صفحه 66 از 178 نخستنخست ... 16565758596061626364656667686970717273747576116166 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 651 تا 660 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

در راستای بحث چند وقت پیش تو این تاپیک راجع به نژاد پرستی و تفاوت برخورد با مهاجرین در اروپا و امریکا و در جواب به این سوال که چرا آمریکا؟ هدف؟

ماجرای بابک رفعتی، داور فوتبال تو آلمان رو نمیدونم کیا در جریانش هستین. سال 2011 خودکشی ناموفق داشته و ظاهر از افسردگی شدید رنج میبرده. حالا بعد دو سال من امروز یه مصاحبه ای باهاش شنیدم توی رادیو بی بی سی..
    http://www.bbc.co.uk/persian/sport/2..._suicide.shtml

جست و جو کردم و دیدم ظاهرا خیلی تو کارش هم موفق نبوده و اشتباهات متعددش تو داوری صدای هوادارهای همه تیم ها رو درآورده تا جایی که تو فیس بوک واسش پیج ساختن مخالفینش..
    https://www.facebook.com/pages/Anti-...043262?fref=ts

اما تو این مصاحبه نکته ای نظرم رو جلب کرد. یه جایی مسئولین فدراسیون فوتبال آلمان رو متهم میکنه به اینکه خیلی بهش سخت گیری کردند و حتی یه جا میگه " به من گفتند همه مجازن اشتباه کنن به جز تو".. ظاهرا یه کتاب هم منتشر کرده که خیلی تو آلمان سر و صدا کرده ( دوستانی که تو آلمان هستند شاید جالب باشه براشون، اگر ترجمه انگلیسی هم ازش بود معرفی کنید من خیلی مشتاقم بخونمش ) یه جا دیگه هم میگه خیلی ها با من تماس گرفتن و تشکر کردن از مطالبی که من منتشر کردم.

اینجا بود که شاخک هام تکون خورد و شروع کردم به جست و جو تو سایت های خبری.. متاسفانه خیلی هاشون آلمانی بودن اما بعد از مطالعه یه سری سایت ها متاسفانه رنگ و بوی مسائل نژادی تو این اتفاقات به چشم میخوره.. برای نمونه:
    http://rt.com/sport/football/babak-r...e-attempt-155/

که توضیح میده علاوه بر تمام ضعف هایی که تو داوری داشت و مشکلات افسردگی و ...
    To make matters worse, because of his Iranian origins, Rafati was often the victim of racial abuse.

با در نظر گرفتن اینکه ایشون متولد هانوفر آلمان هستن، و رسما آلمانی محسوب میشن :
    http://en.wikipedia.org/wiki/Babak_Rafati

ببینید این موضوع چیز جدیدی نیست یا چیزی نیست که من بخوام اثباتش کنم. همه ازش مطلع هستن.. من به شخصه نمونه های بیشماری دیدم .. این یکی فقط یه نمونه بود که با توجه به بحثهایی که اینجا بوده از قدیم گفتم شاید جالب باشه به همراه لینک سایت ها اضافه کنم به تاپیک.. تا یه نمونه عینی از صحبت هایی که بنده کردم در ارتباط با این موضوع رو در اختیار عزیزانی که در آینده مطالعه میفرمایند، گذاشته باشم..

پیروز باشید
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

کلا اینکه آلمانیها نژادپرست هستن بحثی هم توش نیست. موندم چطوری یه عده میان و تکذیب میکنن و میگن آلمانیها اینطوری نیستن. از خودشونم بپرسی قبول دارن که نژادپرستن. البته بحث دانشگاه و محیط دانشجویی متفاوت هست و اونجا ممکن هست نژادپرستی دیده نشه ولی موقع استخدام و کار کردن هست که این چیزا حس میشه.
    کلا من اروپایی ها رو نسبت به آمریکاییها و کاناداییها نژادپرست میدونم. حداقل تو اون 3-2 تا کشوری که رفتن این تغییر رفتار با خارجیها کاملا حس میشد. حالا ممکن هست بهت بی احترامی نکنن ولی خیلی هم خوش برخورد نیستن و سرد باهات رفتار میکنن (بازم نسبت به آمریکا و کانادا). واسه این هست که اصلا علاقه ای به زندگی تو اروپا ندارم.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982 نمایش پست ها
    کلا اینکه آلمانیها نژادپرست هستن بحثی هم توش نیست. موندم چطوری یه عده میان و تکذیب میکنن و میگن آلمانیها اینطوری نیستن. از خودشونم بپرسی قبول دارن که نژادپرستن. البته بحث دانشگاه و محیط دانشجویی متفاوت هست و اونجا ممکن هست نژادپرستی دیده نشه ولی موقع استخدام و کار کردن هست که این چیزا حس میشه.
    کلا من اروپایی ها رو نسبت به آمریکاییها و کاناداییها نژادپرست میدونم. حداقل تو اون 3-2 تا کشوری که رفتن این تغییر رفتار با خارجیها کاملا حس میشد. حالا ممکن هست بهت بی احترامی نکنن ولی خیلی هم خوش برخورد نیستن و سرد باهات رفتار میکنن (بازم نسبت به آمریکا و کانادا). واسه این هست که اصلا علاقه ای به زندگی تو اروپا ندارم.
    حالا من میخوام یه مرحله بالاترش رو هم بگم.
    حتی اونایی که باهات برخورد تبعیض آمیز هم نمیکن اما ته دلشون خودشون رو بالاتر میدونن، این باز هم به درد نمیخوره چون بالاخره یه جایی نشون میده خودش رو اون احساسه. نمیگم هیچ آمریکایی ای حتی ته دلش هم خودش رو برتر نمیدونه! اما اکثرشون واقعا اینجوری هستن.. یعنی خودشون هم background های مختلف دارن و اینو میفهمن که همه اینجا مهاجرن. بعضی ها زودتر اومدن. فرقش فقط همینه..
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

البته تو آمریکا هم نگاه خوبی نسبت به مردم خاورمیانه و مسلمونها وجود نداره. خصوصا بعد twin tower. اصولا ماها یا بمب گذار انتحاری هستیم یا زنامون رو کتک می زنیم، مگر اینکه خلافش ثابت شه. اما اینکه باعث میشه اینجا بیشتر از آلمان و به طور کلی اروپا احساس راحتی بکنیم (چه ما چه مردم کشورهای دیگه) اینه که سیستم حکومتی اینجا بر پایه ی دلار بنا شده نه نژاد و مذهب. و اصولا همه چی بیزینسه.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    البته تو آمریکا هم نگاه خوبی نسبت به مردم خاورمیانه و مسلمونها وجود نداره. خصوصا بعد twin tower. اصولا ماها یا بمب گذار انتحاری هستیم یا زنامون رو کتک می زنیم، مگر اینکه خلافش ثابت شه. اما اینکه باعث میشه اینجا بیشتر از آلمان و به طور کلی اروپا احساس راحتی بکنیم (چه ما چه مردم کشورهای دیگه) اینه که سیستم حکومتی اینجا بر پایه ی دلار بنا شده نه نژاد و مذهب. و اصولا همه چی بیزینسه.
    در این مورد یه کم بیشتر میشه توضیح بدی. سیستم حکومت کشورهای اروپا مگه چجوریه؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نژادپرستی تو همه جای دنیا و تو همه کشورا وجود داره. خود ایرانیا از همه نژادپرست ترن. البته اگه طرف اروپایی یا آمریکایی باشه ایرانیا این حس رو ندارن ولی طرف مثلا اگه افغانی یا هندی باشه ...
    پس نژادپرستی همه جا هست ولی میزانش هم مهم هست. گاهی باهات رفتاری میشه که دپرس میشی ولی گاهی اصلا برات اهمیت نداره. من برام مهم نیست یه آمریکایی یا کانادایی تو فکرش در مورد ایرانیا چی فکر میکنه چون ما ایرانیا خودمون هم در مورد بقیه از این فکرا میکنیم. ولی وقتی من میام تو یه کشوری و میخوام بقیه عمرم رو اونجا زندگی کنم دوست ندارم باهام طوری رفتار بشه که این تبعیض رو احساس کنم. ولی این جور رفتارا تو کشورایی مثل آلمان خیلی زیاد دیده میشه.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Guru

من از ایرانی ها نژادپرست تر در کل جهان ندیدم و در همون آلمان هم یک دهم ایران رفتار نژادپرستانه از کسی ندیدم (البته در مقایسه با بقیه اروپا مثل فرانسه و انگلیس بیشتره ولی تا ایران؟ مثل مقایسه تورم فرانسه و انگلیس و آلمان با تورم ایرانه که ایران کلا در یک لیگ دیگه به سر می بره). متاسفانه آمار درست و علمی از نژادپرستی در جهان نداریم که مقایسه کنیم، ولی شاکی بودن مهاجرهای ایرانی ها از نژادپرستی سایر کشورها دقیقا مثل شاکی بودن یک مهاجر ایرانی از نرخ تورم 2-3 درصدی انگلیس و فرانسه است وقتی از کشوری میاد که تورم در اونجا 200 درصد بوده. تنها تفاوت اینه که اونجا اکثریت به قول خودش برتر بوده و اینجا اقلیت به خیال خودش پایین تر و برای کسی که خودش رو یک عمر برتر از سایرین می دیده و حالا حتی کوچکترین چیز ناخوشایندی که تجربه بشه، سخت و اذیت کننده است.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian_Boy نمایش پست ها
    در این مورد یه کم بیشتر میشه توضیح بدی. سیستم حکومت کشورهای اروپا مگه چجوریه؟
    اصولا مرز بندی کشورهای تو اروپا ریشه ی نژادی داره. از یه فرانسوی چیزی بیشتر از فرانسه به وجود نمیاد. همونطور که از یه ترک یا یک آلمانی چیزی بیشتر از ترکیه و آلمان به وجود نمیاد. تو خود ایران هم هنوز این تفکر وجود داره و پرشین ها هم سالها به پرشیا می بالنده اند.سردرمداران این کشورها هم همه به نژادشون افتخار می کنن، اما رئیس جمهورهای آمریکا به آمریکا و آمریکایی بودن افتخار می کنن فارغ از نژارد و مذهب و ....
    از اونجایی هم که سیستم سرمایه داریه پول شما و یا قابلیت پولسازی شما اصلی ترین فاکتور هستش. اینجا یک عرب سعودی سیاه پولدار که لباس عربی هم می پوشه خیلی راحت می تونه با یه آمریکایی پولدار کراواتی و شیش تیغ نشست و برخاست کنه، اما شاید یه آلمانی پولدار اصلا حاضر به این کار نباشه. (به خاطر نژاد پرستی) و یا یه ایرانی پولدار مذهبی حاضر یه این کار نباشه (به خاطر مذهب پرستی)
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

نمی دونم مربوط میشه یا نه ولی دیدم بحث به نژادپرستی تو اروپا رسید گفتم یه چند نکته رو بگم. به طور کلی آلمان از جهت نژاد پرستی و زندگی به دو بخش تقسیم میشه(هر چند که الان این تقسیم بندی و جود نداره). یه بخش شامل منطقه شرقی و شمالی میشه رفتار نژاد پرستی زیاد هست. چندین مورد کشته شدن ترک ها در چند سال اخیر گزارش شده(BBC گفت ولی کد خبرش رو الان پیدا نکردم) ولی مطقه غربی که شامل فراکفورت و کلن و بن میشه و تعداد دانشجوی زیادی داره میزان نژادپرستی خیلی کم هست. یعنی همه جای آلمان یه طور رفتار نمی کنن!

من خودم فنلاند هستم و حتی داخل دانشگاه رفتارهای تبعیض آمیز دیده میشه. نمی دونم شاید به خاطر رفتار ایرانی های قبلی در اونجا بوده ولی خیلی کم هست. بین اساتید درجه بالا (پروفسور) اصلا وجود نداره و حتی نمی خوان که ملیت تو رو بدونن و حتی سوال کنن. ولی بین اساتید که در حد lecturer هستن این مورد رو دیدم ولی بازم خیلی کم هست. توی شهر هم برخورد خوبی(نه عالی) دارن و زیاد هم متمایل نیستن که باهات حرف بزنن. ولی قشر جوانشون خیلی خوش برخوردن و باهات صحبت می کنن و علاقه دارن که بیشتر آشنا بشن. ولی وقتی می فهمن ایرانی هستی کلا رفتارشون ۱۸۰ درجه تغییر می کنه. همیشه یه فاصله باهات حفظ می کنن. اگه ندونن ایرانی هستی مشکلی وجود نداره(دقیقا قبل و بعد از ایرانی بودن این احساس رو متوجه میشین!).
    نظر شما درباره این عکس چی هست؟؟
    -بسم الله ارحمن و ارحیم. سوال مشکل داره!!

Senior Member mdemehri آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian_Boy نمایش پست ها
    حالا من میخوام یه مرحله بالاترش رو هم بگم.
    حتی اونایی که باهات برخورد تبعیض آمیز هم نمیکن اما ته دلشون خودشون رو بالاتر میدونن، این باز هم به درد نمیخوره چون بالاخره یه جایی نشون میده خودش رو اون احساسه. نمیگم هیچ آمریکایی ای حتی ته دلش هم خودش رو برتر نمیدونه! اما اکثرشون واقعا اینجوری هستن.. یعنی خودشون هم background های مختلف دارن و اینو میفهمن که همه اینجا مهاجرن. بعضی ها زودتر اومدن. فرقش فقط همینه..
    ته دلشون که چه عرض کنم تو روت بهت تیکه می ندازن....( نمی گم همشون ولی هستن)
    فقط برید یه سئوال در مورد سیتزنی یا گرین کارت بپرسید می گن: چرا اصن می خوای سیتیزن شی؟ مگه خودت پاسپورت کشورت رو نداری؟ و....
    یا خدا نکنه یکی از تسحیلات دولتی اسفاده کنه و سیتیزن نباشه...می گن: ما tax می دیم شما ازش استفاه می کنید؟ اینو به عینه با چشم خودم دیدم!
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز