صفحه 127 از 178 نخستنخست ... 2777117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137177 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,261 تا 1,270 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط lou نمایش پست ها
    ممنونم، من بین آمریکا و کانادا موندم. درآمد ایران که فقط معیار نیست ولی برای من که مجردم درآمد بالای شیشی که دارم خوبه. فیلد کاری من برنامه نویسیه تحت وب هست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط lou نمایش پست ها
    ممنونم، من بین آمریکا و کانادا موندم. درآمد ایران که فقط معیار نیست ولی برای من که مجردم درآمد بالای شیشی که دارم خوبه. فیلد کاری من برنامه نویسیه تحت وب هست.
    انتخاب بین کانادا و آمریکا به روحیه خودت برمیگرده. اگه محافظه کار هستی و حاضر نیستی ریسک کنی کانادا برات بهتره وگرنه آمریکا.

اینکه بری کانادا و بعد از 6 سال اقامت گرفتن بخوای بیای آمریکا باعث میشه عقب بیفتی. هر بار مهاجرت کردن باعث میشه آدم از زندگی عقب بیفته. حتی مهاجرت از یک شهر به شهر دیگه. از یک کشور به کشور دیگه که جای خود داره.

دلایل بهتر بودن آمریکا زیاده. فقط به این نکته اشاره میکنم که ببین از کسایی که میخوان از ایران برن چند نفرشون میرن آمریکا چند نفشون میرن کانادا. همه هم آدمای تحصیل کرده ای هستن که به اندازه کافی تحقیق کردن و از تجربه سود بردن.

در کل انتخاب بین خوب و بهتر است. معمولا کسایی که کانادا هستن از شرایط اونجا راضین. ولی باز خیلی ها رو دیدم که بعد از کانادا اومدن آمریکا (بر عکسشو ندیدم. مسلما هستن کسایی ولی من نمیشناسم) اگه نگران ترامپ هستی که کاری کنه که نتونی بعدا آمریکا بمونی، خب بذارش بعنوان ریسک کار. ریسکی که باعث میشه حقوق بالای 6 میلیون تومنت بشه بالای 6 هزار دلار. علاوه بر شرایط بهتر اجتماعی و فرهنگی و ... (نسبت به ایران نه کانادا!)
    من مسئول حرف هایی هستم که می زنم نه برداشتی که دیگران از حرف هایم می کنند.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_m نمایش پست ها
    انتخاب بین کانادا و آمریکا به روحیه خودت برمیگرده. اگه محافظه کار هستی و حاضر نیستی ریسک کنی کانادا برات بهتره وگرنه آمریکا.

اینکه بری کانادا و بعد از 6 سال اقامت گرفتن بخوای بیای آمریکا باعث میشه عقب بیفتی. هر بار مهاجرت کردن باعث میشه آدم از زندگی عقب بیفته. حتی مهاجرت از یک شهر به شهر دیگه. از یک کشور به کشور دیگه که جای خود داره.

دلایل بهتر بودن آمریکا زیاده. فقط به این نکته اشاره میکنم که ببین از کسایی که میخوان از ایران برن چند نفرشون میرن آمریکا چند نفشون میرن کانادا. همه هم آدمای تحصیل کرده ای هستن که به اندازه کافی تحقیق کردن و از تجربه سود بردن.

در کل انتخاب بین خوب و بهتر است. معمولا کسایی که کانادا هستن از شرایط اونجا راضین. ولی باز خیلی ها رو دیدم که بعد از کانادا اومدن آمریکا (بر عکسشو ندیدم. مسلما هستن کسایی ولی من نمیشناسم) اگه نگران ترامپ هستی که کاری کنه که نتونی بعدا آمریکا بمونی، خب بذارش بعنوان ریسک کار. ریسکی که باعث میشه حقوق بالای 6 میلیون تومنت بشه بالای 6 هزار دلار. علاوه بر شرایط بهتر اجتماعی و فرهنگی و ... (نسبت به ایران نه کانادا!)
    اون جمله ای که منم میخواستم به ایشون بگم
    همین چیزیه که شما نوشتی:
    "انتخاب بین کانادا و آمریکا به روحیه خودت برمیگرده. اگه محافظه کار هستی و حاضر نیستی ریسک کنی کانادا برات بهتره وگرنه آمریکا."
    (درباره بقیه پستت نظری ندارم)

اینکه عزیز من اگه قدرت ریسک کردن داری، اگه میتونی تو هر شرایطی survive کنی و خودتو بعدش بکشی بالا امریکا ظاهرا (چون من آمریکا نرفتم هنوز) گزینه خیلی مناسبتریه.
    اگه یه روال نسبتا منطقی و روتین انتظار داری از زندگی (مثلا، حدودا دو سال بعد از ورودم میرم پی ار میگیرم اگه امتیاز بیارم، 3 سال بعدش پاسپورت میگیرم و... نمیدونم از دوران دانشجویی کانکشن میزنم کار پیدا میکنم، کار پیدا میکنم و زندگی میکنم و...) کانادا مناسبتره. همه میگن، توی کانادا یه روال منطقی داره زندگی که ممکنه توی آمریکا اون اتفاق نیفته. مردم اینجا از منیتوبا! به عنوان خطرناکترین شهر کانادا یاد میکنن!
    منیتوبا در مقابل شهرهای خطرناک آمریکا (و همین ایران خودمون) یه شهر کاملا امن به حساب میاد! یعنی اینقدر امنه که هر سری اینا میگن به شدتخطرناکه من هر بار تعجب میکنم! میخوام تفاوت رو درک کنی.
    اگه اون روال منطقی رو نمیخوای! و خیلی اهل ریسک و adventure و اهل تلاش هستی برو آمریکا و از هیچی نترس!
    ممکنه چیزایی رو توی آمریکا به دست بیاری که هرگز توی کانادا دستت نیاد (از نظر پیشرفت در کار و زندگی) در عوض یه چیزایی تو کانادا خواهی داشت که هرگز ممکنه (ممکنه) تو امریکا نداشته باشی (مردم بسیار مودب و خوب، آرامش خاطر مخصوصا برای مهاجرا، نسبت به همون برای مهاجرایی که میرن امریکا، یه زندگی معقول و با روال منطقی، زندگی ای که خیلی فراز و نشیب نداره، اختلاف طبقاتی ای که واقعااااااااا توی کانادا نسبت به ایران و آمریکا دیده نمیشه انگار!! چون خیلی خیلی کمه و خیلی چیزای دیگه)

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_m نمایش پست ها

من اتفاقا از این تفاوت نگاه توی این فروم استقبال میکنم.
    چندتا سوال داشتم تا درک بهتری از پیشنهاد شما داشته باشم:

1. من ریسک رو اینجوری تعریف میکنم: احتمال از دست دادن یا بدست آوردن چیزی. (احتمال)
    ایشون اگه وارد آمریکا بشن به یقین نمیتونن برگردن ایران یا خانواده اشون بیان دیدنشون مینیمم برای 2.5 - 3 سال (به فرض گرفتن مدرک فوق و کار گرفتن و انجام پروسه ویزای کاری) - این حتمی هست پس نمیشه به ریسک پذیر بودن یا نبودن ربطش داد.
    اینکه پروسه گرفتن پاسپورت تو آمریکا یه پروسه خیلی طولانی هست (عملا نشدنی) و باید سالها با گرین کارت بمونی تا بتونی واجد شرایط بشی - این حتمی هست شانسی نیست که حالا ایشون بیان ریسک کنن.
    حتی پروسه گرین کارت هم وحشتناک طولانیه
    Getting a green card can be a long, arduous process for many immigrants. Some even have to wait for 25 years or spend tens of thousands of dollars to get legal permanent residency in the United States.

مطمئنا بحث امید ریاضی یادتون هست. احتمال رخداد ضربدر منافع و مضراتش. وقتی 99.99 درصد ایشون تو 10 سال آینده تکلیف خیلی روشنی از نظر شهروندی نداره و با هر رییس جمهوری شرایطش بالا پایین میشه دیگه مگه قراره reward اون 1 صدم درصد چی باشه تا به نقطه سر به سر برسه و ما بگیم ببین اگه ریسک پذیر هستی برو آمریکا؟

2. مهاجرت شاید بین دو کشور با فرهنگ های مختلف این شوک رو به آدم بده که حس میکنه عقب رفت (مثلا شما از آمریکا بری چین) ولی یه جایی مثل آمریکای شمالی آیا همچین حسی به شما میده؟ همه چی تکراری و عین هم !(انگار نشستن کپی کردن همه چی رو) شما از نیویورک بری لس آنجلس چه چیزی باعث میشه عقب بری؟ مثلا تو آمازون نیویورک کار میکنی یه آفر بگیری بری مایکروسفات تو کالیفرنیا. خصوصا برای شغل های تکنیکالی مثل کامپیوتر. مدیر فروش شاید یهو کانکشن ها و مشتری هاش رو از دست بده ولی یه مهندس کامپیوتر مگه قراره چه اتفاقی براش بیوفته؟

3. اینکه چندنفر از ایران میرن یه جایی خیلی نمیتونه فاکتور مناسبی برای انتخاب بین دو کشور باشه. مردم به دلایل مختلف ممکنه راهی یه کشور دیگه بشن مثل آب و هوا ، مد و کلاس ، داشتن آشنا و... مثلا اگه خیلی ها سوئد برن نشون میده که سوئد جای بهتری هست به نسبت آمریکا؟

4. خیلی ها از کانادا میان آمریکا. چون: 1. مالیات کمتر هست 2. متوسط درآمد بیشتر هست 3. آب و هواش مطمئنا خیلی بهتر از کاناداس (تو اکثر مناطق)

در کل من به ریسک پذیر یا ریسک گریز بودن نمیتونم ربطش بدم ، اینقدرتوی کیس ایشون قضیه یکطرفه اس (به عقیده من) که یه فرد 30 ساله هم نمیتونه خودش رو متقاعد کنه که بره آمریکا !
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

من این پست بالایی رو که دیدم این یادم اومد یهویی
    گفتم برای اونایی که دارن میان یا میخوان بیان بگم
    این عشق به آمریکا، حالا به هر دلیلی که ایجاد شده (مثل آلمان توی اروپا که ایرانیا همش میگن آلمان همه جوره قلب اروپاس و... دیگه گوشتو کر میکنه این آلمان آلمانی که ایرانیای توی المان میگن همش، بعضی وقتا خودشونم نمیدونن یعنی چی ولی همش میگن اینو، نه که آلمان جای بدی باشه ولی اینکه دیگه تو بگی آلمان بهترین جای جهانه و هیچ کس حق نداره بگه مثلا من از نیوزیلندم خوشم میاد، و اگه یکیم بگه فوری قشر تحصیل کرده و باخرد ایرانی بهش توهین میکنن خیلی جای تامل داره، یا مثلا خیلیاااااا از ایران میرن همش آلمان پناهنده میشن، دارن میبینن چه وضعیت بدی دارنا، ولی به روی خودشون نمیارن و همش دلشون رو خوش میکنن که ما آلمانیم) محدود به کشورهای جهان سوم یا در حال توسعه هست (من خودم ناراحت میشم به کشورم میگن جهان سوم، ولی الان خودمونیم و هممون مال ایران عزیزم هستیم دیگه تعارف نداریم) من اینجا وقتی اومدم پامو گذاشتم توی خاک این کشور، دقت که کردم دیدم انسانهاییکه همش بهم میگفتن برای ویزای آمریکا درخواست بده، حتما آمریکا رو ببین. آمریکا مهمه. نمیدونم بریم نیاگارا چون امریکا دیده میشه ازونورش از کشورایی هستن که امریکا رو نمیشناسن اصلا، یه بارم نرفته بودن اونجا قبل از کانادا اومدنشون، ولی نشناخته میگن امریکا عالیه. اینا دو بار سه بار ریجکت شده بودن از امریکا تا بلاخره تونسته بودن یه ویزا بگیرن برن امریکا. این "امریکا" امریکا کردنا اینجا بین مردم کانادا دیده نمیشه اونجوری. نمیدونم شاید چون اینا از بچگی دیگه اینقدر امریکا رفتن آمریکا براشون خیلی عادی شده، یا که واقعا میدونن که آمریکا چالش ها و دغدغه های خودشو داره و اونجوری که جهان سوم میبینه امریکا رو، نیست.
    ولی توی ایران دختر بابای من اگه توی U of T با فول فاند درس بخونه، اینقدر مهم نیست، تا که پسر دوست بابای من با هزار تا فلاکت با ویزای سینگل با دو بار ریجکت شدن و نمیدونم بدون هیچ فاندی توی مثلا توسکالوسا یا آیداهو درس بخونه. کلا اسم آمریکا برای ایرانیا خیلی سنگینه.
    به قول ایشون اینکه این همه آدم میان آمریکا دلیل نمیشه که آمریکا بی نقصه یا خیلی بهتره.
    نباید مبنا رو بذاری به اینکه چند تا دانشجوی graduate میان آمریکا پس آمریکا جای خوبی است! مگه این دانشجوها علامه دهرن؟ مگه سیاستمدارای موفق تمام کشورها هستن یا اقتصاددانن همشون؟ یا روانشناسن؟ اصلا هرکی باشن، اینکه این همه آدم مهاجرت میکنن یه جایی مگه اونجا متمایز میکنه خیلی؟ مگه این همه افغان مهاجرت کردن کشور ما، نشون میده کشور ما بی نقصه؟ یا ارجحه به کشورای دیگه که ملت جمع میکنن اینجا میان؟! من عده کثیری از دوستامو میشناسم که فقط واسه اینکه برن لس انجلس و عکس بگیرن و بگن من و لس آنجلس یهویی حاضرن لباس گور خر بپوشن و سوار کشتی بشن و بیان امریکا. حاضره یه شب تو کارتون بخوابه، ولی اون عکسه رو بگیره.
    این خیلی ساده انگارانه هست.
    ولی به قول مهرداد، حالا به هر دلیلی، اگه یه روال منطقی (بعد از چند سال تلاش البته) از زندگی میخوای و میخوای خیلی پیش بینی شده به همه چی برسی و انتظار حوادث غیرمترقبه سیاسی و غیرسیاسی و همه جوره! رو نداری کانادا خیلی بهتره. زندگی میفته رو غلتک، بدون هیچ تغییری! تا آخر عمرت! همینجوری زندگی میکنی بدون یه ذره تغییر! تا که میمیره آدم.
    ویرایش توسط chemistrymaste : November 17th, 2017 در ساعت 09:49 PM

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    من این پست بالایی رو که دیدم این یادم اومد یهویی
    گفتم برای اونایی که دارن میان یا میخوان بیان بگم
    این عشق به آمریکا، حالا به هر دلیلی که ایجاد شده (مثل آلمان توی اروپا که ایرانیا همش میگن آلمان همه جوره قلب اروپاس و... دیگه گوشتو کر میکنه این آلمان آلمانی که ایرانیای توی المان میگن همش، بعضی وقتا خودشونم نمیدونن یعنی چی ولی همش میگن اینو، نه که آلمان جای بدی باشه ولی اینکه دیگه تو بگی آلمان بهترین جای جهانه و هیچ کس حق نداره بگه مثلا من از نیوزیلندم خوشم میاد، و اگه یکیم بگه فوری قشر تحصیل کرده و باخرد ایرانی بهش توهین میکنن خیلی جای تامل داره، یا مثلا خیلیاااااا از ایران میرن همش آلمان پناهنده میشن، دارن میبینن چه وضعیت بدی دارنا، ولی به روی خودشون نمیارن و همش دلشون رو خوش میکنن که ما آلمانیم) محدود به کشورهای جهان سوم یا در حال توسعه هست (من خودم ناراحت میشم به کشورم میگن جهان سوم، ولی الان خودمونیم و هممون مال ایران عزیزم هستیم دیگه تعارف نداریم) من اینجا وقتی اومدم پامو گذاشتم توی خاک این کشور، دقت که کردم دیدم انسانهاییکه همش بهم میگفتن برای ویزای آمریکا درخواست بده، حتما آمریکا رو ببین. آمریکا مهمه. نمیدونم بریم نیاگارا چون امریکا دیده میشه ازونورش از کشورایی هستن که امریکا رو نمیشناسن اصلا، یه بارم نرفته بودن اونجا قبل از کانادا اومدنشون، ولی نشناخته میگن امریکا عالیه. اینا دو بار سه بار ریجکت شده بودن از امریکا تا بلاخره تونسته بودن یه ویزا بگیرن برن امریکا. این "امریکا" امریکا کردنا اینجا بین مردم کانادا دیده نمیشه اونجوری. نمیدونم شاید چون اینا از بچگی دیگه اینقدر امریکا رفتن آمریکا براشون خیلی عادی شده، یا که واقعا میدونن که آمریکا چالش ها و دغدغه های خودشو داره و اونجوری که جهان سوم میبینه امریکا رو، نیست.
    ولی توی ایران دختر بابای من اگه توی U of T با فول فاند درس بخونه، اینقدر مهم نیست، تا که پسر دوست بابای من با هزار تا فلاکت با ویزای سینگل با دو بار ریجکت شدن و نمیدونم بدون هیچ فاندی توی مثلا توسکالوسا یا آیداهو درس بخونه. کلا اسم آمریکا برای ایرانیا خیلی سنگینه.
    به قول ایشون اینکه این همه آدم میان آمریکا دلیل نمیشه که آمریکا بی نقصه یا خیلی بهتره.
    نباید مبنا رو بذاری به اینکه چند تا دانشجوی graduate میان آمریکا پس آمریکا جای خوبی است! مگه این دانشجوها علامه دهرن؟ مگه سیاستمدارای موفق تمام کشورها هستن یا اقتصاددانن همشون؟ یا روانشناسن؟ اصلا هرکی باشن، اینکه این همه آدم مهاجرت میکنن یه جایی مگه اونجا متمایز میکنه خیلی؟ مگه این همه افغان مهاجرت کردن کشور ما، نشون میده کشور ما بی نقصه؟ یا ارجحه به کشورای دیگه که ملت جمع میکنن اینجا میان؟! من عده کثری از دوستامو میشناسم که فقط واسه اینکه برن لس انجلس و عکس بگیرن و بگن من و لس آنجلس یهویی. حاضره یه شب تو کارتون بخوابه، ولی اون عکسه رو بگیره.
    این خیلی ساده انگارانه هست.
    ولی به قول مهرداد، حالا به هر دلیلی، اگه یه روال منطقی (بعد از چند سال تلاش البته) از زندگی میخوای و میخوای خیلی پیش بینی شده به همه چی برسی و انتظار حوادث غیرمترقبه سیاسی و غیرسیاسی و همه جوره! رو نداری کانادا خیلی بهتره. زندگی میفته رو غلتک، بدون هیچ تغییری! تا آخر عمرت! همینجوری زندگی میکنی بدون یه ذره تغییر! تا که میمیره آدم.
    منم دقیقا همین رو گفتم و میگم. هرچند که متاسفانه همیشه بخاطر گفتن حقایق و واقعیت ها (من جمله امضام توی همین فروم) طرد شدم و خیلی ها باهام قطع رابطه کردن، ولی برای من این موارد پشیزی ارزش و اهمیت نداره، چون معتقدم رک گویی، صداقت، صراحت لهجه، گفتن حقایق تلخ و واقعیتها جزیی از شخصیت و وجود منه و برام مهم نیست دیگران خوششون بیاد یا نه. در نهایت می گم دوستان آمریکا صدای دهل از دوره برای خیلی ها و خیلی چیزها. هزاربرابر از ایران توی خیلی موارد بهتره ولی 2 نکته رو حتما در نظر بگیرید. 1- توی خیلی چیزها هم ایران بهتر از امریکاس مخصوصا مسایل عاطفی و فرهنگ اصیل گذشته مون، تاریخ مون، خانواده، عشق و.... 2- و مهمتر از همه امریکا با اون چیزی که توی مدیا دیدین و اون چیزی که شنیدین خیلی خیلی خیلی فرق داره. واقع بین باشین و گول شنیده ها و دیده ها در فضای مجازی و مدیا رو نخورین.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق کنترل غیرانتفاعی پیام گلپایگان

ممنون از همه دوستان که اینقدر رک و صریح نظرشون رو میگن و راهنمایی میکنند ولی به نظر من فعلا شرایط اکثر کشورها خوب نیست همون آلمان با اینکه اینقدر پیشرفته هست ولی بازهم پیدا کردن کار سخته و هزینه یورو بالاست و همینطور کانادا و استرالیا که هریک شرایط بورسیه و فاند متفاوت و روال متفاوتی رو دارند و البته موضوع مهم تر این هست که از الان به بعد باید شرایط کانادا و استرالیا رو دید چون تعداد تقاضا بیشتر میشه و به همون نسبت کار کمتر میشه و رقابت زیادتر میشه. به نظر من همیشه آمریکا شرایط گرفتن گرین کارت و اقامت نسبت به بقیه کشورها سخت تر بوده با این تفاوت که الان کار پیدا کردن در آمریکا سخت تر شده و همچنین رفت و آمد ممکن نیست. و به نظر من علت اینکه بعضی از افراد به آمریکا این هست که کار در این کشور بیشتر است.پس بهتره از همه جنبه ها قضیه رو ببینیم که همه کشورها شرایطشون کم کم عوض میشه و درنهایت رقابت زیادی که بوجود میاد نمیتونه اجازه اینو بده که هرکسی توی این کشورها بمونه و اکثریت یا با شرایط متوسط ادامه میدن یا برمیگردن. اگر کسی از نظر مالی تامین باشه توی هر کشوری میتونه راحت زندگی کنه حتی همین ایران،ولی خارج از ایران مهم تر از بحث اقامت دائم گرفتن بحث کار هست که به نظر من هیچ کسی نمیتونه نظر دقیق دراین مورد بده که تو چه کشوری کار کمتره یا بیشتر یا اصلا بهت کار میدن و کار با حقوق مناسب پیدا میکنی یا نه. به نظر من قبل از اینکه به فکر اقامت دایم باشیم بهتره تا جایی که میتونیم تلاش کنیم تا ثابت کنیم برای گرفتن یه کار انتخاب مناسبی هستیم.
    من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم

Junior Member

سلام عرض می کنم خدمت همه دوستان عزیز... ممنونم از نظرات همه عزیزان... من تازه به این جمع اضافه شدم اما تقریبا یک هفته ای میشه که صفحات زیادی رو از این فروم خوندم و یه کلیاتی بدست اومده.....
    و اما نظر من در زمینه بحث هایی که دوستان انجام دادن....
    ببینید عزیزان مسئله اصلی اینه که چه بخوایم قبول کنیم چه نکنیم اکثر قشری که در اینجا دپر هم هستیم همونایی هستیم که از بچگی به ما گفتم درس بخون تا یه مهندس و یا دکتر بشی....! حالا اینکه از همون اول هم به ما نگفتن که آخرش چی میشه و ما نمیدونستیم آخرش باید برای خرید یه پراید وام بگیریمو و خرید خونه بشه برامون رویا جای خود داره اما در هر صورت اکثر کسایی که میان اینجا از شکم سیری نمیان و فکر میکنن همچنان درس راهه نجاته مثل خودم!!!
    بزارید کاملا رک و بی پروا باشیم با هم تا به یک نتیجه منطقیتر برسیم....
    اول یه سوال مهم.... همگی میگن کار کردن تو امریکا سخته... ۶ صبح تا ۸ شب....! پس امریکا با اون چیزایی که تو ذهنمونه خیلی فرق داره پس دو ریال نمی ارزه...!
    واقعیتش اینه که ما ایرانیا طبق همون تفکری که بالا گفتم همگی برای یه کار پشت میزی ساعت ۸ تا ۴ و البته تو شهرستانها ۸ تا ۲ مغزمون از همون دوران ابتدای دانشگاه کانالیزه شده! همون تفکری که میگفت درس بخون تا کارمند دولت بشی و یه آب باریکه ای حداقل برات بیاد تا زنده بمونی!!! اکثر ماها هم این جمله تا عمق وجودمون رفته که بازار آزاد و شغل آزاد یعنی ورشکستگی، استرس و بیچارگی و برای جلوگیری از چنین وضعی فقط باید درس خوند تا موفق شد!!! و اما نتیجه چی شد..! بیکاری میلیونی اونایی که درس خوندن...! و الان همه اومدیم اینجا که یه راهی پیدا کنیم تا فرار کنیم و موفق بشیم بازم از راه درس خوندن...!!! به همین دلیل ساده از همین جا اشتباه اصلی شروع میشه.... حالا کی گفته اگر تو امریکا و کانادا دکتری بگیری موفق میشی؟؟ حتما خیلیا هم به این فکر میکنن که تو امریکا هم بعد از دکتری دولت امریکا وظیفشه یه میز و یه اتاق قشنگ اماده کنه با ماهی ۵-۶ هزاردلار برای ما....!!! و با این طرز فکر میشه اول بدبختیه ما ایرانیا ....
    در واقع ما داریم همون طرز فکر غلطی رو که در ایران داشتیم با خودمون میبریم امریکا با این ذهنیت که امریکا ابر قدرت اقتصادیه با حدود ۱۷ تریلیون دلار gdp...... و البته با همون قیافه حق به جانب ما ایرانیا میاین میگیم اونجا زندگی ماشنیه و ادم نیستن چون روزی ۱۲ ساعت کار میکنن....
    جواب خیلی سادست اگر امریکاییها و ژاپنی ها اینطور کار نکنن میشدن همینجا!!!
    واقعیت اینه که اگر میخواید پاتونو از مرزهای ایران بیرون بزارید باید ذهنیتی رو که تا الان بیچارمون کرده اول از ذهنمون بیرون کنیم... ذهنیتی که میگه درس بخون تا موفق بشی و یه زندگی خوب یعنی پشت یه میز بشینی روزی ۷-۸ ساعت کار و ........
    اکثر دوستانی که اینجا پست گذاشتن میخپان با نگرش و طرز فکر ایرانی تو امریکا و کانادا موفق بشن که غیر ممکنه....

کاملا درسته..... باید روزی ۱۲ ساعت کار کنی .... باید شب وقتی میای خونه راهه خونتو گم کنی از خستگی تا بشی یه شهروند موفق امریکایی..... باید ۳۴۰ روز از ۳۶۵ روز سالو کار کنی نه اینکه ۳۶۰ روز سالو تعطیلی و بین التعطیلی باشی....
    اگر حاضری پس چشاتو ببندو تضمینی برو امریکا که در اینده جزو موفقترینها میشی کما اینکه خیلی از ایرانیا جزو موفقترینها توی امریکا هستن... در یک کلام دیگه ایرانی نباید فکر کنی.... حالا این صحبت منو تعمیم بدید به تمام خصوصیات و اخلاقیات اشتباه ما ایرانیا که باعث شده مشکلات زیادی داشته باشیم.....

ضمنا یک نکته مهم.... ترامپو بهش وزن کمتری در محاسبات ذهنیتون بدید ، ممکنه دو سال دیگه اصلا رای نیاره....ضمنا امریکایی ها سیاستمداراشون خیلی حرفه ای تر از این حرفان اگر بدونن به دردشون میخوری شک نکن همه چیزو اوکی میکنن...
    ببخشید پر حرفی کردم.. اما هدفم اینه که بگم باید در امریکا امریکایی فکر کنی نه ایرانی... اگر اینو قبول کنی بسرعت پیشرفت میکنی.... همونطور که گفتم ایرانیه موفق در امریکا یا کانادا کم نداریم اما قطعا اوناهم یه روزی از صفر با تلاش شروع کردن تا به اینجا رسیدن....
    خیلی مهمه که قبول کنیم باید چند سال تلاش شبانه روزی کنیم تا تو زندگی موفق بشیم دقیقا بر خلاف فکری که اینجا تو فکرمون تزریق میشه که تو دکتری بگیر بقیش با خدا....!!!
    راستی تا الان چند تا از استادامون حاضر شدن بیل بگیرن دستشون بیان تو محیط دانشگاه با شما یه پروژه اکسپریمنتو ران کنن!!! حاضرید تو امریکا اینکارو کنید؟؟؟

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aliaryan نمایش پست ها
    سلام عرض می کنم خدمت همه دوستان عزیز... ممنونم از نظرات همه عزیزان... من تازه به این جمع اضافه شدم اما تقریبا یک هفته ای میشه که صفحات زیادی رو از این فروم خوندم و یه کلیاتی بدست اومده.....
    و اما نظر من در زمینه بحث هایی که دوستان انجام دادن....
    ببینید عزیزان مسئله اصلی اینه که چه بخوایم قبول کنیم چه نکنیم اکثر قشری که در اینجا دپر هم هستیم همونایی هستیم که از بچگی به ما گفتم درس بخون تا یه مهندس و یا دکتر بشی....! حالا اینکه از همون اول هم به ما نگفتن که آخرش چی میشه و ما نمیدونستیم آخرش باید برای خرید یه پراید وام بگیریمو و خرید خونه بشه برامون رویا جای خود داره اما در هر صورت اکثر کسایی که میان اینجا از شکم سیری نمیان و فکر میکنن همچنان درس راهه نجاته مثل خودم!!!
    بزارید کاملا رک و بی پروا باشیم با هم تا به یک نتیجه منطقیتر برسیم....
    اول یه سوال مهم.... همگی میگن کار کردن تو امریکا سخته... ۶ صبح تا ۸ شب....! پس امریکا با اون چیزایی که تو ذهنمونه خیلی فرق داره پس دو ریال نمی ارزه...!
    واقعیتش اینه که ما ایرانیا طبق همون تفکری که بالا گفتم همگی برای یه کار پشت میزی ساعت ۸ تا ۴ و البته تو شهرستانها ۸ تا ۲ مغزمون از همون دوران ابتدای دانشگاه کانالیزه شده! همون تفکری که میگفت درس بخون تا کارمند دولت بشی و یه آب باریکه ای حداقل برات بیاد تا زنده بمونی!!! اکثر ماها هم این جمله تا عمق وجودمون رفته که بازار آزاد و شغل آزاد یعنی ورشکستگی، استرس و بیچارگی و برای جلوگیری از چنین وضعی فقط باید درس خوند تا موفق شد!!! و اما نتیجه چی شد..! بیکاری میلیونی اونایی که درس خوندن...! و الان همه اومدیم اینجا که یه راهی پیدا کنیم تا فرار کنیم و موفق بشیم بازم از راه درس خوندن...!!! به همین دلیل ساده از همین جا اشتباه اصلی شروع میشه.... حالا کی گفته اگر تو امریکا و کانادا دکتری بگیری موفق میشی؟؟ حتما خیلیا هم به این فکر میکنن که تو امریکا هم بعد از دکتری دولت امریکا وظیفشه یه میز و یه اتاق قشنگ اماده کنه با ماهی ۵-۶ هزاردلار برای ما....!!! و با این طرز فکر میشه اول بدبختیه ما ایرانیا ....
    در واقع ما داریم همون طرز فکر غلطی رو که در ایران داشتیم با خودمون میبریم امریکا با این ذهنیت که امریکا ابر قدرت اقتصادیه با حدود ۱۷ تریلیون دلار gdp...... و البته با همون قیافه حق به جانب ما ایرانیا میاین میگیم اونجا زندگی ماشنیه و ادم نیستن چون روزی ۱۲ ساعت کار میکنن....
    جواب خیلی سادست اگر امریکاییها و ژاپنی ها اینطور کار نکنن میشدن همینجا!!!
    واقعیت اینه که اگر میخواید پاتونو از مرزهای ایران بیرون بزارید باید ذهنیتی رو که تا الان بیچارمون کرده اول از ذهنمون بیرون کنیم... ذهنیتی که میگه درس بخون تا موفق بشی و یه زندگی خوب یعنی پشت یه میز بشینی روزی ۷-۸ ساعت کار و ........
    اکثر دوستانی که اینجا پست گذاشتن میخپان با نگرش و طرز فکر ایرانی تو امریکا و کانادا موفق بشن که غیر ممکنه....

کاملا درسته..... باید روزی ۱۲ ساعت کار کنی .... باید شب وقتی میای خونه راهه خونتو گم کنی از خستگی تا بشی یه شهروند موفق امریکایی..... باید ۳۴۰ روز از ۳۶۵ روز سالو کار کنی نه اینکه ۳۶۰ روز سالو تعطیلی و بین التعطیلی باشی....
    اگر حاضری پس چشاتو ببندو تضمینی برو امریکا که در اینده جزو موفقترینها میشی کما اینکه خیلی از ایرانیا جزو موفقترینها توی امریکا هستن... در یک کلام دیگه ایرانی نباید فکر کنی.... حالا این صحبت منو تعمیم بدید به تمام خصوصیات و اخلاقیات اشتباه ما ایرانیا که باعث شده مشکلات زیادی داشته باشیم.....

ضمنا یک نکته مهم.... ترامپو بهش وزن کمتری در محاسبات ذهنیتون بدید ، ممکنه دو سال دیگه اصلا رای نیاره....ضمنا امریکایی ها سیاستمداراشون خیلی حرفه ای تر از این حرفان اگر بدونن به دردشون میخوری شک نکن همه چیزو اوکی میکنن...
    ببخشید پر حرفی کردم.. اما هدفم اینه که بگم باید در امریکا امریکایی فکر کنی نه ایرانی... اگر اینو قبول کنی بسرعت پیشرفت میکنی.... همونطور که گفتم ایرانیه موفق در امریکا یا کانادا کم نداریم اما قطعا اوناهم یه روزی از صفر با تلاش شروع کردن تا به اینجا رسیدن....
    خیلی مهمه که قبول کنیم باید چند سال تلاش شبانه روزی کنیم تا تو زندگی موفق بشیم دقیقا بر خلاف فکری که اینجا تو فکرمون تزریق میشه که تو دکتری بگیر بقیش با خدا....!!!
    راستی تا الان چند تا از استادامون حاضر شدن بیل بگیرن دستشون بیان تو محیط دانشگاه با شما یه پروژه اکسپریمنتو ران کنن!!! حاضرید تو امریکا اینکارو کنید؟؟؟
    دوست عزیز و گرامی من با نظر شما موافق نیستم
    اگه 4 تا پست بالاتر رو بخونید می بینید که من گفتم همه ی این کارها رو قبلا کردم. ولی یکبار دیگه هم مرور می کنم تا چندتا نکته رو شفاف کنم
    1- من زمانی که سال 80-87 دانشجوی لیسانس و فوق لیسانس بودم و توی دانشگاه دولتی هم درس میخوندم حداقل روزی 17-18 ساعت کار می کردم، 20 تا نیروی کار فول تایم داشتم و 60-70 تا هم نیمه وقت. و اون موقع ماهی 15 میلیون درآمدم بود. حالا اینکه شغل من چی بود و من چه کار می کردم به خودم مربوطه. ولی کار قانونی و شفاف می کردم و جون می کندم.
    2- بنده از ده سالگی بیل دستم گرفتم و کنار درسم همیشه کارگری کردم تا برم دانشگاه.
    3- والدین بنده بیسواد و کارگر بودن.
    4- من سالی یکبار می رفتم خونه زمان دانشجویی
    5- هم زمان توی معاملات مسکن و بورس و زمین و... هم فعال بودم
    6- همیشه معدلم الف بود
    7-بعد از فوق لیسانس توی صادرات و واردات کالاهای کشاورزی بودم در حالی که 26-27 سالم بیشتر نبود، یک میلیارد تومن اون موقع سرمایه داشتم (بخاطر همین تحرمی ها همه زندگیم و سرمایه ام رو از دست دادم و منابع مالی ام بلوکه شد).
    8- من ورشکست شدم و همه ی زندگیم رو از دست دادم، روزها می رفتم کنار خیابون دست فروشی می کردم (پارتی ام فقط خدا بود)، شبها هم میرفتم مسافرکشی. 3-4 سالی رو این طور گذروندم.
    قبلش تصمیم داشتم بیام امریکا برای دکترا ولی نشد، ولی در نهایت به این نتیجه رسیدم که کار ایران دیگه تمومه و هیچ آینده ای توش متصور نیست.

حالا شما هنوز هم فکر می کنید من کارم و تفکرم پشت میز نشینی و تن پروریه که این صحبت ها رو می کنم؟؟؟ نه دوست گرامی همه هم خورده و خوابیده در پر قو نیستن که میان اینجا می نویسن. عاقل آن است که اندیشه کند پایان را. به نظر من اگر نیومدین و امریکا رو تجربه نکردین و ندیدین خواهشا نسخه نپیچید، بیایید ببینید و از گذشتگان عبرت بگیرید. آمریکا با آنچه که در مدیا به ما نشان دادن و اونچه که ما شنیدیم خیلی خیلی فرق داره.
    در ضمن مساله ترامپ خیلی هم مهمه، همین دیروز که قوانین جدید تکس تصویب شده، شهریه جزو درآمدهای دانشجو حساب میشه و از این به بعد ما باید بابتش مالیات بپردازیم که خودش سالانه چندهزار دلار میشه. فکر می کنید رییس جمهور بعدی وقتی بیاد تمام قوانینی که ترامپ وضع کرده رو برمی داره؟؟
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA

سلام من بعد از مدتها اتفاقی اومدم اپلای ابرود

فقط این دو تا پست آخر را هم سرسری خوندم. فقط یه نکته رو بگم. من الان امریکا هستم. این حرف که ملت اینجا از صبح تا شب جون میکنن کذب محضه. دقیقا عین ایران ساعت 9 صبح میرن سر کار 4 5 عصر هم برمیگردن خونه. البته شغل به شغل فرق داره. بازم عین ایران، تو خود ایران بعضی مشاغل هست که طرف تا 11 شب سره کاره. مثلا اگر اینجا آتشنشان باشی خب بیشتر باید کار کنی. آخر هفته هم دو روز تعطیله هم شنبه و هم یکشنبه. یعنی از جمعه غروب دیگه مراکز تفریحی پر ملته که به استقبال آخر هفته دارن میرن.
    درامد و مخارج شهر به شهر فرق داره. یه کارمند اینجا 4 الی 5 هزار دلار ماهی میگیره. برای اینکه کیفیت زندگی دستتون بیاد همینو بدونید که برای یک خانه دو خوابه خیلی بزرگ حدود 1300 دلار باید ماهی بده.

هیچکی هم شب موقع برگشتن به خونه از خستگی راهشو گم نمیکنه چه ایرانی چه آمریکایی.
    آیا می دانستید برای تولید فقط یک ورق A4، ده لیتر آب مصرف می شود؟
    با پرینت نگرفتن از مطالب غیرضروری به حفظ محیط زیست کمک کنیم.

Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار کامپیوتر - آزاد شیراز

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahimsaleh نمایش پست ها
    سلام من بعد از مدتها اتفاقی اومدم اپلای ابرود

فقط این دو تا پست آخر را هم سرسری خوندم. فقط یه نکته رو بگم. من الان امریکا هستم. این حرف که ملت اینجا از صبح تا شب جون میکنن کذب محضه. دقیقا عین ایران ساعت 9 صبح میرن سر کار 4 5 عصر هم برمیگردن خونه. البته شغل به شغل فرق داره. بازم عین ایران، تو خود ایران بعضی مشاغل هست که طرف تا 11 شب سره کاره. مثلا اگر اینجا آتشنشان باشی خب بیشتر باید کار کنی. آخر هفته هم دو روز تعطیله هم شنبه و هم یکشنبه. یعنی از جمعه غروب دیگه مراکز تفریحی پر ملته که به استقبال آخر هفته دارن میرن.
    درامد و مخارج شهر به شهر فرق داره. یه کارمند اینجا 4 الی 5 هزار دلار ماهی میگیره. برای اینکه کیفیت زندگی دستتون بیاد همینو بدونید که برای یک خانه دو خوابه خیلی بزرگ حدود 1300 دلار باید ماهی بده.

هیچکی هم شب موقع برگشتن به خونه از خستگی راهشو گم نمیکنه چه ایرانی چه آمریکایی.

شما مطمنن کالیفرنیا نیستی و 1300 یک خابه آپارتمان گیر میاد اینجا