صفحه 169 از 178 نخستنخست ... 69119159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,681 تا 1,690 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    ممنونم از دو بزرگواری که وقت گذاشتن.

در حقیقت این اتفاق در یه محیط خلوت پیش اومده و ایشون می گفتن که طرف استاکر بوده و مدتی ایشون رو تعقیب می کرده. بعضی مواقع نمیشه شاهد جور کرد.

سلام
    چند بار مسیرشون تغییر بدهند تا مطمئن باشند واقعا استاکر هست و بعد باید مدارک جمع آوری کنند. یک تایم لاین که چه تاریخی و کجا و با جزییات و چطور مورد آزار واقع شدند چون پلیس بدون evidence نمیتونه کاری انجام بده.
    بهتر هست تنها نباشند و با اون فرد هم کلام نشوند یعنی برخورد در حد صفر. و از مسیرهای رفت آمد کنند که دوربین هست و در مناطق کور قرار نگیرند و همین آدرس های رفت و امد به پلیس کمک میکنه. دوستان و خانواده باید مطلع باشند از مشکل و مسیرهای رفت و امد. اگر میتونند چهره ایشون شناسایی کنند خیلی بهتر در غیر اینصورت باید به مشخصات ظاهری و فیزیکی استاکر توجه کنند و یادداشت کنند یا در مسیرهایی حرکت کنند که پوشش دوربین ها خیلی خوب و واضح هست تا تصویر واضح بدست بیاد.
    یک پروتکل ستاکینگ هست که توسط جاستیس دپارتمن منتشر شده ( فکر می کنم) لطفا پروتکل مطالعه کنند و بعد با همین تایم لاین که نوشتند به ایستگاه پلیس بروند و ریپورت کنند و احتمال جدی نگرفتن زیاد هست در نتیجه باید خیلی پیگیر باشند. اگر در کانادا هستند کریمینال هرسمنت سکش 264 مطالعه کنند. و داشتن سگ هم خیلی خوب هست و قفل های خونه عوض کنند. اگر هر شواهد شامل ایمیل، نامه، تماس تلفنی یا ورود غیرقانونی بود همه رو آرشیو و ضمیمه کنند.

خاطرم نیست که طرف چه ملبتی داشته ولی می تونم ازشون بپرسم. تفاوتی می کنه اگه مهاجر یا نیتیو باشه؟
    تفاوت داره ولی بستگی به افیسر داره. بعضی افیسر ها برای مشکلاتی که برای خانوم های وایت ایجاد میشه حساس تر هستند و در نتیجه بیشتر پیگیری می کنند حتی افیسر های سیاهپوست. دوستتون اگر رفتند پلیس سعی کنند با یک افیسر با تجربه صحبت کنند نه اینکه یک ریپورت تنها.
    همیشه یک وسیله دفاعی همراه خودشون داشته باشند. حتما چند بار به پلیس مراجعه کنند تا بفهمند جدی هست.
    موفق باشید

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    دقیقا. من اینو چند بار به خانمم گفتم. اوایل می گفت نه اینطور نیست ولی الان به این نتیجه رسیده که همینطوره. اینجا دختر یا زن که باشی 3 بر هیچ جلویی.
    سلام
    من هم می خواستم این مطلب رو قبلا در مورد نوشته های خود شما بگم این مطالب منفی که شما از آمریکا می نویسین (از قبیل سرد بودن مردم و غیره) و اون امضاتون که اشاره به حقیقتی که بعضی ها از شنیدنش ناراحت میشن کردین و همه اینها، فقط . فقط شامل پسرها میشه. برای دخترها کاملا ماجرا به شکل دیگه ای هست. فکر کنم این رو هم خودتون قبول دارین که اون نظرات منفی که در مورد آمریکا دارین به درد پسرها میخوره برای دخترها داستانهای دیگری هست.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

دقیقا. من اینو چند بار به خانمم گفتم. اوایل می گفت نه اینطور نیست ولی الان به این نتیجه رسیده که همینطوره. اینجا دختر یا زن که باشی 3 بر هیچ جلویی.
    از شما بعیده این حرف آقا امیر.

زن که باشی از در خونه که بیای بیرون تا مقصدت برسی در معرض کلی جک و تیکه ی جنسیتی قرار میگیری. زن که باشی تو محل کار همه به ظاهرت گیر میدن و از ظاهرت تغریف میکنن نه از کارت. زن که باشی اگه هم جایی به قول شما "جلو باشی" به این خاطره که یه عده **** میخوان ازت سو استفاده کنن و اگه نذاری ازت سو استفاده کنن نه تنها جلو نیستی، بلکه سعی میکنن از دستت خلاص شن.
    اگر با تبعیض جنسیتی زیاد آشنا نیستید، مستند (2011) Miss Representation را ببینید تا با شدت این نوع تبعیض در آمریکا بیشتر آشنا شوید.

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    تو این زمونه اگه دختر بدنیا بیایی، خیلی خیلی جلوتری.
    برای همینه که میانگین درآمد زن ها در آمریکا حدود 20 درصد پایین تر از مرد هاست (ویکیپدیا رو چک کنید درآمد بر اساس جنسیت در آمریکا) و در سایر کشورها خیلی خیلی پایینتره و حدود 91 درصد ثروت در کل دنیا دست مردان هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

احساسی صحبت نکنید. اختلاف جنسیتی بیداد میکنه و بدترین ظلم در حق زنان اینه که بگیم همچین اختلافی وجود نداره. اگه کاری نمیکنیم برای رفع اختلاف جنسیتی، لااقل تکذیبیش نکنیم که خیلی ظلمه. مثل این که به یه سیاهپوست در آمریکا بگیم اختلاف نژادی در آمریکا وجود نداره، این حرف یه ظلمه به یه سیاهپوست. مثل اینه که هولوکاست رو تکذیب کنیم.
    اگر با تبعیض جنسیتی زیاد آشنا نیستید، مستند (2011) Miss Representation را ببینید تا با شدت این نوع تبعیض در آمریکا بیشتر آشنا شوید.

ایا در کشورای مترقی مثل ایالات متحده هم این مسائل وجود داره ؟ بعید میدونم
    اساتید دانشگاه ها در هر سطحی از قوی تا متوسط و ضعیف رو که می بینیم اکثزیت مطلق اساتید مرد هستند.
    ویرایش توسط pouyant : September 3rd, 2018 در ساعت 09:55 AM دلیل: اختیاری

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    شما لطفا یک مثال بزنید در این مورد که مثلا واگذار کردن تصمیم به قانون چه عواقبی داره و اینکه چطور میشه بدون صرف هزینه از حقوق انسانی دفاع کرد؟
    ببینید من گفتم "کمترین" هزینه. اینکه خیلی واضحه شما هرکاری بخوایید بنا به تعاریف خودش هزینه داره.
    عواقبی هم که من گفتم مربوط به متهم بود و اینکه اگر اتهامی به کسی زده بشه با علم به اینکه قانون خیلی عادلانه وضع نشده و یا عادلانه اجرا نمیشه آیا اخلاقا این کار درسته یا نه، اینکه در عمل اصولا چنین اتفاقی بیفته یا نیفته ربطی به بحث در مورد این موضوع نداره.

همین موردی که بحثش پیش اومده مثال خوبیه. فرض کنید کسی من رو آزار کلامی نه "جسمی"، دقت کنید) داده و بار اولش بوده و چیزی هم که گفته صریحا جنبه ی جنسی نداشته. من اگر باشم میگم فلانی این کار تو منو رنجوند لطفا تکرار نکن و اگر خواست بار دومی وجود داشته اون وقت از ابزار قانونی استفاده میکنم. این هم که یه عده از قانون استفاده نمیکنن خودش اشتباهه چون باعث میشه بعدا دیگران هم توی دردسر بیفتن و این دقیقا جهت افراطی دیگه ی ماجراست. ولی خب بیایم فرض کنیم یه بیمار جنسی داریم که خطری برای جامعه نداره و گاهی این بیماریش رو بنا به شرایطی که توش قرار میگیره بروز میده و خطری هم تا حالا برای کسی نداشته، نهایت یه بار میگفته و ول میکرده، حالا آیا پیگیری این کار این بیمار بی خطر کار درستیه؟ (هرچند که ظاهرا مثال عینی ما زوایای مبهمی داره هنوز)

کسی که از خارج به مسائل نگاه میکنه حتما و حتما یه سری چیزها رو اون جوری که دیگرانی که در دل ماجرا هستن نمیبینه و قضاوتش هم به همون مقدار گاهی بهتر و گاهی بدتر از افرادِ بدون واسطه دخیل میتونه باشه. این آدم فقط میتونه بگه وقتی میخواید از قانون استفاده کنید چه خوبه این مسائل رو هم در نظر بگیرید.

من یه حرفایی گاهی اینجا تو همین ایران خودمون میزدم (که روز به روز بیشتر معلوم میشه زدنشون بی فایده س نه تنها اینجا فقط ظاهرا) در مورد اتفاقا همین کسایی که انحرافات جنسی دارن و اینکه چه راه های جایگزینی هست که با اینا کنار بیایم و اصلاح و کمکشون کنیم تا برای خودمون هم کمترین ضرر رو داشته باشه که البته فکر میکنم همه بدونن واکنش دیگران چی بوده (فرض کنید قانونگذار گفته مثلا اعدام باید بشه ولی به نظر من میرسید مردم خودشون بیشتر موافق اعدام هستن و حتی اگه قانونگذار بخواد عوضش کنه میگن غلط میکنی!، امیدوارم نگید مردم آمریکا این طوری نیستن چون شما اونجا نیستید،بله من نیستم ولی اونجا هم باشیم اولا مراودات ما محدوده و این بحث و جدل های سر مثلا "سقط جنین" خودش داره نشون میده باورهای ریشه دار در آمریکا رو)، و انگار توی باقی جاهای دنیا هم همینه که البته من هم همچین بی خبر نبودم.

در نهایت همون جوری که دوست دیگه ای گفتن اطاعت کورکورانه از نظر من هم خلاف شان انسانی ماست.

اینجا دختر یا زن که باشی 3 بر هیچ جلویی.
    ... که هرکس که جمالی دارد، هرکجا پای نهد دست ندارندش پیش.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_p نمایش پست ها
    برای همینه که میانگین درآمد زن ها در آمریکا حدود 20 درصد پایین تر از مرد هاست (ویکیپدیا رو چک کنید درآمد بر اساس جنسیت در آمریکا) و در سایر کشورها خیلی خیلی پایینتره و حدود 91 درصد ثروت در کل دنیا دست مردان هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

احساسی صحبت نکنید. اختلاف جنسیتی بیداد میکنه و بدترین ظلم در حق زنان اینه که بگیم همچین اختلافی وجود نداره. اگه کاری نمیکنیم برای رفع اختلاف جنسیتی، لااقل تکذیبیش نکنیم که خیلی ظلمه. مثل این که به یه سیاهپوست در آمریکا بگیم اختلاف نژادی در آمریکا وجود نداره، این حرف یه ظلمه به یه سیاهپوست. مثل اینه که هولوکاست رو تکذیب کنیم.
    اختلاف قطعا هست و کسی هم تکذیب نمیکنه، بیشتر بحث اصلی این بوده که آیا این تبعیض ها میتونه دلیلی باشه بر به قول خودشون "fighting fire with fire" یا نه.
    در مورد درآمد هم خب بررسی باید دقیق باشه و اگر صرفا در اثر تبعیض جنسیتی باشه بله واقعا قابل دفاع نیست. این رو خدایی نکرده نه به خاطر تخطئه شما برای این گفتم چون ویکی پدیا گاها ارجاعاتی که میشه خودش قابل بحث هست.

این بحث تحویل گرفتن بیشتر خانم ها هم به نظر میاد در مورد روابط اجتماعی بیشتر پر رنگ میشه تا مسائل کاری، لا اقل این جور که به نظر من میرسه.

Senior Member EHSM آواتار ها

مشخصه که شما خیلی احساسی شدید.
    اون درآمدو اینا رو ولش کن. ولی درمورد درآمد، برای اینکه زنان اکثرا دنبال کارهای سخت نمیرن. همین که مخارجشون تامین بشه اکثرا کافیه.
    همه چیزو بهم نباف. بحث سیاهها یک بحث دیگه هست که مقصر خودشون هستن. و ...

Senior Member EHSM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyant نمایش پست ها
    ایا در کشورای مترقی مثل ایالات متحده هم این مسائل وجود داره ؟ بعید میدونم
    اساتید دانشگاه ها در هر سطحی از قوی تا متوسط و ضعیف رو که می بینیم اکثزیت مطلق اساتید مرد هستند.
    استاد دانشگاه !!! فکر میکنید استاد دانشگاه بودن شغل خوبیه؟ نه. هیچ کس دنبال استاد دانشگاه شدن نمیره. در مورد تعداد، برای اینکه تعداد زنانی که تا اینجا پیش اومده باشن خیلی کمتره. سالها باید تو دانشگاه بود تا استاد شد.

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

از شما بعیده این حرف آقا امیر.

زن که باشی از در خونه که بیای بیرون تا مقصدت برسی در معرض کلی جک و تیکه ی جنسیتی قرار میگیری. زن که باشی تو محل کار همه به ظاهرت گیر میدن و از ظاهرت تغریف میکنن نه از کارت. زن که باشی اگه هم جایی به قول شما "جلو باشی" به این خاطره که یه عده **** میخوان ازت سو استفاده کنن و اگه نذاری ازت سو استفاده کنن نه تنها جلو نیستی، بلکه سعی میکنن از دستت خلاص شن.
    والا ما که هیچکدوم از این موارد رو اینجا ندیدیم. فقط می بینم که در همه حال ارجحیت دارن به مردها.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست