صفحه 129 از 178 نخستنخست ... 2979119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,281 تا 1,290 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط lou نمایش پست ها
    البته واقعا آمریکا امکانات منحصر به فردی داره، مثلا من در آمازون که سرچ میکنم به حدی قیمت یک سری کالاها خوبه که شاخ در میارم، جالبه همین کالاها تو آمازون کانادا اصلا نیست، یا مثلا اگه پیدا کنی میبینی به دلار آمریکام تبدیل میکنی بازم دو برابر قیمت آمریکاست. میخوام بگم واقعا فراوانیه اینجا و این خیلی خوبه. در مورد خیلی کالاها هم مثل موبایل و ماشین هم میتونن لیز کنن. همین چیزها باعث میشه رفاه نسبی بالایی داشته باشن (البته کانادا هم میشه لیز کرد). مساله اصلی که خیلی ترسناکه قیمت درمانه. من خودم یکی از ترسام همینه که یک عمل جراحی خطرناک پیش بیاد و بیمه دانشگاهم که تا حدی پشتیبانی میکنه، ایرانم که نتونم برم، هیچی دیگه بدبخت میشم. نمدونم واقعا چرا این مساله درمانو کاری نمیکنن.
    من دوبار تابحال رفتم اورژآنش و هربار با اینکه بیمه ی دانشگاه داشتم حدود 7-8 هزار دلار برام صورتحساب اومده. کشیدن یک دندون عقل حدود 2هزار دلار هزینه اشه.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Banned

البته واقعا آمریکا امکانات منحصر به فردی داره، مثلا من در آمازون که سرچ میکنم به حدی قیمت یک سری کالاها خوبه که شاخ در میارم، جالبه همین کالاها تو آمازون کانادا اصلا نیست، یا مثلا اگه پیدا کنی میبینی به دلار آمریکام تبدیل میکنی بازم دو برابر قیمت آمریکاست. میخوام بگم واقعا فراوانیه اینجا و این خیلی خوبه. در مورد خیلی کالاها هم مثل موبایل و ماشین هم میتونن لیز کنن. همین چیزها باعث میشه رفاه نسبی بالایی داشته باشن (البته کانادا هم میشه لیز کرد). مساله اصلی که خیلی ترسناکه قیمت درمانه. من خودم یکی از ترسام همینه که یک عمل جراحی خطرناک پیش بیاد و بیمه دانشگاهم که تا حدی پشتیبانی میکنه، ایرانم که نتونم برم، هیچی دیگه بدبخت میشم. نمدونم واقعا چرا این مساله درمانو کاری نمیکنن.
    بحث لابف استایل یه چیزی که شما تازه تو بخشی از صحبتتون اشاره گردید

واقعا تا وقتی پاتونو از ایران بیرون نذاشتید متوجه داستان نمی شید

همین آمازون که شما میگید کاستومر سرویس اینکه حق با مشتری و بدون محدودیت و با کردیت میتونید اون چیزی دلتون میخواهید بخرید نه جنس مزخرف چینی با کلی منت و با قیمت معادل اصل خودش

خونه دارن شدن درمحله های خوبه تهران برای قشر تحصیل کرده دیگه شده رویا و ارزو ماشین خوب هم که هیچ اما ایا امریکا اینجوریه؟

من ادمی میشناسم تو تهران خانوادگی با هم یه پراید سوار میشدن الان تو امریکا خودش هوندا داره! نگید مهم نیس چرا اتفاقا مهمه تو روحیات انسان و ....

درسته ممکنه بگید مال خودمون نیس وام اما خب لذشتتو که میبری سیستم سرمایه داری موفق اینجاس که مردم متوسط عقده ای نمی کنه

واقعا اونور اب مردم دارن لذت زندگی کردن تحربه میکنن نه متاسفانه مثل ایران که نهایت 5 درصد وصل به سیستم و رانت و دلالی و زد وبند پول دستشونه هر کاری که دوست دارن میکنن

بحث پزشکی شد من نمی دونم دوستان بیمارستانهای خصوصی تو ایران تشرف بردن یا نه مثل عرفان بهمن لاله آتیه و

انچنان دارن با مردم بدبخت کاسبی میکنن که نگو بله این خدمت تو امریکا هم گرونه هم خب متناسب با دخل و خرج شماست نه ساخته شده برای عده ای خاض

شما هم قرار نیس تا اخر عمرتون که دانشجو باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق کنترل غیرانتفاعی پیام گلپایگان

بین بحثتون یه موردی رو گفتم خالی از لطف نیست اگر بگم،من هنوز خارج از ایران نرفتم که ببینم پوشش بیمه چطور هست ولی میدونم هزینه ویزیت دکتر و دارو و بیمارستان بسیار بالاست حالا این که چقدرش رو بیمه پوشش میده اطلاع ندارم. درمورد این موضوع که میگین ایران بیمه داره و همه راحت درمان میشن تا حدودی موافق و مخالفم،همین الان با دفتر بیمه تامین اجتماعی برین بیمارستان عمل بشین حتی ای سی یو و تمام داروهای داخلی تون بیمه حساب میکنه ولی همینو برین بیمارستان خصوصی حالا سطحش متوسط یا عالی فکر کنم تمام حقوق یکی دو ماه تون رو باید برای یه عمل بدین.الان سیستم بیمارستان و بیمه های ایران چندان جالب نیست چون هیچ حساب کتابی نداره و برای همینه که خیلی از دکترا دیگه تمایلی به کار در بیمارستان های دولتی ندارن چون سیستم به هم ریخته و بیمه و بیمارستان ها هزینه دستمزد دکترا و پرستارها را ندارن بدن. برای دندون پزشکی هم همینطوره با بیمه مقداری از پولتون برگشت داده میشه و به نسبت دندان پزشکی خصوصی خیلی به صرفه تره. نظراتتون واقعا عالی بود و مممنون از همه دوستان با همه اختلاف نظراتی که دارن به هم احترام میذارن. من نظرم درمورد ایران و کار در ایران اینه شما آشنا داشته باش برات مدرک دیپلم میزنن لیسانس با حقوق یه لیسانس یا بالاتر میذارنت سر کار برای ساعت کاری حالا یکم بهت تخفیف میدن ولی اگر آشنا نداشته باشی چه لیسانس باشی چه فوق فرقی نداره خیلی هنر کنی خودتو تو که محیط جا کنی و به همون حقوق دولتی تمام وقت ۱-۱۰۵ راضی باشی. من چه تهران که پایتخت چه شهرهای دیگه دیدم افرادی رو که رفتن سر کار و حتی بلد نیستن با یه کامپیوتر کار کنند دیدم کسایی رو که لیسانس گرفته الان چون پارتی داره سه بخش دولتی داره کار میکنه و بهش خونه و حقوق عالی دادن. دیدم دانشجوهایی رو که تو بهترین دانشگاه های ایران درس خوندن و واقعا با عشق درس خوندن نه صرف گرفتن مدرک ولی با حقوق عادی دارن زندگی میکنن.دیدم دانشجو ارشدی رو که چند میلیون پول دادن پایان نامه دادن بیرون مقاله دادن بیرون رزومه پر کردن. سیستم تحصیل کار همه خراب شما به این همه جوانی که ازدواج کردن نگاه کن خانم آقا دارن کار میکنن تازه پول کرایه خونه رو در میارن با خرجی خونه و یکم پول کنار میذارن برای مواقع ضروری. منم به گزینه ایران موندن و تهران درس خوندن فکر کردم که دور از خانواده نباشم و خیلی از موارد دیگه ولی آدمی نیستم که برم تو کار زیرآب کسی رو بزنم که اگه یه جا از بالادستی کمک خواستم قبول کنه من از اینکه میبینم میرم تو مراکز دولتی و نیم ساعت باید بایستم تا اون فردی که قراره کارمو راه بندازه بشینه استراحت بکنه تلفنای شخصیش رو با تلفن اداره بزنه و همکاراش صحبت بکنه و وقتی اعتراض میکنم بگه مشکلی داری برو جای دیگه. حرفای همه دوستانی که خارج از ایران هستن واقعا درسته و قبول دارم ولی این یک دوراهی هست یکی اینکه بمونی ایران با شرایط مثل خیلی افراد دیگه کنار بیای تا شرایط غیرقابل تحمل نشه یا اینکه قبول کنی خارج از ایران همه این موارد رو احتمالا میبینی مشکلاتت چندین برابر میشه ولی هنوزم افرادی هستن که از ایران میرن و موفق میشن راه مهاجرت یکی از سخت ترین راه هاست ولی حداقل تو خیلی از کشورای دیگه که هستین میبینین برای کار درست تشویق میشین همه تشویق میشن همه هر روز تلاش میکنن.همون آمریکا خیلی از بچه ها میتونن از سن پایین کار نکنن و کار آموزی نرن و ماشین مدل بالا و خیلی از امکاناتی که دوست دارن رو نداشته باشن ولی فرق ایران با خارج اینکه اونا میدونن هر روز که کار کنن یک قدم به یکی از خواسته هاشون نزدیک تر میشن حالا میخواد ماشین باشه خونه باشه یه مسافرت عالی باشه یا پس انداز. ما هم داریم به همون اندازه تلاش میکنیم همونطور که میدونین ایرانیا جز با پشتکار ترین و موفق ترین افراد هستن ولی همه این تصمیمو نمیگیرن از یه راه دیگه تلاش کنن

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    من دوبار تابحال رفتم اورژآنش و هربار با اینکه بیمه ی دانشگاه داشتم حدود 7-8 هزار دلار برام صورتحساب اومده. کشیدن یک دندون عقل حدود 2هزار دلار هزینه اشه.
    وقتی کار بگیرید بیمه تکمیلی کارفرماتون قاعدتا باید این موارد رو پوشش بده.

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

دوست عزیز
    خوشبختانه روی امکانات منحصر به فرد و متفاوت آمریکا هم عقیده هستیم. علاوه بر اون باید اشاره کنم به: بهترین دانشگاه های دنیا
    ، قویترین اقتصاد، کمترین میزان نژاد پرستی، آزادترین کشور دنیا و ...
    در خیلی از زمینه ها آمریکا بهترین هست که دیگه جای بحث نداره.

اما اشتباه های رایج در مورد آمریکا بین ایرانیان:

- گرفتن ویزای آمریکا بسیار سخت و بعید است.
    آمار دقیق ندارم ولی خیلی خیلی کم هستن کسایی که بخوان دانشجویی بیان و نتونسته باشن ویزا بگیرن. شما تو همین فروم نگاه کن ببین چند نفر نتونستن ویزا بگیرن و چند نفر گرفتن. خیلی ها میرن تو کلیرنس و یا دفه اول نتونستن بگیرن ولی بار دوم و یا حتی بار سوم تونستن بگیرن.

- کسایی که میان آمریکا نمیتونن خانوادشون رو برای سال ها ببینن.
    خودتون بهتر میدونین که بعضی ها که تعدادشون هم کم نیست ویزای مالتیپل میگیرن و براحتی تا دو سال از آمریکا خارج میشن و براحتی برمیگردن. خیلی هاشون بعد از دو سال دوباره واسه ویزا اپلای مینکنن و تقریبا همشون دوباره مالتیپل میگیرن.

حتی اگه ویزای سینگل داشته باشی میتونی از آمریکا خارج شی و دوباره ویزا بگیری. تعداد ویزاهای دانشجوهای ریترنینگ کم نیست. تقریبا همه دیر یا زود میگیرن.

اگه ویزای مالتیپل نداری و حاضر هم نیستی که ریسک کنی و از آمریکا خارج شی
    ، خانوادت میتونن برن ویزا بگیرن و بیان شما رو ملاقات کنن. تعداد پدر و مادرهایی که ویزای توریستی میگیرن کم نیست.

- در آمریکا باید روزی حداقل ۱۰ ساعت کار کنی تا بتونی دوام بیاری.
    این مورد مثل کنکور هست. شما وقتی برای کنکور میخوای آماده بشی روزی ۱۲ ساعت ممکنه درس بخونی و از تمام تفریحاتت بزنی ولی وقتی کنکور دادی و وارد دانشگاه شدی روزی ۴ ساعت هم درس بخونی کافی هست. اینجا تا موقعی که گرین کارت نداری باید بیشتر از بقیه کار کنی و خودتو ثابت کنی. ولی زمانی که اقامت بگیری دیگه نیازی نیست بیشتر از ۴۰ ساعت در هفته کار کنی. فکر نکنم کار کردن تو کانادا راحت تر باشه ولی میدونم میانگین حقوق کمتره.

- هزینه های درمان در آمریکا کمر شکنه.
    هزینه های درمان بسیار بسیاد زیاده ولی بیمه همه رو پوشش میده ( اگه بیمه خوب و گرون بگیری ) بیمه دانشجویی از ارزون ترین هاست و معمولا تا حدی هزینه ها رو پوشش میده. ولی دیدم کسایی که اینجا کارشون به جراحی های پرهزینه رسیده و بیمه پوشش نداده
    ، رفتن گفتن نداریم و نمیتونیم بدیم. اونا هم تا جایی که شده تخفیف دادن یا قسط بندی کردن و بالاخره کارشو راه انداختن.

بعضی ها هستن که مثلا برای کارای دندون پزشکی میرن ایران.

باز هم میگم
    ، شما ببین این همه آدم که فوج فوج دارن میان آمریکا چیکار میکنن. هر کس که میاد با تمام سختی ها میخواد آمریکا بمونه.
    ( لطفا استثناها رو در نظر نگیر. میدونم بعضی ها سربازی رفتن سپاه ویزا نگرفتن. بابای فلانی ویزا نگرفت. فلانی ویزای سینگل داشت
    ، خارج شد دیگه ویزا نگرفت، فلانی ۱۰ ساله آمریکاست هنوز گرین کارت نگرفته، فلانی دیپورت شد، فلانی رفت آمریکا مُرد ... )
    من مسئول حرف هایی هستم که می زنم نه برداشتی که دیگران از حرف هایم می کنند.

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    البته قبول دارم هزینه های درمانی تو امریکا ممکنه بالا باشه، ولی هر کس قبل از ورود به امریکا باید یک چکاپ کلی بکنه، از چشم و دندان بگیر تا چیزای دیگه، ولی باز اجازه بدید یه تجربه شخصی را در میان بگذارم.
    من قبل از ورود به امریکا تمام دندانهام رو چکاپ کردم، یه پوسیدگی داشت که پر کردم . بعد دندانپزشکم گفت مشکلی ندارم و راهی امریکا شدم. اینجا بعد یه مدت دانشکده دندانپزشکی دانشگام اطلاعیه داد که فلان روز چکاپ رایگان برای همه داره. خب منم دیدم رایگانه رفتم. عکس گرفتند گفتند بعله 5 مورد پوسیدگی دارم که دو تاش عمیقه (نمیدونم اون دکتر و فیس و افاده ای من تو ایران چیرو تشخیص داده بود که میگفت مشکلی ندارم)، باری...

من اینجا تحت پوشش بیمه دانشجویی Aetna هستم. اگر تو امریکا دانشجو باشید احتمالا این بیمه را میشناسید. گفتند پر کردن هر دندان بدون بیمه 80 دلار و با بیمه 55 دلاره. منتها یک آپشن دیگه هم پیشنهاد دادن، گفتن دانشجوها اینجا احتیاج به سوژه برای تمرین کردن دارن میتونید توسط دانشجوهای دندانپزشکی کارتون انجام بشه رایگان، بله رایگان.

من دندانهامو دادم دانشجو پر کرد رایگان!!!! این که میگم دانشجو فکر نکنید یه آدم بیسواد افتاد به جون دندونام. تو تمام مراحل استادش بالاسرش بود و تذکرات و راهنمایی های لازم رو میداد. منظور این که اگر زرنگ باشید پرس و جو کنید از اینجور آپشنها هم ممکنه گیرتون بیاد. این کاری که دانشجوی دانشکده دندانپزشکی اینجا برای من کرد، بمراتب کیفیتش بهتر از کار دندانپزشک متخصصی که تو ایران داشتم بود.

اینم بگم، همسر یکی از بچه ها که نه دانشجو بود نه بیمه داشت کارش به عصب کشی کشیده شد و بدون بیمه مجبور شد برای یک عصب کشی 500 دلار بده. با بیمه قطعا کمتر میشد.

در مورد کار هم دوستان قدیمیتر همیشه توصیه میکنن که هر جا استخدام میشین خیلی شفاف بپرسید که آیا کارفرما بیمه پزشکی هم می کنه یا نه.
    آیا می دانستید برای تولید فقط یک ورق A4، ده لیتر آب مصرف می شود؟
    با پرینت نگرفتن از مطالب غیرضروری به حفظ محیط زیست کمک کنیم.

Junior Member

با سلام نظرات بعضی از دوستان رو میخونم احساس میکنم که درمورد نکات منفی آمریکا بیش از حد بزرگنمایی میکنن (میدونم که آمریکا نقاطت ضعفی دارد ) و این کار بیشتر از روی غرض ورزی هست
    اگر بر فرض محال آمریکا بده مجبور نیستیم در جایی که ناراحت هستیم زندگی کنیم میتونیم به کشورمون برگردیم و در کنار اعضای خانواده زندگی کنیم اگه بعضی از دوستان فکر میکنن اگه برگردن ایران از سوی جامعه انگشت نما میشوند در حالی که اینطور نیست مردم شرایط شما رو درک میکنن

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya1995 نمایش پست ها
    با سلام نظرات بعضی از دوستان رو میخونم احساس میکنم که درمورد نکات منفی آمریکا بیش از حد بزرگنمایی میکنن (میدونم که آمریکا نقاطت ضعفی دارد ) و این کار بیشتر از روی غرض ورزی هست
    اگر بر فرض محال آمریکا بده مجبور نیستیم در جایی که ناراحت هستیم زندگی کنیم میتونیم به کشورمون برگردیم و در کنار اعضای خانواده زندگی کنیم اگه بعضی از دوستان فکر میکنن اگه برگردن ایران از سوی جامعه انگشت نما میشوند در حالی که اینطور نیست مردم شرایط شما رو درک میکنن
    دوست من شما که در امریکا زندگی نکرده اید از کجا تشخیص میدهید افراد در مورد تجربیاتشان بزرگنمایی یا سیاهنمایی یا سفیدنمایی میکنند؟ و تازه نیتشان را هم از راه دور کشف میکنید؟! شاید برای شما در مقطع فعلی جمع آوری اطلاعات مفیدتر از قضاوت عجولانه در مورد آن اطلاعات باشد. مثبت و منفی هر چیزی را باید دید.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya1995 نمایش پست ها
    دوست من
    من این جمله رو هم از شما هم از هزار نفر دیگه توی این فروم هم بیرون این فروم هم از تحصیل کرده های به اصطلاح روشنفکر همین کانادا (که خودم توش هستم) هم از کسانی که مدرک دیپلم دارن هم پی اچ دیا هم بازاریا هم اونی که توی مارکته و.. شنیدم (همه ایرانین) میخوام بهت بگم خیلی خیلی سیستم فکری ما ایرانیا به هم شباهت داره حتی نحوه جواب دادنمون به هر چالش و بحرانی و واکنش هامون.
    میخوام بدونی
    عزیز من
    اینی که نوشتی:
    "اگر بر فرض محال آمریکا بده مجبور نیستیم در جایی که ناراحت هستیم زندگی کنیم میتونیم به کشورمون برگردیم "
    اونی که زحمت میکشه هزار پیچ و خم پذیرش رو رد میکنه و میاد اینجا زندگی میکنه و موفقم میشه و دور و بریاش بهش افتخار میکنن، اون قطعا این جمله شما به عقلش میرسه. منتظر نیست شما و بقیه بیای بهش بگی امریکا بده؟ برگرد!
    اون عرضه ش زیاد بوده تونسته بیاد امریکا کانادا هرجا
    پس حتما از پسش برمیاد که برگرده کشورش جایی که فرهنگ و مردم رو میشناسه زندگی کنه (راحت ترم هست)
    هرکسی هم ناله میکنه الزاما ازینجا متنفر نیست.
    من خودم عاشق رفتار مردم این کشوریم که توشم.
    قوانینشو دوست دارم
    همه چیشو دوست دارم حتی هواشو
    ولی برای ما که اکثرا بین بیست و سی سالگی مهاجرت کردیم
    هر قدرم زندگیمون گل و بلبل باشه بازم باید pay کنیم برای خیلی چیزا.
    اینکه از یه چیزی مثلا بنالیم یا شکوه کنیم به منزله این نیست که اینجا بده. شما هم از ایران بگی برگرد!
    مهاجرت خوبیا و بدیاشو داره.
    اینجوری برگرد برگرد راه نندازین لطفا.
    مردم گیر نصیحت شما که نیستن.

چون من این مدل صحبت کردن رو حتی بین ایرانیای فرهیخته کانادا هم میبینم و فقط به این فکر میکنم که این آدم 5 ساله مثلا توی کاناداست ولی طرز تفکرش دقیقا عین همون آدمی هست که تا به حال از ایران پاشو نذاشته بیرون. یعنی انگار همین کانادا توی کامیونیتی ایرانیا چرخیده و سینه به سینه همون حرفا رو منتقل داره میکنه ازونا و این چقدر درداور هست.
    میخوام بگم امثال شما زیاده. ولی حداقل اینجوری از دور قضاوت نکن.
    خدا رو چه دیدی، شاید دوست داشتم ده سال بعد برگردم کشورم زندگی کنم و از الان دارم براش plan میکنم.
    منتظر توصیه شما که نشستم هنوز پاتو از ایران بیرون نذاشتی و داری امر و نهی میکنی همه رو.
    مهاجرت "عرضه" میخواد.

خیلیا با سختی میان
    و بعد از طی فراز و نشیب های متعدد و موفق شدن در نجامعه در نهایت (بعد از هفت سال) به این نتیجه میرسن که بقیه رو ادوایز کنن که عمو اگه حال نداری نیا این سختیا رو هم داره. به این معنی نیست که طرف شکست خورده.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    دوست من
    من این جمله رو هم از شما هم از هزار نفر دیگه توی این فروم هم بیرون این فروم هم از تحصیل کرده های به اصطلاح روشنفکر همین کانادا (که خودم توش هستم) هم از کسانی که مدرک دیپلم دارن هم پی اچ دیا هم بازاریا هم اونی که توی مارکته و.. شنیدم (همه ایرانین) میخوام بهت بگم خیلی خیلی سیستم فکری ما ایرانیا به هم شباهت داره حتی نحوه جواب دادنمون به هر چالش و بحرانی و واکنش هامون.
    میخوام بدونی
    عزیز من
    اینی که نوشتی:
    "اگر بر فرض محال آمریکا بده مجبور نیستیم در جایی که ناراحت هستیم زندگی کنیم میتونیم به کشورمون برگردیم "
    اونی که زحمت میکشه هزار پیچ و خم پذیرش رو رد میکنه و میاد اینجا زندگی میکنه و موفقم میشه و دور و بریاش بهش افتخار میکنن، اون قطعا این جمله شما به عقلش میرسه. منتظر نیست شما و بقیه بیای بهش بگی امریکا بده؟ برگرد!
    اون عرضه ش زیاد بوده تونسته بیاد امریکا کانادا هرجا
    پس حتما از پسش برمیاد که برگرده کشورش جایی که فرهنگ و مردم رو میشناسه زندگی کنه (راحت ترم هست)
    هرکسی هم ناله میکنه الزاما ازینجا متنفر نیست.
    من خودم عاشق رفتار مردم این کشوریم که توشم.
    قوانینشو دوست دارم
    همه چیشو دوست دارم حتی هواشو
    ولی برای ما که اکثرا بین بیست و سی سالگی مهاجرت کردیم
    هر قدرم زندگیمون گل و بلبل باشه بازم باید pay کنیم برای خیلی چیزا.
    اینکه از یه چیزی مثلا بنالیم یا شکوه کنیم به منزله این نیست که اینجا بده. شما هم از ایران بگی برگرد!
    مهاجرت خوبیا و بدیاشو داره.
    اینجوری برگرد برگرد راه نندازین لطفا.
    مردم گیر نصیحت شما که نیستن.

چون من این مدل صحبت کردن رو حتی بین ایرانیای فرهیخته کانادا هم میبینم و فقط به این فکر میکنم که این آدم 5 ساله مثلا توی کاناداست ولی طرز تفکرش دقیقا عین همون آدمی هست که تا به حال از ایران پاشو نذاشته بیرون. یعنی انگار همین کانادا توی کامیونیتی ایرانیا چرخیده و سینه به سینه همون حرفا رو منتقل داره میکنه ازونا و این چقدر درداور هست.
    میخوام بگم امثال شما زیاده. ولی حداقل اینجوری از دور قضاوت نکن.
    خدا رو چه دیدی، شاید دوست داشتم ده سال بعد برگردم کشورم زندگی کنم و از الان دارم براش plan میکنم.
    منتظر توصیه شما که نشستم هنوز پاتو از ایران بیرون نذاشتی و داری امر و نهی میکنی همه رو.
    مهاجرت "عرضه" میخواد.

خیلیا با سختی میان
    و بعد از طی فراز و نشیب های متعدد و موفق شدن در نجامعه در نهایت (بعد از هفت سال) به این نتیجه میرسن که بقیه رو ادوایز کنن که عمو اگه حال نداری نیا این سختیا رو هم داره. به این معنی نیست که طرف شکست خورده.
    اگه از حرف های من ناراحت شدید معذرت میخوام ولی همین طور که خودتون گفتید درهر جامعه ای خوبی ها وبدی هایی دارد ولی بیشتر افراد فقط بدی ها رو میگن ازاین بابت میگم که از این مسائل ناراحت هستید می تونید برگردید من قصد جسارت نداشتم ولی اگه ناراحت تون کردم بازم معذرت میخوام ولی به نظر من هرکسی که ناله میکنه یعنی شراطش بد اگه بد نیست پس ناله چی همونطور که گفتید مهاجرت عرضه میخواد ولی برگشتن بیشتر عرضه میخواد
    ویرایش توسط pooya1995 : November 23rd, 2017 در ساعت 10:07 PM