ادامه تحصيل بدهند .

اینکه خیلی مسخره است! برادرم که خرداد 90 فارغ التحصیل شده بود، شرکت کردنش تو کنکور کارشناسی 91 بی معنی میشه چونکه نتایج کنکور بعد از تیرماه 91 میاد که فرجه یکساله تموم شده.
    (ولی یه مساله دیگه ای که هست اینه که چون تو قانون قبلی برادرم حق داشت که تو کنکور 91 شرکت کنه، آیا این براش حقی ایجاد نمیکنه؟)
    دقیقش را هم یادم نیست ولی فکر کنم تو سایت نظام وظیفه زده که اگه نیمه دوم باشه امسال هم میتونه کنکور بده.

البته بعید نیست چون این مساله یکم جدیده امسال خیلی اذیت نکنند ولی تضمینی هم وجود نداره.

اگه هیچ راهی پیدا نکردی با توجه به این که انگار با قانون جدید میشه بدون کنکور هم معافیت تحصیلی گرفت، میتونه تو یکی از دانشگاه های بدون کنکور (پیام نور، کیش و ...) ثبت نام کنه و بعد اگه تو کنکور قبول شد، انصراف بده و بره دانشگاه مد نظرش.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط سپهر نمایش پست ها
    دقیقش را هم یادم نیست ولی فکر کنم تو سایت نظام وظیفه زده که اگه نیمه دوم باشه امسال هم میتونه کنکور بده.
    من تو سایت نظام وظیفه گشتم ولی اینو پیدا نکردم.
    میشه لطف کنید لینکشو بذارید؟

خیلی ممنون

من تو سایت نظام وظیفه گشتم ولی اینو پیدا نکردم.
    میشه لطف کنید لینکشو بذارید؟

خیلی ممنون
    چند هفته پیش بود که خوندم برای همین لینک ندارم.

ولی تا اونجایی که یادمه یا تو یکی از خبر های سایت گفته بود و یا تو قسمت مربوط به معافیت تحصیلی که به صورت پرسش و پاسخه.

لینک پیدا کردی اینجا هم بذار که بقیه هم استفاده کنند.

سلام
    كسي از آخرين قانون كسري ايثارگري خبري نداره؟

Senior Member iraj12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Eng. RWTH Aachen

یه سوال برای برادرم:

من فکر میکنم که مساله اینه که غیبت نداشته باشه. یعنی قبل از تموم شدن مهلتش دفترچه رو پست کنه، به احتمال زیاد به اون زودی که اعزامش نمیکنن. بر فرض که اعزامش هم کردن بره سربازی، اگه قبول شد در هر جایی از سربازی که بود مرخصش میکنن. لااقل قبلا که اینطوری بود ولی سپهر بیشتر در جریان قانونای جدیده.
    لطفا قبل از دادن پیام خصوصی دقت کنین که صندوق پیامهاتون پر نباشه! اون درخواست تایید ارسال پیام رو هم لطفا غیرفعال کنین.
    پیامهای خصوصی رو بی‌جواب نمیذارم. البته لطفا اگه سوال رو قبلا توی فروم پرسیدین فقط لینک سوالتون و شماره پست رو برام بنویسین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)