صفحه 130 از 178 نخستنخست ... 3080120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,291 تا 1,300 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

سلام
    خواستم از تمام کسانی که به جنبه های منفی زندگی در امریکا هم پرداختند و اشاره کردند سپاسگزاری کنم. چون یک تصویر رئال و واقعی تری را به ما نشان دادند. متاسفانه ما ایرانیها هرگز یک تصویر درستی از امریکا و مردم امریکا نداشتیم. در رسانه های داخل که امریکا یک کشور بی درو پیکر پر از قاتل و جانی نشان داده می شود که اصلا امنیت در آن وجود ندارد و در دنیای مجازی ایرانی هم امریکا بهشتی است پر از فرشتگان و اصلا فقیر و بیچاره ندارد و همه شاد و خوشحال و پلیسش هم وقتی نیاز داریم سریع حاضر است و....
    اما به هر حال در واقعیت امریکا نه آن است و نه این! و البته خوبی هایش بسیار بیشتر از بدی هایش است که اینقدر آدم را در سرتاسر دنیا جذب خودش کرده است. اما به نظرم خیلی خوب است که آدمی پیش از رفتن به این کشور با جنبه های منفی اش بیشتر آشنا شود چون به احتمال زیاد هنگام زندگی در امریکا با بیشتر این جنبه های منفی روبرو نخواهد شد و خب برایش امریکا دوست داشتنی تر هم می شود!
    سپاس از همه ی دوستانی که تجربیات و نظرات خودشان را حال چه شیرین چه تلخ در مورد امریکا بیان کردند.

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    دوست من
    من این جمله رو هم از شما هم از هزار نفر دیگه توی این فروم هم بیرون این فروم هم از تحصیل کرده های به اصطلاح روشنفکر همین کانادا (که خودم توش هستم) هم از کسانی که مدرک دیپلم دارن هم پی اچ دیا هم بازاریا هم اونی که توی مارکته و.. شنیدم (همه ایرانین) میخوام بهت بگم خیلی خیلی سیستم فکری ما ایرانیا به هم شباهت داره حتی نحوه جواب دادنمون به هر چالش و بحرانی و واکنش هامون.
    میخوام بدونی
    عزیز من
    اینی که نوشتی:
    "اگر بر فرض محال آمریکا بده مجبور نیستیم در جایی که ناراحت هستیم زندگی کنیم میتونیم به کشورمون برگردیم "
    اونی که زحمت میکشه هزار پیچ و خم پذیرش رو رد میکنه و میاد اینجا زندگی میکنه و موفقم میشه و دور و بریاش بهش افتخار میکنن، اون قطعا این جمله شما به عقلش میرسه. منتظر نیست شما و بقیه بیای بهش بگی امریکا بده؟ برگرد!
    اون عرضه ش زیاد بوده تونسته بیاد امریکا کانادا هرجا
    پس حتما از پسش برمیاد که برگرده کشورش جایی که فرهنگ و مردم رو میشناسه زندگی کنه (راحت ترم هست)
    هرکسی هم ناله میکنه الزاما ازینجا متنفر نیست.
    من خودم عاشق رفتار مردم این کشوریم که توشم.
    قوانینشو دوست دارم
    همه چیشو دوست دارم حتی هواشو
    ولی برای ما که اکثرا بین بیست و سی سالگی مهاجرت کردیم
    هر قدرم زندگیمون گل و بلبل باشه بازم باید pay کنیم برای خیلی چیزا.
    اینکه از یه چیزی مثلا بنالیم یا شکوه کنیم به منزله این نیست که اینجا بده. شما هم از ایران بگی برگرد!
    مهاجرت خوبیا و بدیاشو داره.
    اینجوری برگرد برگرد راه نندازین لطفا.
    مردم گیر نصیحت شما که نیستن.

چون من این مدل صحبت کردن رو حتی بین ایرانیای فرهیخته کانادا هم میبینم و فقط به این فکر میکنم که این آدم 5 ساله مثلا توی کاناداست ولی طرز تفکرش دقیقا عین همون آدمی هست که تا به حال از ایران پاشو نذاشته بیرون. یعنی انگار همین کانادا توی کامیونیتی ایرانیا چرخیده و سینه به سینه همون حرفا رو منتقل داره میکنه ازونا و این چقدر درداور هست.
    میخوام بگم امثال شما زیاده. ولی حداقل اینجوری از دور قضاوت نکن.
    خدا رو چه دیدی، شاید دوست داشتم ده سال بعد برگردم کشورم زندگی کنم و از الان دارم براش plan میکنم.
    منتظر توصیه شما که نشستم هنوز پاتو از ایران بیرون نذاشتی و داری امر و نهی میکنی همه رو.
    مهاجرت "عرضه" میخواد.

خیلیا با سختی میان
    و بعد از طی فراز و نشیب های متعدد و موفق شدن در نجامعه در نهایت (بعد از هفت سال) به این نتیجه میرسن که بقیه رو ادوایز کنن که عمو اگه حال نداری نیا این سختیا رو هم داره. به این معنی نیست که طرف شکست خورده.
    خدا پدر و مادرتون رو نگهداره. منم همین رو میگم. شما دوستانی که ایران هستین، از مایی که اینجا میاییم و وقت می گذاریم تشکر کنید و سپاسگزار باشید. بخدا یه روزی متوجه می شید من چی می گم که شاید دیر باشه. من میام اینجا نکات منفی رو می گم، صد نفر هم می آن و نقاط مثبت رو می گن. بگذارید کنار هم و تصمیم درست بگیرید و ما رو هم دعا کنید. همین و بس
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    خدا پدر و مادرتون رو نگهداره. منم همین رو میگم. شما دوستانی که ایران هستین، از مایی که اینجا میاییم و وقت می گذاریم تشکر کنید و سپاسگزار باشید. بخدا یه روزی متوجه می شید من چی می گم که شاید دیر باشه. من میام اینجا نکات منفی رو می گم، صد نفر هم می آن و نقاط مثبت رو می گن. بگذارید کنار هم و تصمیم درست بگیرید و ما رو هم دعا کنید. همین و بس
    چرا امثال شما هر کی انتقاد کن ناراحت میشید من گفتم که شما در نکات منفی فقط بزرگ نمایی می کنید چرا آنقدر ناراحت میشد و مثل این خانوم فقط با بی ادبی جواب میدید واقعا برای امثال شما واقعا متاسفم

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya1995 نمایش پست ها
    چرا امثال شما هر کی انتقاد کن ناراحت میشید من گفتم که شما در نکات منفی فقط بزرگ نمایی می کنید چرا آنقدر ناراحت میشد و مثل این خانوم فقط با بی ادبی جواب میدید واقعا برای امثال شما واقعا متاسفم
    والا من بی ادبی نمی بینم توی نوشته هام. ولی ناراحت می شم از دست خودمون (ایرانی ها) که دوست نداریم واقعیت و حقیقت تلخ رو بشنویم ولی دوست داریم دروغ شیرین رو بشنویم. و نمی دونم چه وقت ما قراره درست بشیم. دوست محترم، شما اگر در امریکا نیستی چطور می دونی که من بزرگ نمایی می کنم؟ اگر لطف کنید و کامنت های من رو بخونید و یک مورد رو نشون بدین که من بزرگنمایی کردم، ممنون خواهم شد.
    من نمی خواستم با شما یا هر کسی بحث مستقیم کنم ولی شما می فرمایید من در مورد نکات منفی بزرگنمایی می کنم. یک سوال می پرسم لطف کنید صادقانه جواب بدین: به نظر شما در مورد نکات منفی امریکا بیشتر بزرگ نمایی می شه یا در مورد نکات منفی اش؟؟؟
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق کنترل غیرانتفاعی پیام گلپایگان

نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    والا من بی ادبی نمی بینم توی نوشته هام. ولی ناراحت می شم از دست خودمون (ایرانی ها) که دوست نداریم واقعیت و حقیقت تلخ رو بشنویم ولی دوست داریم دروغ شیرین رو بشنویم. و نمی دونم چه وقت ما قراره درست بشیم. دوست محترم، شما اگر در امریکا نیستی چطور می دونی که من بزرگ نمایی می کنم؟ اگر لطف کنید و کامنت های من رو بخونید و یک مورد رو نشون بدین که من بزرگنمایی کردم، ممنون خواهم شد.
    من نمی خواستم با شما یا هر کسی بحث مستقیم کنم ولی شما می فرمایید من در مورد نکات منفی بزرگنمایی می کنم. یک سوال می پرسم لطف کنید صادقانه جواب بدین: به نظر شما در مورد نکات منفی امریکا بیشتر بزرگ نمایی می شه یا در مورد نکات منفی اش؟؟؟
    دوست عزیز ممنون درمورد مشکلات آمریکا اطلاع میدین در فروم کانادا هم کم و بیش همین بحث ها هست و در اون بخش هم دوستان از سرما و مشکلات کار و ... صحبت میکنند بله حقیقت همینه همه جا یک سری مشکلات هست یک سری خوبی ها و نکات مثبت. من به شخصه خوشحال میشم درمورد هر دو جنبه یک مقصد بحث بشه و با آگاهی بیشتر تصمیم بگیرم. یا دوستانی که تصمیم به آمریکا رفتن دارند میتونن همه مشکلات را قبول کنند و با رضایت بیشتر تصمیم میگیرن برن یا از آمریکا رفتن منصرف میشن. به نظرم خیلی از موارد دیگه ذکر نشده تکس و شهریه های هر ایالت و نحوه برخورد و ... و حتی برین در فروم بخش استرالیا و کانادا و بقیه کشور ها هم نگاه کنید همه این مشکلات هست یا شاید خیلی بیشتر از این موارد ولی به نظر من اگر کسی تصمیمش به رفتن باشه همه شرایط رو قبول میکنه و خودش رو برای چند سال سخت آماده میکنه. تو فروم بخش کانادا هم نگاه کنید دوستان از اینکه ممکنه بعدا کار پیدا کنند یا نه نگران هستن و از سرما و ...... آمریکا بهترین کشور دنیا نیست ولی هر کسی بر اساس معیار ها و طرز نگرش خودش و با توجه به شرایطش یک کشور رو انتخاب میکنه پس به انتخاب های هم احترام بذاریم و قبول کنیم هر کشوری خوبی و بدی زیادی داره حالا اینکه واقعا این کشورها چقدر از ایران بهتر یا بدتر هستند واقعا باید بذاریم به حساب تلاش خودمون و اینکه در کشور مقصد چقدر میتونیم پیشرفت کنیم و میزان پیشرفتمون رو هیچ کسی نمیتونه تخمین بزنه چون هرکسی شرایط خاص خودش رو داره ممنون از همه دوستانی که همه جنبه خوب مهاجرت به آمریکا رو گفتن هم جنبه منفی. من به شخصه تصمیمم برای اومدن به آمریکا جدی تر شده و با وجود موانع و سختیا سعی میکنم با دست پر تر بیام نه فقط از نظر مالی بلکه از نظر فکری و رزومه کاری. موفق باشین
    من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA

البته به نظر من یه موضوع مهم رو باید در نظر گرفت. امریکا کشور بسیار پهناوریه. دیدگاه و نظر افراد مقیم امریکا از هر ایالت با ایالت دیگه فرق داره. این خیلی مهمه که کجا به امریکا وارد میشید و همینطور تصور و انتظار چه چیزی رو دارید. دیدگاه کسی که مثلا بار اول به کالیفرنیا وارد شده با کسی که تو ارگان وارد شده فرق داره.

من خودم به ایالت اوهایو وارد شدم. یعنی با امریکا از طریق اوهایو آشنا شدم. از فرودگاه که اومدم بیرون با یک شهر بسیار سرسبز روبرو شدم که تو کوچه خیابوناش خرگوش و سنجاب و آهو و گوزن آزاده پرسه میزنن(مثل تهران که گربه همه جا هست)، گوشام از صدای پرنده های که رو درختا هستن کر میشه. خونه های دقیقا سبک سیاق کارتونی دارن (مثل خونه های تو تام و جری)، حیاطا در و دیوار ندارن. یعنی درواقع یک شهریه که تو دل یک جنگل بنا شده. همه مردم هم تا شمارو میبین با لبخند میگن Hello. یعنی وقتی تو خیابون راه میری باید راه به راه به همه سلام کنی، اونم با لبخند. بعدم یک دفعه از دانشگاه های ایران وارد یه دانشگاه امریکایی میشی. خب این یه تصویر.

حالا یه تصویر دیگه. بعد چند ماه برای ملاقات دوستی به نیویورک سفر کردم. شهری شلوغ مثل تهران. ایستگاه های متروی تهران دیدید همه عجله دارن، دارن میدوند؟ نیویورک دقیقا اینجوریه. پر ساختمانهای سر به فلک کشیده. هیچ کی هم سلام نمیکنه بهت. گدا و بی خانمان (Homeless) زیاد میبینی(البته کمتر از تهران) که حتی از نزدیکشون رد بشی بو بد بدن حمام نرفته شون اذیتتون میکنه. برخلاف شهری که تو اوهایو من توش هستم که اصلا گدا نداره. ترافیکم که ماشالا(هرچند در حد تهران نیست بنظرم و با این همه خودرو مطلقا آلودگی هوا وجود نداره) . شهر بی رحمیه اگر خودرویتان را فقط یک ساعت یه جا پارک کنید باید 40 دلار هزینه پارک بدید. آنقدر شلوغه که وقتی تو پیاده رو راه میرید همینجور باید تنه بخورید از مردم. خب اینم یه تصویر دیگه.

طبعا اگر مثلا دو نفر که به امریکا میان یکی به نیویورک وارد بشه و دیگری مثل من به اوهایو، تجربیات کاملا متفاوتی میان و اینجا به اشتراک می گذارند و هر دو هم درست میگن.

بنظر من بجای اینکه بنویسیم آمریکا اینجوره یا اونجوره بهتره بنویسیم شهر یا ایالتی که من توش هستم اینطوره یا اونطوره.

هزینه های زندگی شهر به شهر و ایالت به ایالت خیلی فرق داره. اگر از چند جا پذیرش دارید، علاوه بر وضعیت دانشگاه، حتما هزینه زندگی در شهرهای مختلفی که ازشون پذیرش دارید رو هم تحقیق کنید. من اینجا یه خانه یک خوابه بزرگ حدود 80-90 متری اجاره کردم 840 دلار ماهی اگه یه همخونه داشته باشم نصف میشه، اگه دو تا همخونه بگیرم یک سوم میشه و ....
    ولی نصفه این خونه تو نیویورک(تاکید میکنم نصف این خونه) کمتر از 2000 دلار نیست.

امیدوارم دیدگاهم براتون مفید بوده باشه
    ویرایش توسط ebrahimsaleh : November 24th, 2017 در ساعت 11:11 PM
    آیا می دانستید برای تولید فقط یک ورق A4، ده لیتر آب مصرف می شود؟
    با پرینت نگرفتن از مطالب غیرضروری به حفظ محیط زیست کمک کنیم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lou نمایش پست ها
    من واقعا گیج شدم. از یک طرف چون در ایران کار و درآمد خوب داشتم خیلی سخته برام چندین سال سختی و استرس تحصیل در مقطع دکترا با درآمد دانشجویی آن هم در سن سی سالگی و مجردی تحمل کنم، بنابراین به نظر آمریکا گزینه بهتریه چون دو ساله مدرک ارشد رو که گرفتم میتوانم سر کار بروم. اما در عین حال ترس زیادی دارم که اولا سر ویزای کاری و ... به مشکل بخورم. همچنین باید چندین سال دوری از ایران را به دلیل ویزای سینگل تحمل کنم تا بلاخره یک زمان گرین کارت بگیرم. همین مسائل باز کانادا رو با اینکه تنها گزینه دکترا را پیش رو دارم، انتخاب بهتری میکنه. واقعا نمیدونم چه انتخابی درست است، خواهش میکنم دوستانی که تجربه دارند کمکم کنند که تصمیم درستی بگیرم.

با سپاس
    خب چرا برای اقامت کانادا اقدام نمی کنید؟ همزمان در امریکا به تحصیل بپردازید، تا وقتی نتیجه اقامت کانادا میاد، امریکا رو خوب بررسی کردید و دیگه مونده کانادا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    sociology

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahimsaleh نمایش پست ها
    البته به نظر من یه موضوع مهم رو باید در نظر گرفت. امریکا کشور بسیار پهناوریه. دیدگاه و نظر افراد مقیم امریکا از هر ایالت با ایالت دیگه فرق داره. این خیلی مهمه که کجا به امریکا وارد میشید و همینطور تصور و انتظار چه چیزی رو دارید. دیدگاه کسی که مثلا بار اول به کالیفرنیا وارد شده با کسی که تو ارگان وارد شده فرق داره.

من خودم به ایالت اوهایو وارد شدم. یعنی با امریکا از طریق اوهایو آشنا شدم. از فرودگاه که اومدم بیرون با یک شهر بسیار سرسبز روبرو شدم که تو کوچه خیابوناش خرگوش و سنجاب و آهو و گوزن آزاده پرسه میزنن(مثل تهران که گربه همه جا هست)، گوشام از صدای پرنده های که رو درختا هستن کر میشه. خونه های دقیقا سبک سیاق کارتونی دارن (مثل خونه های تو تام و جری)، حیاطا در و دیوار ندارن. یعنی درواقع یک شهریه که تو دل یک جنگل بنا شده. همه مردم هم تا شمارو میبین با لبخند میگن Hello. یعنی وقتی تو خیابون راه میری باید راه به راه به همه سلام کنی، اونم با لبخند. بعدم یک دفعه از دانشگاه های ایران وارد یه دانشگاه امریکایی میشی. خب این یه تصویر.

حالا یه تصویر دیگه. بعد چند ماه برای ملاقات دوستی به نیویورک سفر کردم. شهری شلوغ مثل تهران. ایستگاه های متروی تهران دیدید همه عجله دارن، دارن میدوند؟ نیویورک دقیقا اینجوریه. پر ساختمانهای سر به فلک کشیده. هیچ کی هم سلام نمیکنه بهت. گدا و بی خانمان (Homeless) زیاد میبینی(البته کمتر از تهران) که حتی از نزدیکشون رد بشی بو بد بدن حمام نرفته شون اذیتتون میکنه. برخلاف شهری که تو اوهایو من توش هستم که اصلا گدا نداره. ترافیکم که ماشالا(هرچند در حد تهران نیست بنظرم و با این همه خودرو مطلقا آلودگی هوا وجود نداره) . شهر بی رحمیه اگر خودرویتان را فقط یک ساعت یه جا پارک کنید باید 40 دلار هزینه پارک بدید. آنقدر شلوغه که وقتی تو پیاده رو راه میرید همینجور باید تنه بخورید از مردم. خب اینم یه تصویر دیگه.

طبعا اگر مثلا دو نفر که به امریکا میان یکی به نیویورک وارد بشه و دیگری مثل من به اوهایو، تجربیات کاملا متفاوتی میان و اینجا به اشتراک می گذارند و هر دو هم درست میگن.

بنظر من بجای اینکه بنویسیم آمریکا اینجوره یا اونجوره بهتره بنویسیم شهر یا ایالتی که من توش هستم اینطوره یا اونطوره.

هزینه های زندگی شهر به شهر و ایالت به ایالت خیلی فرق داره. اگر از چند جا پذیرش دارید، علاوه بر وضعیت دانشگاه، حتما هزینه زندگی در شهرهای مختلفی که ازشون پذیرش دارید رو هم تحقیق کنید. من اینجا یه خانه یک خوابه بزرگ حدود 80-90 متری اجاره کردم 840 دلار ماهی اگه یه همخونه داشته باشم نصف میشه، اگه دو تا همخونه بگیرم یک سوم میشه و ....
    ولی نصفه این خونه تو نیویورک(تاکید میکنم نصف این خونه) کمتر از 2000 دلار نیست.

امیدوارم دیدگاهم براتون مفید بوده باشه

خیلی جالب بود تجربتون و مفید . امکان داره بگید کدوم شهر اوهایو بودید ؟ و یک سواله دیگه اینکه به نظرتون آخرش آمریکا رفتن به همه ی سختی هاش میرزه یا ن؟ میدونم میشه جواب داد که نسبیه و .... ولی میحوام بدونم چ برتری های اساسی نسبت به کانادا و استرالیا داره که انقد پرطرفدار تره ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط alimahmudi نمایش پست ها
    خیلی جالب بود تجربتون و مفید . امکان داره بگید کدوم شهر اوهایو بودید ؟ و یک سواله دیگه اینکه به نظرتون آخرش آمریکا رفتن به همه ی سختی هاش میرزه یا ن؟ میدونم میشه جواب داد که نسبیه و .... ولی میحوام بدونم چ برتری های اساسی نسبت به کانادا و استرالیا داره که انقد پرطرفدار تره ؟

والا این خیلی سوال سختیه که آمریکا رفتن به سختیاش می ارزه یا نه. این پرسش را اگر مثلا از 100 نفر بپرسید 100 پاسخ کاملا متفاوت دریافت میکنید. به نظر من می ارزه (تاکید موکد میکنم به نظر من). و صادقانه بگم من نه کانادا رفتم و نه استرالیا، برای همین نمیدونم چه برتری هایی داره. ولی این که با حالت خاصی میگن سختیییی های آمریکا! انگار استرالیا رفتن و کانادا رفتن عین آب خوردنه، حالا آمریکا رفتن شق القمره، بالاخره همشون سختی دارن دیگه. باز هم میگم، من اونجاها نرفتم ولی خب حتما اونجاها هم سختی های خودشو داره دیگه.
    من کلیولند هستم.
    ویرایش توسط ebrahimsaleh : December 1st, 2017 در ساعت 08:45 AM
    آیا می دانستید برای تولید فقط یک ورق A4، ده لیتر آب مصرف می شود؟
    با پرینت نگرفتن از مطالب غیرضروری به حفظ محیط زیست کمک کنیم.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahimsaleh نمایش پست ها
    والا این خیلی سوال سختیه که آمریکا رفتن به سختیاش می ارزه یا نه. این پرسش را اگر مثلا از 100 نفر بپرسید 100 پاسخ کاملا متفاوت دریافت میکنید. به نظر من می ارزه (تاکید موکد میکنم به نظر من). و صادقانه بگم من نه کانادا رفتم و نه استرالیا، برای همین نمیدونم چه برتری هایی داره. ولی این که با حالت خاصی میگن سختیییی های آمریکا! انگار استرالیا رفتن و کانادا رفتن عین آب خوردنه، حالا آمریکا رفتن شق القمره، بالاخره همشون سختی دارن دیگه. باز هم میگم، من اونجاها نرفتم ولی خب حتما اونجاها هم سختی های خودشو داره دیگه.
    من کلیولند هستم.
    دقیقا درست می فرمایید کانادا برتری و البته مشکلات خودش رو داره، درسته که پروسه اقامت گرفتن و شهروندی توی کانادا راحتتر از آمریکاست ولی کم نبودن کسایی که با ویزای دانشجویی کانادا اومدن و اون موقع که PhD ها راحت می تونسن اقامت بگیرن اقامت گرفتن و کانادا رو هم دوست داشتن ولی نهایتا کار گیر نیاوردن و مجبور شدن که برای کار برن آمریکا!
    دیدم در صفحات قبل بحث از مقایسه کانادا و آمریکا بود و اینکه اقامت گرفتن و شهروندی کانادا راحتتره، بله راحتتره و این خیلی بهتره، ولی نهایتا ممکنه از کانادا برای کار کردن به آمریکا برین، و آخرش همون آمریکا بشه، البته این بحث نسبت به رشته و مقطع تحصیلی فرق می کنه ولی کلا برای PhD ها خیلی بازار کار کانادا کوچیکه، شاید برای خیلی ها همون بهتر باشه که از اول برن آمریکا و اونجا کانکشنهای خودشون رو ایجاد کنند.
    کار پیدا کردن اولویت داره نسبت به راحتی در اقامت گرفتن، اقامت بدون کار که فایده ای نداره. آمریکا نه تنها به خاطر سطح علمی خوبش بلکه به خاطر بازار کار خوبی که داره واقعا انتخاب خیلی خوبیه.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام