صفحه 1 از 178 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

Junior Member

Post چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

دوستان عزیز
    لطفاً به داده های زیر دقت کنید:
    - تعداد ارسالهای مربوط به آمریکا در این وبگاه تقریباً 6 برابر ارسال های مربوط به کانادا است. با توجه به اینکه تعداد کسانی که قصد رفتن به کانادا را دارند کمتر از آمریکا نیست (حد اقل من این طور فکر می کنم) و نیز شرایط حمایت مالی دانشگاههای کانادا قابل مقایسه با دانشگاههای آمریکا است این امر نشانگر این است که برای ما ایرانیان گرفتن پذیرش، ویزا، مسافرت، تحصیل، و زندگی پس از تحصیل در آمریکا چند برابر مشکل تر از کانادا است.

-چند نمونه از مشکلات را ذکر می کنم: 1- آمریکا برای بسیاری از رشته های جالب و پر طرفدار به ما ایرانیان ویزا نمی دهد. 2- برای گرفتن ویزا باید وقت سفارت بگیریم که خودش کار شاقی است و بستگی زیاد به شانس دارد.4- باید به کشور دیگری سفر کنیم. یعنی ویزای یک کشور دیگر را هم باید بگیریم که خود مشکلی است و تدارک یک سفر را ببینیم که پر هزینه است 4- مسؤولین ویزای آمریکا در بسیاری از مواقع برخورد غیر منطقی دارند و بی دلیل موجه درخواست افراد را رد می کنند و زحمات ایشان را به هدر می دهند.5- در هنگام تحصیل در آمریکا عملاً نباید به ایران برگردید. 6- محموله پستی نمیتوانید بفرستید و فرستادن نامه هم مشکل دار است مثلاً نمی توان از شرکت های پست خصوصی استفاده کرد. 6- بسیاری از دانشجویان علاقه مند به ماندن در کشور محل تحصیل و در صورت امکان شهروند شدن هستند. در حالی که مقررات مربوطه در آمریکا سخت گیرانه است و عملاً پس از تحصیل چند سالی را باید در دلهره به سر برد. 7- روابط ایران و آمریکا رو به وخامت گذاشته است و در صورتی و این ممکن است شرایط را برای دانشجویان ایرانی در آمریکا بدتر هم بکند.

- بورس های بسیاری از کشورهای پس از کسر هزینه زندگی در همان کشورها، بسیار بهتر از آمریکا و حتی کانادا است و دانشجو می تواند حسابی پس انداز کند.

با تمام این اوصاف چرا بسیاری از ما هنوز نیرو و وقت زیادی را صرف رفتن به آمریکا می کنیم؟ درحالی که گزینه های جالبی چون کانادا و یا اروپا وجود دارد؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟

جواب سوال معلومه
    آمریکا تو همه چی بالاترین هست
    کیفیت دانشگاهها مهمترینش هست
    من دوستی داشتم که تو آلبرتا درس میخوند و بعد از یک ترم رفت تو یک دانشگاه معمولی آمریکا
    میگفت کیفیت آموزشی و سطح علمی آمریکا و کانادا با هم قابل مقایسه نیست
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سلام

هرکسی خواسته ها و اهداف خودش رو داره
    چیزایی که شما گفتید چند تا از عواملی بود که بله حرکت پذیرش بسوی امریکا رو به چالش میکشه
    وقتی این متن شما رو میخوندم به یاد انشای Analaytical در جی ار یی افتادم
    اینکه شما واسه یکسری از ادعا هاتون شاهد و مثال محکمی ندارید مثلا اینکه شاید متقاضیان اروپا و کانادا هم زیادند اما اینجا پیغام نمیگذارند همچنین عوامل دیگه هم هست که آمریکا رو on the table خیلی ها قرار داده
    مثلا کسایی که اونجا فامیل دارند
    یا اینکه آمریکا یک international community هستش و مسائلی که در اروپا هست رو نداره
    کانادا و اون قاره سرد شاید عوامل بازدارنده ای باشه
    واسه خود من واسه ادامه شغلم حتما باید از امریکا دکترا بگیرم وگرنه از جای دیگه کارم به اما و اگر میخوره
    پذیرش از امریکا یه نمه اسون تر از کاناداست
    نمیشه انکار کرد که در بیشتر رشته ها دانشگاه های امریکا leading هستند و شما به چهره برجسته تری میتونید تبدیل بشید
    در مورد ماجراجویی چطور؟؟ به نظر شما دانشگاه های انگلیسی که من حتی مدارک نفرستادم و یه فرم پر کردم و هنوز تافل ندادم همشون بمن پذیرش دادند ارزشش بیشتر بود و یا دانشگاه های امریکا که وقتی میگه تافل 580 میخوام شما باید بیش از 600 معمولا بهشون بدی + یه جی ار یی؟؟
    بعد از اون فرآیند مشکل تر حتما ارزش اون هم بیشتره تچون خیلی ها تو این پروسه گیر میکنند ولی همون وقت اونا از 10 تا دانشگاه اروپایی پذیرش دارند.
    ادامه دلایلم در مورد آمریکا رو پیغام خصوصی بدین تا در مورد 10 نفر که اپلای کردند به یک دانشگاه دولتی واسه هیات علمی و برخورد اونا با پرونده های فارغ التحصیلان اروپا و امریکا و کانادا رو براتون بگم

ApplyAbroad Champion

من شخصا به جز آمريكا هيچ كشور ديگه اي رو نديدم كه به رشته مورد علاقه من بورس بده ( فقط هلند يك استاد به من فاند كامل داد )
    دليل اينكه بين آمريكا و هلند ، آمريكا رو انتخاب كردم روش تحصيليشونه كه به سيستم ما خيلي نزديكه ... به خصوص براي من كه نغيير رشته مي دادم سيستم search base اروپا خيلي به كارم نمي اومد.

من اصلا اينجور بحثها رو توي فروم صلاح نمي بينم ... هر كسي براي خودش شرايط ويژه اي داره كه با توجه به اون تصميم مي گيره ...
    من خودم به يكي از دوستانم شديدا پيشنهاد كردم كه بدون شك بره هلند .. ولي براي شرايط من مناسب نبود !
    من خودم شرايطم به خاطر كليرنس كاملا متزلزله ... ولي از انتخابم پشيمون نيستم ( حتي اگه نتونم برم)
    فكر كنم همه به سني رسيده اند كه تمام اين مسايل رو مد نظر داشته باشند و صرفا از روي احساس تصميم نگيرند ... اين پروسه اونقدر طولاني هست كه تصميمهاي احساسي جايي در اون نداشته باشند.

من فقط يك جمله ميتونم در اين مورد بگم و فكر ميكنم همين كفايت كنه:

مردم اروپا از امريكا به عنوان Promised Land ياد ميكنند.
    HONESTY<br />is the best policy

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

همه چیز برمی گرده به این که چی شما رو ارضاء می کنه ... یکی از دوستان من آرزوش اینه که بره broker بورس newyork بشه ... همون آدم هایی که توی تلویزیون دیدم هزارتا گوشی تلفن دستشونه و هی دارن داد می زنن ... ممکنه یکی رو مالزی راضی کنه و یکی رو MIT ! ... هر کسی برای خودش یه سری معیارها داره که با توجه به اون قدم برمی داره ... با حرف وحید موافقم ... توی امریکا کیفیت آموزش بالاترین حد ممکنه و بودجه های زیادی رو به دانشگاه ها می دن و مهمتر از اون ارزش یه فرد با سواد رو می دونن ...
    یه نکته دیگه هم هست اینه که توی امریکا شما خارجی حساب نمی شین .. چون همه خارجی هستند ... توی اروپا این خیلی کمتره و یه ذره توی جامعه احتمال گوشه گیر شدن زیادتره تا امریکا که هر کی از یه جایی اومده ...

این برای من دومین علته که امریکا رو خیلی بیشتر از اروپا ترجیح می دم ...

Junior Member future آواتار ها

سلام به همگی........
    دوستان شکی در این نیست که دانشگاههای هیچ کجای دنیا به پای دانشگاههای امریکا نمیرسه حالا هم از لحاظ رنکینگ و هم شیوه و امکانات آموزشی....
    و این که بالاخره امریکا امریکاست و دهن پر کن ترین کشور دنیا.....
    اما بیاین کلاهتون رو قاضی کنید: چند درصد از ما واقعا به خاطر تحصیل و افزودن بار علمی و ... داریم از کشورمون خارج میشیم؟ آیا واقعا هدف اصلی همه ما ارتقای سطح علمیمونه؟
    یا شاید یه بخش کوچیکی از هدفمون اینه؟ اکثر ما مستقیم یا غیر مستقیم بیان کردیم که به خاطر شرایط نامشخص و آینده مبهمی که در کشورمون داریم قصد عزیمت به بلاد غربت رو داریم که حتی ممکنه برای بعضی ها سرزمین موعود باشه(بلا نسبت e-nazarian)مثل خیلی از دوستان خودم.
    پس حالا چه فرقی میکنه که امریکا باشه ویا کانادا و یا اروپا؟؟؟ البته شکی در این نیست که حالا که داریم زحمت میکشیم چرا نریم به تاپ ترین دانشگاهها؟
    من خودم هم از امریکا پذیرش داشتم و هم کانادا اما اول برای کانادا اقدام کردم چون نمیتونم تصورش رو بکنم که برای حاقل 4-5 سال برم و پشت سرم هم نیگا نکنم !!
    به هر حال به نظر من این یه موضوعه شخصیه و هرکسی با توجه به اهداف و ایده ال هایی که داره تصمیم میگیره.
    به امید روزی که در شرایطی شایسته در ایران خودمون بتونیم به آرزوهامون برسیم.
    (اصلا فکر نمیکردم بتونم اینقدر عرفانی صحبت کنم .کلی خودم تحت تاثیر قرار گرفتم) ;D

من هم به vahid1982 موافقم.

من آمریکا را انتخاب کردم چون در همه چیز های خوب خصوصا از نظر تحصیل که بسیار مهمه اوله.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

people from Europe are racist!
    درود بر کورش بزرگ، بنیانگذار امپراطوری پارس

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

Dear Pedrak
    I have to disagree. They are very kind and nice people
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم