نقل قول نوشته اصلی توسط david_87 نمایش پست ها
بله حتما اروپا خیلی مزیت ها داره. من در این مورد خاص خودم فقط منظورم موندن در آمریکا یا رفتن به استرالیا بود. در واقع فکر رهایی از محدودیت های عدم امکان خروج از کشور، خاتمه سال ها دوری بدون منطق از دوستان و پدر و مادرم و اتمام دلهره و اضطراب ناشی از سختی ها و بگیر نگیرهای اقامت گرفتن در آمریکا به خصوص در دوره رییس جمهور جاری آمریکا خیلی وسوسه کننده است. در برابرش به طور کامل آمریکا رو از دست میدم، باید دوباره از صفر شروع کنم و در شرایطی از نو تلاش کنم برای تحصیل که قطعا شرایطم از لحاظ مالی به مراتب بدتر از وضعیت فعلی من در آمریکاست.
من نمیدونم رشته تون چیه، کدوم شهر هستید و ... و ...
ولی

اروپا، مزایاش، ویزای مالتیپل تقریبا بی دردسر، نزدیکی به ایران هزینه رفت و امدش رو هم گفتم، درعرض 9 ساعت و کمتر میشه رفت ایران! بسیار بسیار زیبا هستش کشورهاشون و ادمای مختلف و ... و ...
دردسرش فقط زبان و موند بعدش هستش و البته اوارهای سوریه ای و شبه سوریه ای ک دید بدی حتی نسبت به ایرانی ها ایجاد میکنه در جامعه هدف. اگر کشور خوبی مثل المان و هلند و اسکاندیناوی (نه خیلی سردش) برید باز یه سری دردسراشون کمتره!
شما اگر ک میتونی، در همین حین تحصیل برای اروپا اقدام کن.
اینجا رفیقای من از کار کردن زیاد در امریکا ناراحتن و میگن دوست نداردن امریکا رو از این جهت!

به نظرم کانادا هم دست کمی از امریکا نداره! سردترم هست ک من تحلمشو ندارم. تو اسلو نروژ یا المان خیلی سرد بشه شاید شاید -5 رو بشه دید، ولی کانادا -30 هم شنیدم و بیشتر.

به نظرم استرالیا یا نیوزلند باز دردسر درس خوندن زیاد توش کمتره چون خیلی ریسرچ مخور تشریف دارن ولی باز بعد مسافت و هزینه ش باعث میشه نشه رفت و امد کرد.

به نظرم کیس شما اروپا خیلی بهتره!
چیزیم از دست نمیدید، با مدرک ار اروپا میشه راحت رفت امریکا بعدا، نگران نباشید.
فکرم نکنید، امریکا تحفه ی خاصی هست، میاد اروپا و یه بار برید امستردام میفهمید شهر جوون و vibrant کجاست!
معماری در اروپا به گفته ی دوست امریکاییم ک بوستون زندگی میکردن و در mit کار میکردن، بسیار بهتر از امریکاست.