صفحه 172 از 178 نخستنخست ... 72122162163164165166167168169170171172173174175176177178 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,711 تا 1,720 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pitbullirani نمایش پست ها
    سلام

پست های این تاپیک خیلی جالب و مفید هستن. من خارج از کشور نیستم، دارم خودمو اماده می کنم برای اپلای کردن.
    این مدت مسایل بحران مهاجرت توی اروپا خیلی شایع شده و بیشتر کشورها دارن میرن یه سمت سیاست های ضد مهاجرت. اون چه که من بیشتر فهمیدم اینه که مشکل بحث intergration هستش و مثل اینکه بیشترمهاجرها مسلمون هستن و میخان قوانین اسلام و شریعت رو تو اروپا پیاده کنن.
    سوال و (شاید دغدغه ی) من اینه ایرانی ها چقد فرهنگ کشور میزبان رو قبول میکنند؟ نظر کشور میزبان در مورد ایرانی های مهاجر (اکثرا اونایی که دانشجویی میان) چیه؟ ایا یحث های ضد مهاجرتی شامل ایرانی ها هم میشه؟
    {من توی کورا و ردیت خیلی گشتم نتونستم اطلاعات کافی پیدا کنم.}
    این بحث های بیگانه هراسانه بیشتر در بین قشر کم تخصص، بدون تحصیل و کم درآمد جامعه مطرح است. ایرانی ها هم معمولا مرکر تمرکز این بحث ها نیستند و حداقل در اروپا بیشتر متمرکز مهاجرها از پاکستان، عراق، سوریه و کشورهای شمال آفریقاست. در‌ آمریکا که اصلا مهاجرپذیری از این مناطق خیلی کمتر هم هست. در آمریکا بحث های ضد مهاجرت در اکثر مواقع مربوط به مهاجرهای مکزیک و آمریکای لاتین هست.

Local Moderator
    pitbullirani آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urmia state university, English Language and literature

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    این بحث های بیگانه هراسانه بیشتر در بین قشر کم تخصص، بدون تحصیل و کم درآمد جامعه مطرح است. ایرانی ها هم معمولا مرکر تمرکز این بحث ها نیستند و حداقل در اروپا بیشتر متمرکز مهاجرها از پاکستان، عراق، سوریه و کشورهای شمال آفریقاست. در‌ آمریکا که اصلا مهاجرپذیری از این مناطق خیلی کمتر هم هست. در آمریکا بحث های ضد مهاجرت در اکثر مواقع مربوط به مهاجرهای مکزیک و آمریکای لاتین هست.
    ایرانی ها چقد فرهنگ کشور(های) میزبان رو قبول میکنند؟ نظر کشور(های) میزبان در مورد ایرانی های مهاجر (اکثرا اونایی که دانشجویی میان) چیه؟

ApplyAbroad Guru

ایرانی ها چقد فرهنگ کشور(های) میزبان رو قبول میکنند؟ نظر کشور(های) میزبان در مورد ایرانی های مهاجر (اکثرا اونایی که دانشجویی میان) چیه؟
    برخوردی که با این افراد در دانشگاه و محیط های کار و تخصصی میشه همیشه خیلی خوب هست. همین افراد اگر بروند در جایی که محیط هایی که قشر متفاوتی از جامعه حضور دارند رفتار متفاوت خواهد بود. مهاجرهای ایرانی در سطح جامعه مشکلی نخواهند داشت. پرسش اول شما هم بیشتر به خود فرد بستگی داره. خیلی از ایرانی ها خیلی خوب در فرهنگ کشور مقصد جا می افتند و خیلی ها هم نسبت به این قضیه مقاومت بسیار شدیدی می کنند.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

به نظر من که ایرانیها فرهنگ آمریکا رو خیلی خوب قبول میکنند. در مورد اینکه نظر آمریکاییها نسبت به ایرانیها چی هست خیلی بستگی به Location داره. شما اگر در کالیفرنیا باشین خیلی راحت تر هستن با خارجی ها چون خیلی ها خودشون نسل اولی هستن اونجا ولی جاهای دیگه کمی بالا و پایین داره.

میزان پذیرش البته به سطح توقع شما از این قضیه هم مرتبطه. برای مثال شما در ایران نظرتون راجع به دو نفر که از دو کشور "نیجر" و "نیجریه" هستن چیه ؟ احتمالا براتون زیاد فرقی نمیکنه که فرقشون چیه. هر دو آفریقایی هستن دیگه و احتمالا خیلی خوش شانسن که زنده موندن تا الان. برای همین هم شما به عنوان یک ایرانی در آمریکا فرقی با یک عراقی یا یک شهروند افغانستان یا عربستان و ... ندارین !‌شما از خاور میانه اومدین - مسلمان هستین - میتونین ۴ تا زن بگیرین - سر زنتون احتمالا گونی میکنین - بعضا با شتر تردد میکنین - خونه هاتون از حلب ساخته شده و دست و پای دزد رو قطع میکنن (این آخریه خیلی سنگینه و ماسمالی کردنش اگر در مکالمات پیش بیاد بسیار سخته). اینکه شما از ایران هستین و ایران یک کشور مترقی هست و هیچ کدوم از اینها در ایران وجود نداره (داره ؟ یا نداره خداییش ؟ ) زیاد تاثیر خاصی در باور کلی نداره همون طور که تفاوت نیجر و نیجریه برای شما فرق خاصی نمیکنه مگر اینکه به شخصه به اون دو کشور سفر کرده باشین. البته اینها انسانهای بسیار فهمیده ای هستن و هیچ وقت به روی شما نمیارن همونطور که شما به روی دوستتون از نیجریه نمیارین که فک میکنین اونجا همه همدیگرو زنده زنده میخورن وقتی قحطی میاد.

خبر خوب اینه البته که ما اینقدر مشغولیت داریم اینجا که خداییش اصلا مهم نیست بقیه چی فکر میکنن. نسل دوم هم خیلی خوب جا میفته و آمریکایی میشه به اصطلاح.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

دورستان گرامی،

تعدادی از پستها به دلیل خارج شدن از موضوع این تاپیک و تبدیل شدن به بحثهای شخصی بین کاربران بدون ارسال پیام خصوصی حذف شدند.

لطفا پیش از ارسال مطلب جدید از منطبق بودن آن با موضوع تاپیک اطمینان حاصل نمایید و از ارسال پستهایی که به هر نحوی باعث کشیده شدن بحث به مجادلات شخصی و احیانا استفاده از الفاظ نامناسب و توهین آمیز میشوند جلوگیری نمایید.

لطفاً یک بار دیگر مقررات فروم را مطالعه فرمایید.
    ممنون از همکاریتون
    مدیریت فروم ApplyAbroad
    ویرایش توسط sahandfb : October 1st, 2018 در ساعت 06:32 PM
    از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی معذورم. به جای پست ها و پیام های تشکر از گزینه "+/- اضافه کردن به امتیاز کاربر" در زیر هر پیام استفاده نمایید.
    لینک دسترسی به مقررات فروم

یه سوال که من در مورد اخرش چی امریکا دارم اینه که الان که گرفتن ویزای اچ وان بی بعد از تحصیلات خیلی سخت و پچیده است و راه دیگری هم جز این مورد برای گرفتن گرین کارت نیست با این همه مشکل پس چرا بچه ها برای امریکا اپلای میکنن این موضوع گرفتن گرین کارت خیلی مهمه اخرش که چی یعنی درس رو تموم کنن برگردن؟

این همه تلاش از فرایند اپلای تا عمر نازنین ما و هزینه و غیره اخرش که چی بشه ؟؟؟گرین کارت که نمیشه گرفت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط miladsamiei نمایش پست ها
    یه سوال که من در مورد اخرش چی امریکا دارم اینه که الان که گرفتن ویزای اچ وان بی بعد از تحصیلات خیلی سخت و پچیده است و راه دیگری هم جز این مورد برای گرفتن گرین کارت نیست با این همه مشکل پس چرا بچه ها برای امریکا اپلای میکنن این موضوع گرفتن گرین کارت خیلی مهمه اخرش که چی یعنی درس رو تموم کنن برگردن؟

این همه تلاش از فرایند اپلای تا عمر نازنین ما و هزینه و غیره اخرش که چی بشه ؟؟؟گرین کارت که نمیشه گرفت
    من در مورد مسائل اقامتی و ویزا چون مدتی دنبال نکردمشون و با روال جدید خیلی آشنا نیستم چیزی نمیتونم بگم، ولی همین که شما تحصیلاتتون رو توی آمریکا و مثلا دانشگاه های برترش تموم کرده باشید خب چیز کمی نیست. توی همین ایران خودمون خیلی بچه ها از شهرستان میان تهران درس میخونن و گاهی هم واقعا برمیگردن به موطن اصلی شون و هدف بیشتر درس خوندن توی یه دانشگاه مطرح هست.
    وانگهی همیشه امید هست، شما تحصیلاتتون رو توی آمریکا تموم کنید شاید یه فرجی شد، ویزا که فقط کاری نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mo_Ve نمایش پست ها
    من در مورد مسائل اقامتی و ویزا چون مدتی دنبال نکردمشون و با روال جدید خیلی آشنا نیستم چیزی نمیتونم بگم، ولی همین که شما تحصیلاتتون رو توی آمریکا و مثلا دانشگاه های برترش تموم کرده باشید خب چیز کمی نیست. توی همین ایران خودمون خیلی بچه ها از شهرستان میان تهران درس میخونن و گاهی هم واقعا برمیگردن به موطن اصلی شون و هدف بیشتر درس خوندن توی یه دانشگاه مطرح هست.
    وانگهی همیشه امید هست، شما تحصیلاتتون رو توی آمریکا تموم کنید شاید یه فرجی شد، ویزا که فقط کاری نیست.
    اگه هدف برگشتن به ایران باشه که ایران بهترین دانشگاه و اساتید هست چرا این همه زحمت و هزینه و غم غربت و سختی

اگه هدف موندن اه که راه ها همه بسته است امریکا مهاحر دیگه نمیخواد الان واقغا شرایط سخته پس از پایان تحصیلات سوال من اینه اخرش که چی؟؟؟

من میخوام هر اخر رو اول بزنم

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

خوب مسئله شما اینه که داستان عمر و زندگی رو دارین خطی نگاه میکنین.
    من به دنیا میام ، درس میخونم ، کار میکنم ، میمیرم!

یه بخش بسیار مهمی از زندگی کسب تجربه جدید هست که اگه همراه با شادی و رضایت از زندگی همراه باشه باعث لذت بخش تر شدن زندگی شما میشه.
    تحصیل در آمریکا شاید در حال حاضر امکان اقامت یا کار رو برای خیلی از ایرانی ها به ارمغان نیاره ولی این امکان رو میده که تجربه زندگی در غرب رو داشته باشن ، یاد بگیرن که میشه روی پای خودشون وایسن و ببینن که دنیا اینقدر ها هم کوچیک و بسته نیست.
    شاید کسی که یه دانشگاه معقول آمریکایی درس خونده ، اگه ببینه که نمیتونه تو آمریکا کار و زندگی کنه ، بعدش بره کانادا ، استرالیا ، نیوزیلند و یا انگلستان مشغول کار بشه.

حتی اگه یکنفر درس رو بخونه و ناچار برگرده به نظر من تجربه ای کسب کرده که ناب هست. چرا که نه؟
    هزینه؟ عمر شما داره میره ، لحظه لحظه جوونی شما ارزش زیادی داره که داره تلف میشه. پول چه ارزشی داره وقتی ناراضی از زندگی هستیم؟
    البته اگه کسی از زندگی / تحصیل / کارش تو ایران راضی هست ، صد در صد حرفهای شما درست هستن.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

راه زیاده برای گرین کارت. اچ وان بی هم خیلی سخت و پچیده نیست. شما با انتخاب درست و حساب شده میتونی بدون لاتاری یا حتی انتظار 15 اپریل ویزای اچ وان بی در جا بگیری... قوانین رو یاد بگیرید و استعداد و علایقتون رو هدایت کنید.