صفحه 69 از 100 نخستنخست ... 19596061626364656667686970717273747576777879 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 681 تا 690 , از مجموع 995

موضوع: آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

پیش فرض پاسخ : آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

نقل قول نوشته اصلی توسط SSK نمایش پست ها
    سلام دوستان

من 1 اردیبهشت 90، به خدمت اعزام شدم(ناجا) و بعد از 4 ماه و 23 روز خدمت، به دلیل قبولی در دانشگاه (فوق لیسانس) ترخیص شدم.
    مدت دوره سربازی در زمانی که من اعزام شدم، 17 ماه بود برای لیسانس ها.

سوال:
    الان که مدت سربازی شده 21 ماه، مدت باقی مونده خدمت من با اون 17 ماه قدیمی حساب میشه یا با قانون جدید 21 ماه؟

کسی هست که همچین تجربه ای رو داشته باشه جدیدا؟ یعنی خدمت-ترخیص-خدمت.

ممنون میشم راهنماییم کنید.
    سلام.
    اگر اشتباه نکنم خدمت شما 21 ماه حساب میشه و خب اون مدتی که خدمت کردید ازش کسر میشه.
    موفق باشید.

سلام دوستان. کسی در مورد این قانون جدید که می گه کسایی که معافیت غیر پزشکی بعد از 12 آذر گرفتن باید حتما دوره آموزشی را بگذرونن سوالی پرسیده از خود نظام وظیفه....
    واقعا مسخرس
    من 19 اسفند پارسال درخواستمو تو پلیس+10 برای معافیت کفالت ثبت کردم. مرداد ماه گفتن معافی برو پول واریز کن و منتظر کارت باش. خلاصه ما پولو واریز کردیم بعد 2 هفته زنگ زدن گفتن پروندت بررسی مجدد خورده( من بابام بالای 59 سال بود ولی چون برادر بالای 18 داشتم برادرم باید می رفت کمیسیون پزشکی برای اینکه همونی رو که خودشون تایید کرده بودن قبول نداشتن). خلاصه از اون روز تا همین هفته 3-4 کمیسیون فرستادن برادرمو و بالاخره تو همین هفته تایید نهایی شد.( تو این مدت اینقدر ما رو لفت دادن و کمیسیون الکی فرستادن که این قانون مسخره تصویب شد)(ینی بدشانس تر از من خود منم) گفتن برو مدارکت رو فرستادیم شهرستان شنبه برو پیشو بگیر....حالا من واقعا نمی دونم تکلیفم چیه. من تو حین تحصیل اقدام کردم و الانم دارم از پایان نامم دفاع می کنم. بعدم گفتن حین تحصیلیا باس تابستون بیان آموزشی.....از یه طرفی هم من پولو مرداد واریز کردم....از دوستان اگه کسی اطلاعات داره ممنون میشم کمکم کنه. خیلی استرس دارم. این دو ماه آموزشی ممکنه برنامه های منو کلا خراب کنه... اینجوری به خاطر یه معافیت لعنتی سال1.5 معطل شدم که خدمت می رفتم واقعا به نفعم بود

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

ضوابط ادامه تحصيل دانشجويان انصرافي -گروه ناجا-

به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا ، "سرهنگ حجت اله واعظي نژاد" معاون مشمولان و امور معافيت هاي اين سازمان بيان داشت : دانشجويان براي تغيير رشته تحصيلي و يا دانشگاه محل تحصيل خود كه نياز به آزمون مجدد دارد، مي بايست ابتدا از دانشگاه اوليه انصراف داده و بعد از آن در آزمون ورودي دانشگاه ها شركت كنند.

وي درخصوص شرايط دانشجويان انصرافي گفت : دانشجويان در طول تحصيلات دانشگاهي (از ديپلم تا دكتري) فقط يكبار مجاز به انصراف بوده ، همچنين ازديگر شرايط اصلي اين است كه دانشجو مي بايست در مدت سنوات اوليه تحصيلي در دانشگاه انصراف دهد يعني وارد سنوات ارفاقي نشده و از زمان انصراف وي تا شروع به تحصيل مجدد در دانشگاه نيز بيش از يكسال سپري نشده باشد،همچنين با توجه به اينكه براي هر مقطع تحصيلي تنها يكبار معافيت تحصيلي صادر مي شود لذا تحصيل مجدد دانشجو در مقاطعي كه قبلا از آن فارغ التحصيل شده مجاز نمي باشد .

سرهنگ واعظي نژاد افزود :دانشجويان مقاطع كارشناسي و بالاتر پيوسته كه پس از اخراج از دانشگاه با اخذ مدرك تحصيلي مقطع پايين تر، فارغ التحصيل شناخته مي شوند تا پايان خدمت دوره ضرورت و يا اخذ معافيت دايم از خدمت مجاز به ادامه تحصيل نيستند.

اين مقام مسئول گفت : ادامه تحصيل دانشجويان انصرافي در مقطع تحصيلي پايين تر بلامانع بوده و همچنين در صورت قبولي مجدد در آزمون و يا پذيرش توسط دانشگاه ها، مدت تحصيل قبلي آنان در مقطع جديد محاسبه نخواهد شد. معاون مشمولان و امور معافيت هاي اين سازمان گفت : در زمان پذيرش دانشجودردانشگاه يا رشته جديد، ضوابط تحصيلي مذكور بررسي و درصورت دارا بودن شرايط مذكور ، معافيت تحصيلي صادرمي شود .

وي يادآور شد: دانشجوياني كه بدون آزمون مجدد و با موافقت دانشگاه مبدا و مقصد قصد تغيير رشته يا انتقال به دانشگاه ديگررا داشته باشند نياز به انصراف نداشته و مي توانند برابرمقررات مربوط به رشته يا دانشگاه جديد انتقال يابند كه دراين صورت سنوات تحصيلي قبلي در رشته يا دانشگاه جديد محاسبه خواهد شد.

http://police.ir/Portal/Home/ShowPag...2-578db36d1e55
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Senior Member iraj12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Eng. RWTH Aachen

نقل قول نوشته اصلی توسط imantehrani65 نمایش پست ها
    سلام دوستان. کسی در مورد این قانون جدید که می گه کسایی که معافیت غیر پزشکی بعد از 12 آذر گرفتن باید حتما دوره آموزشی را بگذرونن سوالی پرسیده از خود نظام وظیفه....
    واقعا مسخرس
    من 19 اسفند پارسال درخواستمو تو پلیس+10 برای معافیت کفالت ثبت کردم. مرداد ماه گفتن معافی برو پول واریز کن و منتظر کارت باش. خلاصه ما پولو واریز کردیم بعد 2 هفته زنگ زدن گفتن پروندت بررسی مجدد خورده( من بابام بالای 59 سال بود ولی چون برادر بالای 18 داشتم برادرم باید می رفت کمیسیون پزشکی برای اینکه همونی رو که خودشون تایید کرده بودن قبول نداشتن). خلاصه از اون روز تا همین هفته 3-4 کمیسیون فرستادن برادرمو و بالاخره تو همین هفته تایید نهایی شد.( تو این مدت اینقدر ما رو لفت دادن و کمیسیون الکی فرستادن که این قانون مسخره تصویب شد)(ینی بدشانس تر از من خود منم) گفتن برو مدارکت رو فرستادیم شهرستان شنبه برو پیشو بگیر....حالا من واقعا نمی دونم تکلیفم چیه. من تو حین تحصیل اقدام کردم و الانم دارم از پایان نامم دفاع می کنم. بعدم گفتن حین تحصیلیا باس تابستون بیان آموزشی.....از یه طرفی هم من پولو مرداد واریز کردم....از دوستان اگه کسی اطلاعات داره ممنون میشم کمکم کنه. خیلی استرس دارم. این دو ماه آموزشی ممکنه برنامه های منو کلا خراب کنه... اینجوری به خاطر یه معافیت لعنتی سال1.5 معطل شدم که خدمت می رفتم واقعا به نفعم بود
    قانونا فقط اون قوانینی در مورد هر کسی اعمال میشه که در زمان تشکیل پرونده وجود داشته.
    ضمنا در مورد کفالت بحث اینکه در حین تحصیل بودین یا نه اثری نداره
    لطفا قبل از دادن پیام خصوصی دقت کنین که صندوق پیامهاتون پر نباشه! اون درخواست تایید ارسال پیام رو هم لطفا غیرفعال کنین.
    پیامهای خصوصی رو بی‌جواب نمیذارم. البته لطفا اگه سوال رو قبلا توی فروم پرسیدین فقط لینک سوالتون و شماره پست رو برام بنویسین.

Junior Member

1391/11/8 يكشنبه
    اجرا تنها دو نوع كسر خدمت سربازي
    گروه ناجا- براساس قانون خدمت وظيفه عمومي مصوب 1390، مشمولان تنها از دو نوع كسر خدمت سربازي مي توانند بهره مند شوند.
    به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا ، اين سازمان طي اطلاعيه اي اعلام داشت: درسال جاري مشمولان تنها مي توانند از كسرخدمت هاي مربوط به بسيج ( موضوع قانون احتساب بخشي از خدمت دوره ضرورت مشمولان عضو بسيج نيروي مقاومت سپاه پاسداران ) و يا انجام پرو‍ژه هاي تحقيقاتي مربوط به نيروهاي مسلح بهره مند شوند كه حداكثر ميزان كسرخدمت بسيج 6 ماه بوده و همچنين مشمولاني كه پروژه هاي تحقيقاتي فوق را انجام داده اند در صورت تاييد توسط بنياد نخبگان نيروهاي مسلح ، مي توانند از دو ماه و يا بيشتر كسرخدمت استفاده نمايند.
    اين گزارش مي افزايد، درصورتي كه كسرخدمت ناشي از انجام پروژه هاي ذكر شده ، منجر به اتمام خدمت اين دسته از مشمولان شود ، پس از طي دوره آموزش نظامي و يا ارائه گواهي كفايت از آموزش صادره از نيروي مقاومت بسيج ،كارت پايان خدمت به آنان تعلق خواهد گرفت.
    لازم به ذكر است،با توجه به اينكه در قانون وظيفه عمومي موضوع كسرخدمت سربازي قيد نشده، لذا از ابتداي سال جاري ، ساير كسرخدمت هاي سربازي متوقف شده و قابل اجرا نمي باشد.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح، از بررسی طرحی خبر داد که به موجب آن فروش سربازی برای مشمولان خارج از کشور متوقف می‌شود.

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره گفت: در حال حاضر آن دسته از افراد ذکور عادی که تا پیش از پایان سال 82 از کشور خارج شده و نیز آن دسته از دانشجویانی که تا پایان شهریور 85 اقدام به خروج از کشور کرده‌اند می‌توانند نسبت به خرید خدمت سربازی خود اقدام کنند.وی ادامه‌داد: در حال حاضر این افراد می‌توانند سالانه یکبار، حداکثر به مدت سه ماه به کشور تردد کنند و نگرانی نیز از بابت دستگیری نداشته باشند.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح همچنین درباره آن دسته از افراد عادی که از سال 83 از کشور خارج شد و نیز دانشجویانی که پس از سال 85 از کشور خارج شده‌اند، نیز گفت: در حال حاضر اگر این افراد وارد کشور شوند، اجازه خروج مجدد به آنان داده نخواهد شد و باید به خدمت سربازی بروند.کمالی با بیان اینکه مهلت اجرای مقررات ذکر شده تا پایان سال 90 بود گفت: در حال حاضر شرایط همانند سال گذشته است، اما مشغول بررسی طرحی هستیم که به موجب آن امکان خرید و فروش خدمت مشمولان خارج از کشور همچون داخل کشور متوقف شود.

وی با اشاره به احتمال متوقف‌شدن بحث فروش سربازی برای مشمولان خارج از کشور نیز به ایسنا گفت: با توجه به این که در حال حاضر شرایط مانند سال گذشته است، توصیه می‌شود مشمولان مقیم خارج از کشور دارای شرایط بهره‌مندی از خرید خدمت سربازی هرچه سریع‌تر به نمایندگی‌های جمهوری اسلامی در کشور محل اقامتشان مراجعه کنند.جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح همچنین درباره وضعیت مشمولان مقیم خارج از کشور در صورت توقف طرح فروش خدمت سربازی نیز اظهارکرد: در حال حاضر طرحی در حال بررسی است که در صورت تصویب این افراد بتوانند تا ظرف سه بار در طول سال با مهر ورود و خروج در گذرنامه‌شان به کشور تردد کنند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SSK نمایش پست ها
    سلام دوستان

من 1 اردیبهشت 90، به خدمت اعزام شدم(ناجا) و بعد از 4 ماه و 23 روز خدمت، به دلیل قبولی در دانشگاه (فوق لیسانس) ترخیص شدم.
    مدت دوره سربازی در زمانی که من اعزام شدم، 17 ماه بود برای لیسانس ها.

سوال:
    الان که مدت سربازی شده 21 ماه، مدت باقی مونده خدمت من با اون 17 ماه قدیمی حساب میشه یا با قانون جدید 21 ماه؟

کسی هست که همچین تجربه ای رو داشته باشه جدیدا؟ یعنی خدمت-ترخیص-خدمت.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

با قانون جدید یعنی 21 ماه حساب میکنن و مدتی که خدمت رفتین رو ازش کم میکنند.

با سلام

آقایون در مورد دوره آموزشی برای معافیت های غیر پزشکی، اول باید دوره بریم بعد کارت میدن؟ راهی واسه پیچوندنش وجود نداره؟ :-)

نقل قول نوشته اصلی توسط imantehrani65 نمایش پست ها
    واقعا مسخرس

Junior Member

Senior Member iraj12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Eng. RWTH Aachen

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح، از بررسی طرحی خبر داد که به موجب آن فروش سربازی برای مشمولان خارج از کشور متوقف می‌شود.

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره گفت: در حال حاضر آن دسته از افراد ذکور عادی که تا پیش از پایان سال 82 از کشور خارج شده و نیز آن دسته از دانشجویانی که تا پایان شهریور 85 اقدام به خروج از کشور کرده‌اند می‌توانند نسبت به خرید خدمت سربازی خود اقدام کنند.وی ادامه‌داد: در حال حاضر این افراد می‌توانند سالانه یکبار، حداکثر به مدت سه ماه به کشور تردد کنند و نگرانی نیز از بابت دستگیری نداشته باشند.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح همچنین درباره آن دسته از افراد عادی که از سال 83 از کشور خارج شد و نیز دانشجویانی که پس از سال 85 از کشور خارج شده‌اند، نیز گفت: در حال حاضر اگر این افراد وارد کشور شوند، اجازه خروج مجدد به آنان داده نخواهد شد و باید به خدمت سربازی بروند.کمالی با بیان اینکه مهلت اجرای مقررات ذکر شده تا پایان سال 90 بود گفت: در حال حاضر شرایط همانند سال گذشته است، اما مشغول بررسی طرحی هستیم که به موجب آن امکان خرید و فروش خدمت مشمولان خارج از کشور همچون داخل کشور متوقف شود.

وی با اشاره به احتمال متوقف‌شدن بحث فروش سربازی برای مشمولان خارج از کشور نیز به ایسنا گفت: با توجه به این که در حال حاضر شرایط مانند سال گذشته است، توصیه می‌شود مشمولان مقیم خارج از کشور دارای شرایط بهره‌مندی از خرید خدمت سربازی هرچه سریع‌تر به نمایندگی‌های جمهوری اسلامی در کشور محل اقامتشان مراجعه کنند.جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح همچنین درباره وضعیت مشمولان مقیم خارج از کشور در صورت توقف طرح فروش خدمت سربازی نیز اظهارکرد: در حال حاضر طرحی در حال بررسی است که در صورت تصویب این افراد بتوانند تا ظرف سه بار در طول سال با مهر ورود و خروج در گذرنامه‌شان به کشور تردد کنند.
    میشه لطفا لینک این خبر رو بذارین؟ سایت نظام وظیفه رو حتی اخبار از سال 90 به این طرف رو خوندم اما این خبر رو ندیدم.
    یعنی الان بدون مصوبه جدیدشون هر کسی که دانشجویی از کشور خارج شده باشه و 6، 7 سال از اون زمان گذشته باشه سالی 3 ماه رو میتونی بیاد ایران بدون اینکه بهش کاری داشته باشن و بعد باز بهش مجوز خروج میدن؟ (حالا جدا از بحث اون وثیقه ای که ضبط شده)
    اینطوری که خیلی خوبه. یعنی بعد از چند سال زندگی در یه کشور دیگه فقط کسایی لازمه برن خدمت سربازی که میخوان برگردن ایران و به طور دایم زندگی کنن.
    لطفا قبل از دادن پیام خصوصی دقت کنین که صندوق پیامهاتون پر نباشه! اون درخواست تایید ارسال پیام رو هم لطفا غیرفعال کنین.
    پیامهای خصوصی رو بی‌جواب نمیذارم. البته لطفا اگه سوال رو قبلا توی فروم پرسیدین فقط لینک سوالتون و شماره پست رو برام بنویسین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)