صفحه 97 از 100 نخستنخست ... 4787888990919293949596979899100 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 961 تا 970 , از مجموع 995

موضوع: آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

من پدرم ژاندارمری خدمت میکرده الان که ژاندارمری نیست باید کجا رفت برای گرفتن نامه حضور در جبهه؟؟
    ممنون

Junior Member saeid6699 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Phd of International Law

Junior Member saeid6699 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Phd of International Law

مشروح: شورای نگهبان با معافیت‌های جدید سربازی مخالفت کرد

اواخر اردیبهشت ماه، نمایندگان مجلس نهم در جریان بررسی مجدد موادی از لایحه تنظیم برخی احکام برنامه های توسعه کشور، به بررسی ماده الحاقی 5 این لایحه پرداختند و با این ماده با 148 رای موافقت کردند. این تعداد رای موافق از مجموع 197 نماینده حاضر در جلسه اخذ شد و تنها 12 نماینده به آن رای مخالف دادند و 6 رای ممتنع ثبت شد.

یکی از مهمترین تغییرات اعمال شده مربوط به ماده 45 قانون خدمت وظیفه عمومی بود که با تغییراتی روبرو شد و یک تبصره هم به آن اضافه شد. در این تغییرات آمده که برای معاف شدن یک نفر از فرزندان آزادگان، جانبازان و رزمندگان دیگر نیازی به سابقه 24 ماه آزادگی نیست و این عدد به 12 ماه تقلیل پیدا کرد. همچنین شرط 25 درصد جانبازی به ده درصد و 30 ماه حضور در جبهه به 12 ماه حضور تغییر کرد. به این ترتیب شرایط معافیت برای فرزندان خانواده ایثارگران و جانبازان راحت تر از قبل شد.

اما امروز روابط عمومی شورای نگهبان، اعلام کرد لایحه احكام دائمی برنامه‌های توسعه كشور مصوب جلسه مورخ بیست و هشتم اردیبهشت ماه یكهزار و سیصد و نود و پنج مجلس شورای اسلامی در جلسه مورخ 1395/03/17 شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت. نظر این شورا به شرح زیر است:

علی‌رغم اشكالات و ابهامات متعددی كه بر این مصوبه وارد است نظر به اینكه علاوه بر اصلاحات و الحاقاتی كه در متن لایحه تقدیمی دولت توسط مجلس به عمل آمده كلاً در 50 ماده به تصویب رسیده است با عنایت به اینكه قریب به 70 ماده به عنوان مواد الحاقی به آن افزوده شده است از آنجا كه لایحه دولت با مصوبه مجلس ماهیتاً اختلاف فاحش پیدا كرده و موارد اضافه شده به خصوص مواد الحاقی از مصادیق طرح موضوع اصل 74 قانون اساسی محسوب نمی‌شوند و اصلاحات مذكور در اصل 75 نیز در مورد آنها صدق نمی‌كند و این امور عرفاً اصلاح در لایحه نیز محسوب نمی‌گردد لذا مصوبه مرقوم مغایر اصول فوق‌الذكر شناخته شد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria007 نمایش پست ها
    خیر صرفاً چون موقع جنگ سرباز بودین که رزمنده نیستین! ولی اگه پدرتون سرباز وظیف بوده و موقع جنگ، در مناطق عملیاتی بوده، شما از این معافیت میتونین استفاده کنین
    لزومی نداره حتما خط مقدم باشه! پدر بنده در یکی از شهرهای مرزی سرباز ژاندارمری بودن! ولی منطقه عملیاتی محسوب میشده
    سلام دوست عزیز پدر منم 13 ماه ژاندارمری منطقه عملیاتی بوده ولی نمیدونیم کجا باید مراجه کنه واسه کارت ایثار. منم تقریبا سوال pooyar97 رو دارم الان که ژاندارمری نیست باید کجا رفت برای درخواست واسه کارت ایثار؟
    خیلی ممنون
    ویرایش توسط zavareh89 : September 19th, 2016 در ساعت 09:31 PM

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

سلام، دوستان خبری از تمدید قانون ورود و خروج به ایران برای افرادی که بیشتر از سه سال خارج از ایران بودن نیست؟ این قانون تا پایان سال 95 هست، کسی خبر داره که چه اتفاقی قراره براش بیوفته؟

دوستان اگه شخصی مدت حضورش در جبهه ( حدود 24 ماه ) جزو سربازیش بوده باشه بازم برای تک فرزند پسرش میشه معافی گرفت ؟ چه مدارکی رو باید ارایه داد ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Mechanical Engineering at EPFL

نقل قول نوشته اصلی توسط Renegade نمایش پست ها
    سلام، دوستان خبری از تمدید قانون ورود و خروج به ایران برای افرادی که بیشتر از سه سال خارج از ایران بودن نیست؟ این قانون تا پایان سال 95 هست، کسی خبر داره که چه اتفاقی قراره براش بیوفته؟
    سفارت به من گفتن اسفند مشخص میشه ، ولی ممکنه تمدید نشه چون سیاست ستاد کل از حالا برخورد با غایبینه

نقل قول نوشته اصلی توسط mahbod_heidari نمایش پست ها
    سفارت به من گفتن اسفند مشخص میشه ، ولی ممکنه تمدید نشه چون سیاست ستاد کل از حالا برخورد با غایبینه
    به منم همین رو گفتن که اواخر امسال معلوم میشه، ولی بعید میدونم تمدید نشه ، یا اگر هم تمدید نشه مجبورند یه قانون جایگزینی مبنی بر خرید یا هر چیز دیگه ای که مشمولین خارج از کشور رو تعیین تکلیف کنه تصویب کنن. نمیشه که همینطوری این همه مشمول حارج از کشور رو پا در هوا گذاشت!
    از دوستان اگه هر کسی آپدیت جدیدی در این زمینه داره لطفا اینجا بزارید

Junior Member

Junior Memberتاریخ عضویت

پاسخ : پروژه‌هاي تحقيقاتي درباره نيروهاي مسلح و کاهش خدمت سربازی

سلام دوستان. لطفا جواب بدهید.
    من 15ماه و 15 روز کسری خدمت گرفتم از بنیاد نخبگان. هر دو پروژه ام وزارت دفاع بوده. سرباز هستم اکنون و اعزامی 1/4/95
    نامه بنیاد رو بردم پداجا.اونجا گفتن روال عوض شده ما دگه نامه نمی دیم. باید بری از اجا تاییدیه بگیری اول. رفتم اجا می گه شنبه سی دی ها و صحافی ها رو وردار بیار. حالا من موندم اجا چه خوابی دیده برامون؟ به نظرتون چقدر الافم می کنه اجا؟ چون با این وضعیت یه ماه دارم الکی اضافه خدمت می کنم. لطفا راهنمایی کنن دوستان

ویرایش پست پاسخ پاسخ با نقل قول گزارش پست خلاف

Banned

پیش فرض معافیت تحصیلی با مدرک دیپلم برای رشته های پزشکی در خارج از کشور

http://www.mehrnews.com/news/3040466...5-%D8%B4%D8%AF
    عملی شدنش هنوز کاملا مشخص نشده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)