صفحه 122 از 178 نخستنخست ... 2272112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132172 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,211 تا 1,220 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

اگه هدف از ادامه تحصیل پیداکردن راهی برای مهاجرت و گرفتن پاسپورت ارزشمند هست ، پس برای کشوری اقدام کنید که : 1 - تو بیمارستانهاش اول از همه احوال مزاجتون رو بپرسن ونه جیبتون رو 2- اول وقت برید مدارس و از نزدیک مشاهده کنید سیستم آموزشی رو ببینید بچه ها اونجا شاد هستند و آیا چیزهای کاربردی برای زندگی آموزش میبینند ؟3- به محاکمشون برید و یک روز رو در ونجا سپری کنید ،البته قبلش تو ایران اینکار رو کنید تا بدونید اونجا به چه چیزهایی باید توجه کنید 4- در اعیادشون و یا در اماکن عمومیشون حضور پیدا کنید و میزان احترام و همنوع دوستیشون و سطح شاد بودنشون را بسنجید.((به نظر من اینها معیار برای تمیز قایل شدن بین امریکا و یا کانادا و یا هرکشور دیگری میتونه باشه . و نه سطح پیشرفت تکنولوژیکی .))

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

شاید بد نباشه یاداور شد که این فروم اصالتاً تحصیلی به شمار میره، پس بد نیست در ابراز نظرها اهداف تحصیلی در اولویت درنظر گرفته بشن...

1- تعداد زیادی از دانشگاههای امریکا در زمینه کاری فرد دانشجو چنان سطح بالایی رو ارائه میکنن که قابل مذاکره نیست
    2- فاندی که دانشگاههای امریکایی میدن خیلی بیشتر از کشورهایی مثل کاناداست و یا خیلی از کشورهای اروپایی که گپرنت کاملی ندارن برای دانشجوهاشون در مقاطع بالا.
    3- قشر دانشجو دارای بیمه درمانیه و این دغدغه رو که فلان است و به امان در زمان تحصیلش در امریکا نداره
    4-در بیمارستان یا کلنیک درمانی در صورت دانشجو بودن به خاطر بهره مندی از بیمه کسی حال جیب رو نمیپرسه و البته اولیت اول که بازگشت سلامت هست هم کاملا رسیدگی میشه و پزشکان و پرستاران حاضر دارای سطح تخصصص و توانایی بالایی درکارشون هستند.
    5- بدلیل پیوستگی بازارهای جهانی و بازار امریکا در خیلی از رشته های تحصیلی وجود رفرنس و ی اسابقه تحصیلی در زمینه هایی که مربوط به اینده شغلی هستنداز طرف دانشگالهای دارای نام امریکا قطعاً کمک زیادی در شغل پیدا کردن افراد میکنه.

یه سری موارد دیگه عنوان شده که ناشی از شکم سیریه...
    وقتی شغلی نداشته باشی پولی نداری که اصولا بچت رو مدرسه خوب بفرستی.
    وقتی شغلی نداشته باشی درامدی منداری که بتونی در اعیاد شادی کنی
    وقتی شغلی نداشته باشی سربار جامعه میزبانی و به همین میزان دارای احترام کم

بنابراین اولویت اول پیدا کردن شغله برای محصل بعد از دوران تحصیلش. اگر نیویورک گرونه، سطح درامد شاغل هاش هم بالاتره... مهم اول و اخر پیدا کردن کاری با درامد مناسبه ولو در آلاسکا!

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

به نسبت بقیه کشور‌های پیشرفته:

۱. آمریکا سیستم‌های اجتماعی و حمایتی ضعیفی داره که کیفیتشون پایینه و خرجشون بالاست (مثل سیستم آموزش پیش از دانشگاه یا بهداشت). به خاطره همین آماری مثل طول عمر و سطح سواد ریاضی دانش آموزان و آمار مشابه که نشان پیشرفت اجتماعی هستن در آمریکا معمولاً پایینه.

۲. کار کردن در آمریکا (مخصوصاً تو کارهای پر در آامد تر مثل پزشکی‌، وکالت، بانکداری) سخت تر از بقیه کشور‌های پیشرفتست. مثلاً آمریکا تنها کشور پیشرفتست که ‌مرخصی با حقوق درش قانوناً لازم نیست، و متوسط ‌مرخصی از همه کشور‌های توسعه یافته کمتره. ساعت‌های کاری در هفته هم که به راحتی‌ به ۷۰-۸۰ میرسه در همین نیو یورک. این (و البته نکته اول و نکات دیگه) باعث شدن میزان رضایت از زندگی‌ در آمریکا پایین باشه.

۳. نظام مالیاتی (و کلا قانونی‌) جوری ساخته شده که هرچی‌ پولدار تر باشه کسی‌ درصد کمتری مالیات میده. این یکی‌ از دلایلیه که شکاف طبقاتی تو آمریکا بسیار گستردست. آمار این شکاف واقعاً وحشتناکه. مثلا اینجا ۱۰% بالای جامعهِ بیش از ۷۰% ثروت رو در اختیار دارن، و ۵۰% پایین جامعه فقط ۲% رو. این و آمار دیگه رو میتونین اینجا ببینید: http://inequality.org/wealth-inequality/

۴. با توجه به این نکات (البته این بحث خیلی‌ مفصل تریه از این) اگر از نظر در آمدی در طبقه مرفه آمریکا قرار می‌گیرید، اینجا خیلی‌ هم خوبه و قوانین و حکومت جوری طراحی شده که به ثروتتون راحت تر اضافه می‌شه. اگر جزو طبقه متوسط هستید (که شامل بیشتر مهندس ها، استادان دانشگاه، و از این شغل‌ها می‌شه) احتمالا در کشور‌های پیشرفت دیگه زندگیتون راحت تره. البته اینکه در چه ایالت و شهری زندگی‌ کنید خیلی‌ تاثیر داره در اینکه چه در آمدی "طبقه متوسط" محسوب می‌شه. مثلا در شهر نیو یورک در آامد بین $۶۵،۰۰۰ تا حدود $۲۰۰،۰۰۰ در سال طبقه متوسط حساب می‌شه، ولی‌ در خیلی‌ شهر‌های دیگه این ارقام پایین تره.

۵. نکته آخر هم اینکه تصمیم مهاجرت به چیزایی دیگه مثل راحت تر بودن مسیر و جا افتادن در جامعه مقصد بستگی داره که جواب واحدی نداره و برای هر کسی‌ فرق می‌کنه. این نکاتی‌ که من گفتم صرفاً جنبه آماری و اقتصادیش بود.

عجب داستانی شده این نظرات متناقض دوستان!
    وقتی از اول تا آخر همشو در چند ساعت! میخونی تازه متوجه میشی سوال کردن تو این زمینه اشتباهه!!!
    بالای 70 درصد نطرات تخریبی و ناقض نظر قبلی بیان میشه.

حداقل من همینقدر میدونم که هرکه پر طاووس خواهد جور هندوستان کشد.

چرا من میخوام مهاجرت کنم
    1_ چندسال پوستم کنده شد تو این دانشگاه ها تا استاد بیسوادی که به صرف داشتن فولان پست در ارگان نزدیک به رشته مدیر گروه یا دوستی بی حد و مرزش با عزیزانی در هیئت انتصابات از من به عنوان پله ترقی استفاده نکنه.
    2_ برم جایی که علاوه بر اینکه بورسیه میشم شهریه نمیدم و حقوق میگیرم، آینده شغلیم تضمین شدس( برخلاف ایران که باید بخشی از پول تزهای تحقیقاتیت رو بدی که هیچ شهریه ات را هم باید بدی! تازه اگه فاکتورهای ساخت پروژت رو قبول کنن. آخرشم میگن هوووورا تو فارق التحصیل شدی برو تو صف برای کار چون ما خودمونم اضافی هستیم)
    3_ آزادی که چطور زندگی کنی. به اندازه تلاش و دانشت هم بدست میاری.
    4_ تمایز نژادی و مذهبی نیست یا حداقل خیلی خیلی کمتره!
    5_ فرهنگ رانندگی، تعاملات اجتماعی، صداقت، رفاه اجتماعی، تکریم ارباب رجوع در ادارات و ارگان ها، عدالت، عشق به طبیعت و احترام به همزیستی، آزادی و غیره و غیره( البته بسته به نقطه هدف بدست میاد مثلا یکی مهاجرت کنه و اونجا هی وطنم وطنم بکنه و بخواد مجموعه فرهنگ و رفتاری که در نهایت باعث شده ازش فرار کنه رو تبلیغ و حفاظت کنه که بیخود تصمیم به رفتن گرفته!)
    6_ قانون، نظم، پیشرفت مداوم.
    7_ وقتی میری جایی برای حمایت مالی در یک طرح پژوهشی پروپوزال بدی تا یک اختراع رو به سرانجام برسونی بهت نمیگن اول باید عضو فعال چند ساله در فولان جا باشی و با این عقاید!!!
    8_ وقتی میخوای از لحظه لحظه زندگیت در جامعه و طبیعت لذت ببری لازم نیست نگران این باشی که چه کسی و چطور میاد که تو شاد نباشی!
    9_ مهم نیست عقایدت چیه حتی میتونی یک آتئیسم معتقد به اگزیستانسیالیسم باشی اما به آرامش دیگران کاری نداشته باش و برای خودت و با همراهان خودت باش.

و خیلی چیزای دیگه. البته در خیلی از کشورهای اروپایی هم میسر خواهد بود اما در نهایت تحصیل در آمریکا خیلی با ارزشتر از اروپاست ضمن اینکه جای تغییر هم داره در آینده.

در نهایت به قول زنده یاد حافظ ( همت بلند دار که مردان بزرگ روزگار از همت بلند به جای ها رسیده اند). به هر حال هر تغییری به سهولت میسر نمیشه و باید در این راه متحمل دشواری های فراوان شد.
    در پس سیاهی شب، سپیدی صبح در راه است.
    امیدوار باش دوست من

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadee88 نمایش پست ها
    دوست عزیز، با توجه به پست های بالایی تون من فکر می کردم آمریکا هستید.

به هر حال، رفتن به آمریکا شانسی نیست. به جز برنده شدنِ لاتاری که شانسی هستش، سایر را ه های گرفتن گرین-کارت کاملا به مهارت و/یا توان مالی شخص بستگی دارد.

من نفهمیدم منظورتون از رفتن چیه؟ میخواید برید واسه ی تفریح؟ یا کاملا مهاجرت کنید؟ شما از طریق ویزای نامزدی (ازدواج با شهروند آمریکایی واسه گرین کارت)، توریستی ، دانشجویی، کاری و یا گرین کارت از طریق نخبگی، مهارتِ خاص، داشتن اسپانسر شغلی، سرمایه گذاری و پناهندگی می توانید وارد آمریکا شوید. راحت بودن و بهتر بودن هر روشی بستگی به خودِ شخص و وضعیت زندگی اون داره.

در پست های بالا چند بار به نیویورک اشاره کردید. من 2 ساله نیویورک هستم، مزخرف ترین نقطه ی آمریکا واسه دانشجو هاست. فقط اسم گنده ای داره.
    وقتی اینجا اجاره ی یه خونه ی 2 خوابه تو شهر های دیگه رو میدی واسه ی یه اتاق 9 متری. وقتی یه بطری آب که همه جای آمریکا 1 دلار هست رو میخری 4 دلار. وقتی هر روز 1.5-2 ساعت وقتت تو مترو و ترافیک تلف میشه و افراد بی خانمان از سر و کولِت بالا میرن، وقتی میری یه پزشک ببینی باید 300 دلار بدی (و همه ی کشورهای دیگه بیمه ی فراگیر دارند به جز آمریکا)، وقتی جای پارک نیستش که ماشین بخری و پارکینگ های اینجا ساعتی 20 دلار میگیرن (من همه ی دوستام ایالت های دیگه ماشین دارند) اون موقع متوجه می شوید که خبری نیستش اینجا (منظورم نیویورکِ) و فقط اسمش بزرگه. ولی، اگه اندازه ی همون ترامپ پول دارید، اینجا جای خوبیِ.

پ. ن: به نظر من استرالیا و اروپا به مراتب از آمریکا بهتر هستند.
    منظور از رفتن مهاجرت کلی هستش, به نظر میاد بهترین راه ازدواج هاست , من توریستی رو راد شدم متاسفانه رجکت کردن من رو، والی اگر توریستی هم بتونم بگیرم و بیام امریکا چکار میتونم بکنم ؟ اجازه کار ندارم باید قاچاق بمونم ؟, دانشجویی هم رجکت شدم، اگر هم بتونم با دانشجویی بیام احتمالا نمیتونم هزینه دانشگاه رو پرداخت کنم تا جایی که من میدونم خارج از ایالات و دانشجو های خارجی میانگین ترمی ۱۵.۰۰۰ دلار شهریه باید بدان...اگه دانشجویی هم بتونم بیام بدش میتونم چیکار کنم چه راهی برای موندن داره ؟ , میتونم از ستها دنباله کار بگردم ؟ به نظره شما میشه کار پیدا کرد، صاحب کار چرا بیاد یک خارجی رو بگیره و کلی با ویزا و کار های دیگه سرو کله بزنه ؟ تا حالا به این فکر نکرده بودم والی اگر شدنی هاست پیگیر میشم... شرکت هایی هستن که ویسایی کاری بگیران که بتونم ۵ سال بمونم و سیتیزنی بگیرم ؟ , نخبه نیستم , مسالان چه مهارتی ؟ , این همون اقامته کاری نیست ؟ یا منظور کسی هاست که فقط یک شغله خوب داره و بخد همینجوری منو دوات کنه و اسپانسر بشه ؟ , تا جایی که من شنیدم و خوندم قدیما ۵۰۰.۰۰۰ و ۱.۰۰۰.۰۰۰ دلار بود حالا جدیدن میخوان بکنانش ۸۰۰.۰۰۰ تا و ۱.۲۰۰.۰۰۰ که ندارم اونقدر پول , چطوری میشه اگه میدونید میشه توضیح بدین ؟

دوسته عزیز همه ناراضی هستن من هیچ کسی رو ندیدم که رضی باشه از جایی که داره زندگی میکنه ؟ متماننام الان یکی در میاد فقط بخاطره اینکه نظر بده میاد میگه داداش من از آلمان راضیام مسالان... نه داداش من میدونم داستان چیه لازم نیست بگید رضی هستید یا نه همه ناراضی هستن تو همین سوئد سوئد که همه راه انداختن رفیقم زندگی میکنه میگه دلم برای تهران تنگ میشه میره تهران میگه اهه اینجا چقدر هوا کثیفه، تو ترکیه که خوده ترکا هم رضی نیستان معلوم نیست داستان چیه، استرالیا هم بچهها رفتن با قایق پناهنده شدن داران حقوقه بیکاری ۱.۲۰۰ دلار میگیرن والی ناراضی هستن و میگن خوب حوصلمون سر میره معلوم نیست کی به نتیجه بره کارمون، تو اینگلیس همون لاندانش همه ناراضی هستند به همین دلیلهایی که شما راجبه نویورک گفتین شلوغی و گرونی، همه ناراضی هستن کسی که تو ایران هم هاست ناراضی هاست کسی که تو نو یورک هم هاست ناراضی هاست، شما که دیگه رسیدی آخره خط تو نو یورک هستی چرا نمیری استرالیا یا اروپا ؟ اگه واقعن بادت میاد از اونجا همونجوری که از جایی که قبلا دشتی زندگی میکردی رفتی به اونجا از اونجا هم برو به یک جایی دیگه، چرا به خودت دری عذاب میدی ؟ من بت بگم برادر، اونجا دیگه آخره خته دیگه فکره جای دیگه نکن همجا همه ناراضی هستند قدره چیزی که دستت هاست رو بدون. اینم بگم، تو همین خوده امریکاش هم ملت ناراضی هستن یارو بقوله شما ماشین داره خونه بزرگ داره والی میگه من دوستاشتم تو نیوو یورک بودم.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    3- قشر دانشجو دارای بیمه درمانیه و این دغدغه رو که فلان است و به امان در زمان تحصیلش در امریکا نداره
    4-در بیمارستان یا کلنیک درمانی در صورت دانشجو بودن به خاطر بهره مندی از بیمه کسی حال جیب رو نمیپرسه و البته اولیت اول که بازگشت سلامت هست هم کاملا رسیدگی میشه و پزشکان و پرستاران حاضر دارای سطح تخصصص و توانایی بالایی درکارشون هستند.
    بيشتر مواردي كه گفتيد درسته. ولي صحبت شما در مورد بيمه دانشجويي و سيستم درماني خيلي قابل تعميم نيست.
    من هم در ايران تجربه بيمه و سيستم درماني داشتم و هم در آمريكا. اولين باري كه در آمريكا كارم به بيمارستان افتاد سال ٢٠٠٧ بود. بيمه دانشجويي خود دانشگاه رو داشتم و منو بردن بيمارستان خود دانشگاه. سراغ جيبم رو اول ورود نگرفتن ولي كيفيت رسيدگيشون افتضاح بود. تازه خيلي هم تبليغ كارشون رو مي كنن كه اين يكي از بهترين بيمارستانهاي منطقه است. بعد از مدتي صورتحسابهاي متعدد از جاهاي مختلف براي من سرازير شد. با كلي مكاتبه و پيگيري و ارائه گواهي فلاكت مالي دانشجويي تونستم از شر اون صورتحسابها خلاص بشم. ولي همه در شرايطي نيستن كه بتونن اين كار رو بكنن. جزييات معافيتها و پوششهاي بيمه اي خيلي پيچيده است. كساني هستن كه درآمدشون كفاف مخارج زندگيشون رو نميده ولي با اين وجود بيمه شون همه هزينه هاي درماني رو پوشش نميده و پرداخت صورتحسابها (حتي بعد از چيزي كه بيمه تقبل مي كنه) باعث ورشكستگي و بدبختيشون ميشه. برخي مراكز درماتي تحت پوشش برخي بيمه ها هم كيفيتشون افتضاحه. به چشم ديدم كه ميگم. البته مراكز درماني خوب و با كيفيت هم اينجا زيادن و تجربه اونجور جاها رو هم دارم ولي خدمات گرفتن از اونها يا بيمه خوب ميخواد يا جيب پرپول.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Donald_Trump نمایش پست ها
    منظور از رفتن مهاجرت کلی هستش, به نظر میاد بهترین راه ازدواج هاست , من توریستی رو راد شدم متاسفانه رجکت کردن من رو، والی اگر توریستی هم بتونم بگیرم و بیام امریکا چکار میتونم بکنم ؟ اجازه کار ندارم باید قاچاق بمونم ؟, دانشجویی هم رجکت شدم، اگر هم بتونم با دانشجویی بیام احتمالا نمیتونم هزینه دانشگاه رو پرداخت کنم تا جایی که من میدونم خارج از ایالات و دانشجو های خارجی میانگین ترمی ۱۵.۰۰۰ دلار شهریه باید بدان...اگه دانشجویی هم بتونم بیام بدش میتونم چیکار کنم چه راهی برای موندن داره ؟ , میتونم از ستها دنباله کار بگردم ؟ به نظره شما میشه کار پیدا کرد، صاحب کار چرا بیاد یک خارجی رو بگیره و کلی با ویزا و کار های دیگه سرو کله بزنه ؟ تا حالا به این فکر نکرده بودم والی اگر شدنی هاست پیگیر میشم... شرکت هایی هستن که ویسایی کاری بگیران که بتونم ۵ سال بمونم و سیتیزنی بگیرم ؟ , نخبه نیستم , مسالان چه مهارتی ؟ , این همون اقامته کاری نیست ؟ یا منظور کسی هاست که فقط یک شغله خوب داره و بخد همینجوری منو دوات کنه و اسپانسر بشه ؟ , تا جایی که من شنیدم و خوندم قدیما ۵۰۰.۰۰۰ و ۱.۰۰۰.۰۰۰ دلار بود حالا جدیدن میخوان بکنانش ۸۰۰.۰۰۰ تا و ۱.۲۰۰.۰۰۰ که ندارم اونقدر پول , چطوری میشه اگه میدونید میشه توضیح بدین ؟ .
    ببینید، اگه نظر سایر دوستان رو هم دیده باشید، تناقض زیاده. چون سطح رضایت افراد به تجربه ها و کیفیت زندگی تو ایران بر می گرده. ایرانی داریم پزشک بوده تو ایران و از طریق سرمایه داری مهاجرت کرده و الان رستوران داره اینجا. من اصلا منکر خوب بودن آمریکا و بویژه نیویورک نیستم. من نوشته بودم که شهر خوبی واسه ی دانشجویی نیست. وگرنه من خودم مهمترین دلیلی که اومدم اینجا همین تنوع نژادی نیویورک و سطح درآمد بالاشون هستش. اصلا نمی خواهم تصورتون بد بشه. مورد بعدی هم اشاره کرده بودم (تو همون پست قبلی) که آمریکا هر ایالتش یه کشوری است واسه خودش با فرهنگ، سبک زندگی، اقتصاد، و آب-هوای مختلف.

راجع به مهاجرت: تمامی حرف هاتون درسته. میانگین شهریه دانشگاه های آمریکا سالی حداقل 25000 دلاره (واسه رشته های مهندسی). مهاجرت مالی یا EB5 هم حداقل 0.5 میلیون دلار میخواد. و صحبت هایی هستش که قرار بشه 850 هزار دلار. اون رو من نمی دونم دقیقا ولی حتما باید وکیل بگیرید و...

منظورم از مهارت، "مهارتِ خاصی" هستش که یک آمریکایی نمی تونه اون رو انجام بده. 2 تا مثال میزنم: من دوستِ خودم از دانشگاه امیرکبیر دکتری مخابرات داشت و توی زمینه ی "PA Wire" تخصص داشت. 3 سال پیش شرکت کوالکام اسپانسر شد و آوردنش آمریکا و گرین کارت هم واسش گرفتند چون کسی بلد نبود کارش رو انجام بده. 2.یه شرکت هایی هستند اینجا واسه کشور های چین و یا آمریکای مرکزی. اینا نوع خاصی از صنایع دستی تولید میکنند که امریکایی ها بلد نیستند و از این طریق اسپانسر افراد می شوند ( شما فرض کن فرش دستی می بافند).

در ضمن، داریم از بحث "
    چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟" خارج میشیم. به من پیام خصوصی بدهید، اونجا میشه حرف زد.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط jd13 نمایش پست ها
    به نسبت بقیه کشور‌های پیشرفته:

۱. آمریکا سیستم‌های اجتماعی و حمایتی ضعیفی داره که کیفیتشون پایینه و خرجشون بالاست (مثل سیستم آموزش پیش از دانشگاه یا بهداشت). به خاطره همین آماری مثل طول عمر و سطح سواد ریاضی دانش آموزان و آمار مشابه که نشان پیشرفت اجتماعی هستن در آمریکا معمولاً پایینه.
    شما آمریکا رو با کجا مقایسه کردین از نظر بهداشت ؟
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Junior Member

با سلام خدمت همگی ، باید بگویم که خیلی از پاسخ ها را خواندم ، متاسفانه با توجه به این که همه کسانی که در این تاپیک مطلب نوشته اند دارای تحصیلات آکادمیک هستند ، ولی پاسخ ها علمی و آکادمیک نیستند ، برای به نتیجه رسیدن بایستی دارای یک شاخص و معیار و ارقام و آمار باشیم و نمی شود با عنوان این کلمات که دوستم یا پسرخاله ام و پسرعمه ام یا خودم در بحث مهاجرتی دچار این مسئله شدم پس خوب است و یا بد است ، یادم هست زمانی که دانشگاه بودم و در کتابخانه ، یک عده دانشجویان رشته روانشناسی و یا دیگر رشته ها یک فرم می دادند که در آن می بایستی جاهایی را متناسب با نوع تفکر و رویکردمان نسبت به مورد به خصوصی علامت میزدیم و در آخر سن و جنسیت و سطح تحصیلات را پر می کردیم و از روی همین فرم ها میشد یک نتیجه کلی را گرفت ، غیر از این به نظرم کار بیهوده ای است که بخواهیم در این مورد بحث کنیم. خواهشمندم اگر کسی امکان و تجربه ای در این امر دارد لطف کند و تهیه نماید تا دیگران نسبت به تکمیل آن اقدام نمایند.

Junior Member

بگم مهاجرت اونم جهت تحصیل ارزش این رو نداره که با این دولت جدید امریکا بخوایین خودتون رو به هزار تحقیر و ریسک بسپارید که شاید موفق به گرفتن ویزا بشید یا نه. به جز اون چند دانشگاه برتر جهان که در آمریکا موجوده و اونم بسیار انگشت شماره کسی بتونه ازش پذیرش بگیره ، دانشگاه های اروپا چیزی کم ندارند ، شرایط تحصیل بسیار بهتری دارند، برای مثال کشور های شمال اروپا دانشجویان دکتری را با تمام مزایا و حقوق بالا می استخدام می کنند نه تنها هزینه دانشگاه مجانیست بلکه دانشجو بعنوان کارمند محقق دولت است نه یک دانشجو و فردا برای اخذ اقامت دائم سوابق کار و بیمه دارند که خیلی بهتر از دانشجو بودن در امریکا که شما رو بهنوان دانشجو حساب می کند و در بهترین وضعیت بتونید یک کمک هزینه شهریه دانشگاه و زندگی بگیرید که من اینجا ادعا می کنم تهش چیزی نمی مونه. از نظر سطح فرهنگی و تمدن و احترام به قوانین و حق و حقوق انسان ها اصلا قابل قیاس نیستند اروپا و آمریکا فقط کافی است به فیلم های ساخته شده در این دو نگاهی کنید. آمریکا بسیار شبیه سیستم ایرانه فقط با پول بیشتر هیچ چیز دیگه ای ندارد. من واقعا متاسفم بحال اون دانشجویان نابغه ای که رویا امریکایی را در سر دارد که گونه ای مدرن برده داری را بر روی کارگران و دانشمندانش اعمال می کند. سیستم امریکا یک سیستم سرمایه داری هست لطفا این سیستم را با اون بی رحمی ها و ناعدالتی های اجتماعی که دارد مطالعه کنید بعد تصمیم بگیرید.