نقل قول نوشته اصلی توسط lou نمایش پست ها
ممنونم، من بین آمریکا و کانادا موندم. درآمد ایران که فقط معیار نیست ولی برای من که مجردم درآمد بالای شیشی که دارم خوبه. فیلد کاری من برنامه نویسیه تحت وب هست.
نقل قول نوشته اصلی توسط lou نمایش پست ها
ممنونم، من بین آمریکا و کانادا موندم. درآمد ایران که فقط معیار نیست ولی برای من که مجردم درآمد بالای شیشی که دارم خوبه. فیلد کاری من برنامه نویسیه تحت وب هست.
انتخاب بین کانادا و آمریکا به روحیه خودت برمیگرده. اگه محافظه کار هستی و حاضر نیستی ریسک کنی کانادا برات بهتره وگرنه آمریکا.

اینکه بری کانادا و بعد از 6 سال اقامت گرفتن بخوای بیای آمریکا باعث میشه عقب بیفتی. هر بار مهاجرت کردن باعث میشه آدم از زندگی عقب بیفته. حتی مهاجرت از یک شهر به شهر دیگه. از یک کشور به کشور دیگه که جای خود داره.

دلایل بهتر بودن آمریکا زیاده. فقط به این نکته اشاره میکنم که ببین از کسایی که میخوان از ایران برن چند نفرشون میرن آمریکا چند نفشون میرن کانادا. همه هم آدمای تحصیل کرده ای هستن که به اندازه کافی تحقیق کردن و از تجربه سود بردن.

در کل انتخاب بین خوب و بهتر است. معمولا کسایی که کانادا هستن از شرایط اونجا راضین. ولی باز خیلی ها رو دیدم که بعد از کانادا اومدن آمریکا (بر عکسشو ندیدم. مسلما هستن کسایی ولی من نمیشناسم) اگه نگران ترامپ هستی که کاری کنه که نتونی بعدا آمریکا بمونی، خب بذارش بعنوان ریسک کار. ریسکی که باعث میشه حقوق بالای 6 میلیون تومنت بشه بالای 6 هزار دلار. علاوه بر شرایط بهتر اجتماعی و فرهنگی و ... (نسبت به ایران نه کانادا!)