صفحه 133 از 178 نخستنخست ... 3383123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,321 تا 1,330 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sarayan نمایش پست ها
    از مهاجرت توقع رسیدن به آرامش و زندگی خوب دارم حداقل بعد از یکی دوسال اما تا اینجا از هر کس پرسیدم میگن چنین توقعی نداشته باش ریسکه کارتون که در این سن برید آمریکا
    نمیشه برای همه یک نسخه یکسان پیچید،شما ممکنه مهاجرت کنی و خیلی زودتر از اون چیزی که فکر میکنی به خواسته هات برسی، ممکنه حتی بعد از چند سال هم احساس کنی به هیچ کدوم از خواسته هات نرسیدی،

مهاجرت احتیاج به خودشناسی و عزم و انگیزه جدی داره بعلاوه هزار و یک عامل تاثیر گذار مثل شرایط زمانی و مکانی و مالی و عاطفی و... بعلاوه کمی شانس! و هیچکس نمیتونه بگه چون من موفق شدم یا نشدم پس همین سرنوشت دقیقا در انتظار شما هم هست.

Junior Member

سلام دوستان اول تشکر میکنم از همه گرامیان که تجربیات خودشون اینجا گذاشتن که بسیار کمک کننده هست برای دیگران
    من و همسرم برای رفتن آمریکا در حال تصمیم‌گیری هستیم ولی متاسفانه به نتیجه نمیرسیم، سنمون برای رفتن کمی زیاده حدود چهل سال و از طرف دیگه همسرم اینجا کار نسبتا مناسب و سابقه طولانی داره علاوه بر اینکه زبان قوی نیست، با این تفاسیر ممکنه کار مناسب پیدا نشه و برای اداپت شدن با محیط زمان نسبتا طولانی باید در نظر بگیریم شاید حدود هفت هشت سال که دیگه اون موقع وارد میانسالی شدیم و چندین سال طلایی را از دست دادیم، اینم بگم که ما حدود شش ماه آمریکا بودیم حدود سه سال قبل و برگشتیم، انگیزمون از رفتن آینده فرزندمون هست اما خبرهای خوبی از تربیت بچه ها در آمریکا نمیشنوم میدونم که این یک تصمیم شخصیه ولی نیاز به مشورت داریم، ممنون میشم راهنمایی کنید

همون جوری که خیلی از دوستان گفتن، نمیشه برای همه یک نسخه پیچید و این قدر این قضیه بزرگ و موثر در زندگی هست که من شخصل هیچ وقت به کسی توصیه نمیکنم بیا یا نیا. ضمنا هرکدوم را هم انتخاب کنین در نهایت فکر میکنین اگه اون یکی راه را رفته بودم، چی میشد.

چیزایی که نظر خودم هست خیلی از طرفداران غربی که در فروم ها میبینین هیچ وقت از ایران خارج نشدن، یا اگه شدن برای یه گردش یا برنامه مشخص چند ماهه بوده، یک سال زندگی کردن رو پای خودتون اینجا تجربه ای به ادم میده که من شخصا تو ایران اصلا نمیدونستم. در اوقع اون شش ماهی که شما بودین و میدونستین برمیگردین، بسیار متفاوت از شش ماهی خواهد بود که دیگه اومده باشین امریکا زندگی کنین. در این جا شرایط افراد بسیار بسیار متفاوت هست. داشتن یا نداشتن گرین کارد، نوع مدرک تحصیلی، داشتن دوست و آشنا، وضعیت مالی، شانس! ..هرکدوم این ها ، پروسه مهاجرت را میتونه زیر و رو کنه. همین نشون میده که چه قدر حرف افراد قابل استناد و کلی نیست. مثلا یکی از گروه هایی که همیشه مشوق افراد در مهاجرت هستن کسانی هستند که به صورت خانوادگی مثلا چندین خواهر و برادر و بچه هاشون مهاجرت کردن، شرایط این گروه فرق میکنه. همون هفت هشت سالی که خودتون گفتین تخمین مناسبی هست که در صورتی که خوب پیش بره چیزها، بتونین با همه چیز اداپت بشین.

Junior Member

از مهاجرت توقع رسیدن به آرامش و زندگی خوب دارم حداقل بعد از یکی دوسال اما تا اینجا از هر کس پرسیدم میگن چنین توقعی نداشته باش ریسکه کارتون که در این سن برید آمریکا
    به نظر من هم اصلا همچین توقعی نداشته باشین که بعد از یکی دو سال به این حالت برسین.. شاید استثناش این باشه که گرین کارد و وضع مالی بسیار خوب دلاری داشته باشین.

Senior Member mdemehri آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mojy2020 نمایش پست ها
    به نظر من هم اصلا همچین توقعی نداشته باشین که بعد از یکی دو سال به این حالت برسین.. شاید استثناش این باشه که گرین کارد و وضع مالی بسیار خوب دلاری داشته باشین.
    همون وضع مالی دلاری خوب از همه مهم تره. گرین کارت داشتن و حتی سیتیزن بودن اونقدرا مهم نیست.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق کنترل غیرانتفاعی پیام گلپایگان

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    همون وضع مالی دلاری خوب از همه مهم تره. گرین کارت داشتن و حتی سیتیزن بودن اونقدرا مهم نیست.
    به نظر من گیرین کارت و سیتیزن بودن خیلی مهمه چون هم در پیدا کردن کار و رفت و آمد و بیمه و ... باهاش در ارتباط هستن و داشتن سیتیزن خیلی کمک میکنه
    من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم

سلام دوستان
    من مسترم رو در آلمان گرفتم و الان قصد مهاجرت به امریکا رو دارم برای مقطع دکتری. یه سوال داشتم:

آیا این موضوع درست هست که میگن در آمریکا بعد از تحصیل پیدا کردن کار مشکل هست برای ما ایرانیها؟

موقعیت های کاری واسه رشته من ( فیزیک پزشکی) در امریکا بسیار خوب هست اما نمیدونم این موقعیت ها واسه کسایی هست که گرین کارت دارن، یا کارفرما حاضر میشه خودش رو به زحمت بندازه واسه اسپانسرشیپ؟

ممنونم!
    ویرایش توسط Mahyarde : February 14th, 2018 در ساعت 05:12 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahyarde نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من مسترم رو در آلمان گرفتم و الان قصد مهاجرت به امریکا رو دارم برای مقطع دکتری. یه سوال داشتم:

آیا این موضوع درست هست که میگن در آمریکا بعد از تحصیل پیدا کردن کار مشکل هست برای ما ایرانیها؟

موقعیت های کاری واسه رشته من ( فیزیک پزشکی) در امریکا بسیار خوب هست اما نمیدونم این موقعیت ها واسه کسایی هست که گرین کارت دارن، یا کارفرما حاضر میشه خودش رو به زحمت بندازه واسه اسپانسرشیپ؟

ممنونم!
    تا جایی که من میدونم کار پیدا کردن ربطی به ملیت شما نداره چون همه جای دنیا کارفرماها دنبال نیروی کار ماهر هستند نه ملیت و نژاد ،اگر کارفرمایی نتونه نیروی کار ایده آل خودش رو از داخل آمریکا پیدا کنه با آغوش باز حاضر هست هزینه کنه برای گرفتن ویزای کار و اقامت برای شما،ولی این موضوع بستگی به خیلی عوامل داره بعلاوه شانس شما در پیدا کردن شغل.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science M-Tech JNTU Hyderabad India

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    تا جایی که من میدونم کار پیدا کردن ربطی به ملیت شما نداره چون همه جای دنیا کارفرماها دنبال نیروی کار ماهر هستند نه ملیت و نژاد ،اگر کارفرمایی نتونه نیروی کار ایده آل خودش رو از داخل آمریکا پیدا کنه با آغوش باز حاضر هست هزینه کنه برای گرفتن ویزای کار و اقامت برای شما،ولی این موضوع بستگی به خیلی عوامل داره بعلاوه شانس شما در پیدا کردن شغل.
    با سلام خدمت همگی
    کار در یک رشته ممکنه زیاد باشه اما فقط برای کسانی باشه که تابعیت دارند یا گرین کارت بسته به اینکه کار چقدر حساس باشه و نیاز به Clearance داشته باشه، با کارفرما حاضر بشه برای ویزای کار اقدام بکنه.
    برای آمریکایی ها تا جایی که دیدم ملیت و نژاد مهم نیست اما برای دیگر ملیت هایی که در بازار کار آمریکا فعال هستند می تونه مهم باشه، به عنوان مثال هندی ها بازار کار آی تی را گرفتند و معمولا هندی فقط هندی استخدام می کنه. اگر یک وقت ریجکت شدید لزوما دلیل را نباید در خودمان جستجو کنیم.

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahyarde نمایش پست ها
    سلام دوستان

ممنونم!
    بعضی رشته ها برای اینکه بتونن ایرانی استخدام کنند به export license نیاز دارند که پروسش وقت گیر و سخته و کارفرما ترجیح میده که انجامش نده (البته بعضی ها هم میگیرن!)
    گزینه NIW مقعول ترین راهه...

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

Senior Member mdemehri آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rana1370 نمایش پست ها
    به نظر من گیرین کارت و سیتیزن بودن خیلی مهمه چون هم در پیدا کردن کار و رفت و آمد و بیمه و ... باهاش در ارتباط هستن و داشتن سیتیزن خیلی کمک میکنه
    الان من سیتیزنم. وقتی کارفرما بیمه ی خوب ارائه نمیده مجبورم خودم بیمه بخرم دیگه. خب بیمه ی خوب که مجانی نیست.حداقل ماهی ۷۰۰ دلاره، تازه یه عالمه دیتاکتبل و اینا هم داره.
    در نتیجه باید سیتیزن پولدار باشیم!
    بیمه های دولتی هست اما باید درامد خیلی کمی داشته باشید.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز