صفحه 132 از 178 نخستنخست ... 3282122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,311 تا 1,320 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

Junior Member M_DAndrea آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dark prince/Last survivor/Analyst

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دوست عزیز اینجوری ها هم نیست. شاید برای قشر متخصص اینجوری باشه ولی در امریکا هم این قشر جزو طبقه متوسط به بالا حساب میشن. اختلاف طبقاتی در امریکا چشمگیر است و طبقات فقیرش واقعا در همون حد طبقات پایین ایران هستند. من فکر میکنم شما اروپا رو بیشتر درنظر دارید.
    سیستم متفا.ته کلا اروپایی ها به زندی در لانه موش های 50 متری قانع هستند و احساس رضایت هم دارند اغلب ذهنیت انسان پرورش یافته در جامعه سرمایه داری و لیبرال و اقتصاد بازار ازاد با انسان رشد یافته از جوامع شبه سوسیال با تاریخ ذهنی و اقتصادی سوسیالی که همین الان هم آقارش در سیستمهای بیمه و خدماتی و سطح توقع از زندگی هست دیده میشه به کل متفاوت است.
    این سخنرانی جرج بوش کبیر رو از دست ندید
    http://www.wapzet.com/video/download...adership..html

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science M-Tech JNTU Hyderabad India

با سلام خدمت دوستان

در سیستم های سوسیالیستی اروپایی یک سری مزایا و امکانات به طور پیش فرض ممکنه به شهروندان تعلق بگیره (مثل بیمه رایگان برای ویزیت دکتر یا داروی مجانی برای بیماری های خاص) اما این سیستم که به مالیات متکی است به شدت نا کارآمد و پرهزینه است و در نتیجه امکان پیشرفت مالی به روش های متعارف برای خود شهروندان اروپایی هم تقریبا نا ممکن است. مردم معمولا به حداقل زندگی راضی اند، حداقلی که بعضا از حداقل زندگی در ایران هم می تونه در بعضی زمینه ها پایین تر باشه.

در سیستم آمریکا امکان پیشرفت مالی مهیا ست و منحصر به یک عده خاص یا هویت خاص و ... نمی باشد. در آمریکا هیچ مزایا و امکاناتی به طور پیش فرض به شهروندان تعلق نمی گیره اما اگر یک شهروند با سطح در آمد کم اگر به اندازه کافی هوشیار باشد می تواند به دنبال مزایای خاص افراد کم در آمد برود و یک زندگی در حد همون حد اقل اروپایی را داشته باشد که البته این مزایا از ایالت به ایالت و حتی از County به County می تواند متفاوت باشد. مثلا در کالیفرنیا می تواند برای خانه مخصوص افراد کم در آمد ثبت نام کند و در نوبت باشد، این خانه ها منازل و آپارتمان های معمولی هستند که در هر جایی از شهر می توانند باشند حتی محله های مرفه که بستگی به شانس و پیگیری شخص درخواست دهنده دارد. در کل زندگی توی آمریکا چالش های خودش را دارد اما کاملا سیاه یا کاملا سفید نیست.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

البته برای استفاده از برخی خدمات اقشار کم درآمد باید سیتیزن باشید یا گرین کارت داشته باشید. رویه کلی آمریکا به سمت کاهش و سخت تر کردن استفاده از این کمک هزینه های اقشار کم درآمد هست، حتی برای خود ستیزنها.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science M-Tech JNTU Hyderabad India

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    البته برای استفاده از برخی خدمات اقشار کم درآمد باید سیتیزن باشید یا گرین کارت داشته باشید. رویه کلی آمریکا به سمت کاهش و سخت تر کردن استفاده از این کمک هزینه های اقشار کم درآمد هست، حتی برای خود ستیزنها.
    کاهش خدمات و سخت تر کردن آن در اروپا هم وجود داره، مثلا کاهش حقوق های بیکاری، و یا سخت تر دادن دادن خدمات از کار افتادگی.

Junior Member

سلام دوستان اول تشکر میکنم از همه گرامیان که تجربیات خودشون اینجا گذاشتن که بسیار کمک کننده هست برای دیگران
    من و همسرم برای رفتن آمریکا در حال تصمیم‌گیری هستیم ولی متاسفانه به نتیجه نمیرسیم، سنمون برای رفتن کمی زیاده حدود چهل سال و از طرف دیگه همسرم اینجا کار نسبتا مناسب و سابقه طولانی داره علاوه بر اینکه زبان قوی نیست، با این تفاسیر ممکنه کار مناسب پیدا نشه و برای اداپت شدن با محیط زمان نسبتا طولانی باید در نظر بگیریم شاید حدود هفت هشت سال که دیگه اون موقع وارد میانسالی شدیم و چندین سال طلایی را از دست دادیم، اینم بگم که ما حدود شش ماه آمریکا بودیم حدود سه سال قبل و برگشتیم، انگیزمون از رفتن آینده فرزندمون هست اما خبرهای خوبی از تربیت بچه ها در آمریکا نمیشنوم میدونم که این یک تصمیم شخصیه ولی نیاز به مشورت داریم، ممنون میشم راهنمایی کنید

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق کنترل غیرانتفاعی پیام گلپایگان

نقل قول نوشته اصلی توسط sarayan نمایش پست ها
    سلام دوستان اول تشکر میکنم از همه گرامیان که تجربیات خودشون اینجا گذاشتن که بسیار کمک کننده هست برای دیگران
    من و همسرم برای رفتن آمریکا در حال تصمیم‌گیری هستیم ولی متاسفانه به نتیجه نمیرسیم، سنمون برای رفتن کمی زیاده حدود چهل سال و از طرف دیگه همسرم اینجا کار نسبتا مناسب و سابقه طولانی داره علاوه بر اینکه زبان قوی نیست، با این تفاسیر ممکنه کار مناسب پیدا نشه و برای اداپت شدن با محیط زمان نسبتا طولانی باید در نظر بگیریم شاید حدود هفت هشت سال که دیگه اون موقع وارد میانسالی شدیم و چندین سال طلایی را از دست دادیم، اینم بگم که ما حدود شش ماه آمریکا بودیم حدود سه سال قبل و برگشتیم، انگیزمون از رفتن آینده فرزندمون هست اما خبرهای خوبی از تربیت بچه ها در آمریکا نمیشنوم میدونم که این یک تصمیم شخصیه ولی نیاز به مشورت داریم، ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام وقت بخیر من اقوام زیادی دارم که به آمریکا رفتن یکی از اقوام زوج جوان بودن حدود سن سی سال که هردو فوق لیسانس داشتن و از طریق لاتاری تونستن برن مبلغ متوسط حدود ۲۰۰ میلیون بردن البته دقیق نمیدونم و مدتی را با هزینه شخصی سپری کردن تا پایه زبانشان برای کار قوی شود آقا برای تحصیل در مدرک دکترا و گرفتن فاند آماده شد و هر دو کار متوسط داشتن البته الان بعد از دو سال شرایطتشون خیلی بهتر است. یکی از اقوام دیگه هم از طریق باتاری رفتن حدود سن ۴۵-۵۰ دو فرزند دارن که هردو ایران دیپلم گرفتند و رفتند. از ایران مبلغ زیادی بردن هر دو فرزندشون زبان نسبتا خوبی داشتن و کمتر از یک سال کار با حقوق متوسط پیدا کردند و شرایط فرزندانشون خیلی خوب تطبیق پیدا کرد و مشکلی از نظر فرزندانشون نداشتن اما پدر خانواده در ایران کار با حقوق بسیار عالی داشتن و تا مدتی دو دل بودن که آمریکا بمونن یا برگردن به کار با حقوق عالی هم مادر هم پدر خانواده هر دو الان شاغل هستن و به سرعت زبانشون را تکمیل کردند و الان بعد از چهار سال شرایط خوبی دارن. بازهم اقوام دیگه ای دارم که آمریکا زندگی میکنن اما همه یک نظر را دارن اونم اینکه حداقل برای یک سال اول باید از خودتون هزینه کنید و واقعا تصمیم موندن داشته باشین تا بتونین پا بگیرین و به شرایط عادت کنین. یادگیری زبان کمی زمان میبره اما همگی حدود یک الی دو سال زبان را یاد گرفتن و الان شاغل هستن البته کار مناسب که مد نظر ما ایرانیا هست خارج از ایران کمی سخت است مطمینا اینجا اکثرا در رفاه و آرامش خیال بیشتری زندگی میکنیم چون در سن ۴۰ به بالا اکثرا پس انداز و کار مناسب با سابقه زیادی دارن اقوام من شغل ها متفاوتی در ایران دارن چندتا استاد دانشگاه هستن یا در کار تجهیزات و تعمیرات برق هستن و فروشنده ولی همه شرایط نسبتا مناسبی دارن و از اون شرایط سخت اول بیرون آمدن. شغل تعمیرات برق ساختمان در آمریکا شغل بسیار خوبیه شاید به اسم شغل مناسبی نباشه اما حقوقش خوبه، برای شغل هایی مثل حسابداری و ... تا جایی که میدونم در آمریکا رتبه و جایگاه الان رو نمیتونین انتظار داشته باشین و با گذراندن دوره میتونین وارد بازار کارشون بشین البته با رتبه پایین تر.اینکه شما و همسرتان چقدر آمادگی تغییر را دارین تصمیم با خودتان است مطمینا بودن در آمریکا مزایای خودش را دارد اما سختی چند سال اول و موارد دیگه فقط نظر شماست. ببینید اقوام من با فرزندانشان رفتند و همگی راضی هستن برای یکی دو سال اول شاید برای فرزندانتان هم سخت باشد که با محیط و شرایط کنار بیایند ولی همه اقوام منم برای آینده بچه هایشان رفتند و تا چند سال اول همه نمیدونستن واقعا دوست دارن بمونن یا نه چون منتظر دریافت گرین کارت بودن اما بعد از سال پنجم با اینکه میتونستن برگردن دیگه برنگشتن هنوز به ایران رفت و آمد دارن اما دیگه برای زندگی برنگشتن چون به شرایط عادت کردن باهاشون که صحبت میکنم جالبه هم راضین هم ناراضی ولی در نهایت دوست دارن بمونن و ادامه بدن چون خیلی تلاش کردن و الان شرایط براشون پایدار شده.
    من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم

Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار کامپیوتر - آزاد شیراز

نقل قول نوشته اصلی توسط sarayan نمایش پست ها
    همه چیز نسبی هست. یعتی شما باید ببینی از خودت و مهاجرت که بعد از مرگ عزیز و طلاق سومین حادثه سنگین از لحاظ روحی برای انسان هست ،چی می خوای. بعد می شه برنامه ریزی کرد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rana1370 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر من اقوام زیادی دارم که به آمریکا رفتن یکی از اقوام زوج جوان بودن حدود سن سی سال که هردو فوق لیسانس داشتن و از طریق لاتاری تونستن برن مبلغ متوسط حدود ۲۰۰ میلیون بردن البته دقیق نمیدونم و مدتی را با هزینه شخصی سپری کردن تا پایه زبانشان برای کار قوی شود آقا برای تحصیل در مدرک دکترا و گرفتن فاند آماده شد و هر دو کار متوسط داشتن البته الان بعد از دو سال شرایطتشون خیلی بهتر است. یکی از اقوام دیگه هم از طریق باتاری رفتن حدود سن ۴۵-۵۰ دو فرزند دارن که هردو ایران دیپلم گرفتند و رفتند. از ایران مبلغ زیادی بردن هر دو فرزندشون زبان نسبتا خوبی داشتن و کمتر از یک سال کار با حقوق متوسط پیدا کردند و شرایط فرزندانشون خیلی خوب تطبیق پیدا کرد و مشکلی از نظر فرزندانشون نداشتن اما پدر خانواده در ایران کار با حقوق بسیار عالی داشتن و تا مدتی دو دل بودن که آمریکا بمونن یا برگردن به کار با حقوق عالی هم مادر هم پدر خانواده هر دو الان شاغل هستن و به سرعت زبانشون را تکمیل کردند و الان بعد از چهار سال شرایط خوبی دارن. بازهم اقوام دیگه ای دارم که آمریکا زندگی میکنن اما همه یک نظر را دارن اونم اینکه حداقل برای یک سال اول باید از خودتون هزینه کنید و واقعا تصمیم موندن داشته باشین تا بتونین پا بگیرین و به شرایط عادت کنین. یادگیری زبان کمی زمان میبره اما همگی حدود یک الی دو سال زبان را یاد گرفتن و الان شاغل هستن البته کار مناسب که مد نظر ما ایرانیا هست خارج از ایران کمی سخت است مطمینا اینجا اکثرا در رفاه و آرامش خیال بیشتری زندگی میکنیم چون در سن ۴۰ به بالا اکثرا پس انداز و کار مناسب با سابقه زیادی دارن اقوام من شغل ها متفاوتی در ایران دارن چندتا استاد دانشگاه هستن یا در کار تجهیزات و تعمیرات برق هستن و فروشنده ولی همه شرایط نسبتا مناسبی دارن و از اون شرایط سخت اول بیرون آمدن. شغل تعمیرات برق ساختمان در آمریکا شغل بسیار خوبیه شاید به اسم شغل مناسبی نباشه اما حقوقش خوبه، برای شغل هایی مثل حسابداری و ... تا جایی که میدونم در آمریکا رتبه و جایگاه الان رو نمیتونین انتظار داشته باشین و با گذراندن دوره میتونین وارد بازار کارشون بشین البته با رتبه پایین تر.اینکه شما و همسرتان چقدر آمادگی تغییر را دارین تصمیم با خودتان است مطمینا بودن در آمریکا مزایای خودش را دارد اما سختی چند سال اول و موارد دیگه فقط نظر شماست. ببینید اقوام من با فرزندانشان رفتند و همگی راضی هستن برای یکی دو سال اول شاید برای فرزندانتان هم سخت باشد که با محیط و شرایط کنار بیایند ولی همه اقوام منم برای آینده بچه هایشان رفتند و تا چند سال اول همه نمیدونستن واقعا دوست دارن بمونن یا نه چون منتظر دریافت گرین کارت بودن اما بعد از سال پنجم با اینکه میتونستن برگردن دیگه برنگشتن هنوز به ایران رفت و آمد دارن اما دیگه برای زندگی برنگشتن چون به شرایط عادت کردن باهاشون که صحبت میکنم جالبه هم راضین هم ناراضی ولی در نهایت دوست دارن بمونن و ادامه بدن چون خیلی تلاش کردن و الان شرایط براشون پایدار شده.
    خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون و وقتی که گذاشتید سپاسگزارم در واقع یکی از مشکلات کنونی همان دریافت گرین کارت هست پیدا کردن کاری که کارفرما گرین کارت را تعهد بده اخیرا از فرد ساکن در آمریکا شنیدم ممکنه گرین کارت ندن و مجبور به بازگشت بشین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ardymary نمایش پست ها
    همه چیز نسبی هست. یعتی شما باید ببینی از خودت و مهاجرت که بعد از مرگ عزیز و طلاق سومین حادثه سنگین از لحاظ روحی برای انسان هست ،چی می خوای. بعد می شه برنامه ریزی کرد.
    از مهاجرت توقع رسیدن به آرامش و زندگی خوب دارم حداقل بعد از یکی دوسال اما تا اینجا از هر کس پرسیدم میگن چنین توقعی نداشته باش ریسکه کارتون که در این سن برید آمریکا

Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار کامپیوتر - آزاد شیراز

بستگی به :1-شرایط زندگی قبلی تون 2-رشته یا فیلد کاریتون و بازار کارش در منطقه ای که می خواین وارد شید 3- شرایط مالی از لحاظ تحمل 6ماه -1 سال چوب خوری 4-آگاهی از شرایط رندگی و فرهنگ امریکا
    در کل در سن شما دیدم آدمهایی که 1.5 استیبل شدن و موفق هستن اما فشار روحی روشون زیاد بوده بیشتر برای بچه هاشون این کار رو کردن/