صفحه 107 از 178 نخستنخست ... 757979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117157 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,061 تا 1,070 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط b.sh نمایش پست ها
    سلام دوستان، من نظرات دوستان رو در صفحات اول اینجا خوندم که شرایطهای متفاوتی داشتن...
    من خواهرم شاید حدود 10 سال در اروپا درس خونده و اخلاقش خیلی عوض شده و از ی دختر شاداب و خنده رو تبدیل به ی آدم جدی و سرد و افسرده شد که شاید6 ماه یکبار با ما تماس بگیره و کلا به ما دیگه هیچ اهمیتی نمیده... (با اینکه اکثر اوقات الان ایران با همسرش زندگی میکنه) واسه همین، این قضیه که احتمالا رفتار ضدخارجی اروپایی ها و تنهایی خیلی رو زندگی آدم در اروپا تاثیر میگذاره، من رو شدیدا از رفتن ترسونده!
    اونجوری که شنیدم و خوندم این قضیه در آمریکا و کانادا به مراتب کمتره و اونجوری برخورد سرد از ساکنین اونجا نمیبینی....ولی در آمریکا بعد تحصیل گرفتن اقامت و کار پیدا کردن کلی مشکلات داره... کانادا هم که گفتن کار پیدا کردنش خیلی سخته و آب و هواش افسردگی میاره...استرالیا هم شنیدم به ایرانی ها به چشم بد نگاه میکنن و احترام چندانی واسشون قائل نیستن...
    من زیاد اجتماعی و اینا نیستم و وابستگی به مکان خاصی هم ندارم، هرجا بخوام میتونم زندگی کنم در صورتی که آدمهای صمیمیم کنارم باشن و اکثر سرم تو درسم بوده و الانم که سرکارم، چون کارم رو میخوام به بهترین نحو انجام بدم، شرایط چندان جالبی از این جهت که قدر بدونن یا نتیجه زحماتم رو ببینم رو ندارم و همکارا هم ترجیح میدن که من انقدر کار نکنم و غیره... داشتم فکر میکردم این نوروز برای مسافرت و دیدن یک کشور برم که با شرایط آشنا بشم و تلاشم رو برای رفتن بیشتر کنم...
    من اولویت اولم برای انتخاب کشوری که برای اپلای دکتراش تلاش کنم اینکه اولا افسردگی نیاره، ثانیا آدم نتیجه ی تلاشهاش رو ببینه و نبینه کل زحماتی که میکشه بیفایده است... من حدود یکسال و چند ماهه که از خیلی جهات اینجا کاملا ناامید شدم، خیلی ناامید....چه فرهنگی چه شغلی... بنظرتون کجا برام مناسبه؟
    افسردگی بستگی بسیار زیادی دار به محیط.
    مثلا در شهرهای بزرگ طبیعتا به دلیل اینکه امکان ارتباطات خیلی بیشتری هست چه کاری و چه غیر کاری کمتر دچار این احساسات میشید. کلا در شهرهای زنده حالا چه اروپا چه آمریکا این وضعیت مشابه هست .
    قسمتیش هم بستگی به روحیه خود فرد داره
    من خودم وقتی میخواستم از خانواده جدا بشم فکر میکردم در فرودگاه گریه میکنم! که نکردم. فکر میکردم هواپیما سوار بشم گریه میکنم که نکردم! فکر میکردم یک مدت بگذره گریه میکنم بازم نکردم! کلا وقتی رفتم به شهری که اولین بار بود میرفتم قشنگ همراه با چند نسل گذشته همونجا بودیم1 سختی بود ولی واقعا سختی دوری و افسردگی و اینها خیر. تازه این در باره اروپاست.
    در دنیای سرمایداری دنبال روابط صمیمی و اینا نباش خیلی چون اکثریت "وقتش" رو ندارند برای رفیق بازی. آدمهای درست حسابی هرکسی به نحوی دنبال زندگی و پیشبرد برنامه هایی هست که جنبه اقتصادی قویی دارند و همین مسئله باعث میشه فوکوس اصلی روی زیر شاخه های همون کار باشه تا اینکه رفیق بازی و اینطور مسایل.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط javadkhalesi نمایش پست ها
    سلام

اگه بعد از فارغ التحصیلی کار مناسب گیر نیاد که واقعا بد میشه. چون اکثرا برای بعد از دوران تحصیل هم برنامه دارند و اگه کار خوب جور نشه و مجبور باشن برگردند که همش ضرر کردن.
    همین الان مثلا من خودم هم دانشگاه تدریس می کنم و هم تو صنعت فعالیت دارم. اگه قرار باشه برم امریکا و بعد از تحصیل برگردم و بخوام بعد 5 یا 6 سال تو ایران دوباره شروع کنم که کلا اشتباهه.
    پس قطعا کار خوب بعد از تحصیل اهمیت بیشتری داره. کار با درامد خوب و شرایط بسیار بهتر از ایران.
    شرایط بسیار بهتر از ایران یک تعریف کلی است دوست عزیز. باید دید فاکتورهایی که شرایط رو برای شما بسیار بهتر میکنند چی هستند؟
    من اگر در رشته خودم درآمد مثلا 15 هزار دلاری داشته باشم و در امریکا درآمد 7-8 هزار دلاری آمریکا را انتخاب خواهم کرد. چون فاکتورهای فرهنگی بیشتر برام اهمیت دارند ولی نه دیگه درآمدم بشه 3 هزار تا مثلا! این کمتر بودن (که اغلب بیشتر میشه بجای کمتر) تا یک جایی هست البته.
    + من تا بحال از بین دوستانم که البته رشتشون متفاوته با من و خیلی از ریز کارها اطلاع ندارم. ندیدم ازشون کار گیر نیارن در زمینه فنی مهندسی فقط یک نفر میشناسم در رشته علوم انسانی بود اون کار گیر نیاورد ولی بقیه همه کار دارند و راضی هم هستند.
    اگر به دنبال ثروت های بالا هستید راهش این نیتس کارمند جایی بشید باید بیززینس خودتان را داشته باشید. در همه جای دنیا.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    ورود به صنعت در امریکا در درجه ی اول به بند "پ" نیاز داره به شدت که خود امریکایی ها بهش می گن " لینک".
    نمی گم تحصیلات تاثیر نداره اما آشنا و تجربه ی کاری داشتن تاثیرش یه چیز دیگست.
    * داشتن گرین کارت و سیتیزنشیپ یکی دیگه از عوامل خیلی خیلی موثر برای ورود به صنعت هست.
    البته این دو رو با هم قاطی کردن یک مقدار عجیب هست!
    چون بند پ چیزی غیر از لینک هست و اون مسئله ای که در ذهن متبادر میشه بند پ رایج در ایران هست که طبیعتا تخصص درش نقشی نداره اما اون لینکی که میفرمایید همان بند پ هست (که به عقیده اکثریت نیست!) از تخصص میاد و اینکه اون فردی که لینک میکنه شما رو به تخصص شما اعتقادی داره لابد که این کارو میکنه! چون کیفیت نداشته باشید خیلی راحت عذرتان را خواهند خواست! و دیگه لینک جوابگو نیست. نه اینکه بدون تخصص فقط لینک بخواد کار خاصی انجام بده
    + البته نظگاه هر فرد تعیین میکنه نظرش رو
    بستگی به رشته هم داره. شما رشتتون اگر اشتباه نکنم معماری هست و یک مقدار وضعیت این رشته به صورت کلی جالب نیست و ممکنه همه چیز رو بگذارید پای لینک که خب دوستانی که در زمینه های نفت و گاز و پترو هستند از بین کسانی که من میشناسم هرچند رشته خودم نیست همگی نظری غیر از آنچه شما بیان کردید دارند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanial engineering

عزیزان سلام

من یک سوالی داشتم که البته بیشتر یه مشورت با شما دوستان اللخصوص کسانی که تجربه زندگی در آمریکا را دارند. من الان ترم 7 مکانیکم (جامدات) دارم روی کامپوزیت های هوشمند کار می کنم. علاقه مندم برای دکتری مستقیم اقدام ب اپلای کنم.( ترجیحا آ»ریکا بعد استرالیا)
    با توجه به مطالبی که در این تاپیک از اول خوندم یکمی تردید کردم .من علاقه مندم هم کار آکادمیک انجام بدم و هم آزادانه ( بیزنس شخصی در زمینه تخصصی)
    آیا شما فکر می کنید با توجه به هدف من ارزش زمان گذاری روی این قضیه به قدری هست که من اقدام کنم یا خیر؟ ( منم برارد کوچکتر خودتون بدونید پلیز
    (( FYI:من الان فقط محصل هستم و خانواده موافق رفتنم از ایران مشکل دلبستگس ندارم ))

خیلی خیلی ممنونم

در تاریخ امریکا دو اتفاق مهم اقتصادی افتاد که تاثیر گزار بر زندگی همه امریکیهای قشر فقیر و متوسط گذاشت که فکر میکنم برای مهاجر های چدید جالب باشه

هنگامي كه رييس جمهور نيكسون در سال ١٩٧١قيمت دلار را به طلا رساند افراد فقير جامعه ضرر كردند و متحمل خسارت فرواني شدند ان ها پول هاي خود را از دست دادند و پولي كه ان ها برايشان كارمي كردند و زحمت مي كشيدند ارزش كم و كمتري پيدا كرد زيرا انها هر چه بيشتر كار مي كردند ماليات گران تري به دولت ميپرداختند در حالي كه قيمت ها به شدت بالا رفته بودند امروز در سال ٢٠١٥ در همه جاي دنيا همه افراد فقير تا حدي از دنياي اقتصاد انتظار دارند كه انها را گرسنه نگذارد متاسفانه انها به خاطر نااگاهي هايشان در زمينه پول روز به روز ضعيف تر ميشوند انها تا ياد نگيرند كه نبايد براي پول كار كنند مشكل شان حل نميشود
    در سال ٢٠٠٧ طبقه متوسط امريكا بزرگترين سرمايه خود يعني خانه خود را از دست داددند سال ها پيش طبقه متوسط امريكا از همه چيز راضي بودند و با دلگرمي از كارت هاي اعتباري خود استفاده ميكردند اما هنگامي كه قيمت خانه ها گران تر شد و ان ها مجبور شدند مبالغ بالاتري براي وام مسكن شان به بانك ها بپردازند به تدريج متوجه اصل موضوع شدند در سال ٢٠١٤ همه وام هاي مسكن را چه به براي خريد مسكن اجاره رهن .. به شكل طوقي به دور گردن خود ميديدند و امريكاييهاي قشر متوسط مجبور بودند که با مبالغ بالای باز پرداخت وام ها کنار بیایند و دم نرنند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط miladsamiei نمایش پست ها
    در تاریخ امریکا دو اتفاق مهم اقتصادی افتاد که تاثیر گزار بر زندگی همه امریکیهای قشر فقیر و متوسط گذاشت که فکر میکنم برای مهاجر های چدید جالب باشه

هنگامي كه رييس جمهور نيكسون در سال ١٩٧١قيمت دلار را به طلا رساند افراد فقير جامعه ضرر كردند و متحمل خسارت فرواني شدند ان ها پول هاي خود را از دست دادند و پولي كه ان ها برايشان كارمي كردند و زحمت مي كشيدند ارزش كم و كمتري پيدا كرد زيرا انها هر چه بيشتر كار مي كردند ماليات گران تري به دولت ميپرداختند در حالي كه قيمت ها به شدت بالا رفته بودند امروز در سال ٢٠١٥ در همه جاي دنيا همه افراد فقير تا حدي از دنياي اقتصاد انتظار دارند كه انها را گرسنه نگذارد متاسفانه انها به خاطر نااگاهي هايشان در زمينه پول روز به روز ضعيف تر ميشوند انها تا ياد نگيرند كه نبايد براي پول كار كنند مشكل شان حل نميشود
    در سال ٢٠٠٧ طبقه متوسط امريكا بزرگترين سرمايه خود يعني خانه خود را از دست داددند سال ها پيش طبقه متوسط امريكا از همه چيز راضي بودند و با دلگرمي از كارت هاي اعتباري خود استفاده ميكردند اما هنگامي كه قيمت خانه ها گران تر شد و ان ها مجبور شدند مبالغ بالاتري براي وام مسكن شان به بانك ها بپردازند به تدريج متوجه اصل موضوع شدند در سال ٢٠١٤ همه وام هاي مسكن را چه به براي خريد مسكن اجاره رهن .. به شكل طوقي به دور گردن خود ميديدند و امريكاييهاي قشر متوسط مجبور بودند که با مبالغ بالای باز پرداخت وام ها کنار بیایند و دم نرنند
    این نظریات احتمالا مربوط به نحله فکری چامسکی و نئو مارکسیستها نیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط path نمایش پست ها
    این نظریات احتمالا مربوط به نحله فکری چامسکی و نئو مارکسیستها نیست؟
    نه دوست عزیز اتفاقا من نظریه سرمایه دارها رو میخوام بیان کنم اگه در امریکا زندگی کنید امریکاییها خاطرات سال 2007 و 2008 رو حتما براتون تعریف میکنند و میفهمید چه بخش عظیمی از قشر متوسط امریکا ثروت خود یعنی خانه های خود را از دست دادند و مهمترین دلیل این موضوع عدم داشتن اموزش مالی بود از این بحران بزرگ ثروتمندان ثرومتند تر شدند چون اموزش مالی داشتند

نه دوست عزیز اتفاقا من نظریه سرمایه دارها رو میخوام بیان کنم اگه در امریکا زندگی کنید امریکاییها خاطرات سال 2007 و 2008 رو حتما براتون تعریف میکنند و میفهمید چه بخش عظیمی از قشر متوسط امریکا ثروت خود یعنی خانه های خود را از دست دادند و مهمترین دلیل این موضوع عدم داشتن اموزش مالی بود از این بحران بزرگ ثروتمندان ثرومتند تر شدند چون اموزش مالی داشتند
    زندگی در امریکا در دهه که ما زندگی میکنیم فقط این نیست که از یک دانشگاه با رنک بالا فارغ التحصیل بشیم بعدش بریم سر کار از صبح و حقوق بگیریم و بعدش بازنشستگی و رفاه .این سیستم دهه هفتاد جواب میداد ولی حالا نه دلیلش هم خیلی زیاده یکش حضور کارگر ارزان در چین و هند اه
    اگه فکر این برنامه باشید کلاهتون پس معرکه است و وقتی میفهمید که خیلی دیر شده .کارمندی هیچ ایرادی نداره منتها باید با ابعاد دیگه زندگی هم اشنا شد و اموزش مالی دید چون ما در عصر انفجار جمعیت و کمبود امکانات در سراسر دنیا هستیم باید تجهیز شد
    یه مثال میزنم تا بهتر درک کنید فرض کنید یه شغل خوب در ده سی سالگی پیدا کردید و تشکیل خانواده دادید حالا قسط خانه ماشین اب برق گاز ... در ماه میدین یک دفعه ای در دهه پنجاه سالگی شرکتتون شما رو از سر کار بیرون کرد یا خدای ناکرده بیماری سختی گرفتید که قادر به کار نبودید چیکار میکنید با این همه تعهد؟؟؟؟در پنجاه سالگی دنبال کار جدید میگردید؟؟؟
    این اتفاق هر جای دیگه دنیا ممکنه بیفته فقط متخص به امریکا نیست باید اموزش مالی دید و خودتون مچهز کنید پیشگیری بهتر غز درمانه
    ویرایش توسط miladsamiei : November 8th, 2015 در ساعت 05:27 PM

ApplyAbroad Guru

اگر آمارش درست یادم باشد در بحران مسکن 2008 تا 2010 حدود یک درصد صاحبان خانه در امریکا به foreclosure خانه هایشان برخوردند، و بخش عمده ای از آن یک درصد هم موفق شدند با بانک به توافق برسند و خانه هایشان را نگهدارند. این رقم را نمیشود واقعا بخش عظیمی دانست گرچه چشمگیر است.

البته در مورد آموزش مالی کاملا درست میفرمایید و در هر حال لازم است (و ممنون بابت پست های خوبتان در این زمینه).

در امريكا يه قانون مالياتي طلايي براي اينكه ثروتمند بشيد وجود داره كه من بهش خيلي علاقمندم اسم اين قانون tax-deferred exchange 1031 : به موجب اين قانون ، شخص مي تواند اموال يا ملك خود را بفروشد و با تعويق در پرداخت ماليات مربوط به سود معامله ، عين سرمايه اش را براي خريد يا سرمايه گزاري بر روي ملك و دارايي ديگر هزينه كند. يكي از بزرگترين مزاياي سرمايه گزاري در امريكا كه در هيچ جا مثلا كانادا استراليا يا اروپا وجود ندارد اين يك مزيت سرمايه گزاري ملكي كه پول حاصل از ماليات معوقه است براي عدم پرداخت قانوني ماليات راه هاي بيشماري پيش پاي سرمايه گزاران ملكي هست شما ميتونيد از معاملات ملكي سود كنيد و بدون پرداخت ماليات سود سرمايه مان كل اين پول را دوباره سرمايه گزاري كنين اين تسهيلات به سرمايه گزاران سهلم اوراق قرضه و شركت هاي سرمايه گزاري سهام محور تعلق نمي گير. باورتان نميشود وقتي اجباري به پرداخت ماليات نباشد با چه سرعت شگفت او ي مي توان ثروتمند شد
    چرا امريكا؟؟؟ يك دليش وجود اين قانون استثناييه . كارگران و كارمندان هرچه بيشتر كار كنتد ماليات بيشتري ميدهند و فقيرتر ميشوند ولي افراد با تفكر ثروتمندانه و با داشتن ثروت بدون زحمت با اموزش مالي ثروت و رفاه ميسازند