صفحه 93 از 100 نخستنخست ... 438384858687888990919293949596979899100 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 921 تا 930 , از مجموع 995

موضوع: آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

نقل قول نوشته اصلی توسط stanley نمایش پست ها
    خدمت سربازی در سال 94 ، همان 21 ماه باقی ماند.
    منبع: ایسنا
    تاریخ مخابره خبر: ساعت 12 ظهر روز 22 فروردین 94
    خدمت سربازی در سال 94 ، همان 21 ماه باقی ماند.
    ابن هم لینک :
    http://www.isna.ir/fa/news/940122070...A7%D9%86%D8%AF

Junior Member berkeley آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    computer

سلام دوستان
    من یک سوال داشتم:
    من الان ترم 6 ارشد هستم و با توجه به شرایطی که الان دارم امکان دفاع تا 31 شهریور رو ندارم و احتمالا هفته دوم مهرماه بتونم دفاع کنم( استادم ایران نیست تا هفته دوم مهر)
    بین دیپلم و لیسانس و ارشدم هیچ وقفه ای نبوده. حالا سوالم این هستش که با توجه به اینکه طول دوره ارشد 2 سال هستش و یک سال هم فرجه میدن تا معرفی به نظام وظیفه آیا اگر بعد 31 شهریور 94 دفترچه بفرستم غیبت برام محسوب میشه؟

پیشاپیش از پاسختون ممنونم
    روزی من هم خواهم رسید.......

سلام
    اولا الزاما برای دفاع نیازی به حضور استاد نیست. یکیش خود من که استادم خارج از کشور بود دفاع کردم
    از نظر نظام وظیفه مدت مجاز تحصیل کارشناسی ارشد 3 سال هست یعنی بعد از 31 شهریور مثل بقیه یه سال فرصت داری برا فرستادن دفترچه.
    البته هفته دوم مهر گفتی مخوام دفاع کنم این طوری زمان تحصیلت بیشتر از سه سال میشه...

Junior Member

جای بهتری پیدا نکردم که این سوال رو بپرسم.
    رتبه های اول کنکور کارشناسی ارشد معاف نمی شن؟

Junior Member

با سلام. من متولد آبان ٧١ هستم. الان تو دانشگاه سراسري تهران درس ميخونم ولي ميخام برم تو تركيه دندون پزشكي بخونم.يني از كارشناسي شروع كنم از صفر. فقط مشكل اينه كه من خدمت سربازي دارم و """"قبل """" رفتن به دانشگاه كاراي مربوط به نظام وظيفه شامل پر كردن دفترچه اعزام به خدمت و واكسيناسيون و ... رو انجام داده بودم. ميخاستم ببينم بعد اينكه از دانشگاه تهران فارغ التحصيل شدم ميتونم وثيقه بذارم و برم تركيه يا راهي وجود نداره بايد خدمت سربازي برم و بعد براي تحصيل برم تركيه... ممنوووووون

Junior Member

سلام

چندتا سوال داشتم که ممنون میشم پاسخ بدید.

1- معافیت تحصیلی 1 ساله که توی سایت نظام وظیفه نوشته برای هر مقطع است، یعنی چی؟؟؟ یعنی اگر کسی برای کارشناسی از فرصت 1 ساله استفاده کرده باشه، برای ارشد هم بعد فارغ التحصیلی 1 سال وقت داره تا بره مقطع بالاتر؟؟؟؟

2- اگر کسی فروردین از لیسانس فارغ بشه و مهر بره سر کلاس ارشد، یعنی 6 ماه از فرصت 1 سالش از بین رفته...حالا این آدم 6 ماه باقیمانده اش رو بعدا میتونه برای مقطع بعد استفاده کنه یا نه؟؟؟

3- به طور کلی کسی که از ارشد فارغ میشه چقدر وقت داره دفترچه رو پست کنه؟؟؟ باید فرداش پست کنه، یاچند ماه وقت داره؟؟؟

​سپاسگزارم

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing-Freie Universität Berlin

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomif نمایش پست ها
    سلام
    چندتا سوال داشتم که ممنون میشم پاسخ بدید.
    1- معافیت تحصیلی 1 ساله که توی سایت نظام وظیفه نوشته برای هر مقطع است، یعنی چی؟؟؟ یعنی اگر کسی برای کارشناسی از فرصت 1 ساله استفاده کرده باشه، برای ارشد هم بعد فارغ التحصیلی 1 سال وقت داره تا بره مقطع بالاتر؟؟؟؟
    2- اگر کسی فروردین از لیسانس فارغ بشه و مهر بره سر کلاس ارشد، یعنی 6 ماه از فرصت 1 سالش از بین رفته...حالا این آدم 6 ماه باقیمانده اش رو بعدا میتونه برای مقطع بعد استفاده کنه یا نه؟؟؟
    3- به طور کلی کسی که از ارشد فارغ میشه چقدر وقت داره دفترچه رو پست کنه؟؟؟ باید فرداش پست کنه، یاچند ماه وقت داره؟؟؟
    ​سپاسگزارم
    سلام دوست عزیز،
    شما برای هر مقطع می تونید از معافیت یکساله استفاده کنید و ربطی نداره که در مقطع قبلی چقدر استفاده کرده باشید. اینطور نیست که چیزی از مقطع فعلی به مقطع بعدی منتقل بشه. شما هر روزی که فارغ التحصیل بشین (از هر مقطعی)، تا حداکثر همون روز در سال بعدش وقت دارین که یا در مقطع بالاتر پذیرفته بشین یا دفترچه خدمت رو بفرستین.
    البته دیگه پست که در کار نیست و مدارک رو به پلیس +10 میدین ولی از قدیم این اصطلاح دفترچه پست کردن روش مونده.
    موفق باشین
    ..We shall meet in the place where there is no darkness

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidM نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،
    شما برای هر مقطع می تونید از معافیت یکساله استفاده کنید و ربطی نداره که در مقطع قبلی چقدر استفاده کرده باشید. اینطور نیست که چیزی از مقطع فعلی به مقطع بعدی منتقل بشه. شما هر روزی که فارغ التحصیل بشین (از هر مقطعی)، تا حداکثر همون روز در سال بعدش وقت دارین که یا در مقطع بالاتر پذیرفته بشین یا دفترچه خدمت رو بفرستین.
    البته دیگه پست که در کار نیست و مدارک رو به پلیس +10 میدین ولی از قدیم این اصطلاح دفترچه پست کردن روش مونده.
    موفق باشین
    ممنون از پاسختون.

یعنی من اگر شهریور 95 با 6 ترم از ارشد فارغ بشم و بعد لیسانسم هم فرصت 1 ساله رو استفاده کرده باشم باز هم میتونم برای اپلای دکترا 1 سال رو استفاده کنم؟؟؟
    ببخشید میخوام مطمئن شم خیلی واسم حیاتیه

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomif نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.

یعنی من اگر شهریور 95 با 6 ترم از ارشد فارغ بشم و بعد لیسانسم هم فرصت 1 ساله رو استفاده کرده باشم باز هم میتونم برای اپلای دکترا 1 سال رو استفاده کنم؟؟؟
    ببخشید میخوام مطمئن شم خیلی واسم حیاتیه
    بله می توانید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Eng, safety and environmental

سلام دوستان
    آقا این خبر خرید خدمت 26 ساله ها تمام چیه؟ شایعه است؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)