صفحه 1 از 41 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 408

موضوع: ایجاد پایگاه داده IELTS writing (سوالات writing آزمون های اخیر)

پیش فرض ایجاد پایگاه داده IELTS writing (سوالات writing آزمون های اخیر)

از اونجایی که موضوعات مطرح شده در ماژولهای speaking و writing آزمون IELTS عموما تکراری هستند، از دوستان عزیزی که این آزمون را پاس می کنند درخواست دارم به ایجاد این پایگاه داده جهت کمک به بچه هایی که در ماه های آتی امتحان دارند کمک کنند.

با ویرایش mAhdi

some14myself :
    با اجازه مهدی جان ، من کامنت های خودم و مهدی رو حذف کردم که این تاپیک کارش رو شروع کنه ... !
    موفق باشید !
    اشك سبز من و تو موج ها خواهد ساخت

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Iowa, Biomedical Engineering

پیش فرض پاسخ : ایجاد پایگاه داده speaking و writing

من هم کاملا با مانا موافقم. بویژه اینکه برعکس ETS آیلتس موضوع writing هاشو نمی گه. بنظرم اگه توضیحی هم درباره چگونگی نوشتن writing ها داده بشه، به دوستان دیگه کمک کنه. اگه اجازه بدید من شروع می کنم.

من دوبار امتحان دادم و موضوعات writing من اینا بودن:

دفعه اول: بعضی ها معتقدند که حمل کردن اسلحه توسط پلیس می تونه به افزایش خشونت کمک کنه. نظر شما چیه. (یا یه چیزی تو این مایه ها)

دفعه دوم: بعضی از مردم معتقدند که بهتره هزینه های خیریه رو برای نزدیکان خودشون مصرف کنند. اما بعضی دیگه این مبالغ رو از طریق تشکیلات خیریه بین الملی مصرف می کنند نظر شما چیه. (یا یه چیزی تو همین مایه ها)

و اما من: هر دو رو بصورت for and against نوشتم یعنی اول یک پاراگراف مقدمه نوشتم که با یک fact یا motivation شروع میشه بعد دو گروه رو معرفی کردم و بعد با این چیزایی که معمولا blue print می گن این پاراگراف رو تموم کردم. بعد هر گروه رو در یک پاراگراف جدا توضیح دادم (برای هر پاراگراف سه تا support). در انتها یک پاراگراف conclusion نوشتم و نظر خودم رو هم دادم (در کل 4 پاراگراف). اولی رو 7.5 شده بودم (سنجش) دومی رو 7 (آیلتس تهران).

بعلاوه یکی از دوستانم هم که شرکت کرده بود موضوعش درباره تفاوت تلوزیون و فکر کنم رادیو بوده.

یه توصیه هم برای دوستانی که بعدا امتحان می دن. شما سرجلسه امتحان احتمالش کمه که وقت کنید کلماتتون رو بشمرید (این کار عقلانی هم نیست). بهتره وقت های اضافتون رو برای دوره متنی که نوشتید بذارید تا اشکالات رو پیدا کنید. اما یه راه وجود داره که مطمئن بشید که حتما تعداد لغت ها رو براورده کردید و اونم اینه که وقتی که در خونه دارید می نویسید حتما متوسطی از کلماتی رو که در یک خط می نویسید بدست بیارید. برای این کار چند تا از writing ها تون رو انتخاب کنید و تعداد کلمات و تعداد خط هایی رو که نوشتید رو بشمرید و میانگین تعداد لغت رو بدست بیارید. این جوری می دونید که چند خط باید بنویسید تا از نظر اندازه هم قابل قبول باشه. بعلاوه، ریسک نکنید. چون کسی که writing شما رو تصحیح می کنه کلمات شما رو نمی شماره. بهمین دلیل همیشه برای هر دو نوع writing یه مقدار بیشتر بنویسید تا در نظرش کم جلوه نکنه. مثلا اولی رو 170 کلمه بنوسید و دومی رو 270 تا.
    Many of life’s failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up. ; Thomas Edison

پیش فرض پاسخ : ایجاد پایگاه داده IELTS writing

4 دسامبر 2008 :
    شروع دوره آموزش و مدرسه برای کودکان معمولا سن 6 سالگی است شما فکر می کنید چه سنی برای اینکار مناسب تر است ؟

10 ژانویه 2009 :
    امروزه بیشتر بودجه و هزینه های دولتها صرف شهرهای بزرگ می شود تا مناطق حومه و روستایی نظر شما در این مورد چیست ؟
    هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد . توماس کارلایل

با سلام

اولا جا دارد از دوستان محترم فروم و Moderator محترم IELtS تشكر كنم. راجع به اين topic توضيحي داشتم كه الان ديگه لازم نميبينم بهش اشاره كنم. فقط همين بس كه فكر كنم الان اكثر دوستان از سبك امتحان IELTS اطلاع پيدا كردند و به اهميت ايجاد اين پايگاه داده پي بردند. گرچه زماني كه من اين پيشنهاد را دادم تازه 2و3 ماه از برگزاري اين آزمون توسط مركز چابهار ميگذشت و اين استقبال عظيم هنوز به عمل نيومده بود. اما خوشبختانه امروز ديگه همه متقاضيان اين آزمون با اطلاع از اين واقعيت كه 95% سئوالات speaking اين آزمون تكراري است سر جلسه حاضر ميشوند.
    خود من براي امتحان speaking چيزي حدود 50 موضوع مختلف را مطالعه كردم (موضوعات سالهاي پيش كه اين رو هم مديون كسي هستم كه وقتش رو براي جمع آوري آنها گذاشته بود) و در نهايت موضوع speaking خودم يكي از همان 50 موضوع بود و اين به من واقعا كمك كرد كه نمره بسيار خوبي كسب كنم و بتونم مسلط، سريع و با اعتماد به نفس صحبت كنم. گرچه من خودم اين پايگاه داده كامل رو به همراه brain storming آنها در اختيار دارم قكر ميكنم update كردنش براي آيندگان بد نباشه. چون به هر حال از ما كه گذشت و آزمونمون را 6 ماه پيش داديم. به هر حال speaking الان تاپيك مربوط به خودش را در فروم داره و نيازي نيست من باز بهش بپردازم.
    در مورد writing همان طور كه دوستان اشاره كردند قضيه فرق ميكند. موضوعات writing اين آزمون گرچه كم پيش مياد كه تكراري باشند(كه البته براي دوستان من پيش آمده) اما همه تقريبا در حول و حوش چند حوزه خاص دور ميزنند. مثلا ترافيك، آموزش و پرورش و ....كه اگر كسي brain storning درستي قبلا از آنها انجام داده باشد سر جلسه امتحان وقتش براي اين موضوع صرف نميشه و ميتونه زمان بيشتري رو روي نوشتن متنش صرف كنه تا brain storming اون.

تاپيك امتحان writing من همان موضوعي بود كه mhf بهش اشاره كرد (police force). بنابراين تاپيك writing چند تا از دوستانم رو كه خبر دارم اينجا قرار ميدهم.

tourism can be very harmful for the host country, why?
    some people blv that animals should live in their natural habitats rather than zoo. are you agree or disagree?
    happiness is difficult to be defined. some people blv money is the most important factor to reach happiness. what do you think?
    fatherhood ought to be emphasized as much as motherhood why/ do you think fathers are more responsible in their children's training than mothers? bring your reasons.
    climate change is now an accepted threat to our planet. but there is not enough political action to control excessive consumerism
    and pollution, do you agree?

To mana_ni:
    [quote=mana_ni ]
    خود من براي امتحان speaking چيزي حدود 50 موضوع مختلف را مطالعه كردم (موضوعات سالهاي پيش كه اين رو هم مديون كسي هستم كه وقتش رو براي جمع آوري آنها گذاشته بود) و در نهايت موضوع speaking خودم يكي از همان 50 موضوع بود و اين به من واقعا كمك كرد كه نمره بسيار خوبي كسب كنم و بتونم مسلط، سريع و با اعتماد به نفس صحبت كنم. گرچه من خودم اين پايگاه داده كامل رو به همراه brain storming آنها در اختيار دارم قكر ميكنم update كردنش براي آيندگان بد نباشه.

سلام چطوری می تونم به این پایگاه داده دسترسی داشته باشم؟

Junior Member

لطفا این 50 موضوع را که به شما بسیار در مهارت speaking کمک کرد در اختیار ما هم قرار دهید. با تشکر.

من اين موضوعات را به مرور طي چند روز متوالي در بخش "ايجاد پايگاه داده speaking" ذكر ميكنم

بچه هایی که 21 و 28 فوریه امتحان دادن میشه لطفا موضوع writting شون رو بگن؟

Member domesday آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial design

14 march
    در مورد اين بود كه بعضي حيوان ها داره از بين ميره گونه شون
    بعضي مردم ميگن كشورها و خود مردم بايد اين مشكل رو حل كنن
    بعضي ها هم نه ؛ما اينقدر مشكل در مورد نوع بشر داريم كه بيخيال حيوان ها(شرمنده كه نثرم مناسب نيست)
    حالا نظر شما چيه؟!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Materials Science & Engineering, Case Western Reserve University

نقل قول نوشته اصلی توسط mana_ni
    من اين موضوعات را به مرور طي چند روز متوالي در بخش "ايجاد پايگاه داده speaking" ذكر ميكنم
    سلام اگر امکانش هست این پایگاه داده که ازش صحبت کردین و فرمودین خیلی کمک کرد رو برا بقیه دوستان هم بزارین ک ثواب داره.

ممنون.

صفحه 1 از 41 1234567891011 ... آخرینآخرین