صفحه 170 از 178 نخستنخست ... 70120160161162163164165166167168169170171172173174175176177178 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,691 تا 1,700 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_p نمایش پست ها
    برای همینه که میانگین درآمد زن ها در آمریکا حدود 20 درصد پایین تر از مرد هاست (ویکیپدیا رو چک کنید درآمد بر اساس جنسیت در آمریکا) و در سایر کشورها خیلی خیلی پایینتره و حدود 91 درصد ثروت در کل دنیا دست مردان هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

احساسی صحبت نکنید. اختلاف جنسیتی بیداد میکنه و بدترین ظلم در حق زنان اینه که بگیم همچین اختلافی وجود نداره. اگه کاری نمیکنیم برای رفع اختلاف جنسیتی، لااقل تکذیبیش نکنیم که خیلی ظلمه. مثل این که به یه سیاهپوست در آمریکا بگیم اختلاف نژادی در آمریکا وجود نداره، این حرف یه ظلمه به یه سیاهپوست. مثل اینه که هولوکاست رو تکذیب کنیم.
    دوست عزیز من نظرم رو گفتم. شما هم نظرت رو بگو. اینکه ثروت دست مردانه ربطی به این مساله نداره. ثروت دسته مردانه چون اصولا همیشه مردان دنبال کار و جمع کردن ثروت بودن و صدها دلیل دیگه و این در طول تاریخ شکل گرفته. من کاری به مساله ی تاریخ و گذشته ندارم. من میگم امروز زن که باشی خیلی جلویی.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط Mo_Ve نمایش پست ها
    اختلاف قطعا هست و کسی هم تکذیب نمیکنه، بیشتر بحث اصلی این بوده که آیا این تبعیض ها میتونه دلیلی باشه بر به قول خودشون "fighting fire with fire" یا نه.
    در مورد درآمد هم خب بررسی باید دقیق باشه و اگر صرفا در اثر تبعیض جنسیتی باشه بله واقعا قابل دفاع نیست. این رو خدایی نکرده نه به خاطر تخطئه شما برای این گفتم چون ویکی پدیا گاها ارجاعاتی که میشه خودش قابل بحث هست.

این بحث تحویل گرفتن بیشتر خانم ها هم به نظر میاد در مورد روابط اجتماعی بیشتر پر رنگ میشه تا مسائل کاری، لا اقل این جور که به نظر من میرسه.
    حتی در مورد مساله ی کاری هم همینطوره. الان اگه یک شرکت در مصاحبه ی نهایی برای استخدام یک فرد، دو نفر رو داشته باشه که دقیقا مثل هم هستن و فقط جنسیت متفاوت دارن، قطعا اون خانم رو استخدام خواهد کرد. من این رو حداقل 5-6 بار خودم دیدم اینجا.

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyant نمایش پست ها
    ایا در کشورای مترقی مثل ایالات متحده هم این مسائل وجود داره ؟ بعید میدونم
    اساتید دانشگاه ها در هر سطحی از قوی تا متوسط و ضعیف رو که می بینیم اکثزیت مطلق اساتید مرد هستند.
    من قبل از اومدن به امریکا فکر می کردم اینطور نیست. ولی قطعا اینطوره و اختلاف بسیار معنی داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    دوست عزیز من نظرم رو گفتم. شما هم نظرت رو بگو. اینکه ثروت دست مردانه ربطی به این مساله نداره. ثروت دسته مردانه چون اصولا همیشه مردان دنبال کار و جمع کردن ثروت بودن و صدها دلیل دیگه و این در طول تاریخ شکل گرفته. من کاری به مساله ی تاریخ و گذشته ندارم. من میگم امروز زن که باشی خیلی جلویی.
    ثروت دست مردانه چون در همین آمریکا که دیگه مظهر پیشرفت در دنیاست، تا حدود سال 1950 زنها نمیتونستن حساب بانگی مستقل داشته باشن یا ملک بخرن به تنهایی و اگه هم میخواستند باید با همسرشون اشتراکی میخریدند. مستند Miss Representation رو در نتفلیکس ببینید. کشورهایی مثل کشورهای خاورمیانه ای رو که دیگه بیخیال که زنها قانونا نمیتونن بدون اجازه ی شوهر از خونه بیرون بروند.

اینکه بگوییم زنها پول ندارند چون از اول دنبالش نبودند خیلی ظلمه. ما همه انسانیم و دوست داریم ثروت داشته باشیم ولی نظام مردسالارانه به هر طریقی جلوی پولدار شدن زن رو گرفته...

البته امروز خیلی شرایط بهتر شده در کشورهای غربی که اون هم به خاطر دهها سال مقاومت مردم و تظاهرات و ... است.
    ویرایش توسط amir_p : September 3rd, 2018 در ساعت 06:32 PM
    اگر با تبعیض جنسیتی زیاد آشنا نیستید، مستند (2011) Miss Representation را ببینید تا با شدت این نوع تبعیض در آمریکا بیشتر آشنا شوید.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    حتی در مورد مساله ی کاری هم همینطوره. الان اگه یک شرکت در مصاحبه ی نهایی برای استخدام یک فرد، دو نفر رو داشته باشه که دقیقا مثل هم هستن و فقط جنسیت متفاوت دارن، قطعا اون خانم رو استخدام خواهد کرد. من این رو حداقل 5-6 بار خودم دیدم اینجا.
    توی دانشگاه ها که هم موقع استخدام استاد زنها اولویت دارن و هم موقع پذیرش دانشجو!
    منتها این مسئله در مورد برخورد با مهاجرها به مراتب شدیدتر هست یعنی به یک دختر مهاجر و خارجی خیلی راحتتر کار داده میشه تا به یک پسر مهاجر و خارجی!
    من به چشم خودم دیدم که توی رشته های مالی چه طور پسرهایی که خارجی هستند رزومه اشون توسط شرکتهای بزرگ رد میشه و به ندرت دعوت به مصاحبه میشن و اون وقت دخترهای مهاجر چقدر راحتتر کار می گیرند.
    برخوردی که جامعه با یک دختر عرب یا ایرانی می کنه به مراتب بهتر از برخورد با یک پسر عرب یا ایرانی هست
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_p نمایش پست ها
    ثروت دست مردانه چون در همین آمریکا که دیگه مظهر پیشرفت در دنیاست، تا حدود سال 1950 زنها نمیتونستن حساب بانگی مستقل داشته باشن یا ملک بخرن به تنهایی و اگه هم میخواستند باید با همسرشون اشتراکی میخریدند. مستند Miss Representation رو در نتفلیکس ببینید. کشورهایی مثل کشورهای خاورمیانه ای رو که دیگه بیخیال که زنها قانونا نمیتونن بدون اجازه ی شوهر از خونه بیرون بروند.

اینکه بگوییم زنها پول ندارند چون از اول دنبالش نبودند خیلی ظلمه. ما همه انسانیم و دوست داریم ثروت داشته باشیم ولی نظام مردسالارانه به هر طریقی جلوی پولدار شدن زن رو گرفته...

البته امروز خیلی شرایط بهتر شده در کشورهای غربی که اون هم به خاطر دهها سال مقاومت مردم و تظاهرات و ... است.
    هرچند که جای این بحث اینجا نیست. دوست عزیز بله شما درست می گید ما همه انسانیم، ولی با هزاران هزار تفاوت. واقعا شما فکر می کنید صرف اینکه زن و مرد انسانند، علایق شون یکیه؟ من توی عمرم هیچ مردی رو ندیدم که مثل زنها پول خرج کنه و حیف و میل کنه (از نظر من). حالا می تونیم بیاییم بگیم ما همه انسانیم و مردها هم دوست دارن پولشون رو اون طوری خرج کنن؟؟ من نمی دونم چرا ما انسانها نمی خواهیم قبول کنیم که مردها با زنها فرق دارن، نیازهاشون فرق داره، امیالشون فرق داره و........... مردها بعد از 15-30 دقیقه از خرید خسته می شن، درحالی که زنها 5 ساعت بعد خسته میشن. زنها عاشق خریدن ولی مردها نیستن. مردها عاشق جمع کردن ثروتن در حالی که زنها عاشق خرج کردنش هستن. حالا بیاییم بگیم اینطور نیست؟؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    استاد دانشگاه !!! فکر میکنید استاد دانشگاه بودن شغل خوبیه؟ نه. هیچ کس دنبال استاد دانشگاه شدن نمیره. در مورد تعداد، برای اینکه تعداد زنانی که تا اینجا پیش اومده باشن خیلی کمتره. سالها باید تو دانشگاه بود تا استاد شد.
    استاد دانشگاه شدن بدلایل زیادی شغل بسیار خوبیه. بقول رندی پاوش "بهترین شغل دنیاست". البته منظورش از نظر درآمد صرفا نیست، بلکه مجموعه عوامل (درآمد کافی، امنیت شغلی، ساعات کاری قابل تنظیم، امکان کار خلاق).
    اینهم درست است که بطور کلی یک مقدار تبعیض جنسیتی نسبت به خانمها در سطح عالی دانشگاهها بخصوص در رشته های علوم وجود داره. استادها حتی اگر سکسیست نباشند یک مقدار در مورد استخدام دانشجوی دختر تردید دارند چون میترستد بدلایل مختلفی مثل مرخصی زایمان و نظیر آن راندمان کاری پایین تر بره. طبعا وقتی استادها بایاس باشند که بیشتر دانشجوی پسر بگیرند تعداد زنانی که تا رده عالی میرسند کمتر خواهد بود. حتی در کمیته های استخدام هم دیده ام که یک مقدار تردید در استخدام استادهای زن وجود داره و بهمین دلیل مبینید یک فشار مضاعفی برای دایورسیتی از بیرون وارد میشه (که اونهم مشکلات خودش رو داره).
    این روال البته رو به بهبود هست ولی اینکه نفی کنیم یا اینکه بگیم زنها جلوتر هستند بنظر من با حقیقت تطبیق نمیکنه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    توی دانشگاه ها که هم موقع استخدام استاد زنها اولویت دارن و هم موقع پذیرش دانشجو!
    قوانین بیرونی (دایورسیتی و این حرفها) اینجوری حکم میکنه، ولی در عمل واقعا اینطور نیست. هنوز راه درازی داریم تا نگاه به داوطلبان مشاغل مستقل از جنسیتشون بشه. همینجا ببینید حتی دوستان تحصیلکرده مون میگن یک سری مشاغلی برای خانمها مناسب نیست و خانمها اهل ثروت و کار و پول درآوردن نیستند!!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    قوانین بیرونی (دایورسیتی و این حرفها) اینجوری حکم میکنه، ولی در عمل واقعا اینطور نیست.
    شما تجربه بالاتری از من دارین ولی فکر نمی کنید این قضیه به دانشکده هم مرتبطه، چون من الان توی بیزینس اسکول که هستم از این لحاظ به وضوح تبعیض به نفع دخترها رو از همه لحاظ و همه مراتب می بینم. شاید توی مهندسی شرایط جور دیگه ای هست.
    بیرون از دانشگاه هم یک حسابدار دختر شانس به مراتب بیشتری برای استخدام داره.
    البته توی بحث مهاجرها و خارجی ها این قضیه وحشتناک تشدید میشه.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    شما تجربه بالاتری از من دارین ولی فکر نمی کنید این قضیه به دانشکده هم مرتبطه، چون من الان توی بیزینس اسکول که هستم از این لحاظ به وضوح تبعیض به نفع دخترها رو از همه لحاظ و همه مراتب می بینم. شاید توی مهندسی شرایط جور دیگه ای هست.
    بیرون از دانشگاه هم یک حسابدار دختر شانس به مراتب بیشتری برای استخدام داره.
    البته توی بحث مهاجرها و خارجی ها این قضیه وحشتناک تشدید میشه.
    شاید واقعا به دانشکده هم بستگی داشته باشه، ولی بالشخصه فکر نمی کنم یک حسابدار دختر شانس بیشتری برای استخدام داشته باشه. در زمینه آی تی که رشته منه که واقعا بایاس بنفع ما مردها رو بوضوح میبینم. دانشجوهای سابق خودم را که مقایسه میکنم پسرها خیلی رشد سریع تری در بیزینس و صنعت داشته اند تا دخترها (با شرایط آکادمیک تقریبا برابر).