صفحه 86 از 178 نخستنخست ... 36767778798081828384858687888990919293949596136 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 851 تا 860 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian_Boy نمایش پست ها
    دوست من
    نقدهای زیادی وارده به صحبت های شما. اصلی ترینش اینه که اصرار داری تجارب شخصی ات رو تعمیم بدی به همه و همین هارو مبنای توصیه به بقیه قرار میدین. که خوب کاملا اشتباه! هر کسی فارغ از اینکه از کجا اومده به نسبت رفتاری که اینجا از خودش نشون میده فیدبک کاملا متفاوتی میگیره از محیط! شما اگر فیدبک خوب نگرفتی، جای اینکه مشکل رو تو نژادت جستجو کنی تو رفتارهای خودت و هموطنات جستجو کن! (برداشت بد نکن از این جمله منظورم لزوما مسائل فرهنگی نیست، برای مثال سطح زبان شما یکی از این فاکتورهاست! )
    و اینکه خیلی اصرار داری به generalize کردن.. "آمریکاییها"، "اروپایی ها" و .. که همین موضوع کاملا argument شما رو برای من از درجه اعتبار ساقط میکنه.

پیروز باشید
    من آلمان رو به طور مثال عرض کردم. میتونی بری بخونی. گرفتن اقامت تو امریکا از خیلی جاهای دیگه راحت تره؟ آلمان بغد تحصیل نهایت دو سال طول میکشه اقامت دائم بگیری. برای بچه های کامپیوتر کمتر. کانادا راحت تره یا امریکا؟ استرالیا یا امریکا؟ ایتالیا یا امریکا؟ من راه قانونی و دارم میگم نه ازدواج و پناهندگی.
    بیمه چیز کوچیکی نیست. شما مگه چقد میتونی سیوینگ داشته باشی تو امریکا که بخوای به خاطر ٣ شب خوابیدن تو بیمارستان ٥٠ هزارتا بدی بره؟ شرایط بیمه آلمان رو خبر داری که؟ یا استرالیا رو؟ یا اتریش و هزار جای دیگه؟
    هیچوقت قصد تعمیم نظرم و ندارم. من وقتی امدم امریکا انتظار بالایی اصلا نداشتم. اما همون کمترین انتظاراتم برآورده نشد. مشکل مالی هم به هیچ وجه ندارم. فقط قصد داشتم به دوستان بگم که امریکا فقط بین هندی، عرب، چینی و ما ایرانیا مقدسه. یه اروپایی هیچوقت آرزوی زندگی تو امریکا رو نداره.
    مشکل فقط سینگل و مولتی نیست. بر فرض شما کالیفرنیا زندگی کنی تو ده سال چقد وقت میکنی بری اروپا؟ ایران که دگه هیچی (مسافت). اکثر دوستانی که اینجا دارم میگن ما ٥ ساله وقت نداریم بریم مثلا فلان شهر اروپا واسه تفریح یا کاری. پول هست، وقت نیس.
    پرچم کالیفرنیا رو زدم چون خوشم اومد وگرنه تا حالا نرفتم.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezo0o نمایش پست ها
    من آلمان رو به طور مثال عرض کردم. میتونی بری بخونی. گرفتن اقامت تو امریکا از خیلی جاهای دیگه راحت تره؟ آلمان بغد تحصیل نهایت دو سال طول میکشه اقامت دائم بگیری. برای بچه های کامپیوتر کمتر. کانادا راحت تره یا امریکا؟ استرالیا یا امریکا؟ ایتالیا یا امریکا؟ من راه قانونی و دارم میگم نه ازدواج و پناهندگی.
    بیمه چیز کوچیکی نیست. شما مگه چقد میتونی سیوینگ داشته باشی تو امریکا که بخوای به خاطر ٣ شب خوابیدن تو بیمارستان ٥٠ هزارتا بدی بره؟ شرایط بیمه آلمان رو خبر داری که؟ یا استرالیا رو؟ یا اتریش و هزار جای دیگه؟
    هیچوقت قصد تعمیم نظرم و ندارم. من وقتی امدم امریکا انتظار بالایی اصلا نداشتم. اما همون کمترین انتظاراتم برآورده نشد. مشکل مالی هم به هیچ وجه ندارم. فقط قصد داشتم به دوستان بگم که امریکا فقط بین هندی، عرب، چینی و ما ایرانیا مقدسه. یه اروپایی هیچوقت آرزوی زندگی تو امریکا رو نداره.
    مشکل فقط سینگل و مولتی نیست. بر فرض شما کالیفرنیا زندگی کنی تو ده سال چقد وقت میکنی بری اروپا؟ ایران که دگه هیچی (مسافت). اکثر دوستانی که اینجا دارم میگن ما ٥ ساله وقت نداریم بریم مثلا فلان شهر اروپا واسه تفریح یا کاری. پول هست، وقت نیس.
    پرچم کالیفرنیا رو زدم چون خوشم اومد وگرنه تا حالا نرفتم.
    قوانین رو بلد باشی تو آمریکا از "خیلی" جاها راحت تر میشه اقامت گرفت. کسی رو میشناسم در حین تحصیل گرین کارد گرفته! ازدواج و پناهندگی هم نبوده! شما خیلی فکر کنم رو قوانین مهاجرت آمریکا مسلط نیستی!
    اقامت گرفتن تو اروپا راحت تره؟؟ کار پیدا کردن چطور؟ مثلا تو رشته های مهندسی! بله دوست من معلومه که تو هر جای دنیا دو سال کار کنی اقامت میگیری. آمریکا هم همینه.. اما شما زمانی میتونی بمونی بعد تحصیل که بتونی کار پیدا کنی.. بیا یه کم راجع به بازار کار آلمان با هم حرف بزنیم!! حتی مقایسه اش هم با بازار کار آمریکا قشنگ نیست!! خیلی بحث جدی ای نمیتونه باشه، بگذریم..

برای سه شب بیمارستان خوابیدن قرار نیست 50,000$ بده کسی. مگر اینکه اصلا بیمه نباشی! خوب بله بیمه رو شما به هر حال باید داشته باشید! من موارد زیادی دیدم با بیمه و بدون بیمه و هزینه های درمانی اینجا رو کاملا اطلاع دارم ازش. اینکه شما بیای یه عدد تایپ کنید و انگشت مبارک رو بذارید رو عدد صفر و یه $ هم بگذاری بغلش واسه کسی اینجا reference نمیشه!

میشه بگی این همه اروپایی که ما میبینیم دور و برمون دارن کار و زندگی میکنن دقیقا دارن اینجا چیکار میکنن اگه اینقدر طبق جمله مجددا تعمیم داده شده شما "هیچ" اروپایی آرزوی زندگی تو آمریکا نداره؟؟
    باز هم تاکید میکنم استفاده از عبارات "هیچ" ، "همه"، "ها" رو از ادبیاتمون حذف کنیم. شما ممکنه یه اروپایی پیدا کنی آرزوش باشه بیاد آمریکا، همزمان یه ایرانی که آمریکا براش هیچ تقدسی نداره!

شما میفرمایید انتظار بالایی داشتید و انتظاراتتون برآورده نشده! ریشه تمام نارضایتی شما همین جاست. عدم اطلاع کافی و مطالعه نسبت به جایی که دارین تشریف میبرین. خوب طبیعیه که نتیجه اش میشه همین. و باید بگم که تنها نیستی شما خیلی های دیگه هم خیلی تصورات عجیب و غریب و به دور از واقعیت دارن و وقتی میان خوب جا میخورن. من حالا سوالم اینه که شما که اینقدر ناراضی هستی چرا موندی حالا اینجا؟ درخت که نیستی نتونی جابه جا شی. چه مدته که آمریکا هستی دوست من؟

در مورد مسافرت گفتید! فرق نمیکنه کجای دنیا زندگی کنید و قتی شاغل باشید میزان تعطیلات در سال مشخصه و کلا خیلی فرصت مسافرت پیدا نمیشه! اما خیلی جالبه برام که مسافت اینجا تا اروپا از نظر شما با مسافت اینجا با ایران فرق میکنه!! میتونم بپرسم شما از چه وسیله ای برای مسافرت استفاده میکنی؟؟ من معمولا از هواپیما استفاده میکنم که از اینجا به مقصد اروپا یا ایران فقط چند ساعت تفاوت داره سفر..!!
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

آقا جون همه چی نسبی هست. بعد این همه سال من فهمیدم چیزی به اسم کشور خوب یا بد وجود نداره. حتی تو یه کشور هم شهرهای مختلفش میتونن با هم خیلی متفاوت باشن. ولی جان من اروپا (مخصوصا یه کشوری مثل آلمان) رو با آمریکا مقایسه نکنید. میشه آمریکا رو با کانادا و یا استرالیا مقایسه کرد ولی این در مورد اروپا اصلا صدق نمیکنه. همین الان اگه به من بگن بیا بهت اقامت آلمان رو مفتی میدیم به شرط این که حاضر بشی بیای تو آلمان زندگی کنی محاله قبول کنم.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezo0o نمایش پست ها
    بهتره در مورد جاهایی که رفتیم و زندگی کردیم با قاطعیت صحبت کنیم. شما اگر آلمان نرفتید پس لا اقل به آمار رجوع کنید. آمریکا رو فقط و فقط میشه با اروپا مقایسه کرد. نظر بنده اینه. والا دوستانی که دوهزارتا ستاره دارن پشت اسمشون بیشتر قصد تحمیل عقایدشون رو دارن:
    ولی جان من اروپا (مخصوصا یه کشوری مثل آلمان) رو با آمریکا مقایسه نکنید.
    بنده آمریکا و کانادا زندگی کردم و چند تا کشور اروپایی از جمله همین کشور مورد علاقه شما رو هم از نزدیک دیدم. اتفاقا آلمان کشوری هست که وصفش رو از جهت نژادپرستی زیاد شنیدم. وقتی صخبت از نژادپرستی میکنم منظورم مقایسه با کشورهایی مثل کانادا و آمریکا هست نه به این معنی که بعضیا فکر میکنن. بازم میگم همه چی نسبی هست. وقتی تو آلمان از یک نفر به انگلیسی سوال میکنی (فرد بالای 50 یا 60 سال نه یک جوان تحصیل کرده) و با اینکه میدونه چی میگی ولی میگه من انگلیسی نمیفهمم از نظر من این کشور از لحاظ نژادپرستی وضعش وخیم هست و هرچقدر هم بهت پول بدن جای زندگی نیست. در ضمن من قصد تحمیل عقیده ندارم برای همین مدتها تو این تاپیک و تاپیکهای مشابه چیزی ننوشتم. الانم کانادا هستم و اگه از آمریکا تعریف میکنم واقعیت هست مگرنه من بنگاه قاچاق انسان به آمریکا ندارم که منافعم در خطر باشه یا بخوام از جایی که زندگی میکنم الکی تعریف کنم دوست عزیز. البته خودم نقد به آمریکا خیلی دارم ولی مقایسه آمریکا با آلمان واقعا خنده دار هست. حالا ما که طرف شما اومدیم ودیدیم شما هم لطف کن بیا اینطرف تا بیینی سیستم ها (برای زندگی نه تفریح) چقدر متفاوت هستند.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982 نمایش پست ها
    بنده آمریکا و کانادا زندگی کردم و چند تا کشور اروپایی از جمله همین کشور مورد علاقه شما رو هم از نزدیک دیدم. اتفاقا آلمان کشوری هست که وصفش رو از جهت نژادپرستی زیاد شنیدم. وقتی صخبت از نژادپرستی میکنم منظورم مقایسه با کشورهایی مثل کانادا و آمریکا هست نه به این معنی که بعضیا فکر میکنن. بازم میگم همه چی نسبی هست. وقتی تو آلمان از یک نفر به انگلیسی سوال میکنی (فرد بالای 50 یا 60 سال نه یک جوان تحصیل کرده) و با اینکه میدونه چی میگی ولی میگه من انگلیسی نمیفهمم از نظر من این کشور از لحاظ نژادپرستی وضعش وخیم هست و هرچقدر هم بهت پول بدن جای زندگی نیست. در ضمن من قصد تحمیل عقیده ندارم برای همین مدتها تو این تاپیک و تاپیکهای مشابه چیزی ننوشتم. الانم کانادا هستم و اگه از آمریکا تعریف میکنم واقعیت هست مگرنه من بنگاه قاچاق انسان به آمریکا ندارم که منافعم در خطر باشه یا بخوام از جایی که زندگی میکنم الکی تعریف کنم دوست عزیز. البته خودم نقد به آمریکا خیلی دارم ولی مقایسه آمریکا با آلمان واقعا خنده دار هست. حالا ما که طرف شما اومدیم ودیدیم شما هم لطف کن بیا اینطرف تا بیینی سیستم ها (برای زندگی نه تفریح) چقدر متفاوت هستند.
    من خودم امریکا هستم دوست عزیز. شاید زیاد با امریکاییا قاطی نشدی. سفید جماعت که میگه خودم و سگمو کافیم. سیاه ها هم که دیگه وضشون مشخصه. اینجا سیاه و سفید و مکزیکی و چینی هیچوقت با هم قاطی نمیشن. به طور مثال تو بارها و پابها هیچوقت یا به ندرت میبینی اینا با هم گت الانگ کنن. نگو اینطوری نیست که یهو توهم میزنم نکنه من امریکا نیستم. زن داداش من 23 سال المانه. دقیقن میگه که المانیا نژاد پرست نیستن. تفاوت فرهنگی با نژاد پرستی فرق داره دوستان. بسیاری از دوستام هم که دانشجویی رفتن میگن کوچکترین شکایتی از نژاد پرستی و اینا ندارن.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط Caltech نمایش پست ها
    همین که شما به طور کلی عرض می کنید می شه دربارش 3 صفحه نقد نوشت.
    من به شما توصیه می کنم اگر وقت دارین این رو بخونید البته من حرفاش رو تضمین نمی کنم ولی خوب کسی هست که هر چی از آمریکا دیده نوشته.
    http://mohajersara.com/thread-2711.html
    در استرالیا هم به همین شکل هست که ایشون گفتند. جای آمریکایی، استرالیایی بگذارید و جای لس آنجلس هر شهری از استرالیا"
    ایرانیان مقیم آمریکا در واقع آمریکاییهای ناقصی هستند که نه میتوانند به زبان فارسی درست صحبت کنند و نه به زبان انگلیسی تسلط دارند. نه خصلتهای ایرانی خودشان را دارند و نه خصلتهای آمریکایی را گرفته اند. وقتی به نفعشان باشد آمریکایی هستند و وقتی به نفعشان باشد ایرانی هستند. میتوانم بگویم که از خصلتهای ایرانی تقریبا بدترینشان را مثل چشم و همچشمی و غیبت و ... را گرفته اند و از خصلتهای آمریکایی هم بدترینش را گرفته اند مثل نوع آرایش و لباس پوشیدنی که مخصوص قشر خاصی از آمریکاییها است و یا غذا نپختن و جدایی زن و مرد و ... بله آنها یک چیزی تو مایه های شترمرغ هستند. خدا را شکر من لس آنجلس زندگی نمیکنم ولی چند بار که برای دیدن موج عظیم فامیلهایم به آنجا رفتم احساس کردم که آنها حتی از مردم ایران از نظر فرهنگی 30 سال عقب تر هستند"
    "
    اگر در بین آمریکاییها زندگی کنید نه تنها با زبان و فرهنگ آنها آشنا میشوید بلکه زبان و فرهنگ ایرانی شما هم دست نخورده باقی میماند و آلوده نمیشود. "
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982 نمایش پست ها
    آقا جون همه چی نسبی هست. بعد این همه سال من فهمیدم چیزی به اسم کشور خوب یا بد وجود نداره. حتی تو یه کشور هم شهرهای مختلفش میتونن با هم خیلی متفاوت باشن. ولی جان من اروپا (مخصوصا یه کشوری مثل آلمان) رو با آمریکا مقایسه نکنید. میشه آمریکا رو با کانادا و یا استرالیا مقایسه کرد ولی این در مورد اروپا اصلا صدق نمیکنه. همین الان اگه به من بگن بیا بهت اقامت آلمان رو مفتی میدیم به شرط این که حاضر بشی بیای تو آلمان زندگی کنی محاله قبول کنم.
    You are completely unfair about Germany. Believe me!
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

Member Caltech آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    در استرالیا هم به همین شکل هست که ایشون گفتند. جای آمریکایی، استرالیایی بگذارید و جای لس آنجلس هر شهری از استرالیا"
    ایرانیان مقیم آمریکا در واقع آمریکاییهای ناقصی هستند که نه میتوانند به زبان فارسی درست صحبت کنند و نه به زبان انگلیسی تسلط دارند. نه خصلتهای ایرانی خودشان را دارند و نه خصلتهای آمریکایی را گرفته اند. وقتی به نفعشان باشد آمریکایی هستند و وقتی به نفعشان باشد ایرانی هستند. میتوانم بگویم که از خصلتهای ایرانی تقریبا بدترینشان را مثل چشم و همچشمی و غیبت و ... را گرفته اند و از خصلتهای آمریکایی هم بدترینش را گرفته اند مثل نوع آرایش و لباس پوشیدنی که مخصوص قشر خاصی از آمریکاییها است و یا غذا نپختن و جدایی زن و مرد و ... بله آنها یک چیزی تو مایه های شترمرغ هستند. خدا را شکر من لس آنجلس زندگی نمیکنم ولی چند بار که برای دیدن موج عظیم فامیلهایم به آنجا رفتم احساس کردم که آنها حتی از مردم ایران از نظر فرهنگی 30 سال عقب تر هستند"
    "
    اگر در بین آمریکاییها زندگی کنید نه تنها با زبان و فرهنگ آنها آشنا میشوید بلکه زبان و فرهنگ ایرانی شما هم دست نخورده باقی میماند و آلوده نمیشود. "
    البته منظور من اون جملات اولش نبود. همون شونصد صفحه ای بود که به نظر میاد بدون غرض در مورد آمریکا نوشته. قلم خوبی هم داره.

Junior Member

تمام اين مطالبي كه شما نوشتيد درست هستش و به نظرم اين جور مطالب اصلا جاي بحث ندارن خيلي ها هستن كه وقتي ميرن اونور خودشون رو گم مي كنن خيلي ها هم هستن واقعا براشون جايگاه علمي و زندگي پيشرفته و ... مهم هست ،حالا ما بايد ببينيم تو اين تاپيك در مورد چي بحث مي كنيم ؟؟ امريكا كشوري هست كه خيلي مهاجر داره و واقعا اگر در سطح علمي بالايي باشين به راحتي پيشرفت مي كنيد و المان هم كشوري هست كه واقعا در اين چند سال اخير خيلي خوب خودش رو نشون داده ، اما در كل به نظر من ما ايرانيىها باتوجه به فرهنگ و اخلاق هامون خيلي راحت تر با امريكا كنار ميايم چون الماني ها واقعا مردم خشكي هستن و دراگر واقعا براي شما اين جور مسايل مهم باشه امريكا كشوري هست كه ما ايراني ها با اين فرهنگ بهتر باهاش كنار ميايم...البته اين ها فقط نظر شخصي من هست

Senior Member Harrison آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kurosh747 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک سوال یه مدت طولانیه که ذهنم رو مشغول کرده و برای پاسخ دادن بهش تلاشهای زیادی کردم ولی می خواستم نظر شما دوستای عزیزم که تجربتون در این زمینه بیشتره رو هم بدونم.ممنون می شم اگر جواب کاملی بهم بدید.
    در حال حاضر دانشجوی ارشد هوش مصنوعی هستم و تا الان تقریبا رزومه خوبی دارم .
    این رزومه منه.

دانشجوی ارشد هوش مصنوعی
    کارشناسی نرم افزار

معدل 18.63

زبان:iBT 105

2مقاله خارجی 3داخلی

1کنفرانس خارجی

2تا ثبت اختراع

مدرک مهندسی شبکه CCNP بین المللی از cisco(نه از این آموزشگاهی های ایران)

الان 5 ساله که یک شرکت نرم افزاری تاسیس کردم و در حین تحصیل با تلاش شبانه روزی تونستم در کارم هم موفق باشم و الان این شرکت جز 10 شرکت برتر نرم افزاری ایران از لحاظ علمی و مالی قرار گرفته و الان داری 56 نفر کارمنده و هر روز گسترده تر می شه.
    من درآمد خوبی از این شرکت دارم (بالاتر از 20 میلیون در ماه) و از لحاظ مالی تامین هستم و در تهران زندگی خوبی دارم ولی با اینکه شرکت ما یک شرکت دانش بنیان و علمی هست هنوز از لحاظ کار علمی ارضا نشدم و هنوز تشنه کار علمی ؛ تحقیق و کار آکادمیک هستم و خیلی علاقه مند بودم که برای مستر در آمریکا ادامه تحصیل بدم نه در ایران(ولی متاسفانه به دلیل مشکلات شرکت مجبور به موندن در ایران شدم و اینجا ارشد می خونم).
    سوال من اینه: با توجه به مسائلی که گفتم از نظر شما بهترین تصمیم برای من چیه؟اینکه بمونم ایران کارم و درسم رو ادامه بدم یا اینکه برای دکترا اپلای کنم و برم آمریکا و برای بعد از تحصیلم برای موندن در آمریکا برنامه ریزی کنم؟
    شاید برای یک جوان24 ساله و مجرد 20 میلیون ؛ درآمد خیلی زیاد و ارضا کننده ای باشه ولی من هدفم از راه اندازی این شرکت پول نبوده و بیشتر عاشق challenge و کار علمی بوده چون قبل از راه اندازی شرکت هم در خانواده مرفه زندگی میکردم.
    با توجه به شرایط و روحیات من که توضیح دادم نظر شما در مورد موندن در ایران یا رفتن به آمریکا و قبول شرایط و مراحل سخت و از دست دادن شرایط خوبی که در ایران دارم برای به دست آوردن چیزهایی که ارزششون از پول بالاتره چیه؟؟؟
    سلام رفیق نمیدونم چیکار میکنی
    من اومدم اینجا دانشگام هم Illinois Tech هست.IT میخونم..اینجا دانشگاه هایی که سرشون به تنشون بیارزه سالی 2بار شرکت ها می ان دنبال دانشجو واسه کار ..هر ترم یکبار..2هفته پیش هم دانشگاه ما career fair بود..180 تا شرکت..تقریبا نصفشون که کامپیوتری بودن...بعضی هاشونم باید اقامت داشتی واسه کار..معروف ترینشون microsoft,sony,nokia,NASA navy بودند که من تقریبا 20تا شرکت رفتم صحبت کردم و رزومه دادم..حتی یک مقاله داشتم مهر nasa خورده بود روش ..یک موسسه زیر نظر اون هم تایید کرده بود..اونم بردم..رفتم اتاقش کلی هم نمایندش مارو تحویل گرفت و صحبت کردیم...متاسفانه چون پروژه دولتی بود فقط سیتیزن باید بودی...می خوام بگم صرف نظز از اینکه نتیجه یا جواب رزومه هایی که به این شرکت ها و 100 البته شرکت های کوچیکتر که با بزرگترین های ایران هم قابل مقایسه نیستند..این جور موقعییت ها تو امریکا پیش می اد..این جور چیزها رو تو ایران با پول نمیشه خرید..حتی صرف نظر از اینکه تو چه سطحی از دانش کامپیوتری هستی