صفحه 89 از 91 نخستنخست ... 3979808182838485868788899091 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 881 تا 890 , از مجموع 995

موضوع: آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

دوستان سلام من پذیرش دارم نامه درخواست معافیت تحصیلی هم از وزارت علوم گرفته ام حال برای وٍثیقه رفتم نظام وضیفه
    نظام وظیفه میگه برای وثیقه باید نامه اعزام بگیری
    زمانی که گرفتی بیاری بعد وثیقه بزاری
    دوستان کسی این کارو کرده؟اگر ویزای من نیاد و بخوام برای ارشد بخونم (الان یک سال فرجه دارم) ساله دیگه برای دانشگاه رفتن مشکلی پیش نیاد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medical genetics (PhD), University of Newcastle

سلام
    نامزد من گذرنامه ایرانی داره ولی متولد امریکا هست.تابحال دو بار ایران رفته که اخرین بارش ۱۰ سال پیش بوده. آیا اگر با گذرنامه ایرانی به ایران سفر کنه برای سربازی مشکلی خواهد داشت؟ ممنون
    (We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars. (Oscar Wilde

سلام دوستان
    یک سوال داشتم
    ما یه قانونی داشتیم که میگقت هر کس که در حین سربازی پذیرش بگیره از یه دانشگاه خارجی میتونه سربازی رو متوقف کنه و با قید وثیقه معافیت تحصیلی بگیره و از کشور خارج بشه.
    آیا درسته که تو قانون جدید این بند لغو شده؟؟

Junior Member armylan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پرتو پزشکی آزاد علوم و تحقیقات تهران

سلام عزیزان
    ممنون میشم به سوالات من پاسخ بدهید
    من سال 1398 بعد از گذراندن 384 روز خدمت سربازی در نیرو زمینی ارتش پادگان 01 تهران
    ارشد قبول شدم و ایست خدمتی زدم
    و در حال حاضر فارغ التحصیل شدم و میخوام برگردم خدمت
    سوالات من به شرح زیر است :
    1) آیا من دوباره جای جدید تقسیم میشم یا میوفتم همون 01 ؟؟
    2) در زمانی که من خدمت میکردم مدت زمان خدمت 21 ماه بود . آیا الان هم ادامه همون 21 ماه رو میرم یا باید 24 ماه خدمت کنم ؟
    3) روند اداری اعزام مجدد ها آیا مثل اعزام جدید ها هستش و باید برم دفترچه پست کنم ؟؟ یا بلافاصله وارد خدمت سربازی میشم ؟؟ چون من میخوام توی سال 1400 سربازیم شروع بشه و نخورم به سال 1401
    ممنون از شما
    منتظر پاسختون هستم
    روز خوش

یه سوال داره مغزمو می خوره ....
    با مثال سوالمو مطرح می کنم ...1_ شخص x که به این فکر میکنه که مستر رو با توجه به رزومه ی خوبش با فاند میگذرونه توی یه دانشگاه رنک متوسط در امریکا ... از اونجایی که من این طور فهمیدم که اگه شما از امریکا مسترتو بگیری در امریکا بعد با شانس بیشتری به سمت ادمیشن (phd) در دانشگاههای دسته اول میره ....حالا منی که پسرم و با وثیقه اومدم برای تحصیل در خارج از کشور برای مستر... مستقیم بعد از اینکه مستر رو تموم کردیم بعد 2 سال وقتی می خوایم اقدام کنیم برای دانشگاههای خوب برای phd میشه ؟ یعنی من نباید بیام ایران(خدمت دست وپا گیر نمیشه ) و می تونم با مستر که همون در امرکا گرفتم و همون جا هستم برم برای ...(phd)

ببخشید از دوستان این سوال داره دیوانم می کنه یعنی کسی از مدیران محترم ودوستان کارشناس جواب سوالمو نمی دونه !! من توی تاپیک های مختلف اینو مطرح کردم یکی از اشناهام بم که میشه .و گفت می تونی ویزات تمدید کنی وبمونی ولی نفهمیدم یعنی وقتی ما داریم با وثیقه برای مستر ..2 سال اجازه تحصیل می گیریم که بریم پس نمیشه بعد مستر همونجا برای دوره بعدی بریم ..و اینکه وقتی ما درسمون تموم شد اگه کسی خواست که در همون کشور اقامت بگیره ..میشه منظورم اینه که نباید پایان خدمت داشته باشه... !!؟؟؟ help me pl

Junior Member

مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح گفت: قانون معافیت دو برادری فعلا اجرا نمی شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، سردار سرتیپ کمالی در نشست خبری با اشاره به اصلاح قانون مشمولان نظام وظیفه عمومی گفت: در این قانون مجلس شورای اسلامی، تصمیم گیری درباره معافیت مشمولانی که دو برادرش خدمت سربازی کرده اند، به عهده ستاد کل نیروهای مسلح قرار گرفته است و این ستاد در صورت وجود مشمول مازاد می تواند آن را اجرا کند.

وی افزود: احتمال دارد در سالهای آینده مشمول مازاد داشته باشیم و تا آن زمان این قانون اجرا نخواهد شد.

سردار کمالی از افرادی که در انتظار معافیت در این زمینه بودند، خواست برای گذراندن دوران خدمت سربازی اقدام کنند.

وی افزود: اکنون متولدان سال 72 به بعد احضار و به خدمت سربازی اعزام می شوند و موالید ذکور تا 10 سال آینده سیر نزولی دارد و پیش بینی می شود مشمول مازاد برای اجرای معافیت دو برادری نداشته باشیم.

مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اکنون، به موجب مصوبه فرماندهی کل قوا تا سال 91 فقط افرادی که سه برادر آنان به خدمت سربازی اعزام شده اند و کارت پایان خدمت دارند مشمول معافیت سه برادری می شوند.

سردار کمالی افزود: تاکنون، 430 هزار نفر از معافیت دو برادری استفاده کرده اند و پیش بینی می شود برای اجرای معافیت دو برادری در مرحله نخست حدود 500 هزار نفر و مراحل بعد سالانه 70 تا 75 هزار نفر مشمول این معافیت شوند.

وی گفت: ستاد کل نیروهای مسلح با تشکر از مجلس شورای اسلامی که تصمیم گیری در خصوص این بند از قانون را به این ستاد محول کرده است، اعلام می کند که این مصوبه فعلا اجرا نخواهد شد.

تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۰ - ۱۳:۱۹
    منبع: http://www.tabnak.ir/fa/news/204881/...B4%D9%88%D8%AF

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamghar نمایش پست ها
    سلام
    من امروز شنیدم که وثیقه ی سربازی از 18 میلیون به 25 میلیون تغییر کرده!!! آیا این خبر صحت داره؟
    18 میلیون نبود.! 15 میلیون بود. لطفا شنیده ها رو با ذکر منبع بیان کنید. در غیر اینصورت شایعه میشه و بر خلاف قوانین فروم است.

مورد شماره 19، نقل از بخش وظیفه عمومی، سایت Police.ir
    19- ميزان و نوع وديعه جهت مشمولاني كه قصد تحصيل در خارج از كشور را دارند چگونه مي باشد ؟
    مبلغ وديعه 000/000/150 ريال است كه به صورت نقدي يا ضمانت نامه بانكي و يا وثيقه ملكي اخذ مي شود.

منبع

Senior Member سپهر آواتار ها

من فکر می کنم اون سایت آپدیت نیست. 18 میلیون که خیلی وقته بود و توی سایت آپدیت نکرده بودن. این 25 میلیون رو هم من از چند نفر تو پلی +10 شنیدم. حالا نمی دونم درسته یا غلط. گفتم اگر بقیه ی بچه ها هم اطلاعاتی دارند به اشتراک بذارند! هدف شایعه پراکنی نبود!
    شما از کجا شنیدی که 18 میلیون بوده؟

تا اونجایی که من اطلاع دارم همون 15 میلیون بوده و هنوزم هست.
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

من فکر می کنم اون سایت آپدیت نیست. 18 میلیون که خیلی وقته بود و توی سایت آپدیت نکرده بودن. این 25 میلیون رو هم من از چند نفر تو پلی +10 شنیدم. حالا نمی دونم درسته یا غلط. گفتم اگر بقیه ی بچه ها هم اطلاعاتی دارند به اشتراک بذارند! هدف شایعه پراکنی نبود!
    منظورتون از "خیلی وقت" چیه؟ دوستان من که ترم گذشته رفتند که مثل سابق 15 میلیون گذاشتند، حالا توی این چند ماه اگر دو بار عوض شه با عقل جور در نمیاد. من فکر نمی کنم این خبر صحیح باشه، مخصوصَن این که در اینترنت هیچ جا چنین خبر یا گزارشی مبنی بر تغییر این مبلغ پیدا نمی شه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)