صفحه 83 از 100 نخستنخست ... 33737475767778798081828384858687888990919293 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 821 تا 830 , از مجموع 995

موضوع: آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Eng, safety and environmental

پیش فرض پاسخ : آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

سلام به همه دوستان
    من دو ترم از ارشدم مونده، ولی میخوام بعدش برای Advanced Master of Science اپلای کنم، حالا با توجه به اینکه حتما باید برای مقطع بالاتر وثیقه خروج گذاشت، این مقطع بالاتر به حساب میاد؟ چون واسش باید حداقل فوق لیسانس مهندسی داشته باشی. ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chem. Eng. U of Clagary

نقل قول نوشته اصلی توسط alir3z4 نمایش پست ها
    در حین خدمت میشه تحصیل کرد ؟

این مورد شامل افرادی مثل من که غیبت دارم و معاف از رزم شدم (میدونم شدم) میشه ؟
    یه صورت همزمان نمیشه هم تحصیل کرد هم خدمت ولی می شه حین خدمت معافیت تحصیلی بگیری و موقتا از خدمت ترخیص شی. شرط استفاده از انواع معافیت ها مثل معافیت تحصیلی نداشتن غیبت هستش. در اینصورت چه حین خدمت باشید یا نه، از طرف نظام وظیفه نامه معافیت تحصیلی براتون صادر می شه. اگه تو فرجه باشید که مشکلی نیست و می تونید از سامانه نشا برای ادامه تحصیلتون تقاضای معافیت تحصیلی کنید. فقط یادتون باشه فقط و فقط یکبار می شه از معافیت تحصیلی برای هر مقطع استفاده کرد. اگه حین خدمت باشید باید یه گواهی خدمتی بگیرید از یگانتون و تو سامانه نشا آپلود کنید به علاوه سایر مدارکتون. بقیه مراحل کار هم که تو خود سامانه اشاره شده بهش.
    نکته ای که در مورد گواهی خدمتی باید بگم اینه که تا شماره پرسنلی تون نیاد بهتون گواهی نمی دن. شماره پرسنلی تقریبا تو ماه دوم آموزشی بهتون ابلاغ می شه. بعد از اون حدود دو هفته هم (تجربه من واسه مر آ 01 نزاجا هستش) طول می کشه تا گواهی رو بهتون بدن. یعنی شما اواخر دوره آموزشی این مدرک دستتون میاد.
    ضمنا تا اینجایی که من دیدم تو این دو ساله تنها دو سوم اضافه خدمت مربوط به غیبت (یا به قول بچه ها پشت دفترچه ای) بخشیده می شه و در حال حاضر هیچگونه دستورالعملی مبنی بر بخشش کامل اون وجود نداره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chem. Eng. U of Clagary

نقل قول نوشته اصلی توسط Masoud_a1367 نمایش پست ها
    سلام.کسی از دوستان میتونه منو در مورد دوره تکمیلی بسیج راهنمایی کنه که چه مزایا و معایبی داره؟
    تا اونجایی که من اطلاع دارم اگه این دوره رو گذرونده باشید و سربازیتون هم سپاه بیفته نیاز به دوره 2ماهه آموزشی ندارید. در مورد ارتش فقط در صورتی از دوره آموزشی معاف می شید که علاوه بر دوره تکمیلی بسیج امریه خارج از سازمان (یعنی یک نهاد غیر نظامی مثل شرکت نفت) داشته باشید. در مورد معایبش هم نظری ندارم!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chem. Eng. U of Clagary

نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza90 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من دو ترم از ارشدم مونده، ولی میخوام بعدش برای Advanced Master of Science اپلای کنم، حالا با توجه به اینکه حتما باید برای مقطع بالاتر وثیقه خروج گذاشت، این مقطع بالاتر به حساب میاد؟ چون واسش باید حداقل فوق لیسانس مهندسی داشته باشی. ممنون
    تصمیم اینکه این مقطع شما کارشناسی ارشد هست یا دکترا (چون حد وسط این دو تا وجود نداره) با کارشناسان سازمان امور دانشجویان وزارت علوم هستش. البته اون ها تو نامه ی پذیرش به دنبال کلید واژه های خاصی هستن. اگه تو نامه پذیرش صراحتا همین Adv. MSc گفته باشه به احتمال بسیار زیاد اون رو کارشناسی ارشد بدونن و با توجه به اینکه شما در حال حاضر دارید فوق لیسانس می خونید تقاضاتون برای معافیت تحصیلی رد بشه. بودن دوستانی که پذیرششون به صورت MSc with option to transfer to PhD بوده ولی کارشناس تشخیص داده که مقطع پذیرش همون فوق لیسانس هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hasan2020 نمایش پست ها
    دوست ندارم اینو بگم اما میخوام واقعیت رو بدونید به اینکه غیبت رو ببخشند زیاد امیدوار نباشید
    قانون جدید بخشش غیبت رو دو سومش رو میبخشه
    و یک سوم بقیه منوط به نظر فرمانده ی یگان خدمتیت هست یعنی باید بری خدمت حضور داشته باشی تا بشه کاراشو دنبال کنی..
    من تو خودم غیبت داشتم و از 6 ماه اضافه خدمتی که بواسطه ی غیبت داشتم 2 ماهش و خدمت کردم..
    اگه توضیحات بیشتر خواستید در خدمتم چون تو این مورد کاملا مطلع ام..
    یه صورت همزمان نمیشه هم تحصیل کرد هم خدمت ولی می شه حین خدمت معافیت تحصیلی بگیری و موقتا از خدمت ترخیص شی. شرط استفاده از انواع معافیت ها مثل معافیت تحصیلی نداشتن غیبت هستش. در اینصورت چه حین خدمت باشید یا نه، از طرف نظام وظیفه نامه معافیت تحصیلی براتون صادر می شه. اگه تو فرجه باشید که مشکلی نیست و می تونید از سامانه نشا برای ادامه تحصیلتون تقاضای معافیت تحصیلی کنید. فقط یادتون باشه فقط و فقط یکبار می شه از معافیت تحصیلی برای هر مقطع استفاده کرد. اگه حین خدمت باشید باید یه گواهی خدمتی بگیرید از یگانتون و تو سامانه نشا آپلود کنید به علاوه سایر مدارکتون. بقیه مراحل کار هم که تو خود سامانه اشاره شده بهش.
    نکته ای که در مورد گواهی خدمتی باید بگم اینه که تا شماره پرسنلی تون نیاد بهتون گواهی نمی دن. شماره پرسنلی تقریبا تو ماه دوم آموزشی بهتون ابلاغ می شه. بعد از اون حدود دو هفته هم (تجربه من واسه مر آ 01 نزاجا هستش) طول می کشه تا گواهی رو بهتون بدن. یعنی شما اواخر دوره آموزشی این مدرک دستتون میاد.
    ضمنا تا اینجایی که من دیدم تو این دو ساله تنها دو سوم اضافه خدمت مربوط به غیبت (یا به قول بچه ها پشت دفترچه ای) بخشیده می شه و در حال حاضر هیچگونه دستورالعملی مبنی بر بخشش کامل اون وجود نداره.
    خب بنده امیدم به این هست 1 تک فرزند هستم 2 معاف از رزم شدم 3 نظر فرمانده رو جلب کنم یا طبق قانون خودشون یک جز قران رو حفظ کنم
    ولی هدف اصلی من اینه که قبل از اینکه به خدمت برم بتونم معافیت تحصیلی بگیرم و اگه نشد با معرفی نامه ای که از سپاه میگیرم حداقل با پیام نور در حین خدمت تحصیل کنم

با توجه به این خبر سپاهیان میتونن در پیام نور تحصیل کنن http://www.sarbazi.us/?p=1540

با سلام
    دوستان من ٣١ تير رسما ليسانس فارغ التحصيل ميشم و ١٠ مرداد به آمريكا مى رم كه ١٤ مرداد بايد دانشگاه براى دكترى مستقيم اونجا باشم، مى خواستم ببينم براى خروج از كشور چه مداركى لازمه و بايد حتما فارغ التحصيل شده باشم يا نه؟! چه كار ادارى لازم هست؟! اگه بايد كاراى فارغ التحصيلى طى شه، آيا تو ١٠ روز ميشه؟!! ممنونم

Junior Member

سلام

آیا خبری از خرید سربازی هست؟ ممکنه که دوباره به فروش بزارن؟

Member hraarh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sun2014 نمایش پست ها
    سلام

آیا خبری از خرید سربازی هست؟ ممکنه که دوباره به فروش بزارن؟
    درود...
    دوست عزیز بعید میدونم که دیگه خبری از خرید سربازی باشه چون اگه این اتفاق بیافته دوباره همون صحبتای تضاد طبقاتی مطرح میشه و به همین خاطر بعید میدونم که در اینده هم خبری از خرید سربازی باشه.

Junior Member sikma آواتار ها

سلام
    سال 82 بود ( تقریبا ده سال پیش ) که عفو رهبری تا سن حدود 28 سال معاف کرد ( متواد 52 ) جدیدا برای این نوع معافیت خبری نشده ؟
    پرستویی که به فکر مهاجرت هست، از ویرانی آشیانه نمی هراسد

Member hraarh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sikma نمایش پست ها
    سلام
    سال 82 بود ( تقریبا ده سال پیش ) که عفو رهبری تا سن حدود 28 سال معاف کرد ( متواد 52 ) جدیدا برای این نوع معافیت خبری نشده ؟
    درود
    دوست عزیز الانم این معافیت وجود داره به این صورت که طبق بخش هفتم دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی کلیه مشمولان متولد 1344 تا 1354 بسته به نوع مدرک تحصیلی میتونن از اون استفاده کنن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)