صفحه 173 از 178 نخستنخست ... 73123163164165166167168169170171172173174175176177178 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,721 تا 1,730 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط miladsamiei نمایش پست ها
    اگه هدف برگشتن به ایران باشه که ایران بهترین دانشگاه و اساتید هست چرا این همه زحمت و هزینه و غم غربت و سختی

اگه هدف موندن اه که راه ها همه بسته است امریکا مهاحر دیگه نمیخواد الان واقغا شرایط سخته پس از پایان تحصیلات سوال من اینه اخرش که چی؟؟؟

من میخوام هر اخر رو اول بزنم
    آخری به اون صورتی که شما میگید وجود نداره، فرض کنید علاج مرگ کشف شد که بالاخره میشه در آینده، اون موقع فکر میکنید این سوال "آخرش که چی" میتونه جوابی داشته باشه؟!
    زندگی خودش هدفه، در خدمت چیز دیگه ای نیست.
    این سوال اساسی شما رو اینجا کسی بهش جوابی نمیده، بهتره همون طور که دوستان دیگه گفتن نگاه تون رو عوض کنید.
    اون بخشی هم که گفتید ایران بهترین دانشگاه و اساتید هستن جمله ی جالبی بود که بعد از مدتی منو وادار کرد یه قهقه ی حسابی بکنم!
    خود من آخرین دفه ای که با استادا صحبت کردم، همه غیر از یه نفر یکصدا تشویق کردن که حتما و زودتر برو و حتی اگه خواستی برگردی هم تجربه ی خوبیه تحصیل و زندگی خارج از کشور برای حتی یه مدت کوتاه، اون یه دونه هم که موافق نبود و البته مخالفتی هم نداشت بیشتر حرفش این بود بمون همین جا راحت پول دربیار!
    در مورد غربت هم که اصولا این کلمه توی قاموس من نیست و هنوز که نرفتم با کلی آدم خوب آشنا شدم که بر خلاف ایرانی ها نه جمود به خرج میدن نه ابایی دارن اگه بتونن کسی رو راهنمایی کنن، راستش رو بخوام بگم من اینجاست که توی غربتم و البته این مسائل شخصی قرار نیست مجوزی برای توصیه به دیگران باشه، هرکسی خودش بهتر خودش رو میشناسه.

ApplyAbroad Veteran
    Souri_RS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Atmospheric Physicist at Harvard-Smithsonian

نقل قول نوشته اصلی توسط miladsamiei نمایش پست ها
    اگه هدف برگشتن به ایران باشه که ایران بهترین دانشگاه و اساتید هست چرا این همه زحمت و هزینه و غم غربت و سختی

اگه هدف موندن اه که راه ها همه بسته است امریکا مهاحر دیگه نمیخواد الان واقغا شرایط سخته پس از پایان تحصیلات سوال من اینه اخرش که چی؟؟؟

من میخوام هر اخر رو اول بزنم
    سلام دوست عزیز

کلا فلسفه ی زندگی متفاوته برای هرکس، و نسخه ای نمیشه برای دیگران نوشت به این راحتی. یکی خانواده براش مهمه، یکی درس، یکی مستقل بودن، یکی پول و ...

امریکا شمشیر دو لبه است. لزوما به همه نساخته.

بچه هایی بودن با رتبه ی های تک رقمی دو رقمی کنکور، اومدن امریکا، ولی تو درس افت کردن و کلا در سطح پایین زندگی میکنن. افرادی بودن که برای مهیا کردن زندگی بهتر برای بچه هاشون اومدن ولی بچه ها کلا از فرهنگ خانواده دور شدن و زندگی منجر به طلاق و جهنم شده. افرادی برای کیفیت زندگی بهتر اومدن و بعد دیدن 90 درصد شهرهای امریکا کسل آور و داهات هست و اون شهرهایی که به vibe تهران نزدیک تره، دیگه اشباع شده لذا هزینه های زندگی سرسام آوره.

از اون طرف قضیه، افرادی بودن که تو امریکا اوج گرفتن. خود من نمونش! ذانشجوی متوسط بودم تو دانشگاه تهران، دانشگاه متوسط امریکا رفتم ولی علاقم به رشتم باعث شد که تو زمان اندک دکترا بگیرن، در شرف گیرین کارت باشم و شغل دولتی تو سنتر قوی پیدا کنم. بچه های زیادی رو میدونم که واقعا سیستم امریکا شکوفاشون کرد و موفقن. خانواده هایی رو میشناسم که با وجود گپ فرهنگی با بچه هاشون (که تو ایران هم هست)، بچه های خوبی رو تربیت کردن که هم خلقیات خوب امریکایی و هم ایرانی داشته باشن.
    از همه مهمتر، بچه های رو دیدم که از نظر فکری و مذهبی بسیار بسته بودن ولی الان میفهمن که خدا فقط تو ایران نیست و دیدشون خیلی بازتر شده.

پس در کل از نظر من کلی گویی نمیشه کرد، هزاران پارامتر این وسط هست که میزان سوددهی محیط جدید رو تغییر میده. تا الان چیزی که دیدم اینه که دنیا کاملا غیرقابل پیش بینیه. اتفاقات خیلی زیادی پیش میاد که آدم مسیر زندگیشو تغییر میده. اصرار کردن به موندن یا رفتن هیچ وقت نباید مدنظر آدم باشه. اگر امریکا الان دست یک انسان کوته فکر افتاده و واقعا اذیت کننده است، آدم میتونه کشور دیگه ای بره و اگر خواست بعدا دوباره برگرده. چیزی که این وسط مهمه اینه که کاری که دوست داره رو انجام بده با علاقه و عشق. آدمای بزرگ وابسته به زمان و مکان نبودن. همه جای دنیا هم خواه داشتن.

در رابطه با ایران بهترین دانشگاه و اساتید، کاملا اشتباه است. سطح دانشگاههای امریکا با ایران مقایسه ی دانشگاه تهران با کاردانی ناپیوسته یاقچی آباد پایین برره هست. اینجا هدف حل بنیادی مسائل و یا application هایی هست که بتونه تاثیر اساسی تو کشور و جهان بذاره. ایران فقط یک چیزی چاپ شه که اپلای کنیم یا دفاع. دو دنیای متفاوت.

حرف آخر اینه که تجربه ی زندگی تو یه کشور جهان اول و با فضای نسبتا باز، اون قدر ارزشمنده که به پایانش نیازی نیست فکر کنین.

بعضی وقتها، تماشای جاده قشنگ تر از مقصده...

امیر
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالاتی که در سطح انجمن قابل پرسش‌اند به شکل پیام خصوصی معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط BenFranklin نمایش پست ها
    راه زیاده برای گرین کارت. اچ وان بی هم خیلی سخت و پچیده نیست. شما با انتخاب درست و حساب شده میتونی بدون لاتاری یا حتی انتظار 15 اپریل ویزای اچ وان بی در جا بگیری... قوانین رو یاد بگیرید و استعداد و علایقتون رو هدایت کنید.
    این 15 اپریل اچ وان بی منظورتون چیه ؟

Junior Member

به نظرم اینکه در حال حاضر امریکا برای ایرانیان گزینه بهتری هست یا نه نیاز هست که دوباره از ابتدا با شرایط جدید بحث بشه تو این فروم
    چون شرایط خیلی فرق کرده متاسفانه به ضرر دانشجوی ایرانی

سلام احترام
    سوال داشتم
    اگر کسی دکترا در یک دانشگاه
    استرالیا کانادا امریکاا اروپا قبول شه
    با پذیرش فاند هم میدن یا نه
    امریکا برای دکترا فاند میده ؟
    ارزش داره فوق ایران بخونم به امید اینکه دکترا فاند بگیرم
    انگلیسی المانی مشکل لا مشکل
    سوال نصف کاربر هاست پاسخ ضرر نمیکنید

موضوع مرگ و زندگیه

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط melodiane نمایش پست ها
    به نظرم اینکه در حال حاضر امریکا برای ایرانیان گزینه بهتری هست یا نه نیاز هست که دوباره از ابتدا با شرایط جدید بحث بشه تو این فروم
    چون شرایط خیلی فرق کرده متاسفانه به ضرر دانشجوی ایرانی
    "بهتر" ار چه جهت ؟
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

دوستان من در مورد امریکا خیلی سردرگم شدم من میخوام واسه تافل بخونم تا بتونم از یه دانشگاه توی امریکا پذیرش بگیرم برای رشته طراحی داخلی(interior design)؛مقطع ارشد یا شایدم دکتری، ولی میگن امریکا نمیشه رفت و ایرانیا رو قبول نمیکنن یعنی من واسه تافل نخونم دیگه و امریکارو فراموش کنم؟؟؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط x20 نمایش پست ها
    سلام احترام
    سوال داشتم

موضوع مرگ و زندگیه
    هر جای دنیا که اپلای کنید برای دکترا اگه معدل و GRE و تافل و تعداد مقالاتتون خوب باشه شانس فاند گرفتن دارید. توی کشور‌های اروپایی و استرالیا شانس فاند گرفتن برای دانشجو‌های خارجی‌ کمتر از آمریکا است. توی دانشگاه‌های آمریکا پول بیشتری دارن. توی کشور‌های دیگه بودجه دانشگاه‌ها به اندازه آمریکا زیاد نیست و اولویت رو میدن به دانشجو‌های کشور خودشون. البته رشته به رشته فرق میکنه. برخی‌ کشور‌های اروپایی در برخی‌ رشته‌ها اسکالرشیپ‌هایی‌ دارن که به دانشجو‌های خارجی‌ هم میدن.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط x20 نمایش پست ها
    سلام احترام
    سوال داشتم

موضوع مرگ و زندگیه
    البته شما شانس اینو هم دارید ک مستقیم از لیسانس بیاید آمریکا دکترا با فاند بخونید نیاز ب رزومه فوق العاده هم نداره این کار!

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط Smartgirl21 نمایش پست ها
    دوستان من در مورد امریکا خیلی سردرگم شدم من میخوام واسه تافل بخونم تا بتونم از یه دانشگاه توی امریکا پذیرش بگیرم برای رشته طراحی داخلی(interior design)؛مقطع ارشد یا شایدم دکتری، ولی میگن امریکا نمیشه رفت و ایرانیا رو قبول نمیکنن یعنی من واسه تافل نخونم دیگه و امریکارو فراموش کنم؟؟؟
    این قانون شامل دانشجوها نمیشه