صفحه 16 از 178 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : هدف از رفتن به آمریکا؟؟ آخرش که چی؟؟

سلام،
    تشکیربسیارازوحیدعزیز که تجربیات خود را بیان کردند،
    ای بابا مگه نمی گفتند آمریکا سرزمین فرصتهاست؟ مگه نمی گفتن سرزمین موعوداست کو پس؟؟؟؟؟؟؟ شوخیییییی

اساتیدعزیز ببخشیداظهارنظرمیکنم به نظر بنده،
    منم با محسن موافقم
    پیدا کردن کار رشته به رشته ،شهر به شهر ،کشور به کشور وحتی سال به سال فرق میکندو حتی ماه به ماه و فرد به فرد فرق می کند!
    گرفتن دکترا از کشوری بانام آمریکا می تواند بارروانی مثبتی د ر آینده شغلی داشته باشد(در کنار سایر نکات مثبت فراونش )همانطور که ملیت ایرانی ممکن است بار منفی داشته باشد.(ممکن است!)
    .
    واینکه گرفتن پست دکتراهم میتواندبه عنوان یک گزینه آلترناتیو در نظر گرفته شود، که حقوق خوبی هم می دهند شاید کسی بگوید درس تا کی پس کی زندگی کنیم؟امادوستان فکر کردید دکتراگرفتید واستادشدیدهمه چیزتموم!نه تازه به نظرمن کار یک استاد خیلی سنگین تر از یک دانشجو است چون مدام ازریابی علمی می شوند تا از رکود علمی جلوگیری بشود حتی در ایرانم قانون تصویب کرده اند که برای جلوگیری از رکود علمی هیئت علمی ها ارزیابی شوند.راستش من پروفایل بعضی از اساتید فرنگ را که چک می کنم بعضا پست دکترا در پروندشان وجود دارد

یک نکته جنبی:
    وحید جان در مورد اینکه ملت در آمریکا تند تند سرطان می گیرندو غذاهاشون غیر استانداره باید خدمتان عرض کنم اخوی اول مارا ترسوندید خواهشا شما مواظب خودت باش،
    به این سادگی نیست FDA مگر به این راحتی مجوز به غذاهای غیر استاندارد می دهد .اگر اینگونه بود که روزنامه ها و مطبوعات دمار از روزگارش در می آورند.تازه مگه سرطان فقط علتش تغذیه است؟ استرس ،ژنتیک ، و..
    مثلا در یک شهر آفتابی سرطان پوست شایعتره نه اینکه همه سرطان بگیرند مثلا به جای اینکه از100 هزار نفر 20 نفر باشه میشه هر 100 هزار 30 نفر! که اینم راه حل داره کرم ضد آفتاب به همین راحتی! یا مثلا شرقی ها کمتر سرطان سینه می گیرند!شایدیخاطرژنشون یاچینیهابیشترسرطان معده میگیرند.

ای کاش کمیته های سلامت در کنگره آمریکا را مشاهده میکردید(صدای آمریکا انگلیسی نزدیک ظهر به وقت ایران پخش زنده نشون میده )که چقدر سخت گیری میکنند وسلامت مردم واسشون مهمه البته همیشه موضوعش سلامت نیست . مثلا پروفسورازدپارتمان های پزشکی و سلامت دعوت می کنند که سلامت مردم در این مثلا یک سال چه تغییری کرده؟ و این پروفسور به نمایندگی از همکاران وتیم تحقیقاتش بایدنتیجه تحقیقاتشو گزارش کند (چون واسه این تحقیقاتش بودجه دریافت کرده)
    واگر مثلا سرطان زیاد شده باید علل را بگویدواگر مثلا غذاهای ناسلام باشد یقهFDA میچسبند. یا اگه بیکاری زیاد شده خوب دنبال مقصر می گردند.

خلاصه اینکه شرایط رو به بدتر شدن نیست موقتی ممکنه کمی اوضاع بد بشه اما دراز مدت اینجور نیست.
    یعنی سال به سال اوضاع بهتر ازپارساله ،چون همه چیز بر محور علم می چرخد(البته ممکن است عده ای سرمایه دار این وسط از دست قانون فرار کنند ولی استثنا همیشه است)

ودر آخربه قول دکتر شریعتی خودمون گاهی اوقات برای اینکه ارزش و ابهت چیزی را بفهمید باید کمی از آن دور شد و از بیرون به آن نگاه کرد" آمریکا رو باید از دور ببینید باور نمیکنید همین دیروزبا یک دانشجوی ارشد که آلمانی بود در ایران صحبت می کردم اسم آمریکا که می آمد.......
    یکی از دوستان میگفت اگه می خواهی جلوی اروپایی جماعت کم نیاری اول رفرنس بده به تاریخ چندهزاره ساله کشورت بعد رفرنس بده به آمریکا!

موفق باشی ایشالا شیرنی دکترا و البته دامادیت!!!!!
    ویرایش توسط Royal2009 : September 21st, 2010 در ساعت 03:59 PM
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    USA

من یه چیزی اضافه کنم اونم اینه که وقتی میگین از اونایی که امریکا زندگی کردن شنیدم یادتون باشه ....یک خصلتی که بعضی ایرانیهای اینجا دارن اینه که همش غر میزنن .... اینجا میان حالشونو میکنن بعد میگن وای چقد بده ،.... دلمون واسه ایران تنگ شده...اره آدم دلش واسه ایران تنگ میشه ولی بد نیست آدم زود یادش نره تو ایران وزیاتش چجوری بود
    همین آدما ۲ ماه هم نمیتونم ایران زندگی کنن وگرنه برمیگشتن
    where ignorance is bliss ....tis fool to be wise

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zari نمایش پست ها
    سلام
    ممنون كه تجربياتتون رو شير كردين.
    من سوالي برام پيش اومده. چندي پيش يكي از دوستانم كه سالهاست ساكن اروپاست از وضعيت كاري بسيار بد در اروپا صحبت ميكرد. دكتراي حقوق بين الملل داشت و مدتها در فرانسه در رستوران كار كرد و در باغها ميوه چيد تا تونست كاري در بانك پيدا كنه. عين همين صحبتها رو از يكي ديگه از دوستانم كه ساكن استرالياست شنيدم كه ميگفت كار پيدا كردن در استراليا خيلي سخت هست. حالا شما ميگي در مورد امريكا و كانادا هم همينطوره.
    سوال من اينه كه پس چه بايد كرد؟
    بدون شك يكي از اهداف مشكلاتي كه براي تحصيل تحمل ميكنيم، يافتن كار مناسبي هست كه بشه آينده خوبي باهاش داشت. اما اگر اون كار پيدا نشه، به نظرم خيلي چيزها زير سوال ميره. من شك نداشتم كه براي داشتن آينده تحصيلي و كاري بهتر بايد به امريكا رفت اما حالا با صحبتهاي شما كمي مردد هم شدم.
    به نظرتون اين بستگي به خود فرد نداره؟ كجا بهتره با اين حساب؟
    اول یه توضیح کلی بدم که من اصلا از اومدن به آمریکا پشیمون نیستم. گاهی فکر میکنم که بهتر بود از همون اول میرفتم کانادا ولی از اینکه اومدم به آمریکا هم پشیمون نیستم. چون 2 سال اینجا بودم و فوق لیسانس گرفتم و همه جاش رو هم گشتم. اگه نمیومدم هم همش فکر میکردم که باید میرفتم آمریکا و آمریکا چیز فوق العاده ای هست. ولی الان دیگه میدونم چه خبره و حسرت اینجا بودن رو ندارم. در ضمن آمریکا با اروپا قابل مقایسه نیست. به نظر من اگه کسی قدرت انتخاب داشته باشه اشتباه محض هست که بره اروپا. به خاطر خیلی موارد من آمریکا و کانادا و حتی استرالیا رو به اروپا ترجیح میدم. از جمله زیاد بودن خارجیها و زبان انگلیسی و اینکه راحتتر میشه کار پیدا کرد و ...
    اروپاییها در مقایسه با این گشورها racist هستند و به راحتی هم به خارجیها کار نمیدن. من فقط چون الان قدرت انتخاب دارم دنبال این هستم که برم یه دانشگاه خیلی خوب تو یکی از این کشورها در حالی که از سایر موارد نظیر پول و داشتن کار و اقامت هم خیالم راحت بشه. فعلا که کانادا رو گزینه بهتری میدونم ولی اینکه بگم اروپا بهتره اصلا اینطور نیست.
    الان کار پیدا کردن همه جای دنیا سخته ولی در نظر داشته باشید تو اروپا کار پیدا کردن واسه خارجیها سخت هست و تو آمریکا که واسه خارجیها آسونتر هست واسه ایرانیها به دلیل ملیت خیلی سختتر هست. مخصوصا اگه بخواید یه جای خیلی خوب کار کنید. کار تو شرکتهای متوسط هم (تازه اگه بتونید پیدا کنید) ارزش نداره و حقوق پایین هست و کار زیاد و آخرش هم معلوم نیست که اصلا بتویند گرین کارد بگیرید. تو آمریکا به هیچ وجه آینده تضمین نیست. تو کانادا هم شنیدم که واسه بعضی رشته ها کار گیر اوردن سخت هست. اینه که نمیشه یه نسخه کلی چید به خیلی چیزا بستگی داره. به هر حال وضع کار 3-2 سال دیگه خیلی بهتر میشه ولی تو آمریکا من بعید میدونم واسه ایرانیها بهتر بشه چون حداقل تو رشته ما الان کمتر شرکتی ایرانی میگیره.

نقل قول نوشته اصلی توسط aminp30 نمایش پست ها
    براي اين مطلب شما مطمئن هستين؟ پس چطور دوستاني كه در كانادا درس ميخونن بعد دو سال، اقامت دائم ميگيرن؟ براي دو نفر از دوستاي خود من امسال اين اتفاق افتاد. قوانيني كه ميگين از كي هست؟ ميشه مرجع بدين؟
    مرسي
    بله. تو قسمت مهاجرت به کانادا اگه برید میفهمید که یه 2 ماهی هست اینطوری شده.

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    یک نکته جنبی:
    وحید جان در مورد اینکه ملت در آمریکا تند تند سرطان می گیرندو غذاهاشون غیر استانداره باید خدمتان عرض کنم اخوی اول مارا ترسوندید خواهشا شما مواظب خودت باش،
    به این سادگی نیست FDA مگر به این راحتی مجوز به غذاهای غیر استاندارد می دهد .اگر اینگونه بود که روزنامه ها و مطبوعات دمار از روزگارش در می آورند.تازه مگه سرطان فقط علتش تغذیه است؟ استرس ،ژنتیک ، و..
    مثلا در یک شهر آفتابی سرطان پوست شایعتره نه اینکه همه سرطان بگیرند مثلا به جای اینکه از100 هزار نفر 20 نفر باشه میشه هر 100 هزار 30 نفر! که اینم راه حل داره کرم ضد آفتاب به همین راحتی! یا مثلا شرقی ها کمتر سرطان سینه می گیرند!شایدیخاطرژنشون یاچینیهابیشترسرطان معده میگیرند.

ای کاش کمیته های سلامت در کنگره آمریکا را مشاهده میکردید(صدای آمریکا انگلیسی نزدیک ظهر به وقت ایران پخش زنده نشون میده )که چقدر سخت گیری میکنند وسلامت مردم واسشون مهمه البته همیشه موضوعش سلامت نیست . مثلا پروفسورازدپارتمان های پزشکی و سلامت دعوت می کنند که سلامت مردم در این مثلا یک سال چه تغییری کرده؟ و این پروفسور به نمایندگی از همکاران وتیم تحقیقاتش بایدنتیجه تحقیقاتشو گزارش کند (چون واسه این تحقیقاتش بودجه دریافت کرده)
    واگر مثلا سرطان زیاد شده باید علل را بگویدواگر مثلا غذاهای ناسلام باشد یقهFDA میچسبند. یا اگه بیکاری زیاد شده خوب دنبال مقصر می گردند.

ودر آخربه قول دکتر شریعتی خودمون گاهی اوقات برای اینکه ارزش و ابهت چیزی را بفهمید باید کمی از آن دور شد و از بیرون به آن نگاه کرد" آمریکا رو باید از دور ببینید باور نمیکنید همین دیروزبا یک دانشجوی ارشد که آلمانی بود در ایران صحبت می کردم اسم آمریکا که می آمد.......
    یکی از دوستان میگفت اگه می خواهی جلوی اروپایی جماعت کم نیاری اول رفرنس بده به تاریخ چندهزاره ساله کشورت بعد رفرنس بده به آمریکا!

موفق باشی ایشالا شیرنی دکترا و البته دامادیت!!!!!
    والا چیزی که ما داریم میبینم با چیزی که شما میگید متفاوت هست. ولی ما میوه هاش رو خوردیم و فهمیدیم چی هست. ما رفتیم از یه فروشگاه معتبر و معروف گوشت کبابی تازه خریدیم و بازش که کردیم دیدیم رنگش سیاه شده و از همه مهمتر داریم میبینیم اینجا چقدر سرطان زیاده. تو همین چند ماه اخیر من 4-3 نفر رو دیدم که سرطان گرفتن. اینجا شما سنگ کلیه بگیری بیمه هم که داشته باشی باید 30-40 هزار دلار خرج کنی (سرنوشت یکی از دوستان در 6 ماه پیش). به هر حال شما ایرانید خبر ندارید چه خبره الان هم یه جورایی عاشق آمریکا اومدن هستید. نمیگم بد هست ولی به این چیزاشم فکر کنید. همین بیمه دغدغه بزرگی هست.
    در ضمن همونطور که گفتم با همه این موارد من آمریکا رو به اروپا ترجیح میدم.

قصدم از این مسائل منصرف کردن شما نیست. فقط اینا رو گفتم که بدونید چه خبر هست. با همه این مسائل همونطور که گفتم من از اومدن به آمریکا اصلا پشیمون نیستم فقط دنبال شرایط بهتر هستم.
    موفق باشید
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Champion
    zari آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982 نمایش پست ها
    اول یه توضیح کلی بدم که من اصلا از اومدن به آمریکا پشیمون نیستم. گاهی فکر میکنم که بهتر بود از همون اول میرفتم کانادا ولی از اینکه اومدم به آمریکا هم پشیمون نیستم. چون 2 سال اینجا بودم و فوق لیسانس گرفتم و همه جاش رو هم گشتم. اگه نمیومدم هم همش فکر میکردم که باید میرفتم آمریکا و آمریکا چیز فوق العاده ای هست. ولی الان دیگه میدونم چه خبره و حسرت اینجا بودن رو ندارم. در ضمن آمریکا با اروپا قابل مقایسه نیست. به نظر من اگه کسی قدرت انتخاب داشته باشه اشتباه محض هست که بره اروپا. به خاطر خیلی موارد من آمریکا و کانادا و حتی استرالیا رو به اروپا ترجیح میدم. از جمله زیاد بودن خارجیها و زبان انگلیسی و اینکه راحتتر میشه کار پیدا کرد و ...
    اروپاییها در مقایسه با این گشورها racist هستند و به راحتی هم به خارجیها کار نمیدن. من فقط چون الان قدرت انتخاب دارم دنبال این هستم که برم یه دانشگاه خیلی خوب تو یکی از این کشورها در حالی که از سایر موارد نظیر پول و داشتن کار و اقامت هم خیالم راحت بشه. فعلا که کانادا رو گزینه بهتری میدونم ولی اینکه بگم اروپا بهتره اصلا اینطور نیست.
    الان کار پیدا کردن همه جای دنیا سخته ولی در نظر داشته باشید تو اروپا کار پیدا کردن واسه خارجیها سخت هست و تو آمریکا که واسه خارجیها آسونتر هست واسه ایرانیها به دلیل ملیت خیلی سختتر هست. مخصوصا اگه بخواید یه جای خیلی خوب کار کنید. کار تو شرکتهای متوسط هم (تازه اگه بتونید پیدا کنید) ارزش نداره و حقوق پایین هست و کار زیاد و آخرش هم معلوم نیست که اصلا بتویند گرین کارد بگیرید. تو آمریکا به هیچ وجه آینده تضمین نیست. تو کانادا هم شنیدم که واسه بعضی رشته ها کار گیر اوردن سخت هست. اینه که نمیشه یه نسخه کلی چید به خیلی چیزا بستگی داره. به هر حال وضع کار 3-2 سال دیگه خیلی بهتر میشه ولی تو آمریکا من بعید میدونم واسه ایرانیها بهتر بشه چون حداقل تو رشته ما الان کمتر شرکتی ایرانی میگیره.
    ممنون
    پس با اين حساب فكر ميكنم در مجموع بحثهايي كه تو تاپيكهاي مختلف دنبال شده شايد يه راه بهتر اين باشه كه براي تحصيل به امريكا رفت (به دليل دانشگاه هاي بهتر و فاند بيشتر و ...) و در پايان تحصيل، اگر ديديم كه شرايط براي زندگي اونطور نيست كه ميخوايم و كار مناسبي پيدا نشد، به كشور ديگري كه سطح رفاهي بالاتري داره، مثلا كانادا بريم. هر چند اين كار مشكلات خودش رو داره.

در جواب رويال:
    در تاييد حرفهاي وحيد بايد بگم كه اونطور كه شما تصور مي كنيد نيست. درسته كه FDA قوانين سفت و سختي داره، اما اينطور نيست كه براي مثال ميوه موجود در بازار رو هم كنترل كنه. بدون شك ميوه ها و حتي گوشتها هورموني هستند و FDA در اين زمينه كاري نميتونه انجام بده. مثلا FDA تصويب ميكنه كه مواد غذايي اشعه ديده حتما بايد با برچسب باشند كه مشتري اينو بدونه. حالا اين كه مشتري اصلا به اون ليبل توجه مي كنه يا نه ديگه به FDA مربوط نيست. و همه ميدونيم كه چنين مواد اشعه ديده بالقوه كارسينوژن هستند. FDA نميتونه به كشاورز يا دامدار دستور بده كه از هورمون استفاده نكنه چرا كه يكي از مهمترين بحثها در صنعت و توليد، بحث رقابت هست و اون كشاورز هرگز نمي پذيره كه در اين زمينه، از خودش مايه بذاره و ضرر كنه.
    Whether you think you can or you think you can't, you're right

Member mohhhamad آواتار ها

Hبا سلام
    من به دلایلی اصلا میال نبودم توی این بحث شرکت کنم وحرفی بزنم.اما دیدم واقعا جای این مطلب خالیه
    فقط بگم بی نقص نیست و نیازه که خیلی اطلاعات بروز بشه اما دیدم تو بحث های انجام شده نظر دوستانی که اون ور آب هستند کمه گفتم این رو مطرح کنم
    شرح مفصل تو لینک هست اما فقط بگم نویسنده این مطلب یه آدم بسیار دوست داشتنی ومهربانه که از یکی از دانشگاه های آمریکا فارغ التحصیل شده
    ایشالا که به درد دوستان بخوره
    http://thoughts.blogfa.com/post-84.aspx
    اگر مفید بود دعای خیری در حق من بکنید
    این کاربر ،غیر فعال است.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط m.parsafar نمایش پست ها
    Hبا سلام
    من به دلایلی اصلا میال نبودم توی این بحث شرکت کنم وحرفی بزنم.اما دیدم واقعا جای این مطلب خالیه
    فقط بگم بی نقص نیست و نیازه که خیلی اطلاعات بروز بشه اما دیدم تو بحث های انجام شده نظر دوستانی که اون ور آب هستند کمه گفتم این رو مطرح کنم
    شرح مفصل تو لینک هست اما فقط بگم نویسنده این مطلب یه آدم بسیار دوست داشتنی ومهربانه که از یکی از دانشگاه های آمریکا فارغ التحصیل شده
    ایشالا که به درد دوستان بخوره
    http://thoughts.blogfa.com/post-84.aspx
    اگر مفید بود دعای خیری در حق من بکنید
    The Link that you took above has too many MALWARES...
    I strongly recommend that Enable Your Updated Fire walls First...
    Take care

Member mohhhamad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zari نمایش پست ها
    سلام
    ممنون كه تجربياتتون رو شير كردين.
    من سوالي برام پيش اومده. چندي پيش يكي از دوستانم كه سالهاست ساكن اروپاست از وضعيت كاري بسيار بد در اروپا صحبت ميكرد. دكتراي حقوق بين الملل داشت و مدتها در فرانسه در رستوران كار كرد و در باغها ميوه چيد تا تونست كاري در بانك پيدا كنه. عين همين صحبتها رو از يكي ديگه از دوستانم كه ساكن استرالياست شنيدم كه ميگفت كار پيدا كردن در استراليا خيلي سخت هست. حالا شما ميگي در مورد امريكا و كانادا هم همينطوره.
    سوال من اينه كه پس چه بايد كرد؟
    بدون شك يكي از اهداف مشكلاتي كه براي تحصيل تحمل ميكنيم، يافتن كار مناسبي هست كه بشه آينده خوبي باهاش داشت. اما اگر اون كار پيدا نشه، به نظرم خيلي چيزها زير سوال ميره. من شك نداشتم كه براي داشتن آينده تحصيلي و كاري بهتر بايد به امريكا رفت اما حالا با صحبتهاي شما كمي مردد هم شدم.
    به نظرتون اين بستگي به خود فرد نداره؟ كجا بهتره با اين حساب؟
    ین خیلی نکته مهمیه.مخصوصا برا کسایی مثل من وبا رشته من
    اما میدونید چند تا چیز رو باید در نظر گرفت.
    آیا این دو نفر که گفتید واقعا کار بلد بودند؟واز کجا فارغ التحصیل شدند؟؟
    این خیلی مساله مهمیه.
    مگه میشه کسی از یه جای خوب وفارغ التحصیل بشه و لزوما فارغالتحصیلی تو اونجای خوب اینوطریه که باید یه چیزی بارت باشه دیگه.
    البته به رشته هم ربط داره
    بنده در همین جا خدمت شما عرض میکنم.مدرک نه ها کار کار کار شما کار یاد بگیر همه جای دنیا میتونی کار بکنی.
    من خودم بنا رو بر این گذاشتم خارج نرم یا جای درست حسابی برم.
    جای درست حسابی یعنی یاد گرفتن یه چیز درست حسابی.
    بعد یه مساله که من تو بقیه ملیت ها دیدم وتو ایرانیها ندیدم اینه
    شما یه چینی رو ببین اینها تابستون مرتبط میرند کارآموزی ویا.....
    اما خیلی از دانشجوهای ایرانی تابستون کارهای دیگه میکنند.
    به هرحال رقابته دیگه.
    البته مساله ملیت تا حدودی مطرح هست.اما بازم میگم کار نه الزاما مدرک ودرس کار!
    در بعضی دانشگاه ها فاصله وحشتناکی بین صنعت که الزاما منجر به کار میشه هست.
    این کاربر ،غیر فعال است.

ApplyAbroad Champion
    zari آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط m.parsafar نمایش پست ها
    ین خیلی نکته مهمیه.مخصوصا برا کسایی مثل من وبا رشته من
    اما میدونید چند تا چیز رو باید در نظر گرفت.
    آیا این دو نفر که گفتید واقعا کار بلد بودند؟واز کجا فارغ التحصیل شدند؟؟
    این خیلی مساله مهمیه.
    مگه میشه کسی از یه جای خوب وفارغ التحصیل بشه و لزوما فارغالتحصیلی تو اونجای خوب اینوطریه که باید یه چیزی بارت باشه دیگه.
    البته به رشته هم ربط داره
    بنده در همین جا خدمت شما عرض میکنم.مدرک نه ها کار کار کار شما کار یاد بگیر همه جای دنیا میتونی کار بکنی.
    من خودم بنا رو بر این گذاشتم خارج نرم یا جای درست حسابی برم.
    جای درست حسابی یعنی یاد گرفتن یه چیز درست حسابی.
    بعد یه مساله که من تو بقیه ملیت ها دیدم وتو ایرانیها ندیدم اینه
    شما یه چینی رو ببین اینها تابستون مرتبط میرند کارآموزی ویا.....
    اما خیلی از دانشجوهای ایرانی تابستون کارهای دیگه میکنند.
    به هرحال رقابته دیگه.
    البته مساله ملیت تا حدودی مطرح هست.اما بازم میگم کار نه الزاما مدرک ودرس کار!
    در بعضی دانشگاه ها فاصله وحشتناکی بین صنعت که الزاما منجر به کار میشه هست.
    بله متاسفانه اون دوستم كه گفتم در فرانسه بوده، دكتراش رو از همون فرانسه و در يك دانشگاه معتبر گرفته بوده. مدتها تو نوبت بود تا بانك بهش فرصت كارآموزي بده و در اين مدت، ناچار به انجام كارهايي كه گفتم شده بوده. و البته ميگفت بسياري از دوستانش هم اوضاعي مثل خودش دارند.
    اون دوستم كه در استرليا بوده كه من به مهارتش در كارها ايمان دارم.
    بحث بر سر اين نيست. ببينيد بحث بر سر اينه كه يك فرد فارغ التحصيل شده، ميتونه بدون اينكه خودشو به آب و آتيش بزنه، مزد سالها تحصيلش رو بگيره؟ يعني با آرامش بتونه كار مناسبش رو پيدا كنه نه اينكه مجبور بشه به هر دري بزنه. وگرنه همه ميدونند كه اگه بسيار زرنگ باشي و به هر دري بزني و از اين و اون كمك بگيري، در هر جاي دنيا، حتي در بدترين نقاط از ايران خودمون كار مناسب پيدا ميشه.
    من تصور ميكردم در امريكا اوضاع به گونه اي هست كه براي تحصيلاتت ارزشي قائل هستند و داشتن اون تحصيلات و سابقه آكادميك خوب و كار در آزمايشگاه هاي دانشگاه ها و ... ميتونه تضميني براي يافتن كاري مناسب باشه، بدون اينكه ناچار باشي ماه ها به هر دري بزني تا خودتو اثبات كني. اما با حرفهاي دوستان متوجه شدم كه همه جا آسمون همين رنگه
    Whether you think you can or you think you can't, you're right

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟

آخرش که چی؟؟
    به نظرم با توجه به اينكه آدما همواره بهترين ها رو ميخوان اين امري عادي و اينكه بگيم "آخرش كه چي" چندان منصفانه نيست. اگه اين طور باشه اصلاً زندگي يعني چي، آخرش كه همه ميميريم. به هر حال همه نظرهاشون مختلف و همين طور اولويتاشون، يكي دوست داره فقط درس بخونه يكي ديگه دوست داره در كنارش تفريحشم به راه باشه، بنابراين بازم بهترين رو براي خودش خواسته.
    در مورد درس خوندن كه جاي شبه اي در آمريكا نيست، پس اگه موقعيتش جوره و بهترين براي خود آدم اونجاست، بايد از قسمت هاي تاريكش صرف نظر كنه حتي اگه اين قسمت تاريك بيشتر از قسمت روشن باشه چون بهترين خودش رو انتخاب كرده.
    مي مونه بعد از درس كه ببينيم چي قرار دستمونو بگيره و اينم كه تقريباً غير ممكنه وگرنه همه فالگير ميشديم نه دانشجو.
    اما چيزي كه به نظر من منطقي و ميشه به عنوان كليد زندگي روش حساب كرد " سازگاري " . (اميدوارم اشتباه برداشت نشه)
    من فكر ميكنم آدما با توجه به درجه سازگاري شون نسبت به محيط اطرافشون نظر ميدن و اينو ميشد از پست هاي بچه ها هم حس كرد. پس كسي كه در ايران يا هرجاي ديگه نتنها تو درس بلكه در نگرش به زندگي و زندگي كردن موفق بوده و يا به قولي از زندگي خودش، خودش راضي بوده به احتمال زياد آخرش تو آمريكا هم ميتونه تو شرايط حتي سخت زندگي رو بر وفق مرداش ببينه و به اهدافش هر چند سخت برسه.

و در كل با توجه به اينكه همه در اينجا دنبال يك هدف مشترك اند و اونم درس خوندن و ادامه تحصيل در خارج از كشور:
    آخرش، به هدفتون رسيدين. البته اگه هدفتون چيزه دگيه كه..........

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟

سلامنعلیکم
    بنده نه نظری در مورد آمریکا دارم نه چیزی. با همین جمله گور خودم رو کندم و دلیل دادم به مدریتور که این پست رو حذف کنه. اما خب وجدان بیدار و آگاه جامعه پزشکی دامنم رو دو دستی گرفته و داره می کشه و می گه این نکته رو بگو :
    اولا که وظیفه FDA این نیست که بر کیفیت محصول نظارت کنه. وظیفه اش این هست که ببینه آیا تو این محصول که می گن شیر خشک و آرد و گلوکز و فلان وجود داره ، همینا هست یا چیز دیگه ای هم قاطیشه. یعنی تایید FDA به معنی سلامت نیست ممکنه نیتراتها ها وجود داشته باشند، خودت باید عاقل باشی چیزی که نیترات داره یا چمیدونم نگه دارنده اش زیاده نخوری.
    دوما سرطان 75% ـش محیطه. از بیس و پنج باقی مونده مقدار بسیار کمی ژنتیکه. چند وقت پیش هم یه کنگره ای بود که یکی از استادای آمریکایی میزان آلاینده ها و اکسیدان های خوراکیهاشون رو گزارش می کرد که خیلی ترسناک بود البته چون کشور دیگه ای گزارش نکرده بود، من نمی تونم بگم که از همه جا بدتر بود. می تونم بگم بد بود.
    توصیه مهم به بچه هایی که فکر می کنن زیاد در معرض آلاینده اند چه تو هوا چه غذا چه هرچی: ورزش کنید بخصوص ورزشهای هوازی. در مورد آلودگی هوا هم شیر زیاد بنوشید. آب معدنی هم زیاد نخورین سنگ کلیه می گیرین بخصوص اگه شهرتون آبش فلوراید داره که واسه دندونتون هم خوبه. واسه بقیه توصیه ها هم با منشیم تماس بگیرین. می شه هزار و دیویس و پنجاه تومن.
    باقی بقای شما
    ویرایش توسط macula_densa : September 23rd, 2010 در ساعت 04:11 AM
    متاسفانه حساب کاربری من غیرفعال هست.