صفحه 91 از 100 نخستنخست ... 4181828384858687888990919293949596979899100 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 901 تا 910 , از مجموع 995

موضوع: آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

پیش فرض پاسخ : آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

بعد از پرداخت جریمه آیا آموزشی هم باید رفت؟ من نمیتونم آموزشی برم چیکار کنم

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza226 نمایش پست ها
    بعد از پرداخت جریمه آیا آموزشی هم باید رفت؟ من نمیتونم آموزشی برم چیکار کنم
    فکر نمیکنم چون صحبتی تو این زمینه نشده

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    فکر نمیکنم چون صحبتی تو این زمینه نشده
    فعلا که حتی قیمتش هم درست معاوم نیست اما گویا آموزشی به جز معافیت پزشکی برای همه الزامی شده حالا من چیکار کنم میخوام ثبت نام کنم اگه آموزشی داشته باشه نمیتونم برم بیماری دارم

Junior Member

بچه ها من کلا گیج شدم یعنی کسی که فوق لیسانسش تموم شده و 8 سال غیبت داشته میتونه بخره؟ یا کسی که کلا درس خونده؟
    ممنون از پاسختون

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط mahrokhi نمایش پست ها
    بچه ها من کلا گیج شدم یعنی کسی که فوق لیسانسش تموم شده و 8 سال غیبت داشته میتونه بخره؟ یا کسی که کلا درس خونده؟
    ممنون از پاسختون
    از زمان فارغ التحصیلی باید 8 سال سربازی نرفته باشی

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    فکر نمیکنم نیاز باشه که شخص خودش حاضر باشه
    اگر هم نیاز به حضور شخص باشه به ریسکش نمی ارزه چون 1 درصد اگر طرح منحل بشه دیگه نمیزارن خارج بشی
    اگر شما 8 سال غیبت داشتی می تونی تو این طرح ثبت نام کنی، اگر هم با معافیت تحصیلی از ایران خارج شده باشی و بیشتر از ۳ سال خارج از ایران زندگی کرده باشی اما الان معافیتت تموم شده و ۸ سال غیبت خورده باشی، بازم می تونی بیای ایران، می ری سفارت اونجا واست مهر خروج می زنن، پس بنا به اون چیزهایی که خودشون گفتن شما برای اومدن به ایران و خروج از ایران نباید مشکلی داشته باشی

"پرداخت‌کنندگان جرایم سربازی «گذرنامه» نمی گیرند"

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۴ مجلس با بیان اینکه لفظ «خرید خدمت سربازی» که از سوی عوام به کار می‌رود کاملا اشتباه است، گفت: افرادی که ۸ یا ۱۰ سال فراری بوده‌اند اکنون با پرداخت جریمه می‌توانند از برخی امتیازات بهره‌مند شوند اما نمی‌توانند گذرنامه دریافت کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، خالقی «غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی» عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۴ مجلس با بیان اینکه کلمه «خرید خدمت سربازی» که از سوی عوام به کار می‌رود کاملا اشتباه است، گفت: صحیح این کلمه پرداخت جریمه توسط سربازان فراری است و این تعبیر آن است که شما در جاده‌ای با ۲۰۰ کیلومتر سرعت بروید و بعد بگویید پول می‌دهم تا بتوانم با این سرعت بروم.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: یک عده‌ای به هر دلیلی از رفتن به سربازی طفره رفته‌اند و اکنون فراری محسوب می‌شوند و یا اینکه نمی‌توانند به خدمت سربازی خود برگردند و اکنون ۸ یا ۱۰ سال فراری شده‌اند و می‌خواهند این سال‌‌ها را استمرار ببخشند، حال دولت باید با آنها چه برخوردی کند؟

وی در ادامه افزود: بحث خرید سربازی ظلم به همه افراد است و دولت در لایحه خود بحث جریمه فراریان از خدمت سربازی را مطرح کرد و مجلس نیز در آن تغییراتی ایجاد کرد مثلا ده سال را به ۸ سال تقلیل داد اگرچه بنده با همان ده سال موافق بودم.

جعفرزاده ایمن‌آبادی بیان داشت: مجلس شورای اسلامی برای خرید سربازی قاعده‌ای نگذاشته‌ است و تنها آنهایی که ۱۰ سال فراری بوده‌اند اکنون با پرداخت جریمه می‌توانند از برخی امکانات کشور استفاده کنند و دیگر نیازی نیست که فراری باشند یعنی می‌توانند رأی دهند اما نمی‌توانند کاندیدا شوند و یا اینکه قادر به گرفتن گذرنامه نیز نخواهند بود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۴ مجلس خاطرنشان کرد:‌ در قانون اساسی بحثی با عنوان خرید خدمت سربازی وجود ندارد و سال‌های گذشته هم که این امر انجام می‌شد کاملا اشتباه و غیرقانونی بود، لذا بحث خرید خدمت سربازی کاملا منتفی است زیرا همه نمایندگان با آن مخالف هستند.

منبع

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza009821 نمایش پست ها
    "پرداخت‌کنندگان جرایم سربازی «گذرنامه» نمی گیرند"

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۴ مجلس با بیان اینکه لفظ «خرید خدمت سربازی» که از سوی عوام به کار می‌رود کاملا اشتباه است، گفت: افرادی که ۸ یا ۱۰ سال فراری بوده‌اند اکنون با پرداخت جریمه می‌توانند از برخی امتیازات بهره‌مند شوند اما نمی‌توانند گذرنامه دریافت کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، خالقی «غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی» عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۴ مجلس با بیان اینکه کلمه «خرید خدمت سربازی» که از سوی عوام به کار می‌رود کاملا اشتباه است، گفت: صحیح این کلمه پرداخت جریمه توسط سربازان فراری است و این تعبیر آن است که شما در جاده‌ای با ۲۰۰ کیلومتر سرعت بروید و بعد بگویید پول می‌دهم تا بتوانم با این سرعت بروم.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: یک عده‌ای به هر دلیلی از رفتن به سربازی طفره رفته‌اند و اکنون فراری محسوب می‌شوند و یا اینکه نمی‌توانند به خدمت سربازی خود برگردند و اکنون ۸ یا ۱۰ سال فراری شده‌اند و می‌خواهند این سال‌‌ها را استمرار ببخشند، حال دولت باید با آنها چه برخوردی کند؟

وی در ادامه افزود: بحث خرید سربازی ظلم به همه افراد است و دولت در لایحه خود بحث جریمه فراریان از خدمت سربازی را مطرح کرد و مجلس نیز در آن تغییراتی ایجاد کرد مثلا ده سال را به ۸ سال تقلیل داد اگرچه بنده با همان ده سال موافق بودم.

جعفرزاده ایمن‌آبادی بیان داشت: مجلس شورای اسلامی برای خرید سربازی قاعده‌ای نگذاشته‌ است و تنها آنهایی که ۱۰ سال فراری بوده‌اند اکنون با پرداخت جریمه می‌توانند از برخی امکانات کشور استفاده کنند و دیگر نیازی نیست که فراری باشند یعنی می‌توانند رأی دهند اما نمی‌توانند کاندیدا شوند و یا اینکه قادر به گرفتن گذرنامه نیز نخواهند بود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۴ مجلس خاطرنشان کرد:‌ در قانون اساسی بحثی با عنوان خرید خدمت سربازی وجود ندارد و سال‌های گذشته هم که این امر انجام می‌شد کاملا اشتباه و غیرقانونی بود، لذا بحث خرید خدمت سربازی کاملا منتفی است زیرا همه نمایندگان با آن مخالف هستند.

منبع
    دوستان دیروز سردار کمالی همه اینا را تکذیب کرد و گفت مثل بقیه معافیت ها میتونن گذرنامه بگیرن و از کشور خارج بشن

سردار کمالی: مشمولان غایب پس از پرداخت جریمه، منعی برای دریافت گذرنامه ندارند

در پی انتشاراخباری در خصوص محرومیت از دریافت گذرنامه برای مشمولانی که با پرداخت جریمه ریالی از خدمت سربازی معاف شده اند، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح این خبر را تکذیب کرد.

سردار موسی کمالی در گفت وگو با خبرنگار «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره اینکه گفته می شود مشمولان دارای هشت سال غیبت و بیشتر از آن، پس از پرداخت جریمه ریالی دیگر امکان گرفتن گذرنامه و خروج از کشور را نخواهند داشت، اظهار کرد: چنین چیزی به هیچ عنوان صحت ندارد و تمام مشمولانی که دارای هشت سال غیبت یا بیشتر از آن هستند پس از پرداخت جریمه ریالی از سربازی معاف خواهند شد و کارت معافیت به آنان داده می شود، بنابراین آنان نیز می توانند مانند دیگر افرادی که وضعیت سربازیشان مشخص شده برای دریافت گذرنامه خود اقدام کنند.

ادامه در اینجا

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: مشمولان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند با دریافت پروژه تحقیقاتی، از خدمت سربازی به مدت 2 ماه تا پایان خدمت معاف شوند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار ابراهیم کریمی گفت: دو دسته از مشمولان می توانند در دوران خدمت، پروژه ای را از بنیاد ملی نخبگان نیروهای مسلح دریافت کنند، دسته اول براساس ضوابط می توانند به این بنیاد مراجعه کرده و پس از قبول یک پروژه و اتمام آن، مدت انجام آن به عنوان خدمت سربازی آنها محاسبه خواهد شد.

وی افزود: این افراد براساس نوع پروژه، می توانند از 2 ماه تا پایان مدت خدمت سربازی شان، کسر خدمت دریافت کنند.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به اینکه، نخبگان با دریافت پروژه از خدمت سربازی معاف می‌شوند، یادآور شد: در گذشته، تنها افرادی که دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس بودند می توانستند پروژه ای را ضمن خدمت، دریافت کنند اما از امسال این طرح شامل دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس نیز می شود، بنابراین نیازمندی های تحقیقاتی و پژوهشی به بنیاد ملی نخبگان نیروهای مسلح اعلام شده و مشمولانی که تمایل دارند، پروژه تحقیقاتی دریافت کنند، به یکی از واحدها، براساس نیازمندی هایی که از سوی نیروهای مسلح اعلام شده، معرفی و براساس نوع پروژه از کسر خدمت بهره مند شوند.

سردار کریمی تصریح کرد: دسته دوم افرادی هستند که پروژه ای را به اتمام رسانده و هنگام خدمت، آن را به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح ارائه می دهند و در صورتی که مورد نیاز نیروهای مسلح باشد، به کارگیری خواهد شد. این افراد نیز می توانند از کسر خدمت استفاده کنند.

به گفته جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا، هم اکنون مشمولان براساس تمایل و تخصص شان اقدام به انتخاب پروژه می کنند. بنابراین پروژه ها کاربردی تر اس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)