صفحه 67 از 178 نخستنخست ... 17575859606162636465666768697071727374757677117167 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 661 تا 670 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

Senior Member mdemehri آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982 نمایش پست ها
    نژادپرستی تو همه جای دنیا و تو همه کشورا وجود داره. خود ایرانیا از همه نژادپرست ترن. البته اگه طرف اروپایی یا آمریکایی باشه ایرانیا این حس رو ندارن ولی طرف مثلا اگه افغانی یا هندی باشه ...
    پس نژادپرستی همه جا هست ولی میزانش هم مهم هست. گاهی باهات رفتاری میشه که دپرس میشی ولی گاهی اصلا برات اهمیت نداره. من برام مهم نیست یه آمریکایی یا کانادایی تو فکرش در مورد ایرانیا چی فکر میکنه چون ما ایرانیا خودمون هم در مورد بقیه از این فکرا میکنیم. ولی وقتی من میام تو یه کشوری و میخوام بقیه عمرم رو اونجا زندگی کنم دوست ندارم باهام طوری رفتار بشه که این تبعیض رو احساس کنم. ولی این جور رفتارا تو کشورایی مثل آلمان خیلی زیاد دیده میشه.
    یکی از همکارای من آلمان درس خونده بود...اما خودش فلسطینی بود...بهش گفتم چرا برای کار اومدی امریکا؟ مگه نمی تونستی آلمان کار پیدا کنی؟
    یه نگاه عجیب بهم انداخت و گفت: من چشم و ابرو مشکی رو به نظرت استخدام می کنن به راحتی؟
    من واقعاً جوابی نداشتم :|
    ویرایش توسط mdemehri : April 29th, 2013 در ساعت 05:43 AM
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    ته دلشون که چه عرض کنم تو روت بهت تیکه می ندازن....( نمی گم همشون ولی هستن)
    فقط برید یه سئوال در مورد سیتزنی یا گرین کارت بپرسید می گن: چرا اصن می خوای سیتیزن شی؟ مگه خودت پاسپورت کشورت رو نداری؟ و....
    یا خدا نکنه یکی از تسحیلات دولتی اسفاده کنه و سیتیزن نباشه...می گن: ما tax می دیم شما ازش استفاه می کنید؟ اینو به عینه با چشم خودم دیدم!
    من تو محیطی که کار میکنم international زیاده. همه هم از همین طریق سیتیزن شدن یا دارن میشن. همین چند روز پیش یکی از همکارامون که مکزیکی هم هست ( و حتی انگلیسی رو خیلی هم خوب صحبت نمیکنه ) صبح دیر اومد سر کار. رفته بود امتحان سیتیزن شیپی بده که قبول هم شده بود و وقتی اومد همه خیلی خوشحال شدن و بهش تبریک گفتن.
    من تو مدتی که آمریکا بودم حتی یک مورد هم ندیدم کسی به کسی تیکه بندازه در ارتباط با این مسائل.
    لطفاً استثناء ها ( که همیشه هم وجود دارن ) رو طوری بیان نکنید که انگار روال جاری هستند.
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

Senior Member mdemehri آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian_Boy نمایش پست ها
    من تو محیطی که کار میکنم international زیاده. همه هم از همین طریق سیتیزن شدن یا دارن میشن. همین چند روز پیش یکی از همکارامون که مکزیکی هم هست ( و حتی انگلیسی رو خیلی هم خوب صحبت نمیکنه ) صبح دیر اومد سر کار. رفته بود امتحان سیتیزن شیپی بده که قبول هم شده بود و وقتی اومد همه خیلی خوشحال شدن و بهش تبریک گفتن.
    من تو مدتی که آمریکا بودم حتی یک مورد هم ندیدم کسی به کسی تیکه بندازه در ارتباط با این مسائل.
    لطفاً استثناء ها ( که همیشه هم وجود دارن ) رو طوری بیان نکنید که انگار روال جاری هستند.
    توی پرانتز رو نخوندید چی نوشتم انگار!
    نمی دونم چرا این استثناها روزی 5-6 تاشون جلو چشم من میان :-"
    تبریک نگن می خوان چیکار کنن؟ والا
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    یکی از همکارای من آلمان درس خونده بود...اما خودش فلسطینی بود...بهش گفتم چرا برای کار اومدی امریکا؟ مگه نمی تونستی آلمان کار پیدا کنی؟
    یه نگاه عجیب بهم انداخت و گفت: من چشم و ابرو مشکی رو به نظرت استخدام می کنن به راحتی؟
    من واقعاً جوابی نداشتم :|
    نمیدونم چرا امریکایی که شما هستید با امریکایی که خیلی از دوستان هستند اینقدر تفاوت داره.

برادر من تو آلمان زندگی میکنه. میگه آلمانیا از نظر رفتاری اصلا جالب نیستن. رفتار نژاد پرستی یه چیزه و نحوه برخورد تو طول زندگی یه چیزه دیگه. یکی از دوستامم دانشجوی آلمانه میگه که رفتار نژاد پرستی شرق آلمان وجود داره و اونم خیلی پررنگ نیست. ولی ممکنه اگر بخوای آلمان زندگی کنی اذیت شی. نه بخاطر رفتار نژاد پرستی. به خاطر اینکه فرهنگ اروپا با فرهنگ خودمون خیلی فرق داره و ممکنه بعضی رفتارهای عادی اونا از نظر ما بد جلوه کنه و بالعکس.
    اصولا هم ما به عنوان اینترنشنال باید توقع خودمون رو یکم پایین بیاریم. باید ببینیم از کجا داریم به کجا میریم و سطح کشورمون در روابط جهانی چیه. هر چیزی مزایا و معایب خودش رو داره.
    یه بدی دیگه که اروپا داره اینه که واسه زندگی تو هر کشوری (جز انگلیس) زبون اون کشور رو باید یاد بگیری و این مسئله واقعا وقت گیره.
    از طرف دیگه رفتار بقیه دوستای ایرانیمون تو اون کشور ها واقعا تاثیر گذاره. حداقل خودمون باید رفتار جنتلمنانه ای نشون بدیم تا ذهنیت خوبی تو ذهن شهروند اون کشور ایجاد بشه.
    آدم نا آگاه و جاهل تو همه جای دنیا وجود داره فقط ما باید یکم ظرفیتمون رو زیاد کنیم و به قول خودمون بعضی حرف هارو دایورت کنیم
    از ایرانی جماعت نژاد پرست تر من ندیدم.ما حتی تو رفتار روزانه به همدیگه رحم نمیکنیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط arefsteps نمایش پست ها
    من دوستم چندین ساله امریکا زندگی میکنه سیتیزنشم گرفته...
    داشتم باهاش چت میکردم میگفت زندگی خیلی سخت شده...میخواد مهاجرت کنه بره برزیل...میگفت میرم برزیل تا وقتی وضع امریکا بهتر بشه...
    اقتصاد برزیل میگن خیلی قویه
    برای تفریحا سالم برزیل خوبه ولی برای زندگی اصلا توصیه نمیکنم

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود

به نظرم دلیل این تفاوت دو چیز است. یک مسئله استوار شدن ساختار آمریکا،کانادا و استرالیا بر یک جامعه چند ملیتی به شدت مهاجر پذیر. بحث دوم این است که ریشه این خود برتر دیدن رو در یابیم. به هر حال یک آلمانی اگر بخواهد ادعای برتری نژادی کند هرچند انسانی نیست ولی پشتوانه ی قوی برای صحبتش دارد. یک آلبانیایی، صرب، لهستانی و... چه چیزی جز یک توهم برای ادعای برتری نژادی می تواند داشته باشد؟! در این موارد که سبقه ای برای برتری وجود نداره هم اگر چیزی شبیه نژاد پرستی دیده بشه، مسئله نژاد پرستی نیست. مسئله یک عقده تاریخیه. شاید مثال درستی نباشه ولی شما دیدید افرادی که از نظر ظاهری بسیار کم بهره هستند و مشخصات رفتاری، گفتاری و حتی موقعیت اجتماعی به هیچ وجه مناسبی هم ندارند ولی تا بخواهید اعتماد به نفس و غرور دارند به نحوی که درصدد تخریب روانی وشخصیتی دیگران برمی آیند؟ از نظر روانشناختی ثابت شده قسمت عمده ای از رفتارهایی که مبتنی بر نادیده گرفتن دیگران وخود برتر بینی هست در واقع در خود حقیر بینی اولیه ریشه داره و گویی که شخص برای غلبه بر این حس تلخ، اعتماد به نفس کاذب به کالبد روح و روان خودش وارد می کنه. مسائلی از قبیل تاریخ سازی، نادیده گرفتن سایر اقوام و ... از سوی این طیف بر می آید. چه گروهی مثل آلمانی ها که دلایلی(هرچند غیرانسانی ) برای برتری خودشون دارند بیان کنند و چه گروه دوم. من این رو به وضوح در مورد برخی اقوام و کشورها دیدم.

هرچند اذعان می کنم رفتار ایرانی ها با نژادهای غیر اروپایی بسیار بدتر از رفتار مشابه اروپایی هاست. البته ایرانی ها با خودشون هم خیلی بی رحمانه رفتار می کنند. من واقعا نفهمیدم چرا. مثلا شاید درست نباشه گفتنش ولی در استرالیا کلونی بسیار کوچیکی هستند که فقط حس رقابت رو با خودشون دارند!
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Banned

دوستان گرامی

لطفا با توجه به عنوان تاپیک، درونمایه نوشته های خود را به
    آمریکای شمالی محدود نموده و تا حد امکان از پرداختن به شرایط کشورهای دیگر قاره ها و به ویژه شرایط داخلی ایران خودداری نمایید.

موفق باشید

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط M1KE نمایش پست ها
    دوستان گرامی

لطفا با توجه به عنوان تاپیک، درونمایه نوشته های خود را به
    آمریکای شمالی محدود نموده و تا حد امکان از پرداختن به شرایط کشورهای دیگر قاره ها و به ویژه شرایط داخلی ایران خودداری نمایید.

موفق باشید
    اسم تاپیک هست چرا آمریکا. وقتی شما میای میگی من آمریکا رو انتخاب میکنم باید با بقیه جاها مقایسه بشه تا دیگران بفهن چرا آمریکا بهتر (یا حتی بدتر) هست و یکی اونجا رو واسه زندگی انتخاب کرده.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود
    به نظر من هم بهتره مقایسه ای صورت بگیره! چون همه چیز نسبی هستند و چیز مطلقی وجود نداره. مثلا وقتی در مورد کیفیت بهداشت صحبت می شه اگر نه تنها با سایر کشورها بلکه با ایران هم مقایسه ای صورت نگیره مفاهیمی مثل" خوب" " با کیفیت" و... رنگ می بازند. یا وقتی که آمریکا نسبت به کانادا و اکثر کشورهای اسکاندیناوی و استرالیا ارزونتره اگر یک نفر ا ارزانی در آمریکا صحبت کنه بدون مقایسه مفهومی نداره!
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa