صفحه 126 از 178 نخستنخست ... 2676116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136176 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,251 تا 1,260 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

همانطور که فرمودین به طور کلی اگر مساله اقامت و ویزا در میان نبود قطعا آمریکا بهترین گزینه برای رشته کامپیوتره، خصوصا اینکه من میتوانم تنها تا مرحله ارشد پیش بروم و سپس از دکترا انصراف و برای کار اقدام کنم. اما مساله این است که شرایط موجود که با آمدن آقای ترامپ ایجاد شده اصلا تصویر روشنی از آینده اقامت نمی دهد. علاوه بر این ویزای من هم سینگل هست که دشواری ها و ریسک های خودش را دارد.

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط lou نمایش پست ها
    همانطور که فرمودین به طور کلی اگر مساله اقامت و ویزا در میان نبود قطعا آمریکا بهترین گزینه برای رشته کامپیوتره، خصوصا اینکه من میتوانم تنها تا مرحله ارشد پیش بروم و سپس از دکترا انصراف و برای کار اقدام کنم. اما مساله این است که شرایط موجود که با آمدن آقای ترامپ ایجاد شده اصلا تصویر روشنی از آینده اقامت نمی دهد. علاوه بر این ویزای من هم سینگل هست که دشواری ها و ریسک های خودش را دارد.
    ببینید دوستان ترامپ یه طرف مساله اس، دهها نکنه ی دیگه هم هست که باید در نظر بگیرید. اونقدرها هم ساده انگارانه نگاه نکنید. اینطور نیست که برای کامپیوتری ها کار ریخته باشه. خانم من فارغ التحصیل کامپیوتره. کار نریخته، ار هر ده تا شرکت 6 تاش اصلا ایرانی ها رو برنمیداره، بعد هم خوده امریکایی ها بازار رشته ی کامپیوتر رو در مقطع لیسانس و فوق پر کردن و هندی ها هم که دیگه........ یکی از دوستان خانم من که ایرانی هم هست و فارغ التحصیل یکی از دانشگاههای خوب ماساچوست (نورث ایسترن) هم هست برای گرفتن یک اینترنشیپ 130 جا اپلای کرده. حالا بازم فکر می کنید امریکا کار ریخته یکی باید بیاد جمع کنه؟ من نمی خوام ناامیدتون کنم. ولی حداقل حقایق رو بدونید و ببینید و بیایید خیلی بهتره. در آینده توی ذوق تون نخواهد خورد.
    ویرایش توسط amir110 : November 14th, 2017 در ساعت 06:58 PM
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    ببینید دوستان ترامپ یه طرف مساله اس، دهها نکنه ی دیگه هم هست که باید در نظر بگیرید. اونقدرها هم ساده انگارانه نگاه نکنید. اینطور نیست که برای کامپیوتری ها کار ریخته باشه. خانم من فارغ التحصیل کامپیوتره. کار نریخته، ار هر ده تا شرکت 6 تاش اصلا ایرانی ها رو برنمیداره، بعد هم خوده امریکایی ها بازار رشته ی کامپیوتر رو در مقطع لیسانس و فوق پر کردن و هندی ها هم که دیگه........ یکی از دوستان خانم من که ایرانی هم هست و فارغ التحصیل یکی از دانشگاههای خوب ماساچوست (نورث ایسترن) هم هست برای گرفتن یک اینترنشیپ 130 جا اپلای کرده. حالا بازم فکر می کنید امریکا کار ریخته یکی باید بیاد جمع کنه؟ من نمی خوام ناامیدتون کنم. ولی حداقل حقایق رو بدونید و ببینید و بیایید خیلی بهتره. در آینده توی ذوق تون نخواهد خورد.
    من واقعا گیج شدم. از یک طرف چون در ایران کار و درآمد خوب داشتم خیلی سخته برام چندین سال سختی و استرس تحصیل در مقطع دکترا با درآمد دانشجویی آن هم در سن سی سالگی و مجردی تحمل کنم، بنابراین به نظر آمریکا گزینه بهتریه چون دو ساله مدرک ارشد رو که گرفتم میتوانم سر کار بروم. اما در عین حال ترس زیادی دارم که اولا سر ویزای کاری و ... به مشکل بخورم. همچنین باید چندین سال دوری از ایران را به دلیل ویزای سینگل تحمل کنم تا بلاخره یک زمان گرین کارت بگیرم. همین مسائل باز کانادا رو با اینکه تنها گزینه دکترا را پیش رو دارم، انتخاب بهتری میکنه. واقعا نمیدونم چه انتخابی درست است، خواهش میکنم دوستانی که تجربه دارند کمکم کنند که تصمیم درستی بگیرم.

با سپاس

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

من واقعا گیج شدم. از یک طرف چون در ایران کار و درآمد خوب داشتم خیلی سخته برام چندین سال سختی و استرس تحصیل در مقطع دکترا با درآمد دانشجویی آن هم در سن سی سالگی و مجردی تحمل کنم، بنابراین به نظر آمریکا گزینه بهتریه چون دو ساله مدرک ارشد رو که گرفتم میتوانم سر کار بروم. اما در عین حال ترس زیادی دارم که اولا سر ویزای کاری و ... به مشکل بخورم. همچنین باید چندین سال دوری از ایران را به دلیل ویزای سینگل تحمل کنم تا بلاخره یک زمان گرین کارت بگیرم. همین مسائل باز کانادا رو با اینکه تنها گزینه دکترا را پیش رو دارم، انتخاب بهتری میکنه. واقعا نمیدونم چه انتخابی درست است، خواهش میکنم دوستانی که تجربه دارند کمکم کنند که تصمیم درستی بگیرم.

با سپاس
    سلام دوست من
    1. من کانادا هستم
    2. ببخش که اینقدر رک صحبت میکنم،

سردرگمی شما طبیعیه
    چون
    اولا تکلیفت با خودت روشنه نمیدونم چرا داری از بقیه میپرسی
    در ثانی چرا داری تو یه فروم تحصیلی از بقیه درخواست میکنی برات تصمیم بگیرن
    هیچ احدی الناسی آدم رو توی این دنیا اندازه خودش نمیشناسه من اینو میتونم گارانتی کنم.

و ثالثا
    مهاجرت ذاتش یکیه
    میخواد سفر از استان خوزستان به استان مازندران باشه (یا از شهر ساری به بابل فرقی نداره)
    میخواد از ایران به امریکا باشه
    شما برای اینکه توی جامعه موفق بشی یه چند وقت زمان میبره که بتونی توی جامعه بجوشی و رفیق بیابی و با کل چارچوب جامعه و هرچی مثل اون آشنا بشی
    شما خودتو برای چند سال سختی اولیه آماده کن
    اگه اوایل ورودت بهت سخت نگذره یعنی هنوز توی محدوده امن (همون comfort zone) هستی و هنوز وارد جامعه نشدی و بلاخره یه روزی این قضیه تو رو بیچاره خواهد کرد چون به هر حال باید توی جامعه وارد بشی
    بعلاوه
    ویزای کانادا هم سختی های خودشو داره اینجوری نیست شما درخواست بدی آفیسر یه ایمیل بزنه قدمت روی دو تا چشم من lou ِ عزیز؛ از کجا معلوم از کانادا ریجکت نشی مجبور نشی بری آمریکا؟
    از طرفی نمیدونم این دانشگاه خوبی که میگین کجاس، چون میگین دانشگاه معتبر کانادا ولی معلوم نیست کجاس از طرفی با اطلاعات محدودی که در اختیار مردم قرار میدین انتظار دارین ملت شب و روز بشینن راهنمایی کنن.
    Guelf معتبره ولی آیا به راحتی بعد از تحصیل کار پیدا میشه؟ آیا میشه کلی کانکشن زد اونجا؟!
    اگه میتونی از پس ویزای کار و سختی هاش و ماجراهای ترامپ و خیلی مسائل بربیای خب برو امریکا
    اگه نه، there will be a new adventure،
    زندگی همینه
    آرزو میکنی
    و براش pay میکنی
    بهش میرسی
    That's all.

+ زندگی رو همین تصمیم ها میسازن
    من اگه جات بودم به جای پست گذاشتن
    میرفتم میشستم یه دو روز فکر میکردم
    بعدم اطلاعات جمع میکردم
    باز فکر میکردم با اطلاعات جدید
    بعدم تصمیم میگرفتم

موفق باشی
    امیدوارم از رک بودن من ناراحت نشی
    "دوست" اونی هست که حرف حقش ناراحتت کنه (حتی اگه مجازی باشه) ولی تو رو به خودت بیاره تا که بگه تو الان شرایطتت عالیه! بیا امریکا، بعدم بیای امریکا و عمری همه رو نفرین کنی (یا بیای کانادا و همه رو نفرین کنی که چرا اینجوری کردن با من)

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

با سپاس
    هرچند که من هم معتقدم هرکی شرایط خاص خودش رو داره ولی معتقدم کانادا بهتره، امریکا ماکافات زیاد داره و به نطر من خیلی خیلی سخت تره.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام دوست من
    1. من کانادا هستم
    2. ببخش که اینقدر رک صحبت میکنم،

سردرگمی شما طبیعیه
    چون
    اولا تکلیفت با خودت روشنه نمیدونم چرا داری از بقیه میپرسی
    در ثانی چرا داری تو یه فروم تحصیلی از بقیه درخواست میکنی برات تصمیم بگیرن
    هیچ احدی الناسی آدم رو توی این دنیا اندازه خودش نمیشناسه من اینو میتونم گارانتی کنم.
    ...
    خواهش میکنم دوست عزیز. در حال حاضر من ویزای کانادا رو هم دارم. من از دانشگاه مک گیل پذیرش گرفتم. البته به نظر من در رشته کامپیوتر خیلی فرقی نداره دانشگاه. من بیشتر دغدغه هایم را گفتم که چشم انداز مهاجرت به دو کشور کانادا و آمریکاست و انتظار دارم مثلا دوستانی که این سختی هارو گذراندن و تجربه دارن نظرشونو بگن.

Junior Member

خواهش میکنم دوست عزیز. در حال حاضر من ویزای کانادا رو هم دارم. من از دانشگاه مک گیل پذیرش گرفتم. البته به نظر من در رشته کامپیوتر خیلی فرقی نداره دانشگاه. من بیشتر دغدغه هایم را گفتم که چشم انداز مهاجرت به دو کشور کانادا و آمریکاست و انتظار دارم مثلا دوستانی که این سختی هارو گذراندن و تجربه دارن نظرشونو بگن.
    1- الان فارق التحصیلای کبک سریع ترین مسیر رو نسبت به بقیه کانادا برای PR شدن دارن

2- مک گیل بعد UofT بهترین دانشگاه کاناداست با فرض سوم بودن UBC البته بنابراین کار پیدا کردن نباید دغدغه ای باشه بعدش

سرپایینی این مسیر خیلی اغوا کننده اس. این سرپایینی رو آمریکا نداره. من اگه پذیرش مک گیل رو داشتم می رفتم کانادا مگه اینکه در مقابلش یه پذیرش top 20 یا بهتر آمریکا رو داشتم

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

سلام

من سی ساله هستم و قبلا مدرک ارشد را گرفته و چند سال سابقه کار دارم. حال از یک دانشگاه متوسط آمریکا در مقطع دکترا در رشته علوم کامپیوتر با فاند کامل پذیرش گرفته ام. از طرفی هم از یک دانشگاه بسیار خوب کانادا با فاند کامل در مقطع دکترا پذیرش دارم. متاسفانه با توجه به سن و سالم و تجربه چند سال کار حرفه ای با درآمد بالا، حوصله و کشش گذراندن چند سال سخت برای گرفتن دکترا را چه در آمریکا و چه کانادا ندارم. در واقع هدف اصلی من از اپلای تنها مهاجرت به یک کشور پیشرفته برای دور بودن از مشکلات فرهنگی و اجتماعی جامعه و آزادی و آرامش بیشتر میباشد. در ابتدا قصد داشتم به آمریکا بروم و بعد دو سال و پیش از اتمام دکترا با مدرک معادل ارشد فارغ التحصیل شوم و سپس OPT و کار و ویزای H1B و ... تا بلاخره گرین کارت بگیرم. خصوصا اینکه در آمریکا کار برای مهندس کامپیوتر فراوان است و حقوق بالایی هم میگیرند از دلایل دیگری میباشد که گزینه کانادا را کنار گذاشتم. اما مساله ای که وجود دارد که ذهن من را درگیر کرده شرایطی است که با آمدن ترامپ ایجاد شده که به نظرم ممکنه همه این سال ها استرس زا باشد و در نهایت هم مجبور شوم به ایران باز گردم. در ضمن این نکته رو ذکر کنم که ویزای آمریکای من سینگل است و خودم هم مجرد میباشم و در این صورت باید چندین سال دوری از خانواده و تنهایی را تحمل کنم، حال آنکه در ایران هم دوست دختر دارم و هم خانواده. خلاصه الان باید بین رفتن به کانادا و تحصیل دکترا (خلاف میل باطنی) یا رفتن به آمریکا و مدرک ارشد مجدد یکی را انتخاب کنم. چون فرصت کمی برای انتخاب دارم، خواستم نظر شما را جویا شوم.

با تشکر
    رفیق
    تصمیم سختی نیست.
    چه چیزهایی تو معادله مشخص هست؟
    ۱. ریسک بالای ویزای کار در آمریکا
    ۲. ریسک بالای گرفتن اقامت آمریکا (گرین کارت)
    ۳. شرایط ایده آل مهاجرتی کانادا

چه چیزهایی تو معادله مشخص نیستن و شما مشخص فرض کردین
    ۱. پیدا کردن راحت تر کار تو آمریکا به نسبت کانادا (شدیدا مخالفم برای کامپیوتر)
    ۲. حقوق بسیار بالاتر در آمریکا (قاعدتا باید درست باشه ولی جا داریم تا جا لذا ممکنه همزمان با افزایش حقوق هزینه های جاری هم بالا برن مثل کار کردن تو سیلسکون ولی)

داشتن دوست دختر یه داده بی معنی هست این وسط! وضعیت شما رو هواس فکر یه انسان دیگه هستی!؟
    دلتنگی برای خانواده مسئله مهمی هست. تو کانادا امکان رفتن به ایران یا اومدن خانواده پیش شما بیشتر هست.

جمع بندی
    شما یکطرف ترازو پول رو دارین (که باز معلوم نیست چقدره و یا اصلا ارزشش رو داره) و همزمان کلی دغدغه و فکر و خیال !
    اونور ترازو درآمد کمتره ولی کلی آسایش دارین که خیلی برای یه فرد سی و چند ساله مهمتر هست.
    شما کانادا بیای بعد ۲ سال اقامت میگیری و بعد ۳ سال پاسپورت. بعد در سن ۳۵-۳۶ تشریف ببرین آمریکا

تو این مدت ۵-۶ سال درآمد کمتر دارین که میشه هزینه اعصاب و آرامش خیال.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

با سلام

امیدوارم خوش و خرم باشید.

پست های اخیر شما رو میخوندم که خیلی کنجکاو شدم بدونم درآمد شما در حوزه کاری کامپیوتر تو ایران مگه چقدره که شما رو در مورد مک گیل با فاند کامل مردد کرده!؟

به هر حال اگر سوالم برای شما آزاردهنده نیست خیلی دوست دارم فیلدکاری شما و حدود درآمدتون رو بدونم.

با آرزوی موفقیت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rtto نمایش پست ها
    با سلام

امیدوارم خوش و خرم باشید.

پست های اخیر شما رو میخوندم که خیلی کنجکاو شدم بدونم درآمد شما در حوزه کاری کامپیوتر تو ایران مگه چقدره که شما رو در مورد مک گیل با فاند کامل مردد کرده!؟

به هر حال اگر سوالم برای شما آزاردهنده نیست خیلی دوست دارم فیلدکاری شما و حدود درآمدتون رو بدونم.

با آرزوی موفقیت
    ممنونم، من بین آمریکا و کانادا موندم. درآمد ایران که فقط معیار نیست ولی برای من که مجردم درآمد بالای شیشی که دارم خوبه. فیلد کاری من برنامه نویسیه تحت وب هست.